Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש כאן חובבי יין?

Kreios
שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יקב תבור מעולה מיינות הבסיס בסדרת "הר" כ30 ש"ח.

סדרת "אדמה" נותנת תמורה מעל ומעבר למחיר 45-55 ש"ח. יש כל מיני זנים שגדלים בכל מיני סוגי אדמה.

הרי גליל במיוחד עם סדרת ה"יראון" המעולה.

ישראל נהיתה מעצמה כבדה ואיכותית בכל הקשור לאיכויות וייצור יין.

יינות ישראליים זוכים במדליות ותחרויות בינלאומיות ומשאירים מאחור המון יקבים מתחרים מאיטליה וצרפת (עם מסורת של מעל 500 שנים ויותר).

יש לנו במה להתגאות.

תחום מאוד מעניין מהנה ובריא במידה.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה רבה לכולם על ההמלצות, אני רושם את כל מה שאתם מציעים ומכין לעצמי רשימת התנסות בזכותכם.

שאלה נוספת - האם יש כאן למישהו ניסיון עם מקרר יינות תרמו-אלקטרי ללא מדחס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יין שגיליתי לאחרונה- פסגות, קיבלנו מתנה ואהבתי.

http://www.psagotwines.com/he/wine/%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7%A0%D7%94-%D7%A1%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%9F

יש להם יינות מצוינים

הפרת שלהם מעניין

שווה את הביקור בייקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש, אם לא איכפת לך מכשרות, יינות לטרון טעימים מאוד ובמחירים עממים.

בע"ה אני אהיה בכפר הרא"ה בי"ד תשרי.

מה טווח המחירים של היינות אצל אחיך?

מתחיל מ-75 נדמה לי, לבלנד(שנקרא 'נחל אלכסנדר' ) , עד 140-150 לפטי ורדו ולמרסלאן.

באמצע יש קברנה סוביניון, מרלו, מרלו-סירה, שיראז. כולם בסביבות ה-100 פלוס מינוס.

באופן כללי לחובב יין ממש אין בעיה בארץ. כל מה שרמת הגולן מייצרים זה טוב. יש את רקנאטי שהם טובים. כרמל תעשייתיים מדי כמו שאמרו פה, אבל יש להם כמה יינות סבבה.

עריכה אחרונה על ידי אליה

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרר תרמואלקטרי פשוט מניסיון שלי זה זיפט. היה לי ולאבי אחד פשוט של 10 בקבוקים, התקלקל לשנינו. מעבר לזה בימות הקיץ החמים התקשה לשמור על טמפרטורה. אולי בתור התחלה כדי לא לשפוך הרבה כסף, וכאשר היינות לא מאוד יקרים לא נורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על הרי הגליל.

היינות שלהם שנמכרים כל חג ב-3 ב-100 ואף פחות הם מעולים וטובים לדעתי מסדרת גמלא המתומחרת מעליהם. גם בלי מקרר יין הם מחזיקים היטב, הייננים שם ביראון יודעים את העבודה.

אם בא לך להתפנק על משהו יותר מתוחכם, יש את יראון של... הרי הגליל, או פטי קסטל של יקב קסטל, שניהם הימורים בטוחים בסביבות ה-100 ₪.

באופן אישי קצת נמאס לי מיינות לאחרונה, חוץ מיינות פינו יבשששששים - זהירות, טעם נרכש ומקטב של טחב/פטריות/מקולקל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היין האדום של סדרת "הר" מעולה לטעמי, וגם חרמון "אינדיגו".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד והסטנדרטים שלו - "הר " ו "הר חרמון " לטעמי אלה יינות בסיסיים, אותם הייתי קונה לבישול. בעצם לא - יקר מדי.

כדי ליהנות, מינימום סדרת אדמה של יקב תבור וגמלה של רמת הגולן.

גם סדרה טרה של יקב טפרברג בסביבות 50-60₪ נחמד.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל חובב יין אדום באשר הוא, אני מאוד ממליץ לנסות יינות מענבי מלבק, קריא - malbec.

גידוליו בעיקר בדרום אמריקה, עם דגש על ארגנטינה. הטעם שלו מאוד פירותי, אבל לא עדין מידי.

זהו אחד הענבים היותר מוצלחים שאני נתקלתי בהם בהקשר של יינות, ומאז ששתיתי יין מבית טוב,

שהוכן מסוג הענב הזה, זהו היחיד שאני שותה.

כמובן שאני מדבר על יינות תוצרת חוץ, לא תוצרת מקומית, כאשר היקב המקומי היחיד שזכור לי שמצאתי בו יין מלבק היה טפרברג.

יכול להיות שיש עוד, אבל פחות נתקלתי ושפוט הפסקתי לחפש :)

בכל מקרה, שווה ניסיון לכל מי שאוהב יין אדום.

גם כאן מנעד המחירים תלוי במוצא, בייצור וכו'...

הפשוטים ביותר הם זולים - לדוגמא, יין שנקרא alamos - מחירו כ- 40 ש"ח (אני קונה אותו קבוע במחיר של 3 ב- 100).

אחלה תמורה למחיר. לא רע בכלל.

וכמובן שיש גם יותר יקרים, אבל alamos הוא אחלה נקודת פתיחה כדי לטעום את סוג היין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד והסטנדרטים שלו - "הר " ו "הר חרמון " לטעמי אלה יינות בסיסיים, אותם הייתי קונה לבישול. בעצם לא - יקר מדי.

