Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוח מחיצות באף - יש טעם? (עריכה: יש ריח?)

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 1703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נגיד את זה ככה -

הBIONET נועד לעזור לאנשים שסובלים מנזלות אלרגיות כרוניות.

המי מלח נועדו בכדי לשמור על הנחיריים נקיים ויבשים.

האבאמיס נועד בכדי לשקם את הנזק שבוצע בעקבות ההתמכרות לטיפות האף.

BIONET עושה הבדל קטן מאוד למי שהבעיה שלו היא מבנית - כלומר קונחיות נפוחות או מעברים צרים.

אצלי זה שילוב של גם וגם - המעברים קצת צרים.

העניין הוא שאני אכן סובל מנזלות אלרגיות ומאבקנים ובתקופה בה זה מורגש באופן ממשי - הBIONET עוזר.

את האבאמיס לוקחים סה"כ לתקופה של שלושה שבועות - לא צריך את זה כל הזמן.

ולוקחים אותו גם בתקופת צינון בכדי להמנע משימוש בטיפות אף.

מי מלח אפשר לעשות כל יום - פעם, פעמיים, שלוש - זה שומר על האף נקי.

לאמר שאני כל הזמן נושם עם אף פתוח לרווחה - לא, ממש לא - אבל אני כן נושם רוב הזמן עם אף פתוח ונושם ללא מאמץ.

הרבה פעמים לפני השינה האף קצת סתום לי או שלפחות נחיר אחד מעיק - מה ששמתי לב זה שאם אני מרשה לעצמי להרגע קצת - נושם קלות מהאף או לסירוגין נושם קצת מהפה - לאט לאט הנחיריים נפתחים מעצמם ואז אחרי כמה דקות אני נרדם וישן טוב.

בין המצב הזה למצב שאם אני יוצא עם המשפחה לטיול של סופשבוע ומגלה ששכחתי את הטיפות אף ומתחיל לחפש איפה הסופרפארם הכי קרוב אליי שגם פתוח בשבת או שאני פשוט סובל ברמה של עינויים - המצב שלי כרגע הוא עדיף באלפי הבדלות מזה שתיארתי שורה אחת מעלה.

ואם אתם שואלים למה אני לא עושה ניתוח או כלשהו טיפול כירורגי פולשני אחר - אחרי שלושה אנשים שראיתי אותם הולכים לעולמם או כמעט הולכים לעולמם בגלל משהו שטותי שבעקבותיו נטפל אליהם חיידק טורף - תודה, כל עוד אני יכול להמנע מבתי חולים אמנע.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי המצב פשוט בלתי נסבל, אני כמעט כל השנה לוקח איתי חבילת טישו לכל מקום שאליו אני הולך.

הייתי אצל כמה רופאים גם אלרגולוגים וגם אא"ג, יש לי אלרגיה קשה לאבק (בעבר הייתי גם אסמתי) וגם אלרגיות לכל מיני פריחות ואבקנים.

בנוסף גם המחיצה שלי מעט עקומה, אבל רופאי אא"ג קבעו את זה רק בהסתכלות שטחית עם פנס וטענו שזה בסדר, אף אחד לא שלח אותי לצילום או עשה בדיקה עם סיב אופטי.

בתקופות קשות אני ממש סובל ולא מסוגל להריח גם ריחות ממש ממש חזקים. יש גם לילות שבהם יוצא לי להתעורר עם "דיגדוגים" באוזניים בעקבות לחץ בראש שנוצר לי מהאף הסתום, במקרה כזה אני לוקח טלפסט וזה בד"כ עוזר, אבל אני נמנע מלצרוך את התרופה הזו באופן קבוע.

אגב אבאמיס בד"כ רק מחמיר אצלי את המצב, למרות שאני בקושי מצליח להחדיר את הטיפות לעומק האף מרוב שהוא סתום.

רופא אחד בקופה כבר אמר לי שאם אני רוצה, הוא יפנה אותי לניתוח, אבל אני מתלבט וחושב שאולי אני עלול להתחרט על זה אח"כ.

שווה לי לנסות את הביונט?

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הביונט - הייתי בודק שזה לא מזיק.

אחרת מה יש להפסיד?

מה לגבי חיסון לאלרגיה, הציעו לך?

מציע לך לשקול לכת לרופא פרטי שיעשה אבחנה מסודרת עם סיב אופטי. (יש לי הרגשה שבקופ"ח מקמצים בנושא הזה, אלא אם כן אתה לפני ניתוח). למרות, שמצד שני אולי אין סיבה לעשות כן אלא אם כן אתה מתכוון לבצע ניתוח.

בהסתכלות עם המצלמה הם יכולים לראות אם יש גם פוליפים באף (חס וחלילה).

לגבי האבמיס:

https://www.infomed.co.il/Drug-213

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציעו לי חיסון לאלרגיה, הבעיה שזה מצריך המון המון זמן וביקורים תכופים במרפאת אלרגיה וכרגע אין לי זמן לזה, הרופא אמר שהוא גם לא בטוח שזה יעזור.

