Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: קיה פיקנטו המעודכנת - מתיחת פנים קטנה למכונית קטנה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תמונות יפות ואיך לעזאזל היא הוגנבה לגג של קניון רננים? סגור בד"כ מעל מפלס שלישי.

באמת תהיתי אם אני מזהה את רננים או שמא יש עוד קניונים בישראל עם חניונים דומים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן ממצא ותמונות מעולות. תודה על השיתוף.

נהגתי כבר בדגם שלאחר מתיחת הפנים ואני מצטרף ואומר שבאמת למרות הבדלים די קטנים, הדגם המחודש מציע איכות משופרת ומתלים איכותיים יותר. אמנם לא מדובר בנוחות או התנהגות מיוחדים והשיפור לא משמעותי כ"כ ביחס לדגם הקודם (שהיה בין העדיפים בקטגוריה), אבל אם נוסעים בשתיהן אחת אחרי השניה, קל להרגיש בשיפור. מבחינת בידוד הרעשים, הוא לא היה מי יודע מה מוצלח לפני וכך הוא נשאר. ביחס לקטגוריה איכות הנסיעה שהיא מציעה והתחושה בתא הנוסעים בהחלט אחת הגבוהות ביותר. שניה אולי ליונדאי I10. פיג'ו 108 ואחיותיה, סקודה סיטיגו ואחיותיה מרגישות הרבה פחות שלמות וחסוכות מהפיקנטו. שיפור נחמד נוסף בדגם המחודש הוא ההגה. בדגם הקודם הוא היה רע בגלל חוסר ליניאריות, משקל שמשתנה באופן לא עקבי, מרכוז לא טוב (במיוחד תחת עומס בפניות הדוקות) ומהלך ארוך מנעילה לנעילה. בדגם המחודש, עדיין ההיגוי לא כ"כ טוב ועדיין סובל מכמה בעיות שסבל ממקודם, אבל הוא מרגיש קצת יותר מגובש וזורם והוא גם קצר יותר. מה שמעצבן בו זה שעדיין הוא הופך לכבד מדי במקרים מסויימים שלא לצורך ואז נהיה רך כאשר עוזבים את הרגל מהדוושה. בנוסף ביציאה מפניות הדוקות עם גז חזק מדי יש צורך להחזיר את ההגה למרכז בכוח, אחרת הוא לא יעשה זאת מעצמו. משהו שנפוץ מעוד דגמי קיה, ולא יציק לכולם.

בקיצור, מלבד צריכת דלק הפיקנטו הייתה ועודנה מובילת הקטגוריה (חוץ מה-I10)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם משווים ליונדאי, היא יותר טובה.

מבחינת יופי - זה בעיניי המתבונן. אני אוהב את מה שהמעצבים של קיה עשו עם הרכב אבל כמו שאמרתי - בעיני המתבונן.

התמורה שהיא נותנת בעבור המחיר היא אחת הטובות בארץ, וכנראה שזאת הסיבה למה היא נמכרת כ"כ.

אחלה תמונות ואחלה סיקור-מבחן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו משיטת יפה מאוד במהירויות שלילה...

במהירויות גבוהות הפיקנטו "שט", מה שמקטין את תחושת הביטחון, והתופעה מחריפה כאשר יש רוחות צד (על כביש החוף, למשל).

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו צר, לא נמוך ולא ממש יציב, וחוששני שלפני שיסע על הצד הוא יסע על הגג...

אשמח לדעת על מה אתה מבסס את האמירה הזו?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי קודם:

במהירויות גבוהות הפיקנטו "שט", מה שמקטין את תחושת הביטחון, והתופעה מחריפה, ואף מורגשת במהירויות פחות גבוהות, כאשר יש רוחות צד (על כביש החוף, למשל).

בנוסף, בנסיעה מהירה בסיבובים (ברדיוס ממש לא קטן: במחלף גנות, למשל, במעבר מ-1 מזרח ל-4 דרום או בכיוון ההפוך על הגשר) הרכב נוטה על הצד בצורה מודגשת, וכאשר משנים כיוון תוך תנועה מהירה (בסוף אותו גשר, למשל, כאשר הקשת שמאלה מתחלפת לפניה "מתונה" ימינה), יש ממש תחושה של חוסר ביטחון.

ואחרי שלוש שנים של נהיגה (די אגרסיבית) ברכב הזה, למדתי להכיר את הגבולות שלו.

עריכה אחרונה על ידי pinister

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pinister - האם התנסית בנהיגה נמרצת ברכבים אחרים? שומו שמיים עברת קורס נהיגה כלשהו?

