Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן שנת 1988 - שאלה קטנטנה

falul
שימו לב! השרשור הזה בן 7725 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיטרואן BX

הבנתי שהרכב הזה יכול להיות סיוט וחיית מוסכים אבל הוא גם יכול להיות אלוהי אם מטפלים בו, ויש אנשים שלא היו מחליפים את הBX שלהם בשום דבר.(אולי ב DS)

יש איזה BX 1988 של קרוב של המשפחה, בן אדם ייקה שמטפל ברכב שלו בקפדנות, אין לו סבלנות לעשות את הטיפולים התקופתיים בזמן, אז הוא עושה טיפול 10K ב9K. בקיצור הרכב הזה מלוקק לגמרי, והוא רוצה עליו מחירון.(מצחיק)

מה אתם אומרים ???

מה צריך לבדוק ? איזה חלקים יקרים ותקלות יקרות יש ?

מתי היייתה המתיחת פנים ? והאם היא לטובה או לרעה ??

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, היתה לי סיטרואן BX שנת 88, היא היתה שלי בין 91' ל- 93'. אני יכול לספר לך כמה דברים מהניסיון שלי - כמובן שזה לא כמו להחזיק מכונית כזו היום, כשהיא כבר "זקנה".

קודם כל הניסיון שלי - מכונית נהדרת, באמת. סיטרואן אמיתית, אמנם לא כמו הדגמים האוואנגרדיים שלהם בשנות השישים-שבעים, אבל אמיתית. כיפית, קלילה, נוחה ומפנקת.

התיחסתי אליה כמו לכל המכוניות שלי - טיפולים מסורים מחד, אבל דרישות מקסימליות מאידך, מה שבמקרה BX כולל - כשצריך - להגביה את הרכב ולדהור בשבילי ג'יפים "עוקפי פקקים" בלי רחמים, מה שלא מומלץ אגב אבל ככה בא לי.

מכל מה שעשיתי אני יכול להסיק ש:

- ההידראוליקה של BX, שכולם כל כך מפחדים ממנה, היא אמינה ושורדת מאוד אם תטפל בה כמו שצריך. כל ה- BXים שהיו מסתובבים כשהאוטו תלוי בשיפוע כמו של משגר סקאדים לפני ביצוע, כנראה לא טופלו כמו שצריך.

- המנוע, גיר וכו': כנ"ל.

- חשמל : אמינות לא מושלמת. היו תקלות - תאורה, חלונות חשמל וכו'. אלה התקלות שבסופו של דבר שכנעו אותי להחליף מכונית. אני צריך לציין שהיה לי דגם עם רמת גימור גבוהה יחסית לאז, כך שהיה בו הרבה אבזור. סביר שבדגם פחות מאובזר גם יהיה פחות מה שיתקלקל.

אז שוב, זה רק ניסיון של בן אדם אחד, אבל - אם הרכב תוחזק וטופל והוא במצב כמו שאתה מתאר, אז לך על זה. תתחזק את האוטו בדיוק כמו שהקרוב שלך טיפל בו ובאותם מוסכים, ואין שום סיבה שהוא יאכזב אותך.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון :?::!::shock:

בשום פנים ואופן לא :!:

תציע לו מחיר מופחת,במידה ולא תגשרו על הפערים,תן לו להתייבש עם הרכב שיבין שאין הרבה קופצים.

לאחר ייבוש קל תחזור ותציע.

אל ייאוש, גם אם לא תקנה את ה-BX הנוכחית יש עוד דגים בים.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין גם שהחלפים זולים מאוד.

יש BX נטושה כמעט בכל רחוב בישראל :wink:

ה BX הנ"ל נשמעת במצב טוב , רק כמו שעמית אמר, אף BX לא נמכרת במחיר מחירון.

יש כאלה שגם לא נמכרות בשקלים... :wink:

אולי תמורת גוגואים..

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן BX

הבנתי שהרכב הזה יכול להיות סיוט וחיית מוסכים אבל הוא גם יכול להיות אלוהי אם מטפלים בו, ויש אנשים שלא היו מחליפים את הBX שלהם בשום דבר.(אולי ב DS)

יש איזה BX 1988 של קרוב של המשפחה, בן אדם ייקה שמטפל ברכב שלו בקפדנות, אין לו סבלנות לעשות את הטיפולים התקופתיים בזמן, אז הוא עושה טיפול 10K ב9K. בקיצור הרכב הזה מלוקק לגמרי, והוא רוצה עליו מחירון.(מצחיק)

מה אתם אומרים ???

מה צריך לבדוק ? איזה חלקים יקרים ותקלות יקרות יש ?

מתי היייתה המתיחת פנים ? והאם היא לטובה או לרעה ??

עזוב אותך משטויות, אם אתה מחפש BX אז לך כבר על BX אמיתית !!! יש במעריב 2 BX ממש נדירות, שתיהן 1900 סמ"ק, אחת ידנית והשניה אוטומטית, אם אחת מהן זה ה-16V אז שווה לתת עליה אפילו פי 3 ממחירון . . .

