Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול במנוע מתחמם - הונדה סיוויק 1998

liork12
שימו לב! השרשור הזה בן 3271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחץ_דחיסה_קומפרסיה, הכול זהה.

כאשר הבוכנה מגיע לנמע היא מיצרת לחץ,תוסיף ללחץ ניצוץ ודלק והנה לך פיצוץ, ולאחר הפיצוץ הבוכנה נטרקת למטה מההדף וחוזר חלילה.

אטם הראש אחד מתפקידיו הרבים הוא לפקוק בין ראש המנוע לבלוק המנוע .

ובכך למנוע את בריחת הקומפרסיה לעיתים אטם חלש בלוי שרוף לא עושה את העבודה ואותה קומפרסיה מוצאת לה מקום לצאת ממנו כמו למשל מע מים שמן ואפילו לעיתים החוצה.

בדיקת לחץ הפוך זוהי בדיקה שגוחסים אויר דרך חור הפלאג בבנזין או דרך המחממים בדיזל כאשר הבוכנה נמצא בנמע(נקודה מתה עליונה)ובודקים ב%כמה לחץ מהאויר שדחסנו ברח. עם קיימת בריחה משמעותית מעל 8% ניתן לקבל גם אינדיקציה איזה רכיב תקול. לדוגמא:יציאת רעש של האויר ממדיד השמן יעיד על רינגים ואו בוכנה בלויים. פתיחת. פקק הרדיאטור וראיה של בועות יעיד על פקום ראש שרוף. יציאה ממערכת היניקה תעיד על שסתום יניקה שרוף ומהאגזוז על שסתום פליטה. זאת התורה על רגל אחת בהצלחה

אני חושב שזה הדבר שאני ינסה לעשות בנתיים מכל העצות היא הכי ניראית לי לנכון ..

שאלה הבאה היא האם הדבר הזה קשור למנוע ? כי אני מתכנן להחליף מנוע ואת כל הדברים הנלוויים אליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בוקר טוב בוא נעשה סדר אתה מבולבל,

ראשית כל מה שהסברתי הוא לבטח מתקיים על יחידת המנוע,לך למוסך איכותי ותבקש שיבצעו עבורך בדיקת דליפה כמו שהסברתיי, אתה עדין לא יודע מה הסיבה להתחממות אצלך באופן וודאי.עד שלא בדקת את העניין לאושרו איך תדע?.

בכל מקרה תופתע אבל גם אם אתה מתכנן, לרכוש מנוע מהשנתון שלך תהיה מחויה לבדוק אותו היטב, משום שהרכב קצת ישן ורוב הסיכוים שהנמוע יהיה בעל נשואה גבוהה!!! אל אבל אל תאמין לאף אחד שמראה לך שהרכב היה של רופא, והוא עשה רק 100אלף קילומטר. בשביל שקט נפשי אתה מחויב לבצע למנוע כזה גם בדיקת דליפה וקומפרסיה.

מנסיון עגום למרות שכאילו יש אחריות אין דבר יותר מעצבן, מלגלות כי המנוע עיף, גמור, לפרק שוב ולהתווכח עם בעל הפרוקיה שככה קיבלת אותו. ברוב המקרים הוא יתנער מאחריות.

אז סיכמנו לנשום עמוק ולפעול מהראש ולא מהבטן.

1.תבדוק את עניין המנוע שלך.

2.במידה והכול תקין לבדוק מסביב.

3.במידה ולא להחליט אם לשפץ את שלךאו לרכוש מנוע מיבוא פרוק.

המשך יום נעים כל שאלה תענה בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי בן אדם לחילוץ של הרכב באותו רגע הגענו לעבודה שיש נזילה מאחד הצינורות

באותה הזדמנות החלפתי רדיאטור קירור החלפתי את כל הצינורות האפשריים

החלפתי את ה4 פלגים - פילטר שמן פילטר מים

כרגע הרכב חודש וחצי לאחר התיקון וההחלפה של החלקים ופתאום שוב התחיל להתחמם הרכב

ראוי לציין שהמנוע מתחמם רק במצב סרק שהוא עומד תוך דקה שתיים של נסיעה רציפה ללא עמידה במקום החום מנוע חוזר חזרה לחצי -- לאחר בדיקה של אותה אדם שהחליף לי את כל החלקים ניתקנו את הטרמוססט וגם זה לא פתר את הבעיה -- החלפנו את הפקק של הרדיאטור ההוא העיגול הזה עם הקצוות הארוכות .. חשבנו שאולי הצופציק הזה של הלחץ תקול גם לא עזר..

