Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי עבודה HACKSAW: יקר או זבל סיני? (הכותרת נערכה)

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב ברווז,

ראשית, החפירות שלך נחמדות ומשתפות הרבה מידע איתנו, ולמטרה זו בעצם המציאו את הפורומים.

שנית, את הלנוקס הנ"ל בחנתי היטב היטב לפני שרכשתי לי את המשור שלי (BAHCO, כאמור). מדובר באותו היצרן שמייצר עבור המפעלים השונים ובעצם באותו כלי (למעט קוסמטיקה קלה פה ושם). כאמור היצרן יושב בסין אבל זה כמובן לא אומר כלום לגבי איכות וטיב הכלי. הבנתי את זה כאשר ביצעתי את עבודת הדוקטורט שלי (מודה באשמה. גם אני משתדל לרכוש רק פעם אחת) לגבי המסור הבא אצלי, וראיתי את אותו המסור בדיוק תחת עוד (לא מעט) שמות יצרנים. גם אני נידלקתי על הביקורות החיוביות של הלנוקס.

אני מניח, כמו אצל כולם, שאת המוצרים ה"פשוטים" - היצרנים הגדולים מעבירים לייצור אצל קבלני מישנה. אומרים להם באיזו רמה ותקן הם רוצים את הכלי וזהו. פעולה שאגב אין בה משהו שלילי, כמובן.

מותר לדעת כמה שילמת על הלנקוס כולל מישלוחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ראשית, החפירות שלך נחמדות ומשתפות הרבה מידע איתנו, ולמטרה זו בעצם המציאו את הפורומים.

תודה!

שנית, את הלנוקס הנ"ל בחנתי היטב היטב לפני שרכשתי לי את המשור שלי (BAHCO, כאמור). מדובר באותו היצרן שמייצר עבור המפעלים השונים ובעצם באותו כלי (למעט קוסמטיקה קלה פה ושם). כאמור היצרן יושב בסין אבל זה כמובן לא אומר כלום לגבי איכות וטיב הכלי.

אתה תתפלא כמה מעט יחסית יצרנים קיימים בעולם. זו הסיבה שכשאני מדבר על מוצרים "של" דהוולט אני שם את המרכאות הללו. המותג הוא דהוולט, אבל היצרן בפועל לא בהכרח ידוע.

אותו סיפור מתקיים בהרבה מאד מקומות- קח את הבוקסות אימפקט "של" שטלווילה למשל.

זה בכלל הבוקסות של עוזת...

גם אני נידלקתי על הביקורות החיוביות של הלנוקס.

לא בדקתי בכלל את הביקורות עליו האמת.

אני מניח, כמו אצל כולם, שאת המוצרים ה"פשוטים" - היצרנים הגדולים מעבירים לייצור אצל קבלני מישנה. אומרים להם באיזו רמה ותקן הם רוצים את הכלי וזהו. פעולה שאגב אין בה משהו שלילי, כמובן.

מותר לדעת כמה שילמת על הלנקוס כולל מישלוחה?

עוד לא שילמתי, ולצערי אני לא יכול לחשוף את המידע הזה אחרת הייתי מציין אותו.

אחד היתרונות עבורי בעבודה בבית מסחר לכלי עבודה היא רכישה של מוצרים במחירים של בית מסחר-מכאן הסיווג הבטחוני למידע :wink:

אני לא אוהב לעשות את הקומבינות הללו, ואני מעדיף ללכת לחנויות החביבות עליי (ולפעמים גם לכאלו שאני פחות מחבב כדי לראות מה חדש :lol:) כדי לרכוש את הכלים שאני צריך או להזמין מחו"ל. במקרים חריגים, אני "מנצל" את היכולת שלי כדי לאתר משהו מסויים, כמו שציינתי עם הביטים PZ שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר. פה, ניסיתי להרגיע את המצפון עם הוצאה "כבדה" על כלי שאני מרגיש שאמור להיות זול יותר בהרבה.

מה שכן אני מוכן לחשוף: כשביקשתי הצעת מחיר מחבריקו שעובד בשז"ר, מחיר הכלי לפני מע"מ ברוטו 150, נטו לפני מע"מ 125. דהיינו 146 ש"ח טבין ותקילין, רק שאין להם את הכלי על המדף- כך שהמשכתי לחפש.

בנוגע לביקורות.

לא ראיתי צורך לבדוק, כי אני מבין מה המותג מסמל. אני לא צריך לראות כמה קל להשתמש בו (כמו עם ציוד צילום למשל, או אלקטרוניקה), אני יודע מה רמת האיכות שלו (בגלל זה בחרתי בו כמו שאמרנו) ובאופן כללי- בואו ונודה בזה, לרוב ביקורות הן ממומנות בצורה זו או אחרת. והמותג לא יאפשר למוצר שלא מתוכנן כראוי או בעייתי מכל בחינה שהיא להמשיך להיות בשוק כי זה פוגע בשם של המותג, כך שכל הפינות האלו מבחינתי היו סגורות מראש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי נו, אל תתחיל עם הקונספירציות.

