Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה חומר יש למרוח על דשבורד וצמיגים לקבלת מראה מבריק?

שימו לב! השרשור הזה בן 1590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 495
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בקבוק 50 מ"ל עלה 25 שקלים, אם אני זוכר נכון. חצי בקבוק הספיק ל-4 צמיגים שכבה אחת.

אתמול הזמנתי באמזון את הבקבוק לניסיון (חולשה לצמיגים יפים...) ועוד מלא מוצרים (כפפה צמר לשטיפה, מוצרים של סונקס, פוליש של מנזרנה 3500,כפפת פלסטלינה של Nanoskin ועוד) לא יודע מה קרה? כל ההזמנה לא עברה כי היו חסרים מוצרים -היה מאוחר אז ביטלתי אותה כדי לא להתבלבל. (כי היה מחיר מינימום על המבצע )

אנסה שוב היום.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מערבב ביחד,משלב.

לאופטי בונד יש הגנה עדיפה מ - Endurance אבל מראה מט. ל - Endurance יש גלוס יפה יותר,פחות עמידות. מה עושים? אני פועל בדרך כזו, מיישם שתי ידיים לפחות של אופטי בונד לספיגה מיטבית, לאחרי שבוע נותן יד של Endurance. ככה אני נהנה משני העולמות...

כמובן הגעתי לזה אחרי כמה וכמה ניסיונות.

אבל חשוב שזה יאמר, כל תכשיר שלא יהיה - אינו תורם לאורך חיי הצמיגים מלבד אסתטיקה.

האופטיבונד לא דוחה את האנדורנס?

הדופן החיצונית של צמיג שעליה אנחנו מיישמים הגנות היא זאת שחשופה יותר לשמש ומפגעים סביבתיים. אז אולי בכל זאת זה עוזר להאריך מעט את חיי הצמיג?

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Endurance משתלב כמו כפפה מעל אופטיבונד. כבר שנה אני עושה בדיקות על הרכב

צמיג אחד משולב,שני רק Endurance, שלישי אופטיבונד, רביעי משולב הפוך. בקיצור,כאבי ראש.

לא רוצה להיכנס לנושא כי הוא מורכב. על רגל אחת. בעיקרון צמיג/גומי מתייבש עם הזמן על ידי זיהומים/חומציות באוויר זה לא משנה כמה תמרח אותו בתכשירים, הוא עדיין יתייבש. גם אם צד אחד (חיצוני) יראה טוב, הצד הפנימי ימשיך להתייבש/פחות בטיחותי - גם שהוא חשוף פחות לשמש. (אוויר/חומציות וכד')

אפילו סוליה של צמיג ישן עם בשר שפחות גלוי לשמש - תראה כמה סדקים יש בחריצים. הרי למה אומרים לרכוש צמיגים טריים? בדיוק בגלל זה. גם צמיגים ששכבו בצל ללא חום מאבדים גמישות ומתייבשים.

פעם גם חשבתי שיש תרומה "ואריכות ימים" לצמיג מטופל. היום אני יודע שלא, מעבר לקוסמטי. מבחינתי זה לא פחות חשוב אגב. רכב נקי שנראה טוב? מתחיל בצמיגים. אני למשל יכול לזהות בשנייה רכב מטופל או לא, גם בלי לראות אותו בכלל -תן לי מבט של חלקיק שנייה על החישוקים, ואני אספר לך את כל הסיפור...

זה אגב תקף גם לנעליים. (הופעה מתחילה מנעליים יפות ונקיות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף וחשוב, מעבר לזה שג'ל עדיף מתרסיס מבחינת איחוי - הסיכון בריסוס תרסיסים מאוד גדול.

ברגע שהנוזל מגיע לסוליה של הצמיג, זה יכול לפגום באחיזת הרכב ולגרום לסיכון ממשי בזמן אמת.

נא לקחת את זה לתשומת לב, במלוא הרצינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שאתה מיישם קודם אופטיבונד ואז ENDRUANCE, מבחינת חיסכון זמן, ניתן לשלב את שניהם בבקבוק קטן ואז למרוח ביחד? או שחייב לתת לאופטיבונד להתייבש על הצמיג ואחרי כמה ימים רק את הENDURNACE?

תודה על המידע !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שאתה מיישם קודם אופטיבונד ואז ENDRUANCE, מבחינת חיסכון זמן, ניתן לשלב את שניהם בבקבוק קטן ואז למרוח ביחד? או שחייב לתת לאופטיבונד להתייבש על הצמיג ואחרי כמה ימים רק את הENDURNACE?