אני די חסר עצות כי הבחור אמר שאין סיבה להחליף עוד צינורות או ראש מנוע אלא להחליף את כל המנוע כי המנועים של הונדה עם מאד חזקים אך עדינים כי הם מאלומיניום אנערף זה בשבילי סינית

השאלה העיקרית שלי היא אם ניסיתי את כל הפתרונות האפשריים לתקלה של התחממות המנוע או שאולי פספסתי משהו או האם כמו שרשמתי שהבחור ייעץ לי זה פשוט להחליף מנוע מייבוא ב5-6 אלף או שזאת השקעה מיותרת ואולי כדאי להחליף כבר רכב בטווח המחירים של 20-30 אלף

אשמח לדעה מקצועית ולא להטעות אותי בקשה אני לי כסף מיותר לזרוק

כמה נקודות.

באיזה מוסך החלפת את הרדיאטור וכל הצינורות ?

אם הייתה נזילה שגרמה להתחממות, למה החלפת את כל הרדיאטור ?

תוודא שהרדיאטור ששמו לך הוא חדש ולא מפירוק, ותוודא שאין כרגע נזילה (לרוב אחרי החלפת רדיאטור תמיד יש צרות מהניסיון שלי)

תוודא שעשו ניקוז אויר במערכת כמו שצריך.

תוודא שפקק הרדיאטור תקין.

והאם אתה יודע מה מצב משאבת המים ? אני מניח שלא החלפת אותה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות.

באיזה מוסך החלפת את הרדיאטור וכל הצינורות ?

אם הייתה נזילה שגרמה להתחממות, למה החלפת את כל הרדיאטור ?

תוודא שהרדיאטור ששמו לך הוא חדש ולא מפירוק, ותוודא שאין כרגע נזילה (לרוב אחרי החלפת רדיאטור תמיד יש צרות מהניסיון שלי)

תוודא שעשו ניקוז אויר במערכת כמו שצריך.

תוודא שפקק הרדיאטור תקין.

והאם אתה יודע מה מצב משאבת המים ? אני מניח שלא החלפת אותה ...

לא החלפתי במוסך זה מוסכניק שעובד במוסך באשקלון והוא חבר של חבר קרוב שלי שהמליץ לי עליו - רדיאטור חדש דנדש מהאריזה - החלפתי את הרדיאטור מהסיבה שהיה כבר בלאי והיה סתום העדפתי כבר חדש ..

איך בודקים את הניקוז במערכת .. על המשאבת מים אני יבדוק מה המצב שלה ויעדכן

פקק הרדיאטור תקין ולצורך הסר ספק החלפנו בכל מיקרה לצורך הבידקה לפקק חדש ראינו שלא היה שום הבדל אז החזרנו את מה שהיה אצלי ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב בוא נעשה סדר אתה מבולבל,

ראשית כל מה שהסברתי הוא לבטח מתקיים על יחידת המנוע,לך למוסך איכותי ותבקש שיבצעו עבורך בדיקת דליפה כמו שהסברתיי, אתה עדין לא יודע מה הסיבה להתחממות אצלך באופן וודאי.עד שלא בדקת את העניין לאושרו איך תדע?.

בכל מקרה תופתע אבל גם אם אתה מתכנן, לרכוש מנוע מהשנתון שלך תהיה מחויה לבדוק אותו היטב, משום שהרכב קצת ישן ורוב הסיכוים שהנמוע יהיה בעל נשואה גבוהה!!! אל אבל אל תאמין לאף אחד שמראה לך שהרכב היה של רופא, והוא עשה רק 100אלף קילומטר. בשביל שקט נפשי אתה מחויב לבצע למנוע כזה גם בדיקת דליפה וקומפרסיה.

מנסיון עגום למרות שכאילו יש אחריות אין דבר יותר מעצבן, מלגלות כי המנוע עיף, גמור, לפרק שוב ולהתווכח עם בעל הפרוקיה שככה קיבלת אותו. ברוב המקרים הוא יתנער מאחריות.

אז סיכמנו לנשום עמוק ולפעול מהראש ולא מהבטן.

1.תבדוק את עניין המנוע שלך.

