Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה ואיך להתחיל לחפש עבודה במחשבים ?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה שואל את השאלה הלא נכונה...השאלה הנכונה היא האם יש בזה כסף קל (והרבה) עם אפשרות להגיע אליו במינימום השקעה (ורצוי כמה שיותר מהר, ושיהיה קרוב לבית, ועוד ועוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 437
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש כאלה מקומות.

בסרטים, פנטזיות ולפעמים גם בעולם הפשע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל את השאלה הלא נכונה...השאלה הנכונה היא האם יש בזה כסף קל (והרבה) עם אפשרות להגיע אליו במינימום השקעה (ורצוי כמה שיותר מהר, ושיהיה קרוב לבית, ועוד ועוד).

סיכמת יפה את דור המילניום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, דור המילניום שחלקו מחליט ביום בהיר אחד לעבור מהבית של ההורים לנגב וללמוד באוניברסיטה. גם חלק מהדור הזה לומד בצפון במכללות השונות. דור מפונק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
סיכמת יפה את דור המילניום

הזכרת לי את המים הזה אבל אני לא מצליח למצוא את התמונה, ילד של הורים מדור המילניום עושה מרד נעורים בכך שהוא מתלבש כמו בן אדם מסודר ומכריז שהוא הולך לפתוח עסק, והם בוכים שיצא להם ילד דפוק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, דור המילניום שחלקו מחליט ביום בהיר אחד לעבור מהבית של ההורים לנגב וללמוד באוניברסיטה. גם חלק מהדור הזה לומד בצפון במכללות השונות. דור מפונק.

הבעיה שכל אחד שהולך ללמוד הנדסאי וילונות, פסיכולוגית אוגרים ומדליק/מכבה מחשבים מוסמך בטוח שביום שהוא יסיים ללמוד יעמדו אצלו בתור מעסיקים כדי להעסיק אותו בשכר נטו של חמש ספרות, ואז אחרי כמה חודשים של אבטלה הם מתחילים לחפש אשמים בזה שאין עבודה בתחום שלהם או שהמשכורות נמוכות,

צעירים רבים לא מבינים שתואר הוא אסמכתת ידע ולא טופס 101, ואז נוצרת אשליה כזאת שלא משנה איזה קורס של חודשיים אעשה, אני אמצא עבודה מכובדת, קרוב לבית, תוך כמה ימים.

טעות!

נקח דוגמה את לימודי ההנדסאי תעשיה וניהול, לכאורה שילוב שקוסם לכל צעיר ישראלי, גם "ניהול" (כי "למה שאני אעשה דברים אם אני יכול להגיד לאחרים לעשות את זה ולשתות קפה בנתיים") ו-"הנדסאי" שנשמע ממש דומה ל-"מהנדס" מה שיעשה את אמא ואבא מאוד גאים, וסבא סבתא שבטח כלל לא ישימו לב להבדל.

מה קורה בפועל? כמחצית ממסיימי ההנדסאי כלל לא עובדים בתחום, ונתונים עגומים במיוחד להנדסאי תעשיה וניהול בנתוני ההשתלבות (מקור: http://m.ynet.co.il/Articles/4403456).

אז כן גם אני מילניאל, ואני רואה כל מיני סוגים של אנשים מהדור שלי, יש חלק שעובד קשה ומבין איך הכל מתנהל, ויש חלק שהסיסמא "אני לא עובד - עובדים בשבילי" מתנוססת אצלם באינסטוש/פייסוש, הבעיה שהחלק השני קבע פחות או יותר את פני הדור.

עריכה אחרונה על ידי Gattuso8
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון לגבי כל הדורות.

בדיוק. נתקלתי לאחרונה ב-2 דברים משעשעים:

1. מאמר של נגר אומן מהמאה ה-19 שמתלונן על הדור הצעיר שמעגל פינות וחושב שהכול צריך להגיע אליו בקלות.

2. ספר מקרי שאשתי שלפה מאיזה פח על דור ה-y, שנכתב לפני ~20 שנה. אותו דבר.

בקיצור, מה שאמרו על אבותינו יגידו גם על דור ה-y, ה-z, הלא-משנה-מי. במציאות תמיד תישאר ההתפלגות של המצליחים/מתגברים, של אלה המשייטים בין לבין (הרוב), ושל הכושלים. אה, ותמיד מגיע השלב שאתה הופך לזקן נרגן שרוטן על הדור הצעיר ;-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מסכים. הדברים היום הרבה יותר פומביים ולכן נראה כאילו יש פה התדרדרות היסטרית שלא היתה פעם.

התדרדרות זו מילה קצת קשה אבל נועדה להמחשה, סה"כ כל דור מתאים את עצמו למה שקורה בשוק.

מה שכן, ידוע לכולם, יש משמעותית פחות כבוד לעבודות כפיים או "מלוכלכות" מאשר פעם, עניין שעוזר לחשוב שכולם פה מייעדים את עצמם למשרות ניהול בכירות מהיום הראשון בשוק.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתונים עגומים במיוחד להנדסאי תעשיה וניהול בנתוני ההשתלבות (מקור: http://m.ynet.co.il/Articles/4403456).

מסכים על כל מה שאמרת פרט לעניין הזה, מדובר בכתבה מ 2013, עברו 5 שנים וזה המון , לפי מה שאני מכיר ויודע (אין לי מקור), הביקוש לתעשיה וניהול היום הרבה יותר גבוה ממה שהיה.

