Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה ואיך להתחיל לחפש עבודה במחשבים ?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאף אחד לא אכפת באיזה אוטו אתה בא, את אף אחד זה לא מעניין - אתה גם ככה מחנה אותו בחניון והמראיין לא יושב עם הראש מחוץ לחלון ומחכה לראות עם איזה רכב המרואיין נכנס לחניון - גם אם תבוא עם אוטובוס תאמין לי שלא יהיה לאף אחד אכפת ואתה לא חייב לאף אחד הסבר.

מול זאת אתה צריך לבוא כמו שצריך(ג׳ינס גינרי וטישרט סטנדרטית או מכופתרת בסיסית, לא להתפנפנן יתר על המידה עם חליפות - אתה לא בא לראיון עם נשיא צרפת אלא לראיון עבודה בחברה ישראלית וגם אובר התפנפנות מסתמנת כמשהו שלילי בתפקיד טכני).

להראות המון נכונות לעבודה - זה מה שמעסיק מחפש בשוק הזה בעיקר, לשאלות כמו תענה ב״כן!״ נלהב - ושלא יהיה לך ספק שבהתעסקות בעולם השרתים זה הסטנדרט שנדרש מעובד:

- עבודה בשעות לא שגרתיות ובלילות/שבתות/חגים - אחוז גבוהה מעבודות התחזוקה בעולם הסיסטם והתשתיות מחשוב קורה בלילות ובסופשים(שׁהביזנס פחות פעיל) ולכן זה חלק שגרתי מהעבודה.

- כוננויות וזמינות מחוץ לשעות העבודה - המון פעמים מצופה ממך לפתור תקלות גם בזמנים לא שגרתיים, אפילו אם אתה בערב בבית יושב מול הסדרת טלוויזיה שאתה אוהב או רוצה בדיוק לצאת - כשמערכת המחשוב למטה הביזנס מפסיד כסף - מצופה ממך שהכל יתפקד בכל שעה של היום.

עוד משהו, ברוב החברות היום רוב העבודה הזאת לרוב מגולמת לשכר גלובלי(משמע - אין אקסטרה כסף על שעות נוספות/לילות/חגים).

העבודה עצמה היא קשה, אינטנסיבית ומלאה בשעות מטורפות סביבה - שלא תחשוב לרגע שמשרות שנוגעות בשרתים ומערכות מידע אלו משרות 8 עד 5 סטנדרטיות, בטח לטירונים הן קריעת תחת של ממש - הכסף בעבודה הזאת לא בא לבד בשביל להגיע למשרות הנחשבות באמת צריך לעבוד סופר! קשה ושלא ימכרו לך שזה הייטק ומשרדים יפים עם תנאים נוחים - זה חתיכת עבודה קשה שלא פעם גם כפויית טובה באופן קיצוני(המשתמש לא מסתכל על זה שפתרת את התקלה - אלא שהמייל שלו לא היה זמין כמה שעות), אחריות גדולה מאוד על הכתפיים(רוב הארגונים לא יכולים לתפקד באמת בלי השרתים שלהם) אבל מה? אחרי 30 שעות עבודה רצופות על תקלה סופר מורכבת בלי שינה שבסוף היא נפתרת זה תחושת סיפוק של ממש =].

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 437
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ביאסת לי את החיים.

קודם כל שיסבירו לי מה המשרה, אם יקבלו אותי בכלל ואז נראה מי נגד מי. בשורה תחתונה זה מקום עבודה ואף אחד לא מחזיק אף אחד בכח.. אם אני אראה שזה לא מה שאני מחפש אני אלך.

כוננות בשבת וחגים אם אתה מתכוון ללעבוד בבית , אז זה מציק, אבל לא בלתי נסבל. השאלה אם אתה מתכוון שצריך להישאר מהבוקר עד הלילה במשרדים עצמם.

מצד שני , מניח שזה נחשב הרבה יותר מטכנאות PC בסיסית , לא? שגם ככה רוצים "נסיון" בכל חור ואין הרבה איפה להתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו, כשאתה עובד במה שמעניין אותך אתה תישאר גם לילות בלי להרגיש.

בכל מקרה תעשה מאמץ להתקבל, תקרע את התחת בשביל ללמוד ולהתקדם ובכל מקרה תעבוד תקופה של לפחות שנה כדי שתוכל להציג ניסיון כלשהו וגם אז אל תעזוב לפני שיש לך משהו אחר ביד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעזוב לפני שיש לך משהו אחר ביד.

אל תכניס לו רעיונות.. :lol:

אושריקו מה ציפית לעשות עם ההסמכה שלך? "מחשבים" זה אולי נשמע נוצץ בגלל האסוציאציה להיי-טק אבל גם שם לא יושבים רגל על רגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחוק מלשבת רגל על רגל ויותר קרוב ל"תנוח כבר בקבר".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה זה הכרחי בעיניכם ללכת עם מכופתרת ולא עם חולצה נורמלית וג'ינס לראיונות עבודה במקומות כאלה?

אני לא רגיל לדברים האלה, בחיי... כל החיים שלי הייתי בסביבת מוסכים ועבודות מהסוג הזה.

בגלל זה אני רוצה להיות עצמאי , אדון לעצמי ולעשות תיקונים פרטיים , אבל ברור שאין לי מספיק ידע בכלל להתחיל לבד לעשות הכל וצריך לצבור קצת נסיון לפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאסת לי את החיים.

קודם כל שיסבירו לי מה המשרה, אם יקבלו אותי בכלל ואז נראה מי נגד מי. בשורה תחתונה זה מקום עבודה ואף אחד לא מחזיק אף אחד בכח.. אם אני אראה שזה לא מה שאני מחפש אני אלך.

