Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

בכל עיר מרכזית בארץ היה כדאי לקנות נדל"ן לפני 10 שנים.

הוא המליץ ספציפית על באר שבע כי נופלים קסאמים באזור וזה מזכיר לאנשים למי צריך להצביע. הוא עצמו מושקע בקיסריה ובירושלים.

ובחזרה לביטקוין, אולי עכשיו זו בעצם הזדמנות לקנות?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצד שני לפני עלית מחירי נדל"ן, רה"מ המליץ להשקיע בנגב (אם נהיה ממוקדים - בב"ש), והיום ב"ש היא אחרת לעומת 10 שנים.

מחירי הנדל"ן נמצאים בעליה משנת 1985 בערך, רק שהעליה הייתה מתונה והגיונית ביחס לגידול בשכר הממוצע במשק וכו', ובתוכה היו מעט ירידות קטנות. גם אם הזינוק המטורלל שקרה מ 2008 להיום לא היה קורה, זו הייתה השקעה טובה. זה די no brainer.

הוא גם לא המליץ לקנות בתוך בועה שברור שעומדת להתפוצץ, בניגוד לביטקוין ששם היה ברור שהבועה עומדת לקרוס.

למי שתוהה אם לקנות- ממליץ שלא. כל יום הביטקוין שובר שיא שלילי חדש (בלילה ירד ל 3400)

לדעתי אנחנו נמצאים בדרך לראות אותו מתחת ל 2000 דולר בחודש-חודשיים הקרובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע כמה יש בעולם?

לא כסף פיזי, כסף וירטואלי, מניות, חשבונות בנק, וכו'

לפי הערכות שקראתי 80 trillion (מה המונח העברי?)

http://www.visualcapitalist.com/80-trillion-world-economy-one-chart/

ביטקוין בשיאו, היה עם market cap של 300 מיליארד, ז"א שלא כל הכסף בעולם הושקע בו, הערך ירד, אבל יש ערך ו 1BTC = 1BTC.

כרגע יש 3 דברים בטוחים בחיים:

מוות, מיסים, והמפתח הפרטי שלך.

(כן, אפשר לאלץ אותך באיומים לתת את המפתח הפרטי שלך, כמו שאפשר לאלץ אותך להעביר את כל העו"ש שלך למישהו אחר באיומים או לשדוד ממך את הארנק)

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל זה לא משנה מרגע שאנשים התחילו לאבד אמון בביטקוין, חוות כריה נסגרות, וכל דבר שנגע לשוק הזה והיה במגמה חיובית- התהפך למגמה שלילית.

אני מאוד בעד מטבעות מבוזרים כאמצעי העתידי לתשלום וחלופת כספים, אני לא חושב שביטקוין והספקולציות שסביבו זו הדרך.

(לדעתי זה גם יהיה יותר בר ביצוע ברגע שתהיה לנו ביומטריקה אמינה מאוד, ואז לא יהיה ניתן "לגנוב את המפתח האישי" יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע כמה יש בעולם?

לא כסף פיזי, כסף וירטואלי, מניות, חשבונות בנק, וכו'

לפי הערכות שקראתי 80 trillion (מה המונח העברי?)

http://www.visualcapitalist.com/80-trillion-world-economy-one-chart/

ביטקוין בשיאו, היה עם market cap של 300 מיליארד, ז"א שלא כל הכסף בעולם הושקע בו, הערך ירד, אבל יש ערך ו 1BTC = 1BTC.

מה הנתונים האלה אמורים להסביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לביטקוין ישירות, הנתונים בקישור הם כדי להראות שיש בעולם כמות כסף ענקית, והמרקט קאפ של ביטקוין בשיאו היה חלק קטן מאוד מהכסף שיש בעולם, ובניגוד לבועות אחרות כמו הצבעונים, ברגע שיש לך ביטקוין, הוא שלך, אז הערך עולה ויורד כל הזמן בגלל האי היציבות שיש כרגע, אבל בניגוד לצבעונים, בניגוד לנדל"ן (חוק גודווין - ליהודים היה נדלן בגרמניה עד שעלו הנאצים לשלטון.), ובניגוד למניות ואג"חים ושאר צורות של כסף כמו הכסף "שלי"(מחר הבנק קורס והלך הכסף) בחשבון העו"ש. תמיד יהיה לי את המפתח הפרטי שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לביטקוין ישירות, הנתונים בקישור הם כדי להראות שיש בעולם כמות כסף ענקית, והמרקט קאפ של ביטקוין בשיאו היה חלק קטן מאוד מהכסף שיש בעולם

מה המשמעות של זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה קצת סדר פיננסי.

80 טריליון של ערך התל"ג העולמי, כלומר כמה אוכלוסית העולם מייצרת בשנה.

טריליון של 1000 מילארד, ואם יש 8 מילארד בני אדם על כדור הארץ , אז התל"ג לנפש העולמי עומד על 10,000 דולר לשנה.

בישראל התל"ג בערך מילארד ש"ח שהם כ 300 מילארד דולר, ל 8 מיליון תושבים מקבלים בממוצע 40 אלף דולר לשנה.

בארצות הברית, הכלכלה הגדולה בעולם, ערך התל"ג 20 טריליון ל 300 מיליון תושבים , מקבלים 66 אלף דולר לשנה תל"ג לנפש.

בסין יש מילארד תושבים עם כלכלה של 12 טריליון .. זה 12 אלף דולר לנפש.

