Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה ואיך להתחיל לחפש עבודה במחשבים ?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים, הוזמנתי לראיון עבודה ליום שלישי הקרוב למשרה שכתבתי שאני שלחתי פה קורות חיים.

זה פחות טכנאות PC ויותר שרתים ואבטחת מידע וטיפולים בארגונים, אבל הכשרה מלאה עליהם.

בטלפון הבחורה נשמעה ממש אחלה ונשמע מעניין.

מה שכן עשיתי פדיחה קטנה, אבל בסדר, מקווה שיהיה בסדר בראיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 437
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין סיבה לזלזל בכל תכניות התעודה של הנדסאים.

יש אמנם כמה מקצועות כמ "מעשיה וטיול", בהן התעודה לא שווה את ההשקעה, אבל ישנם לא מעט מקצועות בהן התעודה היא מקפצה מצויינת לקרירה מוצלחת.

למשל (ממה שאני מכיר): הנדסאי חשמל (מגמת בניין), שיכול לעבוד גם בתחום התכנון כשכיר או כעצמאי, וגם בתחום הביצוע.

הנדסאי בניין (או אדריכלות) שיכול להשתלב בעוד המון מקומות וענפי משנה (חוץ, כמובן מאשכרה לעבוד במשרד תכנון כעצמאי או שכיר).

אני מתכנן עכשיו שכונה שלמה בשרון, בה הקונסטרוקטור הוא הנדסאי בעל משרד עצמאי. יש לו עובדים (חלקם מהנדסים..) ומשרד נאה.

חוץ מזה-כולם (חוץ מאדריכלות) יכולים להשלים תואר כמהנדס, כשהם כבר עובדים במקצוע.

וכן, זה שהצבא מממן 90% מעלות הלימודים, בהחלט פותח דלתות לאוכלוסיות שלא יכולות לממן לימודים אקדמיים מלאים מראש, או לכאלה שלא "היה להם ת*ת) בתיכון ותעודת הבגרות שלהם לא מזהירה.

זו דרך מצויינת לצמצום פערים ומניעת הסללה.

הזלזול האישי שלי נובע אך ורק בגלל התנהלות של המדינה. אין מקום בעולם שיש בה מכללות להנדסאיים וטכנאים, זו המצאה ישראלית בשביל להתמודד עם דרישות התעשיה.

יש עובדים שהם מסתפקים בתעודה הזו, ונהנים מהעבודה ויש כאלה שלא. כמובן שיש הרבה מאוד משרות, ובשביל להגיע למשכורות טובות - צריך לדעת לכוון את הקרירה נכון. הדבר הזה לוקח זמן והרבה ניסיון, כלומר לצעירים אין את זה בד"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי תעשייה וניהול, אבל אני יודע ומכיר ממקור ראשון שלהנדסאים בתחום החשמל, מכונות ובניין יש לא מעט ביקוש ובשכר מכובד.

בטח גם רובכם נתקלתם בפירסומים הבלתי פוסקים של אינטל אחר חיפוש הנדסאים לאתר בקרית גת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו, for once in your life - תשאיר אותו במכנסיים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, הוזמנתי לראיון עבודה ליום שלישי הקרוב למשרה שכתבתי שאני שלחתי פה קורות חיים.

זה פחות טכנאות PC ויותר שרתים ואבטחת מידע וטיפולים בארגונים, אבל הכשרה מלאה עליהם.

שיהיה בהצלחה.

אם הם נותנים הכשרה אתה צריך להראות בעיקר מוטיבציה סופר גבוהה ורצון עז לעבוד אצלם.

בדרך כלל הוא משאיר אותו בבית כי זה לא שהוא הולך להשתמש בו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזלזול האישי שלי נובע אך ורק בגלל התנהלות של המדינה. אין מקום בעולם שיש בה מכללות להנדסאיים וטכנאים, זו המצאה ישראלית בשביל להתמודד עם דרישות התעשיה.

יש עובדים שהם מסתפקים בתעודה הזו, ונהנים מהעבודה ויש כאלה שלא. כמובן שיש הרבה מאוד משרות, ובשביל להגיע למשכורות טובות - צריך לדעת לכוון את הקרירה נכון. הדבר הזה לוקח זמן והרבה ניסיון, כלומר לצעירים אין את זה בד"כ.

זכור שזו תעודה מקצועית, ולא תואר אקדמי. שנתיים וחצי כולל פרויקט גמר, ואתה בחוץ.

כמובן שמי שיכול - שילך ללמוד תואר, או הנדסה מראש. זה בהחלט פותח יותר דלתות ואפשרויות.

מצד שני- גם מי שלמד לתואר, ואפילו לתואר מתקדם, לא בהכרח ידע לנווט את הקריירה המקצועית שלו בתבונה כדי למקסם את התואר.זה תלוי באדם.

מבחינת האמא הפולניה/רומניה (או יוצאת חבר העמים,לצורך העניין :-P) זה בטח לא מספיק.

אבל לא כולם צריכים להיות אקדמאים, וזה ממילא לא בהכרח תעודת ביטוח להצלחה בחיים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL..