כוננות בשבת וחגים אם אתה מתכוון ללעבוד בבית , אז זה מציק, אבל לא בלתי נסבל. השאלה אם אתה מתכוון שצריך להישאר מהבוקר עד הלילה במשרדים עצמם.

ברוך הבא לחיים עצמם.

אני מניח שאף אחד לא מצפה שתעבוד כל שבת, אבל פעם ב יש שדרוגים, ואז עובדים (ממש, במשרד) גם בסופ"ש.

אם יקבלו אותך, שלא תחשוב אפילו להגיד לא. זה בדיוק התפקיד שחיפשת, שייתן לך את הניסיון הרלוונטי שחסר לך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה זה הכרחי בעיניכם ללכת עם מכופתרת ולא עם חולצה נורמלית וג'ינס לראיונות עבודה במקומות כאלה?

אני לא רגיל לדברים האלה, בחיי... כל החיים שלי הייתי בסביבת מוסכים ועבודות מהסוג הזה.

בגלל זה אני רוצה להיות עצמאי , אדון לעצמי ולעשות תיקונים פרטיים , אבל ברור שאין לי מספיק ידע בכלל להתחיל לבד לעשות הכל וצריך לצבור קצת נסיון לפני.

לא צריך מכופתרת לתפקיד כזה. ג'ינס וחולצת פולו חלקה זה סבבה לגמרי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פור, אל תדאג, נתתי לה גם רמזים מאוד עבים שאני בא בכל הכח.

העניין הוא שקצת מציק לי שזה לא קשור לPC והיא אמרה לי " אני לא יודעת להגיד לך אם יש בעבודה הזו טכנאות PC"

מצד שני, טכנאות PC כמו שנאמר זה התחתון של התחתון ככה שבסדר... פשוט יהיה מצחיק אם מה שלמדתי בסוף יתנו לי הכשרה במקום אחר לגמרי על דברים אחרים לגמרי. אבל בהנחה ויש בעבודה הזאת טיפול ביוזרים ווכו' זה כבר טוב.

בכל מקרה, קודם שיהיה בסדר ואז נדבר, כגודל הציפיות - גודל האכזבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרגיעו:

1. הוא עדיין לא התקבל.

2. יקח לא מעט זמן עד שהוא יגיע לשלב של תוכניות סופ"ש - אם בכלל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שקצת מציק לי שזה לא קשור לPC והיא אמרה לי " אני לא יודעת להגיד לך אם יש בעבודה הזו טכנאות PC"

מצד שני, טכנאות PC כמו שנאמר זה התחתון של התחתון ככה שבסדר... פשוט יהיה מצחיק אם מה שלמדתי בסוף יתנו לי הכשרה במקום אחר לגמרי על דברים אחרים לגמרי. אבל בהנחה ויש בעבודה הזאת טיפול ביוזרים ווכו' זה כבר טוב.

זה בסדר, גם בוגרי תואר במדמ"ח לא פותרים אינטגרלים כל יום. חלק גדול מההכשרה (כל הכשרה) הוא בשביל תעודה פורמלית.

להיות איש סיסטם שמטפל ברשתות ומערכות מידע קריטיות לארגון זה בערך פי אינסוף יותר טוב מטכנאי PC, ועם לא מעט אפשרויות התמקצעות והתפתחות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL..

התכוונתי שהיא נשמעת צעירה וממש נחמדה, אני לא אוהב "ממורמרים". ייתכן שבראיון עבודה עצמו דברים יהיו אחרת, אבל שיחה ראשונית כמו כל דבר בחיים שהוא ראושם ראשוני משפיע לכאן או לכאן.

דיברתם על מרחק? אז בהנחה ויהיה בסדר(אני לא מפתח ציפיות) איאלץ לנסוע כל בוקר בין חצי שעה ל40 דקות, כנ"ל בחזור. מי אמר שאני לא משקיע? וכל זה בטח תמורת שכר נמוך בהתחלה.

משקיע?

אני סטודנט לתואר מבוקש, לומד במוסד נחשב ואני לא כל כך בררן לגביי מרחק הנסיעה! אם יציעו לי עבודה (בתור סטודנט) באיזור המרכז אקח אותה בשתי ידיים. ביריד התעסוקה האחרון השארתי את קורות החיים שלי לחברות בכפר סבא ורעננה. אני מזכיר שאני גר בבאר שבע, כן?

גם כשאהיה בוגר תואר המצב יהיה דומה ככל הנראה. לקחתי בחשבון שרוב הסיכויים שאצטרך להעתיק את המגורים שלי למרכז (או אולי לצפון אפילו) או לנסוע מדי יום.

30-40 דקות? סע. עדיף מאשר לא לעשות כלום. אם זה מקום טוב שייחשב אחר כך גם ברזומה שלך, אין מה לחשוב הרבה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואן, החפירות פה מביישות את פרויקט הרכבת הקלה. הבנאדם רק זומן לראיון, ואתם כבר מספרים לו איך יהיה לו קשה, ואיך הוא יעבוד לילות ושבתות וחגים (והוא עוד מתבאס מזה). תיכף תתחילו לייעץ לו לאיזה בית אבות לפרוש בפנסיה.

אושריקו - לך לראיון, מאחל לך שתתקבל, תתחיל לעבוד ולחיות את החיים. כמו שג׳ון לנון אמר - החיים זה מה שקורה לך בזמן שאתה עסוק בלתכנן תוכניות אחרות.

אבל...

פור, אל תדאג, נתתי לה גם רמזים מאוד עבים שאני בא בכל הכח.

מה אמרנו??? לא לערבב ביזנס ופלז׳ר!

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...