הבחור עם ה-BX הידנית רשם בהערות שם בדיחה טובה- "רכב אמין מאוד" :hihi::hihi::hihi:

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע זה נשמע פיצוץ!! אולי אני יעשה הסבה אם ילך לי המנוע בעוד כמה שנים.

אני מחפש רכב ממש ממש זול, פחות מבחינת אחזקה אלא יותר במחיר קניה , כי מה שה BX מציעה במחיר הזה אף רכב לא יכול להציע.

יש לי שאלה, למישהו פה יש ניסיון עם BX 1400 ?? אין סיכוי שהוא יזיז את הספינה הזאת ? לרדת לגמרי ? גם אם היא בחינם ?

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א, נזילות שמן הדראולי מהתמנון הראשי - סיפור של 2000 ש"ח

ב. בולמים קדמיים נוזלים

ג. תפקוד צ"וק אוטומטי - התנעת בקר

ד. תקינות הגה כח , במידה וקיים [ נזילות ,חופש]

I LOVE PEUGEOT CITROEN CARS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע זה נשמע פיצוץ!! אולי אני יעשה הסבה אם ילך לי המנוע בעוד כמה שנים.

אני מחפש רכב ממש ממש זול, פחות מבחינת אחזקה אלא יותר במחיר קניה , כי מה שה BX מציעה במחיר הזה אף רכב לא יכול להציע.

יש לי שאלה, למישהו פה יש ניסיון עם BX 1400 ?? אין סיכוי שהוא יזיז את הספינה הזאת ? לרדת לגמרי ? גם אם היא בחינם ?

ספינה?? נסעת פעם ב-205 1.4? ובכן ה-BX שוקלת אותו דבר, ואם אני לא טועה את שתיהן מניעה אותה יחידת כוח...

בקשר להסבה... אם מחפש רכב זול אז המנוע לא ממש זול לקניה וממש לא להתקנה.

מישהו אמר MI16?..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה שדי מטרידה אותי.

ידוע שכל המכוניות של PSA עושות קפיצת מדרגה ענקית כשמדובר במנועים עם הזרקת דלק לעומת קרבורטור.

השאלה שלי היא אם עדיף לקנות GTI מהבחינה הזאת, למרות שהמנוע בטח יותר התאמץ האם האמינות שלו עולה בגלל ההזרקה ?

מה ההבדלים בין הGTI לרגיל חוץ מהמנוע ?

יש גם הבדלים בכיול ?

או הבדלים באיבזורים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה שדי מטרידה אותי.

ידוע שכל המכוניות של PSA עושות קפיצת מדרגה ענקית כשמדובר במנועים עם הזרקת דלק לעומת קרבורטור.

השאלה שלי היא אם עדיף לקנות GTI מהבחינה הזאת, למרות שהמנוע בטח יותר התאמץ האם האמינות שלו עולה בגלל ההזרקה ?

מה ההבדלים בין הGTI לרגיל חוץ מהמנוע ?

יש גם הבדלים בכיול ?

או הבדלים באיבזורים ?

ההזרקה ב-GTI 1.6 היא חד נקודתית ואחראית אך ורק על תיזמון ומשך הזרקת הדלק.

חוץ מהעובדה שהמנוע עם הזרקה הוא שונה בתחומים נוספים כגון מערכת פליטה שונה, ראש מנוע שונה ועוד...

במקור גם כיול המתלים היה שונה וקשה יותר אך עם החלפת הבומבות הראשונה זה כבר לא כך בגלל בעלים/מוסכניק שלא יודעים מודעים לעובדה שיש סוגים שונים של בומבות.

כמו-כן GTI עדיפה מבחינת איבזור. ח"ח, נ"מ, ה"כ ומזגן באים כסטנדרת ומקוריים!

חלקן גם עם גלגלי סגסוגת קלה וספויילר...

דבר נוסף שיש רק ב-GTI הוא לוח מחוונים שונה וזה לזה של ה-205 GTI.

*ב-GTI הריפודים הרבה יותר יפים! :)

[/img]

bx-229.jpg

bx16v01.jpg

BX_666g.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שאם ההבדל במחירון הוא כל כך זניח עדיף ללכת על הGTI בגדול ?

יש איזשהם צדדים שליליים לקנית GTI לעומת רגילה ?

האם הGTI גם תהיה יותר חסכונית (בגלל ההזרקה) ?

האם יחסי ההעברה ודברים כאלה שונים מברגילה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שאם ההבדל במחירון הוא כל כך זניח עדיף ללכת על הGTI בגדול ?

יש איזשהם צדדים שליליים לקנית GTI לעומת רגילה ?

האם הGTI גם תהיה יותר חסכונית (בגלל ההזרקה) ?

האם יחסי ההעברה ודברים כאלה שונים מברגילה ?

חסכונית יותרת לא יודע, שלי למשל גומעת ליטר על כל 8 קילומטרים, זה די הרבה אבל האוטו הוזנח (בלשון המעטה) אצל בעליו הקודמים.

יחסי העברה קצרים אך משום שלא נהגתי ב-BX רגילה אף פעם אני לא יכול להשוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7725 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...