Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים להקלה בנהיגות ארוכות?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה פורום מכוניות וזה, אבל הכי חשוב בהתמודדות עם עייפות זה שלושה דברים - כושר גופני, כושר גופני וכושר גופני.

יש לך המון שעות ישיבה, יחסית סטטית, אתה צריך קונטרה של פעילות אירובית ועבודה על שריר הליבה (גב), כנגד הסטטיות של הנהיגה.

אני יודע, לא יהיה לך זמן... תעשה זמן. כשאתה בכושר אתה פחות מתעייף, צריך לישון פחות שעות ויותר חד בשעות שאתה ער. אין אפס. זו השקעת זמן שמחזירה את עצמה.

ואדים נתן גם עיצה מאוד לא מצויה וחכמה, לשמור על סביבת נהג נקיה. עומס ויזאולי מעייף אותנו מנטלית, גם אם אנחנו לא שמים לב.

להעברת הזמן, יש היום הרבה ספרי אודיו מצויינים, וגם שעות של הרצאות במגוון נושאים ברשת. זה זמן טוב להשכיל... ואין כמו קצת עניין להעביר את הזמן. כשהמוח חושב על דברים שהם שונים מהשגרה, זה גם פחות מייגע.

אם אתה חובב מוסיקה, אז בכלל יש זמן להקשיב לדברים חדשים וישנים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני גם ממליץ לא להתקין באוטו שום דבר, למעט דבר אחד - כיסוי הגה איכותי. ולהחליף אותו כל שנה בערך.

אני יודע שיש הרבה מתנגדים לכיסוי הגה, אבל:

בשימיש אינטנסיבי בשילוב השמש של הארץ ושומן של הידיים הגאי פלסטיק או הגאים מצופי עור בהרבה מכוניות אחרי כ 100-150 אלף ק"מ מגיעים למצב שלא נעים לגעת בהם.

במיוחד אם זה רכב בבעלות המעסיק ולא בליסינג, שנשאר אצלך ליותר מ 3 שנים - הקטע הזה יותר משמעותי. אף אחד לא יחליף הגה שקצת שחוק רק בגלל שלא נעים להשתמש בו, אז נשארים עם "לא נעים להשתמש בו".

כיסוי טוב פותר את הבעיה הזאת.

שנית, גם אם המעסיק לא משלם על כביש 6, כדאי לעשות מנוי פרטי. אפשר לעשות מנוי לרכב שלא על שמך בלי אישור ובלי ליידע את בעל הרכב.

כשאתה מסיים את היום למשל בכרמיאל או בדימונה בשעה 6-7 בערב, אתה רוצה לחזור מהר הביתה לאיזור המרכז ולא איכפת לך לשלם 20 כדי להגיע תוך שעה במקום שעה וחצי - שעתיים.

ונקודה הכי חשובה, ארוחת צהריים. נושא מאוד בעייתי כיוון שאין מקום קבוע לאכול, שעות הארוחה תופסות אותך כל פעם במקום אחר.

אידיאלי זה לאכול ארוחה חמה באיזה מסעדת פועלים טובה אבל זה קצת כבד בכיס. 50 ש"ח ביום כפול 22 ימי עבודה = יותר מ 1000 ש"ח בחודש רק על ארוחות. לא ממש רלוונטי לבעלי שכר ממוצע ומטה אם אין השתתפות של המעסיק.

אז אתה מוצא את עצמך קונה בתחנת דלק סנדוויץ' ושתיה במבצע של 21.90...

בקיצור, להקפיד לאכול בצורה מסודרת עד כמה שאפשר.

פתחתי פעם "שירשור האוכל בדרכים". יש שם הרבה המלצות על של חברי פורום. זה היה לפני די הרבה שנים, אולי חלק ממהמלצות כבר לא רלוונטיות.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=473405

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שהזכרת את עניין האוכל. למרות היותי שוכן משרד, אני יוצא לעתים מזומנות לנסיעות ארוכות לאזורים כפריים ונידחים. בתחילת הדרך אכן הייתי לא פעם מוצא את עצמי בשעה שתיים-שלוש אחה"צ, רועד מרוב רעב, רץ לחתוליה הראשונה שאני מוצא בעיבורי איזה איזור תעשיה נידח. באיזשהו שלב הבנתי שרוב מקומות האכילה המזדמנים לא שווים כסף וזמן. מאז אני מסתובב בנסיעות עם מיכל מים גדול + צידנית מלאה בכל טוב + ערכת קפה. כך אני לא תלוי במיקום ובלו"זים של אחרים, וגם חוסך כסף. אין יותר ארוחות מזדמנות על הדרך, אלא אם יש סיבה ממש טובה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, תודה על העיצות הטובות.

בהקשר למה ש-FALOU רשם, יש מצב שאני מסכים עם זה ב-100 אחוז.

מצאתי בבית משהו שקניתי מזמן בסופרפארם באיזה 20 שקל-

JETTING-Useful-Massage-Vent-Mesh-Lumbar-font-b-Lower-b-font-font-b-Back-b-font.jpg

חשבתי לנסות את זה מכיוון שאני יודע שהיציבה שלי, במיוחד בישיבה לא הכי להיט.