התכוונתי שהיא נשמעת צעירה וממש נחמדה, אני לא אוהב "ממורמרים". ייתכן שבראיון עבודה עצמו דברים יהיו אחרת, אבל שיחה ראשונית כמו כל דבר בחיים שהוא ראושם ראשוני משפיע לכאן או לכאן.

דיברתם על מרחק? אז בהנחה ויהיה בסדר(אני לא מפתח ציפיות) איאלץ לנסוע כל בוקר בין חצי שעה ל40 דקות, כנ"ל בחזור. מי אמר שאני לא משקיע? וכל זה בטח תמורת שכר נמוך בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיע מתחום המכונות הברזל, התעסקתי בזה כמה שנים טובות. לא ראיתי איך אדם עם ידע מקצועי (הנדסאי לצורך העניין) מהווה יתרון על פני נער שסיים את לימודי התיכון עם מגמה מוגברת בתחום הטכנולוגי.

יותר מכך, ילד שיודע לפרק ולהרכיב דברים, אין סיבה שלא ידע להרכיב גם חלקים מכנים. אם הוא לא ידע, הוא יבקש עזרה בהתחלה מחבר'ה בעבודה.

כל המקצועות שהם קצת יותר מרוכבים (כמו ריתוך/עיבוד שבבי ב-CNC וכד') נדרשים הכשרה נוספת גם אחרי לימודי התעודה. אז בשביל מה מראש להכניס את המועמד הפוטנצאלי ללימודים של שנתיים? שילך קודם לעבוד בשכר מינימום, יאהב את זה, ילד ללמוד אם שאיפה שיתקדם מלוחץ על פקודות במכונה של "פעל", אלא יתכנן את המוצרים ואז ילמד.

כלומר הבעיה היא שמראש המכללות נותנות תסריט ורוד למועמד שהוא בכלל לא יודע מה לעשות עם התעודה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GBGUY, נאלץ לא להסכים איתך.

גם אני חי בתחום המתכת והעסקתי גם מהנדסים וגם הנדסאים. הנדסאי יודע לקרוא שרטוט, להכין שרטוט (כולל מידול), חישובי חוזק וידע תיאורטי יישומי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדסאי יודע לקורא שרטוט זה נכון. האם קיראה של חלקים מסוימים אי אפשר ללמד את העובד בהכשרה הראשונית/חפיפה של העובד?

כמה משרות של הנדסאים מתעסקים בהכנת שרטוטים/חישובי חוזק? לא הרבה. בטח לא בעבודה הראשונה.

גילוי נאות: עבדתי במפעל שמתעסק בריתוך של חלקים שונים לטנקים. חלק גדול מהרתכים לא היו בעלי תעודה הנדסאי/טכנאי אלא קבלו הכשרה מטעם העבודה איך לרתך. בנוסף מקום העבודה לימד אותם לקרוא את השרטוט הנדרש.

לימודים תעודה או לימודים אקדמאים נועדו בשביל להרחיב אופקים. לימודים הם לא מפתח עיקרי לעבודה טובה, אלא זה כלי טוב בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאחל לך בהצלחה.

אבל אני גם ממליץ שתתכונן לראיון ולא תבוא ככה סתם.

תקרא קצת על ראיונות עבודה ותחזור על החומר שלמדת.

הראיון הוא מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רגיל למקומות כאלה "רשמיים", אני תמיד עבדתי בסביבת מוסכים וכאלה אוכלוסיות שהראיון היחיד היה " בן כמה אתה ומאיפה".

נקווה שיהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתם על מרחק? אז בהנחה ויהיה בסדר(אני לא מפתח ציפיות) איאלץ לנסוע כל בוקר בין חצי שעה ל40 דקות, כנ"ל בחזור. מי אמר שאני לא משקיע? וכל זה בטח תמורת שכר נמוך בהתחלה.

לך בבקשה להגיד את המשפט הזה לאמא שלך שתיתן לך איזו כאפה שתחזיר את הראש שלך למקום הנכון.

30-40 דקות זה קל"ב. חצי מדינה עושה חיפה-ת"א או משהו דומה כל בוקר בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אני מדבר על התחום (המצומצם :-P) שאני מכיר.

חוץ מחשמל (שגם שם אתה תהפוך לאחד עם הפטישון לפני שתהיה חשמלא מעשי) אין לך שום סיכוי בכלל להכנס לתחום (הנדסת בניין/אדריכלות) ללא המינימום של תעודת הנדסאי.

וגם בתחום החשמל, הדרך מלמטה כחוצב תעלות ומבטן קופסאות ועד ל"קריירה" בתחום, הרבה יותר ארוכה מללמוד שנתיים וחצי בכיתה ממוזגת ולצאת עם רשיון 3X630AMP תכנון+ביצוע.

זה שהנדסאי מכונות (עם כל הידע והיכלות התכנוניות שרכש) עובד כמרכיב/חרט- זה כשל שוק מסוג אחר.

(ולא שאני מזלזל בחרטים, חלילה. חמי חרט בגימלאות, ועד היום הידע הטכני שלו ויכולת קריאת שרטוטי הרכבה מסובכים מעולה).

והכי חשוב- בהצלחה לאושריקו בראיון. כל הפורום מחזיק אצבעות. טפו, חמסה מלח שום בצל.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...