Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי עבודה HACKSAW: יקר או זבל סיני? (הכותרת נערכה)

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול, באמצע (יותר כמו "סוף") פרוייקט, נשבר לי המשור ששימש אותי נאמנה מספר שנים. לא הלהב, המסגרת :lol:.

זו הייתה מסגרת שחלקה עשוייה פלסטיק, ומסתבר שלא היה לה חיזוק ממתכת בנקודה שבה יש הרבה עומס עליה, גם מהמתיחה של הלהב וגם בעת השימוש.

משור איכותי, מסגרת מתכת, של חברות ידועות כמו לנוקס עולה סביב 100 פלוס בארץ, 60 פלוס (לפני משלוח) באמאזון. זו גם רמת המחירים של סטנלי ודומיו.

הדילמה: האם לקנות אחד איכותי שיחזיק לי לכל (רוב?) החיים, או זבלון סיני שיעבוד ככה-ככה ויישבר תוך כמה שנים גם כן, בכמה גרושים (אמור להיות 30 ש"ח או משהו כזה סך הכל)?

איפה שאני יכול, אני מעדיף לרכוש כלים איכותיים. אבל, אני לא יכול כל כך להצדיק סכום כזה על כלי כזה... סך הכל משור פשוט שאני משתמש בו פעם במספר חודשים. מצד שני, עם כלי סיני אני צריך להיאבק כל הזמן.

מה אתם עשיתם? איזה משור אתם קניתם? איך הוא? כמה זמן הוא מחזיק\החזיק לכם? והאם אתם "מתעללים" בו? (אני סוג של מתעלל בשלי, אני משתמש בו בין היתר לנסר מסמרים בתוך משטח כדי לפרק אותו יותר בקלות, זו עבודה קשה מאד למשור)

תודה לעונים!

אם לנוקס יקר אתה יכול לקנות irwin שאפשר למצוא בארץ במחירים טובים. פשרה טובה בין איכות למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ל.כ טוענים ש-ROHER TOOLS ברמה של SIGNET, IRWIN, NWS וכו,

ההפרש במחיר הוא כמעט חצי,

מהתגובות הבודדות שמצאתי ברשת דווקא טוענים ש-ROHER פשוט זבל סיני.

אני התפתיתי לפני כמה ימים לקנות מפתח צינורות אלומיניום מהמותג הזה.

עלה לי 72 ש"ח ולא שווה אפילו אגורה. ממש כסף לפח. המפתח מחליק מהצינור ואי אפשר לעבוד איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מתוק, לא מכחיש. :-)

יש כמה סוחרים בארה"ב שמוכרים כלים משומשים ברמה גבוהה, לא "מציאות" מאיביי ששכבו באיזה פח. כל כלי מנוקה ונבדק, ולעתים אפילו עובר השחזה ראשונית (לא ממש משנה, ההשחזה היא על אחריות המשתמש בכל מקרה).

כלים ידניים חדשים המבוססים על העתיקים יש למכביר! השמות שצצים מיד הם lee valley ו-veritas, אלה השחקנים הגדולים שמייצרים את כל מגוון כלי הנגרות, ואחריהם יש עשרות, אם לא מאות יצרנים קטנים יותר שמתמחים יותר בתחום ספציפי, כגון מסורים או מקצועות או איזמלים.

בעבר לא היה כמעט כלום בארץ, אז הזמנתי הישר מארץ הדוד סם, היום המצב שונה ואפשר להשיג כמעט הכול פה, במחירים הוגנים להפליא: https://www.tooleden.com/category/western_saws

יש עוד יבואנים זעירים בארץ לכל מיני כלי נגרות ידנית, אבל זכרוני בוגד בי. כמו כן, אצל לא מעט נגרים אומנים בארץ מוצעים קורסים (יקרים, לא להיבהל) הכוללים לעתים קרובות גם אפשרות לקנות סט כלים כחלק מהחבילה (יקר כמובן, אבל הסטים האלה תמיד כוללים כלים לכל החיים. אז בעצם זול...)