תודה על המידע !

בכיף. (תגובה מאוחרת כי בדקתי משהו לגבי ENDRUANCE)

אפשרי לערבב ביניהם (ניסיתי) פשוט להוסיף מעט מים. אבל לא כדאי לערבב ביניהם כי זה פוגם ביעילות של כל אחד בנפרד. (ואת זה אני לא רוצה)

רמת האיחוי של אופטי בונד משופרת מאשר ENDURNACE.

איך יודעים את זה? אחרי אפטיבונד בנגיעה תרגיש משטח חלק מטי והידיים יישארו נקיות.

מעבר לזה אופטיבונד מבוסס מים. לגבי ENDURNACE? אני לא כל כך בטוח. משער (בדקתי זה לא מוסבר בדיוק) שיש בו חומרים שגורמים לשומניות והברק. (שהיה לי מידע מדויק? אכתוב אותו)

צורת היישום שלי היא כזו: אחרי ניקוי יסודי - מעביר יד של האופטיבונד שהצמיג עדיין רטוב, על ידי עיסוי. לאחר כמה שעות שוב אותו תהליך על יבש. לאחר שבוע ENDURNACE שנותן את המראה העדיף שלו.

יש לו פיניש/גלוס מעולה.

זהו כרגע השילוב העדיף עלי. אבל דברים בתחום הדיטיילינג מאוד נזילים כפי שאתה בטח יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חברים אשמח לעזרה

איפה את מאחסנים את הספוג ל tyre dressing?

יש לי ספוג כמו בתמונה הוא היה שבוע בתוך קופסאת אוכל קטנה וזה לא עשה לו הכי טוב כל האנדורנס (מהשטיפה הקודמת)נפלט החוצה מהספוג על כל החלק הצהוב , אתם מנקים את הספוג לאחר כל שימוש?

[ATTACH=CONFIG]455698[/ATTACH]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עדכון קטן. היום הצלחתי למצוא מעט זמן לשטוף את הרכבים בבית. הרכב שלי למרות שלא

עבר ניקוי שלושה שבועות נראה עדיין טוב. הרכב של הבן שחונה בסביבת אבק היה מלא אבק בכל

הרכב -הגלגלים היו במצב זוועה. ריסוס של SONAX מוריד את רוב אבק הבלמים מהחישוקים.

זרם מים רצוף על הגלגלים החול לא מפסיק לרדת -כמו מפל חול. איך שהוא הצלחתי להוריד את הרוב.

מה חסר אחרי שטיפת רכב/גלגלים? כמובן תכשיר לצמיגים להשלמת התמונה. כבר ציינתי בעבר שאני משלב שני חומרים לסירוגין. פעם אופטי-בונד (בדרך כלל אוהב אותו אחרי ניקוי יסודי של הצמיגים עם APC בגלל איחוי עדיף) ואחרי שבוע/שבועיים את האנדרוס. (גלוס עדיף)

מכוון שהגלגלים של הרכב של הבן היו ממש מטונפים שאפילו מעבר עם סבון לא הסיר את כל הליכלוך

החלטתי להעביר האנדרוס בכל זאת - כי לא היה לי ממש זמן. לאחר המריחה אני רואה שנשארו קטעים שהחומר לא כיסה והם מלאים אבק בחריצים. החלטתי לנסות משהו חדש: לקחתי את אחת המברשות שזרוקות בבגאז' והתחלתי לעבור על החומר שעדיין היה טרי כמו עיסוי. הפלא ופלא החומר לא רק שנמרח באופן אחיד אלא גם האבק שהיה דבוק לגלגלים ירד ביחד.

מרוב שאהבתי את התוצאה עברתי גם הצמיגים השמורים.

כן אני יודע שזה לא מצב אידיאלי -יחד עם זה פעולה זו יכולה להיות פתרון לא רע שממש דחוקים בזמן.

או שבכלל איישם את זה באופן קבוע? כי זה די דומה לצחצוח נעליים. (נדע עוד כמה ימים/שבועות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

קניתי רכב ישן (מודל 96)

אחד הדברים שהכי מפריעים לי הם כל המשקעים השחורים הדביקים על כל מיני מפסקים וידיות (מתגי חלונות חשמל, מפסק אורות וכו')

מהי הטכניקה והחומרים כדי לנקות את הנ"ל בצורה טובה?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...