Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

לצורך חישובי hash צריך כח עיבוד לרוב מקבילי וזיכרון, ה-hash של הביטקוין לא תוכנן עבור הביטקוין

ולכן ניתן להאיץ את החישובים שלו בחומרה, אבל יש מטבעות שניסו לעשות אותם חסינים לASIC ול GPU

ופיתוחו פונקציות hash חדשות שצריכות הרבה זיכרון, והרבה גישות לזיכרון ביחס לחישובים שנדרשים,

מפה הגיעה ההגדרה ASIC PROOF, כלומר לצורך כריית מטבעות אלו לא יעזור לפתוח ASIC מהיר יותר

בכל מקרה צוואר הבקבוק נמצא בזיכרונות.

מה שמצחיק זה שההיסטוריה חוזרת על עצמה, כמו שלפד נמאס להנפיק שטרות רק בהיקף של הזהב שנמצא במרתפים שלהם,

והם התחילו להנפיק שטרות כמה שבא להם...

עכשיו יש גישה של proof of work vs proof of stake:

כלומר אם ב POW כל מחשב כרייה צריך לעבוד (לצרוך חשמל) על מנת להשתתף בכרייה,

וזה אומר לרכוש עוד חומרה חדשה, לבזבז עוד כסף ולהמתין עד שמגיעה החומרה וכדומה...

ב POS כל מה שצריך להראות הוא רק שיש לך מספיק כסף, להפקיד אותו ברשת ולקבל מטבעות חדשים מהכרייה.

כאילו.. כמו היום בבנקים .. כסף הולך לכסף...

אתריום הודיעו שעד סוף השנה הם ישלבו מנגנון של POS במקביל ל POW (היברידי) והמטרה הינה לעבור בסוף למערכת של POS.

לא נראה לי שהם יספיקו ... הכל יתרסק לפני זה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קורא כאן,

https://bitcointalk.org/index.php?board=160.0

זהו שראיתי שזה היה נושא ישן אבל מיתברר שהוא חוזר וקמות קבוצות רכישה, למשל אלגוריתם של lyra2z שהפך ליהיות מאוד פופולארי עקב צריכה חשמל נמוכה עובד הרבה יותר מהר לעומת 1080TI, ויש כבר פרוייקטים של מאיץ לM.2 שיאיץ ריגים עם כרטיסי מסך.

*חייב להודות שלי אין מושג בתחום, אבל פשוט הפורומים ניהיו מוצפים בזה, אשמח לתובנות :-).

זה ניראה שחזר לתמונה.

והכי מצחיק שBITMAIN טוענת שהיא לא כורה בסודיות לפני מכירת המיינרים :-).

נ.ב: יש לי חשד שיש מצב שמכייון שלסינים יש רוב בכריית המטבעות(ביטקוין/אלטקוין כולל מה שהיה מיועד לGPU וניכרה כבר עם ASICS), האם יש מצב שהסינים החליטו להשקיע בזה ופשוט הם כורים את רוב המטבעות ומוכרים לשוק וככה מכניסים למדינה מיליארדי דולרים במטבעו זרים? כאילו מוכרים לעולם מטבע וירטואלי בתמורה לכסף אמיתי!

לשום חוות GPU או ביטקוין אין סיכוי לעומת מה שרץ בסין בסודיות.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש מצב שהסינים החליטו להשקיע בזה ופשוט הם כורים את רוב המטבעות ומוכרים לשוק וככה מכניסים למדינה מיליארדי דולרים במטבעו זרים? כאילו מוכרים לעולם מטבע וירטואלי בתמורה לכסף אמיתי!

ובכן, כן. זה הרעיון בגדול. הסינים הבינו שיש כמה חנונים עם יותר מדי כסף והחליטו לסייע להם להיפרד ממנו

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו אנשי עסקים טובים - רואים הזדמנות, ומנצלים אותה.

זה לא שהם גונבים משהו ממישהו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם גונבים מעצמם ....

לצורך כרייה של ביטקוין צריך חשמל והרבה חשמל.

הבעיה שבכל מדינה מחיר החשמל הוא שונה ויש מקומות שהמדינה מסבסדת את החשמל על מנת לעודד את התעשייה.

בפועל שימוש בחשמל לכרייה מאסיבית של מטבעות גורמת נזק עקיף למדינה.