תותח. תודה רבה על העצות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלקוחות של אותם מוכרים הם גם לא מדד לאיכות - אין להם מושג בארגונומיקה או איזון, מבחינתם אם זה עלה מעט ולא התפרק להם בידיים, זה כלי מעולה.

זה הקטע הכי כואב כאן.

ארגונומיקה ואיזון זה דבר שכל הזמן נשחק בכל איטרציה של פיתוח,

במאבק על יצירת כלי (או דמוי-כלי!) זול יותר. זול יותר, בכל מחיר. מחקים בלי להקדיש מחשבה.

אבל כל עוד ״בעלי מקצוע״, להבדיל מבעלי מקצוע אמיתיים שעדיין מסתובבים פה ושם,

חורשים ברגי פוזידרייב עם מברג פיליפס... נו, לא נותר אלא להיאנח בייאוש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התפתיתי לפני כמה ימים לקנות מפתח צינורות אלומיניום מהמותג הזה.

עלה לי 72 ש"ח ולא שווה אפילו אגורה. ממש כסף לפח. המפתח מחליק מהצינור ואי אפשר לעבוד איתו.

בדיוק.

אף פעם לא הבנתי את הגישה של "אם אתה לא מקצוען, אז הכלי הזה והזה יספיקו לך".

גיסתי פעם רכשה פּלאייר פשוט לעבודות ביתיות (היא חד הורית ואין גבר בבית) וכשבאתי לעזור לה פעם, הפלאייר החדש שלה נשבר לי ביד בשימוש ראשוני. הידית פשוט נשברה.

אז מה כל זה עוזר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק.

גיסתי פעם רכשה פּלאייר פשוט לעבודות ביתיות (היא חד הורית ואין גבר בבית) וכשבאתי לעזור לה פעם, הפלאייר החדש שלה נשבר לי ביד בשימוש ראשוני. הידית פשוט נשברה.

אז מה כל זה עוזר?

יש הבדל בין זבל סיני לא שימושי, לבין כלי סבבה לשימוש סביר, לבין כלי שיכול לסבול התעללות מוגזמת על בסיס יומי למשך עשרות שנים.

מבחינתי הכלים שנמכרים בל.כ. הם בגבול העליון של הקטגוריה השניה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי במקום אחר:

תחלק את המחיר בשנות השימוש.

פחות ישים לצערי. כמו שציינתי, הכלי היחיד שאני מתעלל בו זה המשור הזה. אני זוכר היטב את הכלל הזה שלך, וזה אכן כלל אצבע מצויין. אבל, כמו כל כלי שמיועד להתעללות, האם שווה להשקיע?

למי שלא זוכר, אני אוסף סכינים. יש לי סכינים מכל גווני הקשת, כולל יקרות (הכל יחסי בחיים). אני לא מעיז להעביר את היקרות את מה שאני מרשה לעצמי עם הזולות- אם אני אחליט שאני רוצה סוס עבודה, אני אקנה אחת "נחותה" במחיר מצחיק, מה שנקרא BEATER KNIFE מלשון "התעללות". כמובן, שההתעללות שלי בסכינים שונה ועדינה בהרבה ממה שאני מעביר את המשור מושא השירשור.:lol:

על הפרש של כמה עשרות שקלים תסבול עם כלי מחורבן ?

עובד? כן. חותך? כן. לא נשבר בקלות? כנראה. לא מתעקם בקלות? משום מה לא נראה לי. מחורבן? או סתם "לא להיט"? אני לא יודע אם הסיניים, העשויים רק מתכת, יתעקמו בקלות במהלך השימוש שלי בהם. מפה ועד ל"לסבול" יש דרך ארוכה.

מתפרץ לשרשור ברשותכם,

מישהו התנסה עם כלים מחברת ROHER TOOLS? בעיקר כלים ידנים כמו מברג,קטר, פלייר וכו.

לא בניסיון מעשי, אבל מחיר הוגן ואיכות סבירה, כמו שנאמר פה מותג מדבקה מקביל באיכות לסיגנט. מרגיש לי סביר ביותר לשימוש ביתי וחצי מקצועי, כמו סיגנט. שוב- לא מניסיון אישי של עבודה עם הכלים אלא מהיכרותי עם הסחורה (מוכר מוצרים שלהם, בין היתר).

