Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מציאת נקודת חיתוך אופטימלית

RoNeR
שימו לב! השרשור הזה בן 3363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מותקן לי ברכב סט קומפוננט קדמי שמורכב מMT23 של מורל, וHERTZ 165XL מידבאס.

החיתוך מתבצע על ידי JBL MS8, הבעיה שהמעבד הזה לא ממש נחמד, ואין אפשרות לשנות את הנקודת חיתוך בקלות.

רציתי לשאול לדעת המומחים, איזה נקודת חיתוך תיהיה טובה תיאורטית להתחלה של כיוונים?, חשוב לציין שאני מודע לזה שהשידוך הזה באופן תיאורטי לא כל כך מוצלח.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש קל ברשת מעלה שה-MT23 בעל היענות שמתחילה סביב 1400 הרץ, והמידבאס של הרץ נחתך בסט המקורי ב-2500 הרץ (וגרף היענות שלו שטוח למדי עד כ-2000 הרץ). זה הטווח שאתה יכול לעבוד איתו לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסתי את השילוב הזה בזמנו, זה לא כלכך עבד.

המידבאס הזה לא מצליך להגיע לתדרים הנמוכים בטוויטר ככה שנמנעת חפיפה ונוצר סוג של ״בור״ תדרים.

לא ציינת איזה מגבר יש ברשותך, בכל אופן נסה לחתוך את המידבאס ב80 סלופ 24 מלמטה עד 3k סלופ 12

ואת הטוויטר ב3k סלופ 12

יש לציין שהנתונים הם רק נקודת התחלה ולא ״תורה מסיני״

בהצלחה.

BMW E36 328------Pioneer p90rs

Eton PA800.4 + PA 560.2 + ECC 1200.1

Audio Development Double W600 + Double VIPERA F8

Audio Development MM4 +MM1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להעלות לכאן גרף היענות תדר של שני הרכיבים?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, המידבאסים

באוף אקסיס הם בעצם וופרים שמנגנים טוב ורחב עד 1 קילו הרץ ומאותו הרגע הם מקרינים צר ונהיים כווניים. הם ינגנו יחסית טוב עד 2 קילו באוף אקסיס אבל אז כבר מתחיל רול אוף מטורף, באון אקסיס הם מידבאסים לא רעים דווקא אז הייתי ממליץ או לחתוך אותם בין 90 הרץ ל2 קילו הרץ באוף אקסיס בסלופ 6 ואת הטוויטרים מ3.2 קילו ב12

או לבנות למידבאסים זוויות ולחתוך אותם בין 80 הרץ ל3 קילו בסלופ 12 ואת הטוויטרים בין 3 ל 3.5 גם כן ב12

שים לב שנקודת ההדהוד של המידבאסים היא באזור ה70 הרץ בערך, לא רואה ממש ברור את הגרף כרגע.

שים לב שיתכן ותצטרך להפוך פאזות כאשר אתה חותך בסלופ 12

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד תוספת שאני מקווה - תופסת

את הטוויטרים הייתי ממליץ להתקין בזווית 30 מעלות אוף אקסיס ולא און אקסיס מלא - היענות התדר שלהם נראית "נכונה" יותר לאוזן דווקא בזווית 30 מעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הטוויטרים התקנתי עם סקוצ' ככה שאין לי בעיה לסובב אותם בקלות, אני ינסה לבחון את ההצעה. (כרגע אני עובד על און אקסיס)

לצערי אני עובד עם מעבד קול לא כל כך גמיש ונחמד. ככה שהוא לא מרשה לי ליצור בור תדרים. JBL MS8.

אני ינסה לרמות אותו קצת וכוון אותו ל"3WAY" עם מיד "שמנגן" מ2000 עד 3000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי תחום תדרים ששני האלמנטים לא מנגנים היטב, עדיף שיונחת.

בעקרון אין שם כזה בור רציני אם בכלל, אם המידבאס יחתך ב2 קילו בדרגה ראשונה, הוא עדיין יהיה שמיע היטב גם ב4 קילו.

אם הטוויטר יחתך ב3 קילו בדרגה שניה הוא עדיין יהיה שמיע באזור ה2 קילו הרץ.

גם ככה התחום בין 500 הרץ עד 6 קילו הרץ צריך להיות נמוך בכמה דיבי טובים בכדי להשמע נכון לבני אדם מאשר תחום הבאס בין 20 הרץ ל100 הרץ.

עיקר הבעיות שלו בכלל לא יהיו באזור הבור אלא באזור ה200 עד 400 הרץ ובאזור ה6 קילו ומעלה שידרשו הנחתה, אוף אקסיס לטוויטרים יפתור את רוב הבעיה הזו ואיקולציה תפתור בעיקר את היענות הבאס שלו ואיך שזה ישפיע על כל תחום המיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אי אפשר לעבוד על הMS8, בגלל הכיול האוטומטי זה פשוט לא נשמע טוב, לפעמים אני מתגעגע לאקליפס 7200, ואז אני נזכר בטאבלט:rolleyes:.

סשן כיוונים הבא יערך אחרי שדרוג הטאבלט מ2012 ל2013.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...