2.במידה והכול תקין לבדוק מסביב.

3.במידה ולא להחליט אם לשפץ את שלךאו לרכוש מנוע מיבוא פרוק.

המשך יום נעים כל שאלה תענה בכיף.

אני באמת ילך לעשות את הבדיקת דליפה שהצעת לי .. יש לך מושג כמה בדיקה כזאת עולה בערך ? וגם כמה עולה בידקת לחץ הפוך

אני ישמח להוועץ בך בפרטי שיגיע הזמן שאני יחליט לקנות את המנוע :)

תודה לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר התייעצות על הנושא שמפורט למטה :

רוב מי שהגיב אמר לי לבדוק,קומפרסיה ובדיקת לחץ הפוך.

תודה רבה לכל מי שעזר והביע דעה.

עכשיו אני ישמח לדעת מחירים של הבדיקות הללו ומוסך מומלץ באשדוד במידה ומישהו מכיר.

היי שלום אני ליאור קריכלי מאשדוד בן 22 יש לי הונדה סיוויק 1998 ידנית מנוע VTEC (הרכב הראשון שלי) האוטו עבר 280.000 ק'מ

רכשתי אותה לפני שנה ובלי עין הרע אין לי טענות אוטו בובה !

לפני חודשים שלוש בערך פתאום המד של החום מנוע התחיל לעלות לי בהדרגתיות

כמובן שמתי את האוטו בצד ברגע שהמנוע יתחמם (חשוב לציין שהוא עלה עד לאדום )

כבר עלה לי חשש שהלך ראש מנוע לאחר בדיקה הוא היה תקין למזלי ..

הזמנתי בן אדם לחילוץ של הרכב באותו רגע הגענו לעבודה שיש נזילה מאחד הצינורות

באותה הזדמנות החלפתי רדיאטור קירור החלפתי את כל הצינורות האפשריים

החלפתי את ה4 פלגים - פילטר שמן פילטר מים

כרגע הרכב חודש וחצי לאחר התיקון וההחלפה של החלקים ופתאום שוב התחיל להתחמם הרכב

ראוי לציין שהמנוע מתחמם רק במצב סרק שהוא עומד תוך דקה שתיים של נסיעה רציפה ללא עמידה במקום החום מנוע חוזר חזרה לחצי -- לאחר בדיקה של אותה אדם שהחליף לי את כל החלקים ניתקנו את הטרמוססט וגם זה לא פתר את הבעיה -- החלפנו את הפקק של הרדיאטור ההוא העיגול הזה עם הקצוות הארוכות .. חשבנו שאולי הצופציק הזה של הלחץ תקול גם לא עזר..

אני די חסר עצות כי הבחור אמר שאין סיבה להחליף עוד צינורות או ראש מנוע אלא להחליף את כל המנוע כי המנועים של הונדה עם מאד חזקים אך עדינים כי הם מאלומיניום אנערף זה בשבילי סינית

השאלה העיקרית שלי היא אם ניסיתי את כל הפתרונות האפשריים לתקלה של התחממות המנוע או שאולי פספסתי משהו או האם כמו שרשמתי שהבחור ייעץ לי זה פשוט להחליף מנוע מייבוא ב5-6 אלף או שזאת השקעה מיותרת ואולי כדאי להחליף כבר רכב בטווח המחירים של 20-30 אלף

אשמח לדעה מקצועית ולא להטעות אותי בקשה אני לי כסף מיותר לזרוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לחבר שיש רכב זהה לשלך ואותו שנתון אם בעייה זהה לחלוטין כמו אצלך הבעייה הייתה במשאבת מים תבדוק אותה במוסך מקצועי ועל הדרך שיבצע בדיקת לחץ הפוך כדי שיראו מה המצב שמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לחבר שיש רכב זהה לשלך ואותו שנתון אם בעייה זהה לחלוטין כמו אצלך הבעייה הייתה במשאבת מים תבדוק אותה במוסך מקצועי ועל הדרך שיבצע בדיקת לחץ הפוך כדי שיראו מה המצב שמה

מחירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מקווה שזה יהיה משאבת מים, כי זה עוד יחסית זול ולא דורש חלקי חילוף בעייתיים... אם אתה רוצה לברר מחירים לפני זה, ממליץ לך לדבר עם ברוך מתן גז. בד"כ הוא משיג מחירים זולים יותר מהאחרים לכל מיני חלפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...