לדוגמא בישראל תעריפי החשמל נעים בין 48 אגורות ויורדים אפילו ל 24 אגורות בשעות השפל (לילה).

מכונה לכריית ביטקוין מאפשרת לך למכור חשמל לעולם במחיר קבוע.

כרייה של מטבע אחד בשעות השיא (48 אגורות ) תעלה מעל 7000$ למטבע כך שנכון להיום זה כאילו למכור חשמל

לעולם במחיר נמוך יותר ממה שאתה קונה מחברת החשמל.

לעומת זאת בשעות השפל.. ניתן להפיק מטבע אחד בעלות של 3500 $ ולמכור אותו לעולם במחיר של 6000$.

זה אומר שבארץ ניתן לרכוש חשמל ב 24 אגורות למכור לעולם ב 40 אגורות.

נניח שכולנו נעשה את זה ופתאום הביקוש לחשמל בלילה יהיה גבוה יותר מהביקוש לחשמל ביום,

נגרום לנזקים לחברת חשמל, כי הרבה טורבינות יעבדו 24 שעות ביממה.

החישוב הכללי של שעות השפל יתהפך... חברת החשמל תייקר את המחיר לחשמל בלילה.

מפעלים שעבדו בלילה ושילמו כפול לעובדים בלילה יסגרו.

חברת החשמל תאלץ לרכוש ולהפעיל טורבינות חדשות, לרכוש יותר גז טבעי או אפילו להפעיל תחנות חשמל לשעת חירום

שעובדות על סולר..

וכך הפכנו את משק החשמל שאמור להיות מוצר ציבורי במחיר שווה לכל נפש... למוצר תחרותי כי כולנו החלטנו

למכור חשמל לעולם בצורת מטבעות.

וביום שכל המטבעות הדיגטלים יקרסו (ואנחנו מתקרבים ליום הזה).. נשאר עם משק חשמל שיצא משווי משקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מזל שלא כולם נופלים לטימטום הזה.

ובסין, כנראה מי שעושה את זה, מקבל חשמל מהמדינה בחינם או מאוד בזול, אז זה שווה לו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשמל בסין בחינם, אני זוכר שקראתי שהמקומות הגדולים לכריית ביטקוין ושות' מוקמים בקרבת תחנות כוח הידרואלקטריות שלרוב מייצרות חשמל עודף, זה הולך לכריית ביטקוין בחינם, אז אין להם עלות חשמל במישוואה.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תהנו:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001245357#utm_source=iglobes&utm_medium=referral&utm_campaign=iglobes

[h=1]הפריצה לבנקור מדליקה נורה אדומה לתעשיית הקריפטו[/h][h=2]יומיים אחרי שנגנבו ממנה 23.5 מיליון דולר במטבעות דיגיטליים, פלטפורמת הקריפטו בנקור עדיין לא חזרה לפעילות מסחר ● פרצת האבטחה מעלה תהיות נוספות סביב פעילותה של החברה, המנוהלת ע"י ארבעה מייסדיה הישראלים ● "המקרה הזה צריך לגרום לתעשייה ליותר תשומת-לב לאבטחה"[/h]

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי כבר בעבר פה.. שזה בכלל לא משנה מה טכנולוגית הכרייה שמשתמשים בה.

רוב המטבעות מבוססים על כרייה במנגנון POW.

קצב כריית המטבעות הוא קבוע , ללא קשר אם 10 מחשבים חלשים וזולים משתתפים בכרייה ,

או 10,000 מחשבים קוונטים.

מה שכן מי שמשקיע יותר מקבל נתח גדול יותר מהכמות הקבועה שמונפקת כל 10 דקות.

בדצמבר 2017 , כל 10 דקות כרו 12.5 מטבעות שהיו שווים כמעט 250,000 דולר.

כח הכרייה היה 12E באותה תקופה.

היום כל 10 דקות כורים 12.5 מטבעות ששווים 75,000 דולר.

אבל כח הכרייה של המערכת הוא בסביבות 40E.

אז אולי כולם כותבים שהשוק ירד ב 60% מאז תחילת 2018 .... אבל בפועל שוק הכרייה צנח ב 90% מאז תחילת 2018.

ושוק הכרייה זה השוק היחיד שמחזיק את המטבעות האלה ... אין שום דבר אחד

אין שום שימוש לביטקוין , כבר 10 שנים הוא בשוק והוא לא משמש לכולם... חוץ מדברים לא חוקיים והונאות והלבנת כספים.