כשאני מדבר על ״תחפש ביקורות״ אני בעצם מתכוון ל״תחפש רק ביקורות שליליות״.

סתם לדוגמה, כשאני מעלעל בביקורות של אמזון על מוצר מסוים שצד את עיני,

אני מראש ובכוונה תחילה לא קורא את הביקורות עם 5 כוכבים, אפילו אם הן יפות ומושקעות ועתירות צילומים,

פשוט מכיוון שאני מחפש את נקודות הקושי, את המשתמשים שאצלם הכלי נשבר, איך ואיפה.

זה קצת הפוך על הפוך, אבל הגיוני - אל תחפש ביקורות ואל תחפש דעות מאוזנות. להיפך, לך על הקיצון,

לך על אלה שמגישים את החווייה האישית והזועמת, אלה עם כוכב יחיד וטעויות כתיב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, אתה כמובן צודק, וכשאני מזמין משהו מאיביי זה בדיוק מה שאני עושה- קורא את הביקורות השליליות בלבד של המוכר (נדיר שאת אלו של המוצר עצמו, כי לרוב מדובר על כמה גרושים, מה כבר אפסיד?).

בדברים שאני לא מכיר או מבין בהם מספיק, אני כן עשוי לבדוק גם את הביקורות (מעבר ליוטיוב הכולל הסברים שונים).

בכלי עבודה, למעט נקודות מסויימות, לרוב אני לא צריך את זה ויודע מה הכלי יוכל לעשות ולעמוד בו ומה לא. יכולת שפיתחתי במהלך מספר לא קטן של שנים שבהם אני מוכר כלי יד ברמה גבוהה:wink:

כלים חשמליים, פה לפעמים אני לא מצליח למצוא את עצמי, מאחר ואין לי ניסיון רב במיוחד בתחום הזה. למשל, אני עדיין לא מצליח להבין לעומק מה ההבדל בין thickens planer ל drum sander (האופקי, לא השטרונגול העגול האנכי שגם עולה ויורד). עם שניהם אתה יכול להגיע לאותה תוצאה בדיוק, רק שלאחד יש לרוב להבים ולשני רצועת ליטוש. בשביל מה צריך את שניהם? מעבר לעניין הנוחות.

טוב, חרגתי קצת מהנושא, וברור שעדיף thickens planer מבחינת הזמן שהוא לוקח לעיבוד החומר (חיתוך לעולם יהיה מהיר יותר משיוף).

חזרה לביקורות.

כמעט שלא יוצא לי לבדוק באמת ביקורות, מהסיבות שציינתי, הראשונה מבינהם זה כמה כבר פעמים אני מזמין מחו"ל משהו יקר מספיק שיצדיק את זה? התשובה היא ממש מעט. גם זה הרגל מגונה שאני צריך לשנות, ולהתחיל להזמין את הכלים הרציניים יותר מחול במקום לרכוש במחירים של הארץ (לפעמים, כל מקרה לגופו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך לינק לביטים בתקן תעופתי ? (איביי או אמזון) לא צריך ארוכים.

נ.ב.

באיזור שאני נמצא בו (איזור השרון) אף פעם לא נתקלתי בעסק לציוד טכני (ואני לקוח טוב של חנויות כאלו) שלא ידע מה ההבדל בין פיליפס ל- PZ.

למען האמת לפני 20 שנה כשאני עדיין לא ידעתי את ההבדל לימד אותי המוכר בטמבוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא סגור בכל 100 האחוזים שמדובר בתקן תעופתי לביטים הספציפיים האלו.

עם זאת, היצרן הנ"ל מספק כלים שונים לתעשיות התעופה והחלל אשר להם יש תקנים תעופתיים, לכן אני רגוע מבחינת האיכות של הביטים האלו.

לינק לבקשתך לביטים כמו אלו שרכשתי (לא זכרתי נכון, הם היו אורך 90 ולא 100 ממ, מסתבר).

אני לא יודע אם האתר הזה שולח לארץ...

יש לך מזל אם כך. אני מאיזור חיפה והקריות, ולצערי ב-2 חנויות גדולות לא ידעו על מה אני מדבר בכלל. לא הגזמתי ולא צחקתי כשאמרתי ש-2 אנשים שונים אמרו לי "דבר עברית". זהו ציטוט מדוייק לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקונים כלים, כמו כל דבר, צריך לדעת היכן לקנות.

אני מאיזור הדרום. כלים ידניים וביטים שונים ומשונים אני קונה בסאיקטיב בגבעת ברנר.

לפני חצי שנה הלכתי לקנות ביטים לברגי גבס. שאלתי משהו על ההבדל בין ביט לברגי גבס לביט ארוך עם בידוד וחטפתי על הראש הרצאה של רבע שעה וגם זה כי היה תור...

אחלה חנות.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, לפני כשנה רכשתי דרך איביי שוודי "8 משומש מאיזה בחור באנגליה שאביו הלך לעולמו והוא מכר לא מעט פריטים שלא מצא בהם שימוש. השוודי היה באקו מקורי בן כ- 30 במצב מעולה. שילמתי עליו כשליש ממה שמשלמים כיום על חדש (לא זוכר בדיוק).