ומה אני אגיד לכם? אחרי נסיעה של 250 קילומטר, ההבדל פשוט דרמטי באיך שאני מרגיש כשאני מגיע לבית. אמנם צריך קצת יותר זמן לבחון את זה מאשר נסיעה בודדת, אבל עושה רושם שלי לפחות זה ממש עזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי נתפסה רגל ימין אחרי 5 דקות עם הדבר הזה. כנראה כל אחד ומה שמתאים למבנה הגוף שלו. בשבילי מקורי זה הכי טוב, אפילו כיסויים אני לא סובל, ואני מאוד רגיש לנוחות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, תודה על העיצות הטובות.

בהקשר למה ש-FALOU רשם, יש מצב שאני מסכים עם זה ב-100 אחוז.

מצאתי בבית משהו שקניתי מזמן בסופרפארם באיזה 20 שקל-

[ATTACH=CONFIG]496327[/ATTACH]

חשבתי לנסות את זה מכיוון שאני יודע שהיציבה שלי, במיוחד בישיבה לא הכי להיט.

ומה אני אגיד לכם? אחרי נסיעה של 250 קילומטר, ההבדל פשוט דרמטי באיך שאני מרגיש כשאני מגיע לבית. אמנם צריך קצת יותר זמן לבחון את זה מאשר נסיעה בודדת, אבל עושה רושם שלי לפחות זה ממש עזר.

מושב איכותי זה דבר ראשון שחובה לנסיעה ארוכה.

לא סובלים מכאבים בזמן הנהיגה, לא מתפתלים בדרך

מקווה שהפתרון הזה לגב יעזור כי מושבי הרבה כלי רכב לא תומכים טוב לצערנו.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושב איכותי זה דבר ראשון שחובה לנסיעה ארוכה.

אכן, השאלה האם יש כזה מושב במכוניות קומפקטיות נפוצות,

נראה לי שעבור הסובלים מגב רגיש אין אופציה טובה,

תנוחת הישיבה תמיד תהיה נמוכה מדי עם לחץ מתמיד על הגב התחתון.

אצלי המעבר לאוטו עם מושב גבוה פתר אחת ולתמיד גם את כאבי הגב וגם את העייפות מנהיגה ממושכת.

פעילות גופנית מכל סוג שהוא תמיד מבורכת לכל כאבי הגב והצוואר והמה-לא.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת העצות החשובות ביותר שדווקא לא צוינה עד כה היא שבמהלך נסיעה ארוכה, עדיף לבצע מספר רב של הפסקות קצרות על פני לקחת שתיים-שלוש הפסקות ארוכות.

אם אתה חובב מוסיקה, אז בכלל יש זמן להקשיב לדברים חדשים וישנים.

מלה אחת: Götterdämmerung. רק כשלעצמה, היא מספיקה באורכה לכל נסיעה, ובקטעים הקאטאקליזמיים אף אחד לא ייעז לחתוך אותך. :lol:

אני גם ממליץ לא להתקין באוטו שום דבר, למעט דבר אחד - כיסוי הגה איכותי. ולהחליף אותו כל שנה בערך.

אני יודע שיש הרבה מתנגדים לכיסוי הגה, אבל:

בשימוש אינטנסיבי בשילוב השמש של הארץ ושומן של הידיים הגאי פלסטיק או הגאים מצופי עור בהרבה מכוניות אחרי כ 100-150 אלף ק"מ מגיעים למצב שלא נעים לגעת בהם.

טענה מעניינת. בכל זאת לדעתי עדיף בלי.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טענה מעניינת. בכל זאת לדעתי עדיף בלי.

ומה עושים אחרי איזה 4 שנים ו 200 אלף ק"מ כשגלגל הגה הגיע למצב כאילו מישהו כרסם בו? וזה רכב חברה שלא תחליף את ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלה אחת: Götterdämmerung.

משעשע - לאחרונה אחד המחזורים של הטבעת (הייטינק + קונצרטחבאו) יושב אצלי קבוע באוטו.

לופ של כ-15 שעות, מאוד שימושי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, מוזיקה אופראית לייטמוטיבית כזו היא לא הדבר הכי טוב לריכוז בנהיגה כי להאזנה לה יש היבט כמעט בלשי: ״המלחין החביא פה איפשהו את הלייטמוטיב של האגן. נראה אותך מוצא אותו.״

אבל נסיעות ארוכות כאלו מתאפיינות בתוואי של כבישים פתוחים, שבהם זו לא בעיה. להתנמנם במהלך הרינג או The Cracks of Doom או משהו בסגנון הזה - אי אפשר, כך שלעירנות זה עוזר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נמצא הרבה לבד באוטו, אתה תמצא את עצמך מאזין לסוגי מוזיקה שלא ידעת שהם קיימים בכלל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיסוי תפור למידותיו הטובות של ההגה, עם חוט מלופף, מחומר דק ככל האפשר

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...