לדוגמא: נניח יש לי בשוויץ 100 מיליון דולר שהצלחתי לצבור במשך השנים מעסקאות לא חוקיות.

איך אני מעביר אותם לחשבון בנק ישראלי על מנת לרכוש בת לגור בו ורכב ספורט חדש?

1) קונה ביטקוין ב 100 מיליון דולר , אנונימי.

2) פותח חברה ישראלית חדשה חוקית, החברה תפעל על מנת לפתח מטבע חדש לצורך פירסום בפורומים, צפייה בפרסומות, וקופונים לרכישת מוצרים שקשורים לפורומים הרבים ברשת.

3) מנפיק את המטבע החדש ... מזרים את ה 100 מיליון שלי לרכישת המטבע החדש שהנפקתי.

4) אם יש לי מזל אז עוד כמה פראיירים קונים את המטבע החדש לי ואני מקבל מעל 100 מיליון דולר לגיטימים לחברה החדשה הישראלית שלי..

5) עכשיו יש לי מעל 100 מיליון דולר לגיטימים בארץ ... אני יכול להתפרע איתם, ויש לי גם עוד 100 מיליון דולר במטבעות חדשים.

6) אני יכול לעשות את הסבב הזה שוב... את המטבעות החדשים אני לאט לאט מוכר בשוק , דואג לא להפיל אותו יותר מידי.

כל השוק הזה הוא וירטואלי... וכל עוד נכנסים אנשים חדשים הוא ישרוד.. אבל מה שקורה בחצי שנה האחרונה מעיד על גסיסה של השוק

גם הלבנת הון אי אפשר לעשות עם ביטקויין.

רשויות המס בעולם משתפות מידע. כלומר רשות המיסים בשוויץ מדווחות לרשות המיסים בישראל שאדם בשם יוסי מחזיק חשבון בנק בו 100 מיליון דולר. רשות המיסים בישראל מבצעת הצלבה מול דוחות המס הישראליים של אותו ישראלי ובודקים אם מקור הכסף דווח.

אי אפשר להזרים כסף מהאוויר לרכישת מטבע. בסופו של דבר תמיד צריך להסביר את מקור הכסף.

ביטקויין ושאר המטבעות הוירטואלים זה פשוט קשקוש מקושקש שלא רלוונטי לכלום ושום דבר למעט רכישה של מוצרי צריכה בכסף שחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אשמח להמלצות על מקורות לימוד אמינים בנושאי ICO, TSO ושימוש עסקי בטוקנים.

תודה רבה

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

הקפצה.

ב-24 שעות האחרונות הביטקוין התרסק ל-4200 דולר ומאז הספיק לעלות חזרה ל-4500. סך שווי המטבעות הוירטואלים נפל מ-830 מליארד דולר בינואר 2018 ל-150 מליארד דולר היום. המניה של NVIDIA נחתכה כבר ב-50% בחודש האחרון ועוד היד נטויה.

בדצמבר 2017 העלתי כאן לשרשור דיווחים על מטבע מפוקפק בשם תת'ר שכנראה היה אחראי לעליות המטורפות. כתבה מהיום לגבי חקירה של משרד המשפטים האמריקאי בעניין:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-11-20/bitcoin-rigging-criminal-probe-is-said-to-focus-on-tie-to-tether

צר לי על מי שהפסיד את כספו, אך חשוב שהדורות הבאים ידעו כיצד נראית ומרגישה בועה.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביומיים האחרונים אני יושב עם הגרפים פתוחים ומתמוגג. לא משמחה לאיד של אף אחד- להיפך, עצוב לי על אנשים ששמו כל יהבם על קריפטו וחטפו את הזפטה כרגע, השמחה שלי היא מהחזרה הצפויה של שוק החומרה למחירים שפויים, בעיקר ביד שניה, והפסקה של בזבוז כח אדיר על כריית קריפטו, מה שמשפיע (כן כן, בצורה מורגשת) על שוק האנרגיה בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי עצוב שזה אנרגיה שהתבזבזה על פול גז בניוטרל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מספידים את השוק הזה כאילו הוא נגמר,

כל הפראיירים שקנו ביוקר ימכרו עכשיו בזול,

המשקיעים יקנו עכשיו וימכרו בעוד שנה כשהפראיירים יחזרו לשוק.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...