כל כמה שנים 'מרעננים' את המותגים עם שם חדש, אבל בגדול כולם מוצרי מדבקה באיכות סבירה, מספיקים לשימוש ביתי אך לא הרבה מעבר. סיגנט, פרוFקסן, קינג טולס, Whirlpower, רואר... אותה קטגוריה פחות או יותר. חיפוש קצר באינטרנט יראה שרובם לא קיימים מחוץ לישראל, כלומר המותגים נוצרו נטו ע"י היבואנים.

יש ויש. כמו בכל דבר בחיים. קח למשל את STEEL WORKS-"מותג" המיובא ע"י פלד (יבואני \ יצרני סיגנט).המשור שאקנה לא יהיה מהמותג הזה, בוא ונגיד ככה, גם אם הייתי מקבל רכב מתנה עבור הרכישה. או אם היו משלמים לי עבור ה"זכות" להשתמש בו. לעומת זאת, ווירלפאוור שציינת, מצויינים. איכות סבירה לחלוטין, מותג אמיתי שמנסה כל הזמן להשתפר ולשחק במגרש של ה"גדולים" (ייבוא של גוטמן ברזילי).

אל תשכח, שאתה ואני רואים את הכלים באור קצת שונה עקב השירות הצבאי שלנו, ויותר מודעים לרמות השונות מאנשים שלא התעסקו עם זה באופן מקצועי. כך ש"לפסול" את סיגנט למשל כי הם לא איכותיים, זו לא הגישה הנכונה בעיניי- הם מצויינים לדברים מסויימים. אני לא צריך יותר מזה בבוקסות למשל. יש לי סט שלהם של 1/2" ושל 1/4", ואני מרוצה- זה יותר ממה שאני צריך לשימושים שלי. הכל תלוי במה אתה עושה עם הכלי, ולא בגודל של(מי שמייצר אותו)ו:lol: אני יודע מניסיון שבוקסא של סיגנט לא תיכשל איפה שזבל-סיני רגיל כן. אני יודע להסביר גם למה זה. לחלק גדול ממותגי המדבקה, יש אבטחת איכות רצינית, והמוצרים כן עוברים הינדוס סביר (לא יותר מסביר, בכל זאת- עלויות).

על חוות הדעת של המוכרים לא הייתי סומך - היבואנים מתגמלים אותם היטב על המכירות,

אתה יודע מה? נפגעתי מדבריך. היבואנים כנראה לא משלמים לי מספיק (0 אליפטי ונאה) כדי שאדחוף מוצרים שלהם. צריך לדבר איתם על זה :wink:

וברגע של רצינות, מחד- אתה צודק. מאידך, זה ממש לא תמיד כך. מעולם לא המלצתי ללקוח על כלי שאני לא שלם איתו. מעולם. וכן, אפילו שהייבוא שלנו הוא של פירמה X, כשמבקשים המלצה על מברג אני תמיד משחיל את המשפט שאני אישית מעדיף את WERA כי הידית שלהם הרבה יותר נוחה לי אישית ביד הגדולה מהממוצע שלי. למשל. כי זה נכון. בגלל זה, כשעושים קנייה רצינית, שווה לבדוק 2 פירמות מקבילות ברמת האיכות שלהם, כי ב-2 החנויות תשמע פלאים ונפלאות על הייבוא שלהם- ו-90% מזה יהיה תפארת זהה, אז תבחר מה שיותר מושך אותך. אבל כשזה 50% חופף, תבדוק בעוד מקום. מקווה שהסברתי את עצמי היטב, נראה לי שלא הצלחתי כל כך הפעם.

וזה לא שהם עובדים עם הכלים האלה בשטח. :lol: - אין להם מושג בארגונומיקה או איזון, מבחינתם אם זה עלה מעט ולא התפרק להם בידיים, זה כלי מעולה.