כך שאם מחפשים משהו מסוים, ניתן בהחלט למצוא את הפריט כמשומש במצב טוב. הסחורה האיכותית לא כל כך מושפעת משיני הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חטפתי על הראש הרצאה של רבע שעה וגם זה כי היה תור...

אחלה חנות.

:lol:

נשמע כמו מקום שאני צריך להגיע אליו כשאהיה באיזור, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו אגב יודע היכן ניתן למצוא בארץ את הכלים של עוזת?

זה ניראה כאילו אין להם סוכני מכירות/נציגים/סניפים.

כמו כן אשמח לדעת היכן בארץ ממוקם המפעל שלהם, היכן הכלים מיוצרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי עוזת, הם נמצאים בעוטף עזה. (יש להם 2 אתרים שונים).

יש אתר אינטרנט עם מידע. http://www.ozat.co.il/

אם אתה רוצה לקנות יש את גרציאני בקריית ביאליק - http://www.graziani-il.com/

ויש את עודד אספקה טכנית שלדעתי עובד שם חבר פורום פעיל שאולי יוכל לסייע יותר ממני.

http://www.oded-tools.com

עריכה אחרונה על ידי train
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו אגב יודע היכן ניתן למצוא בארץ את הכלים של עוזת?

זה ניראה כאילו אין להם סוכני מכירות/נציגים/סניפים.

כמו כן אשמח לדעת היכן בארץ ממוקם המפעל שלהם, היכן הכלים מיוצרים.

בדיוק כמו שTRAIN ענה- עוטף עזה.

ובעיקרון הם סיטונאים, כך שלא תוכל לרכוש ישירות מהם. לעומת זאת, כמעט כל חנות אספקה טכנית תוכל להזמין עבורך את הבוקסות שלהם, אם תבקש.

רק שים לב, שאם כבר, עדיף לך לבקש מחירים עבור הבוקסות אימפקט "של" שטלווילה (שהם, למעשה, עוזת) בגלל הנקודה של המחיר. היבואן של שטלווילה בארץ זה "עודד אספקה" שTRAIN נתן לך לינק לאתר שלהם.

לגבי עוזת, הם נמצאים בעוטף עזה. (יש להם 2 אתרים שונים).

יש אתר אינטרנט עם מידע. http://www.ozat.co.il/

אם אתה רוצה לקנות יש את גרציאני בקריית ביאליק - http://www.graziani-il.com/

ויש את עודד אספקה טכנית שלדעתי עובד שם חבר פורום פעיל שאולי יוכל לסייע יותר ממני.

http://www.oded-tools.com

אם זה נכון, אז אולי כדאי שירחמיאל ייתן את הססמא הסודית בטלפון- "ברווז קטן לחש לי". אם החבר קורא את השירשור הזה, הוא יידע על מה מדובר. רק לא יזיק לשאול קודם אם הבחור שאתה מדבר איתו חבר בקארספורום :wink: אחרת זו תהיה שיחה הזוייה :lol:

(פייד-אאוט. שקופית, "30 שנה מאוחר יותר". פייד-אין לתוך החנות של עודד אספקה. הטלפון מצלצל, אחד העובדים עונה. "ברווז קטן לחש לי", בוקע מהאפרכסת. הבחור שענה לטלפון עונה, "תפסיק להתקשר לפה י'משוגע!" ומנתק...

כוחו של קארספורום, זה ייזכר לעוד שנים רבות הססמא הזו :lol:)

אף פעם לא הייתי בגרציאני, אפילו שהוא קרוב אליי יחסית. אתה יודע אולי עד איזו שעה הם פתוחים בבקשה? ב"צור קשר" שלהם זה לא מופיע.

אגב, שזר קריות (גם בסביבה) כבר לא פעיל, לידיעה.

היה סניף של ציוד לבית יותר מאשר של כלים, אבל היה חביב בכל זאת. :-( משם קניתי את התוף כבל מאריך שלי, קנייה שהצילה לי את המקור יותר מפעם אחת ברגעים הקשים של החיים.נוח ויעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

תודה רבה לכולם על הדיון הפורה שהתפתח.

בסופו של דבר, כמו שאמרתי, הזמנתי את הלנוקס.

מרוצה ממנו, אפילו השתמשתי בו לראשונה- בחיתוך השאריות של הישן (כדי לייצר ממנו מקל PUSHSTICK למשור שולחן... פרוייקט בתהליך :lol::wink:).

מאסיבי. איכותי. כולו ממתכת, ולא נראה שיש סיכוי שיתעקם או יישבר לעולם בשימוש, אפילו הברברי, שאני מייעד לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

צ'מעו קטע.

לפני דקותיים, בעבודה, הייתי צריך להשתמש במשור מסוג זבל-סיני.

לא רק שהוא לא רצה לעבוד, הוא התפרק לי בידיים, באופן מילולי.

נשארתי עם הידית ביד, והשאר היה מפוזר על הרצפה :lol:

רבותי, אני מאד מודה לכם ששכנעתם אותי לקחת אחד רציני.

:mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...