Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש פתרון לניפוח צמיגים בתוך מחסן סגור

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

ברשימת נכסיי הקצרה ישנו קטנוע שחור ואימתני החונה במחסן אי שם בניכר ומחכה לימים טובים יותר. לשם האחסון הארוך והשינוע בעת הצורך הצטיידתי במטען מצברים איכותי וברמפה יעודית המקלה על ההטענה לרכב מסחרי. כל שנשאר לי לעשות כעת הוא למצוא פתרון לניפוח הצמיגים מבלי לגלגל אותו החוצה לתחנת הדלק הקרובה.

כפי שאני רואה זאת בתיאוריה, יש לי מספר אפשרויות: קומפרסור DC שיכול לעבוד מהמצבר של הקטנוע (6V), קומפרסור AC המתחבר לנקודת חשמל סטנדרטית בתוך המחסן, קומפרסור מונע בנזין, או אולי מיכל כלשהו של אוויר/חנקן דחוס שמתחבר ישירות לצמיג ומנפח אותו. המטרה הסופית היא להגיע מצמיג ריק ל-30PSI בפרק זמן סביר.

מהיכרות עם קומפרסורים חשמליים קטנים קשה לי להעריך עד כמה האופציה הראשונה מציאותית, בד"כ גם לאלה של ה-12V לוקח נצח וחצי להגיע ללחץ אוויר נורמלי. לגבי קומפרסורים AC, האמת שפשוט לא יצא לי לעבוד עם כאלה ולכן אינני בקיא בתחום. קומפרסור בנזין זה כבר משהו מתחום הציוד התעשייתי, לא מכשיר קומפקטי שקונים באיביי ושולחים בקלות ליעד. מיכלי אוויר דחוס זה בעיקר אפשרות תיאורטית, פשוט כי אני מנסה לחשוב על כל אופציה אפשרית.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא - כיצד הייתם ניגשים לפתרון הסוגיה? כל הצעה תתקבל בברכה.

בתודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה לגבי משאבה ידנית? יש משאבות די רציניות. הן אומנם מיועדות לאופניים, אבל לא נראה לי שניפוח צמיג של קטנוע יהיה אתגר מופרך עבור משאבה טובה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופני שטח נהוג לנפח 60PSI ובאופני כביש אפילו כפול מכך. אז נכון שבצמיג של קטנוע יש יותר אויר, אבל מצד שני הלחץ נמוך יותר, כך שבשורה התחתונה אתה אמור להישאר פחות או יותר על אותה כמות של פמפומים במשאבה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומפרסור חשמלי 220V + פיית ניפוח מתאימה. נכנס לבגז' של כל מכונית.

אם אתה רוצה כזה בהשאלה פנה אלי בה"פ (איזור נתניה או הרצליה).

עריכה: התכוונת באמת בניכר, אה :roll:

משאבה רגלית (לא ידנית) היא אופציה. ניפחתי פעם בעזרת כזו צמיגי מכונית. קצת כושר אבל אפשרי.

http://www.ebay.com/itm/Multi-purpose-Foot-Air-Pump-100-PSI-Vehicle-Car-Tire-Bike-Bicycle-Ball-Inflator-/200926373741?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ec825276d

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, "בסוף המערב". :wink:

אם הכוונה שלך לכזה, אז אפשר פשוט לקנות שם:

4B227_AS01?$productdetail$

למרות שאם כבר לקנות שם, אז אני חושב יותר בכיוון של המכשירים הקומפקטיים בסגנון הזה:

http://www.ukhs.tv/Workshop/Air-Compressors/Powerplus-Oil-Free-6-33-CFM-Portable-Air-Compressor-POWX1705_2

http://www.screwfix.com/p/stanley-dn-8-5-4-5ltr-portable-air-compressor-240v/22374

או כאלה, בלי מיכל קיבול בכלל (ולכן קטנים וקלים יותר לשינוע):

http://www.ukhs.tv/Workshop/Air-Compressors/Powerplus-Oil-Free-6-33-CFM-Portable-Air-Compressor-POWX1705

http://www.tyresonline.net/index.php?act=viewProd&productId=1761

מה לגבי משאבה ידנית? יש משאבות די רציניות.

גם אופציה, אבל על פניו נראה לי קצת מפרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החניה נמצאת משהו כמו 50 מטר מהמחסן, אני חושש שצמיג ריק יכול להינזק או להתקלף מ"נסיעה" כזאת. אולי אני מגזים, לא בדקתי, אבל על פניו 150 קילו של קטנוע על שני צמיגי 12" ריקים זה פוטנציאל לבעיה.

בלי קשר, מדחס 12V פשוט מסוגל בכלל לנפח גלגל ממצב ריק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומפרסור פשוט (50 שח בתחנת דלק) הצליח לנפח צמיג אוטו ממצב ריק למצב שאפשר לנסוע איתו (נגיד 15-20 psi) ב10 דקות לערך (עם פנצר קל)

עדיין עדיף מאשר להחליף לרזרבי ולנסוע לפנצריה הקרובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החניה נמצאת משהו כמו 50 מטר מהמחסן, אני חושש שצמיג ריק יכול להינזק או להתקלף מ"נסיעה" כזאת. אולי אני מגזים, לא בדקתי, אבל על פניו 150 קילו של קטנוע על שני צמיגי 12" ריקים זה פוטנציאל לבעיה.

בלי קשר, מדחס 12V פשוט מסוגל בכלל לנפח גלגל ממצב ריק?

אם ניפח צמיג מנוקב של רנו 19 אז בטח מסוגל לנפח צמיג של קטנוע.

אם אתה חושש קח גם משאבת אופניים ידנית ונפח את הגלגל ניפוח התחלתי של כ 5PSI רק לצורך הגלגול החוצה. זה לא אמור לקחת יותר משתי דקות לשני הגלגלים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בתקציב שלך. יש קומפרסורים 12V מעולים שלקוח פחות מדקה לנפח גלגל.

כשהיה לי ג'יפ היה לי קומפרסור בסגנון כזה

לקח כשתי דקות לנפח צמיג של ג'יפ מ 5 ל 30 PSI.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, תודה על הפידבקים, נראה אם כך שקומפרסור 12V הוא הפתרון הנבחר.

יש לכם במקרה המלצה לאחד איכותי שאפשר לקנות באיביי ולשלוח ישירות לספרד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אמרת שהמצבר של הקטנוע הוא 6V לא? לאן תחבר קומפרסור 12V?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...