Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה ואיך להתחיל לחפש עבודה במחשבים ?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

עדיף לקחת את הפקידה המכוערת כי אם היא תתלונן על הטרדה מינית אף אחד לא יאמין לה.

עדיף לקחת את העובד הערס כי הוא לא יבין כלום בתלוש משכורת שלו ואם יתחילו להעלם כל מיני דברים בעבודה תמיד יש את מי להאשים.

עדיף לקנות אופניים בחנות המגעילה כי יותר סביר ששם תוכל להוציא הנחה מהמוכר או לשלם בשחור לעומת מקום מסודר ומתוקתק.

אבל ברצינות, הרושם הראשוני מאד משפיע ואין מה לעשות, אנחנו אנושיים והבחירות שלנו מושפעות גם מרגש.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 437
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה לא אמור להשפיע, אבל יכול להיות שזה כן משפיע אצל חלק מהמעסיקים.

היום מאוד פופולרי אופניים, במיוחד חשמליים.

אבל לפני עשר שנים ויותר, זה היה כלי פחות פופולרי, ואם המראיין היה בעניין ומבחין בסימני אופניים (משקפי שמש מיוחדים, קסדה) אז אפשר ליצור קשר יותר בקלות, למשל.

אני בכל אופן כתבתי את ההערה עם סמיילי, כאמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהוא הסביר בצורה מתומצתת ומדויקת- הוא לא מחפש את הרכב, הוא מחפש לקבך רושם ראשוני על המרואיין שמולו.

זו בדיוק המטרה של ריאיון עבודה.

אושריקו, הייתי ממליץ להפסיק לקרוא לזה "עבודה במחשבים". אתה מחפש עבודה כ"טכנאי מחשבים"/ help desk.

לענייננו, במקביל לחיפוש העבודה שלך, תפרסם את עצמך בסביבה הקרובה אליך (מפה לאוזן) ותתקן לאנשים את המחשבים שלהם בחינם/ עלות חלקים במידה וצריך להחליף/ עלות סימלית מאוד.

זה משהו שתמיד צריך.

אני, לדוגמא, מהנדס תוכנה אבל עדיין כל פעם מקבל מהסביבה הקרובה בקשות לעזרה ברמה של טכנאות. כי אני "מבין במחשבים" משום שאני "עובד במחשבים" (ומלבד יכולת לעשות גוגל, אין שום קשר בין המקצוע שלי לבין טכנאות מחשבים.

ייתן לך אופציה להשתפשף קצת ולצבור ניסיון בסיסי כלשהו.

תקפיד רק להסביר למי שמבקש שאתה תנסה לעזור ולא מתחייב לתקן. שלא יצפו ממך להעניק אחריות לאחר מכן

ברור שזה חלק מהתכנון לעבוד "מהצד" כעצמאי כזה, אבל אין לי מושג איך להתחיל , בתור אחד שאין לו נסיון ויש לו עוד מה ללמוד.

אף פעם לא שמעתי על זה שמעסיק מסתכל על הרכב של העובד, חוץ מרכב עבודה כמובן.

ועוד על קורולה ישנה...

לא אמרתי שזה שיקול שאני מכניס כמשתנה אלא שזה דבר שייכנס בין אם תרצה ובין אם לאו.

כשאתה מחפש פקידה למשל ובאות שתי בחורות בעלות כישורים וותק זהים לחלוטין אני מבטיח לך שהכוסית תתקבל לפני השמנה. אותו הדבר כשבאים אליך שני אנשי מכירות שמציעים ציוד זהה במחיר זהה, בהתחלה אתה תעדיף את זה שנראה מטופח יותר ורק אחרי שתתקדם במשא ומתן תבחר לפי הרושם השני.

אם נמשיך אז יש שתי חנויות אופניים צמודות. אחת נוצצת, נקייה ויפה והשנייה נראית כמו פנצ'ריה בשטחים. אצל מי תקנה אם בשתיהן יש בדיוק את אותה הסחורה ובאותו המחיר?

אני לא אלך לחפש את האוטו של אושריקו אבל אם יחנה מול הדלת שלי ואני אראה אותו יורד מהרכב הזה זה בהחלט יהיה חלק מהרושם בדיוק כמו שאם יבוא לי מישהו לריאיון עבודה כאיש מכירות כשהוא מסריח מעמבה ועם כתמי טחינה על החולצה זה ייכנס לשיקולים בין אם ארצה ובין אם לאו.

קצת עצוב, אבל נכון.

עדיף לקחת את הפקידה המכוערת כי אם היא תתלונן על הטרדה מינית אף אחד לא יאמין לה.

עדיף לקחת את העובד הערס כי הוא לא יבין כלום בתלוש משכורת שלו ואם יתחילו להעלם כל מיני דברים בעבודה תמיד יש את מי להאשים.