מקור זבל ממומן : טמקא

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4776757,00.html

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שכל אחד שהולך ללמוד הנדסאי וילונות, פסיכולוגית אוגרים ומדליק/מכבה מחשבים מוסמך בטוח שביום שהוא יסיים ללמוד יעמדו אצלו בתור מעסיקים כדי להעסיק אותו בשכר נטו של חמש ספרות, ואז אחרי כמה חודשים של אבטלה הם מתחילים לחפש אשמים בזה שאין עבודה בתחום שלהם או שהמשכורות נמוכות,

צעירים רבים לא מבינים שתואר הוא אסמכתת ידע ולא טופס 101, ואז נוצרת אשליה כזאת שלא משנה איזה קורס של חודשיים אעשה, אני אמצא עבודה מכובדת, קרוב לבית, תוך כמה ימים.

טעות!

נקח דוגמה את לימודי ההנדסאי תעשיה וניהול, לכאורה שילוב שקוסם לכל צעיר ישראלי, גם "ניהול" (כי "למה שאני אעשה דברים אם אני יכול להגיד לאחרים לעשות את זה ולשתות קפה בנתיים") ו-"הנדסאי" שנשמע ממש דומה ל-"מהנדס" מה שיעשה את אמא ואבא מאוד גאים, וסבא סבתא שבטח כלל לא ישימו לב להבדל.

מה קורה בפועל? כמחצית ממסיימי ההנדסאי כלל לא עובדים בתחום, ונתונים עגומים במיוחד להנדסאי תעשיה וניהול בנתוני ההשתלבות (מקור: http://m.ynet.co.il/Articles/4403456).

אז כן גם אני מילניאל, ואני רואה כל מיני סוגים של אנשים מהדור שלי, יש חלק שעובד קשה ומבין איך הכל מתנהל, ויש חלק שהסיסמא "אני לא עובד - עובדים בשבילי" מתנוססת אצלם באינסטוש/פייסוש, הבעיה שהחלק השני קבע פחות או יותר את פני הדור.

1. המכללות השונות יודעות לשווק את עצמן די טוב. אני זוכר את עצמי בגיל 18 שרציתי ללמוד הנדסאי מכטרוניקה, הסבירו לנו שזה מקצוע חיוני למשק ולפיתוח טכנולוגיה. בתכלס התעסקתי בתחום האיכות בצבא, הכרתי את היבט הטכנולוגי בצורה שונה ממה שהמכללה הציגה. כמו שטוענים שהיי-טק זה מושג אחד גדול, אז טכנולוגיה זה עולם מלואו ושונה מאוד. כלומר, קל מאוד לשכנע מועמד פוטנצאלי להירשם ע"י התרשמות טכנולוגיות כזו או אחרת.

2. אני לא יודע עד כמה הכתבה הזו נכונה. אחרת מה הסיבה שמשרד הביטחון משקיע הרבה מאוד כסף ללימודי הנדסאים? חייל שמסיים את הצבא, יכול לרכוש את לימודי הנדסאות ב-90% הנחה היום. להגיד שיש עודף? אולי, אבל המדינה לא חושבת ככה.

3. כמות הבגירים שמתנוססים מאינסטוש/פייסוש למינהם הם קבוצה קטנה מאוד. רובם הגדול הולך בתוכנית קבועה של לימודים ולחיות חיים עצמאים. מי שחי בתוך הבועה הוירטואלית, זו לא בעיה שלי אישית ולכן זה קצת פחות מעניין אותי.

4. אי אפשר לצפות מאדם שסיים צבא שידע איך מתנהל המשק, איזה סוגי משרות יש במשק, ומה הוא אוהב. אלו כלים שנרכשים עם הזמן (אם בלימודים או בחוויות בעבודה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לזלזל בכל תכניות התעודה של הנדסאים.

יש אמנם כמה מקצועות כמ "מעשיה וטיול", בהן התעודה לא שווה את ההשקעה, אבל ישנם לא מעט מקצועות בהן התעודה היא מקפצה מצויינת לקרירה מוצלחת.

למשל (ממה שאני מכיר): הנדסאי חשמל (מגמת בניין), שיכול לעבוד גם בתחום התכנון כשכיר או כעצמאי, וגם בתחום הביצוע.

הנדסאי בניין (או אדריכלות) שיכול להשתלב בעוד המון מקומות וענפי משנה (חוץ, כמובן מאשכרה לעבוד במשרד תכנון כעצמאי או שכיר).

אני מתכנן עכשיו שכונה שלמה בשרון, בה הקונסטרוקטור הוא הנדסאי בעל משרד עצמאי. יש לו עובדים (חלקם מהנדסים..) ומשרד נאה.

חוץ מזה-כולם (חוץ מאדריכלות) יכולים להשלים תואר כמהנדס, כשהם כבר עובדים במקצוע.

וכן, זה שהצבא מממן 90% מעלות הלימודים, בהחלט פותח דלתות לאוכלוסיות שלא יכולות לממן לימודים אקדמיים מלאים מראש, או לכאלה שלא "היה להם ת*ת) בתיכון ותעודת הבגרות שלהם לא מזהירה.

זו דרך מצויינת לצמצום פערים ומניעת הסללה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...