חזק... ניגש אליי פעם לקוח, מנהל מוסך משהו, והעובד שלו. רצו בוקסא לפטיש אוויר. הצביעו על אחת הכסופות הרגילות (למי שלא יודע- למומנט נמוך בהרבה, לא מיועד לפטיש). כשניסיתי להסביר, אמרו לי שזה "ח*א איכות, מה פתאום, הכסוף תמיד עובדים איתו" ועוד פניני חכמה. אז מה אם הבוקסות האלו מיוצרות בגרמנייה, אז מה אם הן עומדות בתקנים תעופתיים מתקדמים, אז מה אם המומנט המקסימלי המותר חרוט על הבוקסא, אז מה אם הם רצו להשתמש גם במעבר שמיועד אפילו לפחות מומנט, מה אגיד לכם - התייאשתי.

בדיוק.

אז מה כל זה עוזר?

מאד מאד תלוי בכלי. יש פירמות שלא אגע בהן עם מקל לשימושי האישי, ויש כאלו שהן לא יקרות אבל יותר ממספיק עבורי. כנראה קנתה מה שמצאה בהומו סנטר או גייס או משהו.

הגישה הכללית שלי היא, להתאים את הכלי לסוג העבודה. פלאייר? איכותי. תמיד. מברגים? רק WERA. בוקסות? בשביל פעם ב..., סיגנט מספיק טוב. מפתחות פתוחים? זבל סיני. אני לא מתבייש, אמרתי את זה. קניתי סט בסיסי זבל סיני. (לבית! באוטו יש לי סיגנט, אני לא לגמרי חמור :lol: ). טוב, אולי קצת מתבייש. אבל למה שאני צריך אותם, יעשו את העבודה, ואין מה שיוכל להתפרק בהם. מקסימום להתעקם, אבל בשביל משהו שאני אצטרך להפעיל עליו כזה מומנט כדי לעקם אותו, מפתח פתוח הוא לא בהכרח הכלי הנכון לעבודה.

ראיתי ברחבי המרשתת משור "של" דהוולט שמצא חן בעיניי, 20$ פלוס משלוחה. כמו גם סטנלי הכישמן (FATMAX) שנראה לא רע, סביב 18$ אם אני זוכר נכון. אבל אני הולך להתעלל בכלי... לא חראם?

אולי בעתיד אקנה משור חרב חשמלי (סיני, במחיר מצחיק, שיעשה את העבודה ההתעללותית במקום HACKSAW בפחות התעללות מעצם טיבו של הכלי) ואז תהיה לי הצדקה לHACKSAW יקר ונחמד.

אשמח לשמוע תגובות ודיעות נוספות.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז יקר, תחשוב על ה-hacksaw הכי יקר שאתה מכיר. לא עבודת יד של חרש מתכת מסורתי מאוקינווה, משהו זמין מפירמה מוכרצ, אך הכי יקר. כמה זה כבר יעלה? מה כבר ההבדל במחיר, במנות פלאפל?

חבל על ההתפלפלות.

בכלי עבודה מעץ ההפרשים הן באחוזים והן בזוזים הם ברמות שאתה לא מאמין, אלפי שקלים - שוב, בלי להיכנס לנישה של בוני כלים אמנים.

פרופורציה, בקיצור.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין זבל סיני לא שימושי, לבין כלי סבבה לשימוש סביר, לבין כלי שיכול לסבול התעללות מוגזמת על בסיס יומי למשך עשרות שנים.

מבחינתי הכלים שנמכרים בל.כ. הם בגבול העליון של הקטגוריה השניה.

מסכים עם כל מילה. הכלים של ROHER, KING TOOLS ממוקמים בחלק העליון של סגמנט המידיום, והם תמורה מעולה לכסף, גם ברמת שימוש יומיומי.

עריכה אחרונה על ידי לוקי2

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז יקר, תחשוב על ה-hacksaw הכי יקר שאתה מכיר. לא עבודת יד של חרש מתכת מסורתי מאוקינווה, משהו זמין מפירמה מוכרצ, אך הכי יקר. כמה זה כבר יעלה? מה כבר ההבדל במחיר, במנות פלאפל?

צ'מע... קח מצב היפותטי. אתה תקוע באמצע העבודה ונשבר לך מברג PH2. קורה. אתה קופץ לחנות הקרובה למקום מגוריך, מבקש מברג PH2 סטנדרטי למהדרין, ואומרים לך 80 ש"ח לפני מע"מ.

