Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימוד לינוקס,יש מה לעשות עם זה?

darkmanxxx
שימו לב! השרשור הזה בן 3366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני עובד כבר זמן מה בחברת מחשבים גדולה,מתעסק עם מערכות הפעלה וגם שרתים וחשבתי ללמוד משהו בתחום הלינוקס היות ויש לי יותר עניין בזה מאשר במערכת הפעלה וינדואוז. לפני כחצי שנה סיימתי קורס פי סי וטכנאות מחשבים בג'ון ברייס. לימודי מדעי המחשב לא רלוונטי עבורי,ולכן חשבתי על לקחת עוד קורס אצל ג'ון ברייס.

אז,מקצועות הלינוקס יש מה לעשות עם זה? ביקוש? ניסיון של מישהו?

תודה

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שתבזבז כסף על ג'ון ברייס, תנסה קורסים של CBT NUGGETS באינטרנט, יש גם ערוץ ביוטיוב שנקרא Eli the computer guy - יש לו מערך קורסים שלם על לינוקס.

אני בדיוק יושב על קורס כזה עכשיו.

מנסיון של חברה שעובדת בHR בתחום ההייטק - מנהלי רשתות עם ידע בלינוקס נחשבים מאוד, ובהרבה מעל אלו עם ידע בוינדוס בלבד.

כאמור - חברות כמו KSP ובכללי טכנאות מחשבים קלאסית (למשתמשי קצה, לא שרתים) - אין מה לעשות עם זה יותר מדי.

בהצלחה.

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ על קורסים בלינוקס. לא פגשתי לקוח אחד מרוצה של בתי הספר הללו שבא עם רקע מנינמלי (כמו שהם דורשים) ויצא עם הכישורים שהם הבטיחו.

בהכשרות של סיסקו דווקא יש מספיק מרוצים שגם מצאו עבודה בתחום.

ידע במערכות מבוססות יוניקס הוא שימושי מאוד, אבל ללמוד אותו מאפס זה בכלל לא פשוט וגם לא כ"כ מובנה. הרבה למידה עצמית.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, מה זה ה CBT?

STONE, תגיד עצמך מבחינת לימוד בבית ספר לא עדיף?! האם זה משהו שלמידה עצמית עדיפה? אבל השאלה היא שאומנם יהיה לי ידע אבל לא יהיה תעודה וגם זה חשוב. היכן לומדים סיסקו?

תודה רבה

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזה אחלה ללמוד לינוקס עבור התפתחות מקצועית בתחום, אבל יש גבול כמה אתה יכול להתמקצע בתחום הרשתות בבית מהסיבה הפשוטה שאין לך את הציוד המתאים, סיסקו פשוט מתחיל בכמה מאות ומשם השמיים הם הגבול.

עצה שלי, תתחיל לבד, תלמד לשלוט במערכת, חשוב שתהיה לך הכרה עם הטרמינל וכל הפקודות והכלים הנלווים, אחרי זה תלך כבר לקורסים רציניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, מה זה ה CBT?

STONE, תגיד עצמך מבחינת לימוד בבית ספר לא עדיף?! האם זה משהו שלמידה עצמית עדיפה? אבל השאלה היא שאומנם יהיה לי ידע אבל לא יהיה תעודה וגם זה חשוב. היכן לומדים סיסקו?

תודה רבה

מהתרשמותי, בתחום הSYSTEM תעודה לא שווה כמעט כלום, הכל כישורים. רוב ההפצות בקוד פתוח של לינוקס נכתבו כ"רזומה" של מי שיצר אותם.

אם אתה שואל אותי האם הייתי הולך לקורס של RHCE בחינם? כנראה שכן. בכסף? לא.

במערכות מבוססות יונקס, למידה מתבצעת בתהליך של התכלבות\התחדפות\חפירה איך שלא תרצה לקרוא לזה. אתה מציב לעצמך מטרה (צנועה בהתחלה) ואז לא עוצר עד שלא השגת אותה או עד שהשתכנעת שהיא לא ריאלית. לדוגמא:

בחרת באיזו הפצה לא ייעודית ל HTPC ולא הכי ידידותית למשתמש, התקנת אותה על מחשב ישן ואתה רוצה לראות סרט. נתקלת בשתי בעיות - הדרייבר של הכרטיס קול לא עובד ולא נמצא אחד מתאים בחיפוש אוטומטי, והפורמט של הסרט לא מתנגן בנגן שיש לך על המכונה כרגע.

בWIN 7 שלך אתה היית פותר את זה ב5 דקות גג. מחפש דרייבר לצ'יפסט לפי קוד חומרה, ומתקין קודק בנגן או מוריד VLC. עכשיו נראה כמה זמן ייקח לך לעשות את זה בלינוקס. לשירותך קבצי מידע בתוך ההפצה, ופורומים שמומלץ בעיקר לקרוא בהם (כי ענו כבר על הכל).

זה קצה הקרחון, אבל משם ועד שליטה במערכת ההפעלה על כל SHELLS שלה ברמה של משתמש קצה (לא סיס אדמין), הדרך ארוכה.

ברגע שאתה מתמצא ברמה הזאת אתה יכול לשלב כל דבר ברמה הבאה של התמקצעות, שרתי DATABASE, שרתי AAA צמודי רשת, מה שאתה בוחר. המפתח הוא חפירה של מאות שעות.

כמובן שתמיד יקפוץ איזה בחור עם נטייה טבעית שלמד תכנות עוד מימי התיכון, ויגיד שלינוקס זה קלי קלות ואני סתם מנפח. ברור, זה כמו החברה שבאים פעם ראשונה לחדר כושר ודוחקים משקל שלרוב האנשים לוקח שנה לטפס אליו.

עד כאן חפירה בנושא זה.

בנושא רשתות:

CBT נאגט זה שם של חברה שיוצרת סרטוני הדרכה מעולים, כשהידועים והמצליחים הם אלה שעוסקים בסיסקו בהגשת ג'רמי. אל תחפש CBT לבד בגוגל, זה יביא אותך לגישה טיפולית בפסיכולוגיה קלינית.

בזכות אמולטורים וTOKEN למעבדות מרוחקות, אפשר להתקדם לרמה גבוהה מאוד גם מהבית.

גם כאן מומלצת למידה עצמית, אבל בניגוד לתחום הקודם, פה גם קורס יכול לקיים את מה שהובטח בהתחלה (כמובן שיש שיעורי בית).

צריך לאהוב ולרצות את זה או שמתייאשים מהר וזורקים כסף סתם.

בהצלחה

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילה אחת - כן

ברוב הקריירה שלי ניהלתי מערכות של מיקרוסופט, בשנים האחרונות אני עובד משולב - כ 90% לינוקס.

זה עולם אחר, בטח למי שמומחה במיקרוסופט, אבל הרבה יותר גמיש.

לגבי קורסים, לא יודע, אף פעם לא עשיתי, אני בד"כ לומד לבד ועובר מבחני הסמכות.

פורד מונדאו סטיישן 2011

פורד פוקוס 5 דלתות 1.6 2008

פורד פיאסטה 2000, כבר לא רכב כל כך פשוט...- נמכרה:cry: אבל עדיין עונה על שאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...