לגבי רופא פרטי, חשבתי על זה, יש המלצות לרופא טוב?

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד מעדיף לנסות קודם את כל מה שהוא לא פולשני או מסכן בריאות - ניתוח אצלי יבוא רק אם כל פתרון אחר נכשל.

הBIONET לחלוטין לא מזיק, לא מכאיב - מה יש לך להפסיד?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופסור גדעון בכר.

תקרא עליו.

הבעיה - יש תורים עבור ביקורת שגרתית, אבל הוא עמוס מאד ואין תורים לניתוחים בכלל.

תבדוק אם אתה זכאי להחזר מהקופה או הביטוח הפרטי שלך. זה לא סיפור זול בכלל.

אבל הוא עושה רושם מאד מקצועי, עם סבלנות ומסביר הכל.

אני מחפש רופא אחר עבור חוות דעת שניה, ובמקרה הצורך אולי אשקול ניתוח.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הביונט - הייתי בודק שזה לא מזיק.

אחרת מה יש להפסיד?

מה לגבי חיסון לאלרגיה, הציעו לך?

מציע לך לשקול לכת לרופא פרטי שיעשה אבחנה מסודרת עם סיב אופטי. (יש לי הרגשה שבקופ"ח מקמצים בנושא הזה, אלא אם כן אתה לפני ניתוח). למרות, שמצד שני אולי אין סיבה לעשות כן אלא אם כן אתה מתכוון לבצע ניתוח.

בהסתכלות עם המצלמה הם יכולים לראות אם יש גם פוליפים באף (חס וחלילה).

לגבי האבמיס:

https://www.infomed.co.il/Drug-213

למה חס וחלילה על הפוליפים?

הרופא דיבר איתי על זה ואני לפני ניתוח :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציעו לי חיסון לאלרגיה, הבעיה שזה מצריך המון המון זמן וביקורים תכופים במרפאת אלרגיה וכרגע אין לי זמן לזה, הרופא אמר שהוא גם לא בטוח שזה יעזור.

לגבי רופא פרטי, חשבתי על זה, יש המלצות לרופא טוב?

אני כבר בתחילת שנה השלישית והאחרונה של זריקות החיסון. זה עזר לי משמעותית כבר בשלב הזה. ממליץ להתגבר על ה"אין זמן" ופשוט להגיד בעבודה שפעם בשבוע אתה בקופת החולים לשעתיים וזהו. הייתי צריך גם לעשות את ה-switch הזה בראש. הייתה לי תקופה של זריקה אחת בחודש אחרי שהייתה תגובה די רצינית לחיסון, כרגע זה פעם בשבועיים. עושה נגד 3 סוגי אלרגיה (3 זריקות בכל ביקור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופות קשות אני ממש סובל ולא מסוגל להריח גם ריחות ממש ממש חזקים. יש גם לילות שבהם יוצא לי להתעורר עם "דיגדוגים" באוזניים בעקבות לחץ בראש שנוצר לי מהאף הסתום, במקרה כזה אני לוקח טלפסט וזה בד"כ עוזר, אבל אני נמנע מלצרוך את התרופה הזו באופן קבוע.

למה אתה נמנע מלצרוך טלפסט (או דומיו) ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

הקפצה -

הלכתי לרופא נוסף (שנחשב בכיר/מומחה) ויצאתי מבולבל.

לגבי מחיצת האף "העקומה" - הוא אמר שהיא לא עקומה בצורה חריגה, ואצל רוב האנשים היא לא סימטרית.

הוא לא מצא חסימה משמעותית והוא יעץ לי לא לעשות ניתוח שכזה.

מה שהוא כן אמר לי, שאני יכול לבצע ניתוח להקטנת קונכיות שנחשב לפשוט יותר. (הוא לא הבטיח לי שזה יעזור ואמר שהוא לא מבחין אצלי במשהו משמעותי וייתכן שזה יותר תחושתי)

עדיין מרגיש בקושי לנשום מהאף.

בכל אופן, וזה מופנה לכולם אני חושב שלפני שהולכים על הניתוח הזה (בעצם כל ניתוח)

עדיף להתייעץ ביותר מרופא אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קבלתי אישור עקרוני מקופת החולים לביצוע ניתוח הקטנת קונכיות. (הרופא המטפל אמר, שרק להשתמש במכשור לצורת הניתוח יכול לעלות כ-5000 ש"ח).

במקרה הצורך אם זה לא יעזור, אוכל גם לבצע ניתוח ליישור מחיצת האף. (העדפתי לבודד את הניתוחים)

עכשיו זה אך ורק להחליט האם לבצע את הניתוח או לא. זה פחות מפחיד אותי מניתוח המחיצות אבל זה עדיין נשמע לא הכי נעים.

אני רוצה להתחיל לנשום כמו בנאדם.

קשה לקבל החלטה כאשר כל רופא אומר דבר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...