Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש פתרון לניפוח צמיגים בתוך מחסן סגור

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא יודע באיזה צמיג מדובר אבל צמיג קטנוע סטנדרטי אין בעיה לנפח עם משאבת רגל מבלי להתאמץ יותר מידיי.

לחילופין משאבה חשמלית שתחבר לרכב שאתה מגיע איתו גם תעשה את העבודה. אלא אם אתה רוצה אותו לשימושים עתידיים, אין הצדקה לקומפרסור אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי פספסתי כאן משהו, אבל למה אתה מניח שהצמיג מצריך ניפוח?

אלא אם החנת את הקטנוע עם פנצר ידוע (שזה אולי מאוחר לומר לך זאת, אבל זו טעות) אם הוא אוחסן עם צמיגים מנופחים סיכוי סביר מאוד שכך תמצא אותו, אולי עם מינוס כמה PSI בודדים, תוכל לרכב עליו לתחנת הדלק הקרובה לבדיקת לחץ ובטח לגלגל אותו החוצה לרכב החונה.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.Hope for the best, prepare for the worst

אין פנצ'רים למיטב ידיעתי, אך בפעם האחרונה שביקרתי שם (בינואר) הצמיגים היו ב-15PSI.

אני מניח שאולי ירדו בעוד כמה יחידות מאז ולכן מתכונן לתרחיש הגרוע ביותר ומצטייד בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה לך גליל גז, כמו כאן למשל: http://www.gordongas.com/ProductDetails.aspx?ProductDetails&ItemID=145

סדר מתאם לפיה כמו של קומפרסור ואתה מסודר. במידת הצורך אתה עוצר בתחנת דלק, דוחס אוויר פנימה ויש לך מיכל לאוויר.

שים לב שבלון גז אינו תקני למשימה כזו (עומד בתקן לחץ נמוך יותר) ולכן עדיף למען הבטיחות בלון ייעודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
קנה לך גליל גז, כמו כאן למשל: http://www.gordongas.com/ProductDetails.aspx?ProductDetails&ItemID=145

סדר מתאם לפיה כמו של קומפרסור ואתה מסודר. במידת הצורך אתה עוצר בתחנת דלק, דוחס אוויר פנימה ויש לך מיכל לאוויר.

שים לב שבלון גז אינו תקני למשימה כזו (עומד בתקן לחץ נמוך יותר) ולכן עדיף למען הבטיחות בלון ייעודי.

מיכל של סודה סטרים ואתה מסודר.

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיכלים למיניהם הם אחלה אופציה, אבל היות והמחסן נמצא בחו"ל הלוגיסטיקה הנלווית תהיה מעט מסובכת.

בינתיים בוצע היום ניסוי כלים לקומפרסור הקטן שהפתיע מאד לטובה. הוא נשמע אמנם כמו קטר צעצוע על סטרואידים, אבל הצליח לנפח צמיג רזרבי מלחץ אפס ל-50 (נגיד) בפחות מחמש דקות. אני רואה בזה סימולציה טובה, שכן הצמיגים בקטנוע שלי בערך באותו גודל ונפח, רק הלחץ נמוך יותר.

20130824_172311.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומות,

ברשימת נכסיי הקצרה ישנו קטנוע שחור ואימתני החונה במחסן אי שם בניכר ומחכה לימים טובים יותר. לשם האחסון הארוך והשינוע בעת הצורך הצטיידתי במטען מצברים איכותי וברמפה יעודית המקלה על ההטענה לרכב מסחרי. כל שנשאר לי לעשות כעת הוא למצוא פתרון לניפוח הצמיגים מבלי לגלגל אותו החוצה לתחנת הדלק הקרובה.

כפי שאני רואה זאת בתיאוריה, יש לי מספר אפשרויות: קומפרסור DC שיכול לעבוד מהמצבר של הקטנוע (6V), קומפרסור AC המתחבר לנקודת חשמל סטנדרטית בתוך המחסן, קומפרסור מונע בנזין, או אולי מיכל כלשהו של אוויר/חנקן דחוס שמתחבר ישירות לצמיג ומנפח אותו. המטרה הסופית היא להגיע מצמיג ריק ל-30PSI בפרק זמן סביר.

מהיכרות עם קומפרסורים חשמליים קטנים קשה לי להעריך עד כמה האופציה הראשונה מציאותית, בד"כ גם לאלה של ה-12V לוקח נצח וחצי להגיע ללחץ אוויר נורמלי. לגבי קומפרסורים AC, האמת שפשוט לא יצא לי לעבוד עם כאלה ולכן אינני בקיא בתחום. קומפרסור בנזין זה כבר משהו מתחום הציוד התעשייתי, לא מכשיר קומפקטי שקונים באיביי ושולחים בקלות ליעד. מיכלי אוויר דחוס זה בעיקר אפשרות תיאורטית, פשוט כי אני מנסה לחשוב על כל אופציה אפשרית.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא - כיצד הייתם ניגשים לפתרון הסוגיה? כל הצעה תתקבל בברכה.

בתודה מראש.

רק הארה קטנה: הקטנוע המדובר איננו נכס אלא התחייבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדיון נרכש השבוע קומפרסור 12V סיני מהסוג הפשוט ביותר במבצע של אוטו-דיפו. (40 ש"ח)

נראה אם יעשה את העבודה.

אל דאגה !

יעשה גם יעשה את עבודתו, ואם יתמזל מזלך, גם יחזיק לך כמה שנים טובות (יש ברשותי שניים כאילו, מספר שנים. מנפחים אופניים, כדורים וגם צמיגים של רכב אחרי תקר - העיקר לא להחליף גלגל ולהגיע בנסיעה לתיקון).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...