כדי ליהנות, מינימום סדרת אדמה של יקב תבור וגמלה של רמת הגולן.

גם סדרה טרה של יקב טפרברג בסביבות 50-60₪ נחמד.

מקרה קלאסי של תדמית ומיצוב המשפיעים על הטעם.

אני מתערב איתך שמבחן עיוור תיתן ניקוד גבוה יותר להרי הגליל.

מה שכן, וחשוב לסייג, פה כבר נכנס הטעם האישי לתמונה, ובמקרה של הרי הגליל,

כל הנטייה שלהם היא למתוק-עולם-חדש מפוצץ אלכוהול, מה שלא בהכרח יערוב לכל אחד.

ואם כבר טעם אישי (2) עוד לא נתקלתי במלבק שאהבתי, לא משנה מה ארץ המוצא.

מה השורה התחתונה של הקשקושים האלה? אני ממליץ לטעום כמה שיותר,

עם כמה שפחות דעות קדומות והשפעות קדומות, ולנתק לגמרי את החלק במוח שמחבר בין מחיר לטעם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הטיפים וההמלצות.

האמת שאני חבר מועדון ב"בנא" ובחמישי הקרוב יש להם פסטיבל יין בסניפים הכולל טעימות ומחירים מיוחדים, כמובן שאעבור שם.

איזה מהם טעמת? את זה שבלינק?

יש להם את הבלנד "אדום 7" שמאד מעניין אותי.

כן, את הקברנה. שמעתי על היקב המלצות חמות, לא יצא לי לנסות מעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקבי בוטיק לרוב יהיו יקרים יותר כי הם מוכרים בהיקף נמוך יותר.

טעמתי שני סוגים של יקב בשם "פלאם" שגם היה מצויין אך יקר יחסית לצערי.

איפה נמצא היקב הזה?

יקב פלאם נמצא ממש בתחילת כביש 395 מול אשתאול.

אנידיקטור טוב לאיכות יין של יינות במחיר "עממי" היא זמן היישון בחביות עץ. אני משתדל להמנע משתיית יין שיושן פחות מ6 חודשים. נכון שזה לא קרטריון בלעדי אבל הוא מצביע על ההשקעה של היקב עצמו ביין.

בקבוק יין שנפתח הוא כמו קרטון חלב שנפתח. מרגע הפתיחה הוא בכיוון קלקול ורצוי לשתות מהר ככל הניתן.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יקבים מעולים בארץ, ואין ברירה אלא לטעום כמה שיותר.

אחד הטיולים החביבים עלי זה לנסוע לבקר ביקבים, לטעום ולקנות.

יקב פלטר שצויין כאן נמצא בעין זיוון. רק זה שווה לבדו ביקור פרטי. יקב פלטר אינו כשר. צמוד אליו הם עושים את היינות שממותגים 'מטר' והם כשרים.

לא רחוק ממנו בקדמת צבי יש את יקב בזלת הגולן של יואב לוי - גם יקב מצויין.

בכפר גוש חלב - ג'יש, יש את יקב ג'סקלה. גם שווה ביקור. יקב מעולה.

יקב שמייצר רק יינות לבנים ברמה מאוד גבוהה, ומקבל ציונים גבוהים מאוד ברמה עולמית זה יקב ספרה (sphera) של היינן דורון רב-הון. שווה ביקור והרשמה למידעונים שלהם. הם עורכים השקות אחת לשנה. שווה מאוד להגיע והיינות ברמה גבוהה.

ציינו כאן עוד יקבים מעולים - ובאמת קשה להקיף את כולם.

פשוט להתחיל לבקר ביקבים, לטעום מהיין ולקנות. לקחת בחשבון שיין טוב ביקב יעלה לא פחות מ 80 ש"ח. לא תמצא שם 3 בקבוקים ב 100 שקל. אני אעדיף לשים את הכסף שלי אצל ייננים ישראלים ולא אצל יבואן אלכוהול ורשת.

שווה להירשם גם לסדנת יין. לומדים המון.

ולטעום, לטעום, לטעום.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על ההמלצות, האקסל שלי מתמלא בשורות. :)

אין ספק שאין פה נכון ולא נכון - האחד אוהב מלבק, השני לא, האחד אוהב יין זול יותר, השני לא.

כמו שדיסקו ו-Hans אמרו, צריך פשוט לטעום ולטעום ולנתק את עניין המחיר מהטעם.

מקרר תרמואלקטרי פשוט מניסיון שלי זה זיפט. היה לי ולאבי אחד פשוט של 10 בקבוקים, התקלקל לשנינו. מעבר לזה בימות הקיץ החמים התקשה לשמור על טמפרטורה. אולי בתור התחלה כדי לא לשפוך הרבה כסף, וכאשר היינות לא מאוד יקרים לא נורא.

אני יודע שמקרר תרמואלקטרי מוגבל ברמת הקירור שלו אבל קראתי שהוא מומלץ לכמות קטנה של בקבוקים.

אחרי כמה זמן התקלקל לכם המקרר? של איזו חברה זה היה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם התחלתי להיות חובב יין.

השאלה,אין לי מקרר יעודי ליין, ואני שם את הבקבוקים במקום מוצל בתוך ארון זה בסדר?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...