תקנה?

כו-לה מברג. גם אלו של פירמות מצויינות עולים פחות.

כשנאבד לשותף שלי המברג (לא נשבר, נאבד), זה המחיר שתקעו לי בחנות. PB, איכותי, רציני, אבל אחד זהה של סיגנט עולה פחות מ-20, וזבל סיני עולה פחות מ-10.

לא קניתי, והלכתי לחנות אחרת. אפרופו פרופורצייה, כך אני רואה את התמונה.

פרופורציה, בקיצור.

קשה לי עקרונית עם לרכוש מוצר במחיר שנראה לי מוגזם. אין פרופורציה בין הזול ליקר פה, ואין סיבה שתגרום לי להחליט ללכת דווקא על היקר. שמע, 6 מנות פלאפל הפרש, זה כבר משהו.

וזה אמרנו עוד לפני שנכנסנו לסוגיית התקציב הפנוי, ואני מרגיש שאתה יוצא מנקודת הנחה שאני עם תקציב פתוח וזורם. אני לא... :cry:

לו היה תקציב "פתוח וזורם" לא הייתי שואל בכלל את השאלה הזו, פלוס הייתי קונה את הרוטר של פסטול במקום בוש ירוק :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואנים כנראה לא משלמים לי מספיק (0 אליפטי ונאה) כדי שאדחוף מוצרים שלהם. צריך לדבר איתם על זה. :wink:

מעולם לא המלצתי ללקוח על כלי שאני לא שלם איתו. מעולם.

זו רק אחת הדרכים בהן נכשלת כישראלי. אתה יודע מה עליך לשקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה עליך לשקול.

כן, בהחלט.

20 ק"ג פחות.

:lol:

אגב:

אבל כל עוד ״בעלי מקצוע״, להבדיל מבעלי מקצוע אמיתיים שעדיין מסתובבים פה ושם,

חורשים ברגי פוזידרייב עם מברג פיליפס... נו, לא נותר אלא להיאנח בייאוש.

גם המוכרים לא יודעים מה זה פוזידרייב.

הנה משהו שכתבתי בפייסבוק לפני זמן מה בעקבות חווייה שהייתה לי.

"מעשה שהיה, כך היה.

הביט האהוב עליי נשבר. מדובר על ביט פוזידרייב מספר 2, אורך 100 מ"מ. אני משתמש איתו רק כל הזמן עם המברגה שלי, כי רוב הברגים שמוכרים פה בארץ לעץ ללקוחות קצה (לא סגור על מה משתמשים בו בתעשייה) הם למעשה פוזידרייב ולא פיליפס. אז הלכתי לחפש לעצמי ביט חדש בחנויות הכלים החביבות עליי באיזור מגוריי. בחנות הראשונה, אמרו לי "רק בהזמנה"- דהיינו, אין במלאי, והם לא יודעים מאיפה וכמה יעלה. אז אמרתי תודה והלכתי לחנות השנייה.

כמו ילד טוב, ביקשתי ביט פוזידרייב מספר 2, הבחור מאחורי הדלפק אמר לי "אוקיי, דבר עברית".

?!

פו.זי.דרייב. מספר. 2. (לאט)

עבריתתתתתתתתתת! דבר עבריתתתתת!!! (קורא לבחור וותיק)

הוותיק שואל אותי מה אני צריך. אז אמרתי: ביט פוזידרייב מספר 2.

מה אומר לי הוותיק?

נכון.

דבר עברית.

ראבק, אפילו עשיתי על זה סרטון פעם.

ועדיין, לא הבינו מה רציתי.

ניסיתי להסביר.

פו-זי-דרייב.

-טורקס?

לא. פו-זי-דרייב. נראה כמו פיליפס, רק עוד 4 כנפיים קטנות.

-אה, תעופתי?

לא, הוכחה שבאנו מהקופים ואתה עוד לא הגעת, פוזידרייב.

-נו, טורקס.

לא, לא טורקס. לא תעופתי. לא שטוח, לא מרוח. לא מרובע ולא משולש, לא מעצבן ולא מנומש. חכה רגע.