עדיף לקנות אופניים בחנות המגעילה כי יותר סביר ששם תוכל להוציא הנחה מהמוכר או לשלם בשחור לעומת מקום מסודר ומתוקתק.

אבל ברצינות, הרושם הראשוני מאד משפיע ואין מה לעשות, אנחנו אנושיים והבחירות שלנו מושפעות גם מרגש.

LOL. אם כל הערסים היו "סתומים" כמו שאתה מתאר לעצמך, לא היית שומע על תקיפות ואלימות במקומות עבודה רק בגלל משהו שלא נראה להם. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ערס זה מנטליות ולא מנת משכל. יש לא מעט ערסים חכמים ומוכשרים מאוד אבל יש להם טעם שונה בבגדים ותכשיטים ואוהבים דברים קצת שונים מהמיין סטרים (וזה לא עושה אותם פחות טובים).

יש תפקידים שלמטליות הזו יש יתרונות ויש כאלה שיש לה חסרונות. זה הכל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ערס זה מנטליות ולא מנת משכל. יש לא מעט ערסים חכמים ומוכשרים מאוד אבל יש להם טעם שונה בבגדים ותכשיטים ואוהבים דברים קצת שונים מהמיין סטרים (וזה לא עושה אותם פחות טובים).

יש תפקידים שלמטליות הזו יש יתרונות ויש כאלה שיש לה חסרונות. זה הכל.

טכנאי מחשבים/HELP DESK זה סוג של שירות לקוחות. עיקר העבודה היא עם אנשים. צריך להיות סובלני, נעים, אסרטיבי, בעל רצון אמיתי לעזור ויודע לשדר את זה, צורת דיבור צריכה להיות גם בהתאם. במיוחד באירגונים זה קריטי.

רוב בעיות טכנאות מחשבים הן לא חומרה, אלא עבודה עם לקוחות. הלקוח צריך לצאת מרוצה, גם אם הוא עשה שטות לא צריך ללתת להרגיש ללקוח שהוא לא חכם כי כל אחד בתחומו מומחה, ובתחומים אחריו לאו דווקא.

אנשים עם מנטליות מסויימת לא מתאימים, בלי קשר עד כמה הם חכמים ומוכשרים. היחס ללקוח צריך להיות נעים, בטח ובטח לא יחס מגעיל, גם אם זה לא קשור 100% לעבודה (למשל לא להשאיר שאריות כבלים או לכלוך בסביבה).

רק אדם בעל שליטה עצמית ורגוע יכול להיות נותן שירות ראוי. מי שלא מתעצבן או עלול להתנהג באלימות לא יכול לתת שירות.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במיוחד כשהלקוח שנהרס לו המחשב הוא חתיכת ערס בעצמו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד על קורולה ישנה...

זה בדיוק מה שקיבלתי עכשיו מהעבודה, קורולה סאן לבנה עם כתמים מוזרים, טסות חסרות וצמיגים מיצרן שבחיים לא שמעתי עליו.

מצד שני, מכל הרכבים שהיו לי, זה רכב שהכי נהנתי ממנו עד עכשיו.

מסקנה: יש קשר בין עולם הדייטים לראיונות עבודה.

אל תפתח תיבת פנדורה.

היו פה כבר שתיים כאלה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנאי מחשבים/HELP DESK זה סוג של שירות לקוחות. עיקר העבודה היא עם אנשים. צריך להיות סובלני, נעים, אסרטיבי, בעל רצון אמיתי לעזור ויודע לשדר את זה, צורת דיבור צריכה להיות גם בהתאם. במיוחד באירגונים זה קריטי.

רוב בעיות טכנאות מחשבים הן לא חומרה, אלא עבודה עם לקוחות. הלקוח צריך לצאת מרוצה, גם אם הוא עשה שטות לא צריך ללתת להרגיש ללקוח שהוא לא חכם כי כל אחד בתחומו מומחה, ובתחומים אחריו לאו דווקא.

אנשים עם מנטליות מסויימת לא מתאימים, בלי קשר עד כמה הם חכמים ומוכשרים. היחס ללקוח צריך להיות נעים, בטח ובטח לא יחס מגעיל, גם אם זה לא קשור 100% לעבודה (למשל לא להשאיר שאריות כבלים או לכלוך בסביבה).

רק אדם בעל שליטה עצמית ורגוע יכול להיות נותן שירות ראוי. מי שלא מתעצבן או עלול להתנהג באלימות לא יכול לתת שירות.

ברור שאם אני אלך לתת שירות למישהו בבית אני אתנהג אליו בצורה הכי "חננה" שיכולה להיות למרות שאני הכי, אבל הכי רחוק מזה, בלשון המעטה.

אני בחור ישר מאוד , ייאמר לזכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני הכי, אבל הכי רחוק מזה, בלשון המעטה.

.

אתה לא יכול להיות משהו שאתה לא במשך כל כך הרבה זמן :)

במקרה הטוב אתה תתפטר מהר ותבזבז את הזמן שלך

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...