ככל אצבע, מאד קשה להפוך רכב כביש מודרני (לא סובארית, לא רכב שטח מוגבה) אך ורק עקב פניה מוגזמת. הרכב יחליק הרבה לפני שהוא יתהפך. אם תפגע בגורם אחר, מדרכה, אבן, רכב, שול - סיפור אחר. אבל כל עוד זה אתה והכביש - כמעט ואין סיכוי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שרכב מתואר תוך שימוש במושג העממי "יציב" ברור שלכותב אין הבנה ממשית בהתנהגות רכבים. זה יותר עניין של תחושה אישית של נהג, ואנחנו יודעים שמגבלות הרכב נמצאות הרבה יותר רחוק מהיכן שהנהג ההדיוט מרגיש בטוח במושב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי קודם:

במהירויות גבוהות הפיקנטו "שט", מה שמקטין את תחושת הביטחון, והתופעה מחריפה, ואף מורגשת במהירויות פחות גבוהות, כאשר יש רוחות צד (על כביש החוף, למשל).

בנוסף, בנסיעה מהירה בסיבובים (ברדיוס ממש לא קטן: במחלף גנות, למשל, במעבר מ-1 מזרח ל-4 דרום או בכיוון ההפוך על הגשר) הרכב נוטה על הצד בצורה מודגשת, וכאשר משנים כיוון תוך תנועה מהירה (בסוף אותו גשר, למשל, כאשר הקשת שמאלה מתחלפת לפניה "מתונה" ימינה), יש ממש תחושה של חוסר ביטחון.

ואחרי שלוש שנים של נהיגה (די אגרסיבית) ברכב הזה, למדתי להכיר את הגבולות שלו.

הפיקנטו על כל דגמיה סובלת ממחלה שאני אוהב לכנות "יותר אחיזה מכח" - כלומר יש לה כל כך מעט כח, שאי אפשר, אפילו תחת פרובוקציות חריפות במיוחד, לשבור את האחיזה שלה (שגם היא כשלעצמה לא-מי-יודע-מה, אבל עדיין).

כמו שאמר רומן, מעטות (מאוד מאוד מעטות) המכוניות המודרניות שעשויות להתהפך "סתם ככה". מציע לך לראות כמה סרטונים על ה-moose test. יש כמה כוכבות כמו ג'יפ גרנד צ'רוקי (לפני אחרון) ומרצדס A קלאס הראשונה, אבל רוב המכוניות עוברות את המבחן הזה בהצלחה. וזה חתיכת פרובוקציה מה שהם עושים שם.

הנה סרטון של כשלונות. כמו שאתה מבין, הם לא רבים במיוחד:

עריכה אחרונה על ידי Spire
מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לפני שלוש שנים היה לי פורסטר טורבו ידני (כן, אני יודע, אין כאלה...) ונהגתי בו בסגנון דומה. הרכב היה כבד יותר וגמלוני יותר, ויחד עם זאת היה חזק בהרבה, "ישב" טוב יותר על הכביש והושפע פחות מ"תרגילים" מהסוג שהזכרתי.

וגם עברתי "יום נהיגה" ב"אלטרנטיבי" במסגרת מועדון "סובארו ספורט".

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ישיבה על הכביש" זו הרגשה סובייקטיבית. אחיזה היא אובייקטיבית. מזכיר לי את הדיונים במועדון אלפא על כך שה-159 מרגישה שהיא יושבת על הכביש הרבה יותר טוב מאשר הג'ולייטה. בפועל הג'ולייטה יכולה לנסוע סביב ה-159, פחות או יותר, עם מהירות פניה (=אחיזה) עדיפה בהרבה.

אם צפית בסרטון של spire, וודאי שמת לב שעם כל הכשלונות - רק רכב אחד סיים את המבחן שלא על הגלגלים. אני לא רואה איך תהפוך פיקנטו. יצא לי לנהוג בה, היא לא מהירה, היא לא דינאמית -אבל היא ממש לא מסוכנת.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שרכב מתואר תוך שימוש במושג העממי "יציב" ברור שלכותב אין הבנה ממשית בהתנהגות רכבים.

בוא נבדיל בין שתי משמעויות של "יציב":

תחושת יציבות של נהג שמאמין שהרכב עשוי להתהפך, ומקורה בעיקר בזוויות הגלגול.

יציבות כיוונית, שמקורה בתת-היגוי שמובנה ברכב ובזוית הסבסוב של גוף הרכב ביחס לפניה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוי של יציבות יכול להיות תת-היגוי, לא מקור. מכל מקום, לא זו היציבות עליה מדבר ההדיוט, אלא זו היציבות עליה מדבר המהנדס.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...