בעזה מדברים על שכר של 100 דולר חודש.. שזה עבר 1200 דולר שנתי

ברשות הפלשתינאית זה בערך 1700 דולר לשנה...

בועה מוגדרת שמחיר של משהו חורג מהערך הכלכלי שלו..

בועה לא קשורה לזה שכל העולם ישקיע בזה... או לא קשורה לשווי התל"ג העולמי או שווי הנכסים העולמי.

יש בועת אשראי.. שברור לכולם שבועת אשראי זאת בועה של מינוס.. בלי קשר לכמה כסף יש בעולם.

הרבה אנשים ניסו לנתח מה הערך האמיתי של הביטקויין, אני תמיד טענתי שהערך האמיתי שלו שואף לאפס.

על מנת להתחיל בכלל לנתח , צריך שלב ראשון להגדיר למה הוא צפוי לשמש.

האם הוא יהיה מטבע של חסכונות/השקעות - כמו להחזיק דירה/קרקע לא מופשרת/מניות/זהב..

או שהוא יהיה מטבע מסחר... שאנשים ירכשו אותו לפני נסיעה לחו"ל, יבזבזו ובעלי החניות ירכשו איתו מוצרים

או ירכשו איתו כסף אחר ...

אם לצורכי מסחר.. אז תנסה לחשוב כמה אדם במדינת ישראל צריך כסף זמין לצורכי מסחר..

רמז - בכספומטים מוצאים בדר"כ 2000 ש"ח...

ואם מדובר בכלל במטבע למסחר דרך האינטרנט.. אז בכלל מדובר בסכומים הרבה יותר קטנים.

ואת זה תחלק במספר הנפשות בבית (כי התל"ג זה לנפש).

תגלה שבמדינה עם תל"ג של 40,000 דולר לנפש.. בתחזית הכי אופטימית אתה אולי צריך 1000 דולר לתקופה של חודש

על משפחה של 4 נפשות..

כלומר ה 1000 דולר בביטקויין יספיקו ל 12 משפחות של 4 נפשות .. זה אומר 20 דולר לנפש בביטקויין לצורכי מסחר.

בערך 1 : 2000 מהתל"ג... לפי תל"ג עולמי של 80 טריליון תקבל ששוי כל המטבעות הדיגיטלים שמשמשים למסחר

צריכים להיות בערך 40 מילארד דולר...

ולכן גם בתחזית האופטימית שהביטקויין משמש למסחר בינלאומי .. מספר רק 40 מילארד .. לא 300.

וזה לכל המטבעות הדיגיטלים ביחד.. לא רק לביטקויון.

ככה מנתחים בועה.

החלק השני ... תסביר לי למה אנשים ישקיעו בביטקוין לצורכי השקעה ושמירת ערך?

מה הערך שלו שאמור לשמור על הערך?

קרקע להשקעה.. אני מבין הערך צפוי לעלות שיפשירו אותה וניתן יהיה לבנות

דירה להשקעה ... אני מבין .. שווי שכר הדירה הוא 3% , תוך 30 שנה אני מקבל את כל השווי ונשארת לי הדירה.

מניות של חברת : המנהלים מנסים להשביח את החברה .. החברה בתחום צומח. הלקוחות מערכים את המוצרים של החברה ומוכנים לשלם פרימיה על הנוחות ולכן החברה ממשיכה להרוויח..

אג"ח של מדינות ... המדינה מתחייבת לשלם ריבית מסויימת... מאחורי המדינה יש עם שלם שעובד והתחייבות של המדינה זה משהו שאפשר לסמוך עליו.

כמובן כל הדוגמאות שרשמתי .. יש יוצאים מן הכלל ותמיד יש סיכוי לנפילה.

במטבעות הדיגיטילים אף אחד לא מסביר את הבסיס ... ובאמת אין צורך בהרבה כסף דיגיטלי למסחר דיגיטלי.

ולמה דווקא ביטקויין?

עם חברת האשראי שלי, או הבנק שלי , או חברה גדולה כמו אמזון /אפל/ווטאספ/פייפאל תנפיק מטבע דיגיטלי

למה שאני ארכוש ביטקויין לצורך נסיעה לחו"ל?

נכון ביטקוין תמיד יהיה שווה ביטקויין... במצב הקיים הוא הולך ליפול לסכומים מאוד נמוכים.

ואז מה יקרה עם כל החוות העצומות שמכילות מלא חומרה יקרה?

התחזית שלי? ברגע שנגיע לשווי מסויים ... יתחילו להיות מלא פיצולים עם שינויים בקוד.

כאלה שיבטיחו הבטחות חדשות ויתנו לכורים צ'ופר על כח החישוב על מנת לעודד אותם להפנות את המשאבים

שלהם לפיצול החדש.

שזה יקרה .... אז תוך כמה חודשים הכל יגמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

יש זוית מעניינת בסיפור. הבן אדם מת בהודו (!). למי שלא יודע, אפשר ״למות״ בהודו בתשלום.

יש כבר תגובות בכתבה בגלובס על זה שהוא מת בהודו כדי לקום לתחיה במקום אחר.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

לפחות תהיה סיבה להאמין בגילגול נשמות

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל הציניות לא תקפה על משפט שאמרתי לך בשיא הרצינות, מה שאני לא יודע זה האם אנחנו באמת במחיר רצפה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...