לקחתי מברג רגיל פוזידרייב שהיה להם בחנות 2 מטר מהאף (האירונייה!!!).

-אה, וואלה? למדתי משהו חדש היום. כל החיים לומדים.

אתה מוצא לי?

-כן!

בסוף לא מצא.

מביא לי פיליפס, מביא לי אלן, מביא לי טורקס, מביא לי כמעט כל דבר אפשרי אחר רק לא מה שרציתי.

תודה ולהתראות, אני אזמין לעצמי אחד (או 10) מחו"ל. עדיף 10, שיחזיקו לי לכל החיים, כי אם אצטרך שוב למצוא אחד בארץ, אני אשתגע."עברית שוגל אמהות.jpg

עריכה אחרונה על ידי ברווז
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הבאה תבקש "ערכת ביטים למקדחה" ובוודאות יימצא שם פוזידרייב...

לקח לי הרבה זמן לסנן טמבוריות אבל בסופו של דבר יש לי את ה-2-3 קבועים שמבינים עניין. אחד מהם תמיד עוזר לי בתרגום הצילומים מהטלפון בליווי פנטומימה למונח הנכון בשיפוצניקית מדוברת ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל לא פוזידרייב אורך 100 מ"מ. ובמיוחד לא בערכות איכותיות. התרגלתי, מאד קשה לחזור אחורה. ברוב הערכות האלו, הביטים הארוכים הם 80 מ"מ אורך. ביט קצר (25 ממ)+מאריך זה לא נחמד עבורי לרוב הדברים (בהרכבות שמצריכות החלפה בין פיליפס לאלן לשטוח, כמו שהייתה לי שבוע שעבר למשל, זה עוזר. מאד. אבל ביום-יום, לשימוש שוטף, לא יודע- זה מבאס אותי להשתמש בזה ואני לא מבין למה אפילו :oops:)

בסוף הייתי צריך להיעזר במקום העבודה, והזמנתי לעצמי מחו"ל 10 יחידות של ביט פוזי#2, אורך 100, רמת איכות תעופתית :lol:.

היה לי קשה למצוא את הביטים גם באיביי, באופן מפתיע לחלוטין. 50 ממ עוד מצאתי, אבל לא 100.

נו שויין- ה-10 הללו זה אספקה לכל החיים אני מאמין:twisted:

למי ששואל למה יש לי כל כך ארוך (תודה, קודם כל :wink:) זה פשוט- בהרבה מהבניות שלי אני צריך להבריג בסמוך לקורה ניצבת, שלרוב היא נמוכה. זה אומר או ביט ארוך או להחליף למתאם זווית 90 מעלות כל 5 שניות בערך, שגם השימוש בו לא הכי נוח בעולם אבל הוא פותר בעיות בצורה נהדרת כשאני כבר נתקל בהם.

למי שתוהה, קניתי אחד "של" דהוולט, אחרי שראיתי סרטון של איזה עומס הוא מסוגל לקבל ולהמשיך לעבוד כאילו כלום.

, לאוהבי הדילוגים- 7:04.

סביב ה-100 ש"ח באיביי ושווה את זה. לעומת הצעצוע שהיה לי קודם שעלה דולר ורבע, ולא שווה גם אותם.

יש לו אבל ייתרון אחד- השתמשתי בו בשילוב עם מברג רצ'ט לפתיחת ברגים שמחזיקים מוט של וילון, שאין גישה אליהם עם מברג רגיל ואין לי גוץ ראוי לשמו עדיין בבית. שילוב קטלני ביותר.

הצלחתי לאתר מחיר יותר נוח ללנוקס, נראה לי שאלך על זה. פלוס, אין על כחול-לבן :lol:

אהבתי מאד את הצורה, הצבע, נראה נוח והחברה הזו מתמחה בלהבים למשורים כך שהיא כמעט בטוח מבינה גם במתקני שימוש בהם.

הכי חשוב, מסגרת ממתכת, ולא מפלסטיק שעשוי להישבר כמו המשור שגרם לי לפתוח את השירשור הזה :wink:

20170920153435O9QMRQ0DX7SRN_340.jpg

וואו, חפרתי קצת:shock:

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...