Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 15 דקות, yd b-4 כתב:

צ'מע קטע יש איזה מיליון/שתיים שבטוחים שזה מועיל (מתוך 7 מיליון יהודים במדינה זה לא מעט).

רוצה להבין את הלוגיקה/הוכחות מניח שברשת תמצא מספיק מידע.

זה הטיעון שלך? 

יש מיליון או שניים שבטוחים שזה מועיל? בטוח שאתה רוצה להשתמש בזה כבסיס להוכחה של טענה?

לגבי ההוכחות. בוא אתה תסביר בכמה מילים.

אני בכמה מילים יכול להסביר את התרומה של הבועה [שלא מוכנה להתגייס למות למען המדינה] של יבגני. בקלות. 

יותר מזה, אפשר לראות בעיניים בערך בכול מקום, את תרומתם של אנשים לא מהבועה שלך.

אז:

א. אם אני צריך לחפש ולנבור איפשהו בשביל תרומתה של הבועה שלך - כנראה שהיא לא גדולה.

ב. אם אתה לא יכול להסביר בכמה משפטים, כנראה שהיא לא ברורה.

ג. אני יכול לתת דוגמאות לאיך הבועה שלך מונעת קידמה, גם כנגד האינטרסים של עצמה.

אז כן, בוא תראה איך הבועה שלך מועילה יותר.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4853

• SlowRide

4693

• פינדר

3724

• m3x7r3m3

2926

דעתי האישית אינה חשובה כי בא מי ישמע לי....

אבל נראה שבחוגים מסוימים בחרדיות ש"ס למשל- שהיא הרבה יותר "ישראלית" מאחיותיה.

השיח משתנה.

הציבור החרדי היום ע-נ-ק. 

וחייב למצוא פתרון לאלה שלא מתאים להיות בסיירת המטכ"ל החרדית-לימוד תורה מלא.

מצד שני הפרורגס שנכנס לצה"ל בשנים האחרונות, משמש כסופר קונטרה לתהליך ונשארו בwin-win.

בכלל ביחס הפוך לגודלם היחסי של דתיים בצבא היחס לצרכי הדת שלהם הורעה משמעותית.

(כחלק מתחביביי אני קורא את כל עלוני השבת שלהם)

לפני 3 דקות, David32 כתב:

לגבי ההוכחות. בוא אתה תסביר בכמה מילים.

אתה באמת חושב של דבר אפשר להסביר בכמה משפטים?

גם אם כן אין לי את היכולת הזאת.

אבל בגדול אם ממש בא לך לשמוע זה אמנם שעה אבל אפשר להריץ במהירות פי 2 וזה יהיה מובן.  https://www.youtube.com/watch?v=HfrnddAhJjQ&ab_channel=קולהלשוןKolHalashon

בלי קשר דובר מרתק ורהוט ביותר, כמעט בטוח שתהנה גם אם לא תסכים.

(הערת הקדמה בדקות הראשונות הוא מסביר למה קריאות משולי הציבור החרדי ש"אנחנו לא חייבים שום הכרת הטוב לחיילים/למדינה כי כל הצרות בגללם/מה לנו ולהם היא שטות").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, yd b-4 כתב:

הפרורגס שנכנס לצה"ל בשנים האחרונות

זה קשקוש שהכניסו כל מיני גונבי דעת ימניים שמרנים.

אני לא בצהל כבר עשור, אבל ממה שאני רואה וקורא וגם יש לי שני חיילים בבית, הצבא היום הרבה יותר דתי וימני ושמרני ממה שהיה בתקופתי.

הדבר היחיד שהשתנה לכיוון ה"פרוגרס" הוא שירות של נשים בתפקידים קרביים. שזה משהו ששורף בלב לכל מני דתיים שמרנים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

הדבר היחיד שהשתנה לכיוון ה"פרוגרס" הוא שירות של נשים בתפקידים קרביים. שזה משהו ששורף בלב לכל מני דתיים שמרנים.

אמרת הכל בלי להגיד כלום.

הרי ברור לך שזה פרט "קליל" שכלל מאחריו שינוי תפיסתי אדיר. 

ויעידו כל הכתבות אחרי ה7 באוקטובר על תרומתן האדירה של הנשים הלוחמות במערכה. (למרות שזה יותר פרסומות יח"צ אבל נעזוב את זה כעת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, yd b-4 כתב:

אבל בגדול אם ממש בא לך לשמוע זה אמנם שעה אבל אפשר להריץ במהירות פי 2 וזה יהיה מובן.  https://www.youtube.com/watch?v=HfrnddAhJjQ&ab_channel=קולהלשוןKolHalashon

ריפרפתי, אולי מחר אם לא יהיה לי מה לשמוע בזמן העבודה אקשיב יותר.

בכול אופן, זה נוגע רק לצבא, והדובר מבסס את כול דברים על כתבי דת. מלבד זה שיש כאן כשל, זה לא עונה על השאלה ששאלתי.

אחזור עליה שוב:

טענת שהבועה שלך מתגייסת בצורב מועילה יותר.

ביקשתי לראות את הפירות של ההתגייסות שלך. היכן הם?

ולא, להביא מישהו שיגיד שבתורה כתוב ''ללמוד תורה יותר חשוב מלעבוד או להילחם'' זה לא נחשב.

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, yd b-4 כתב:

וחייב למצוא פתרון לאלה שלא מתאים להיות בסיירת המטכ"ל החרדית-לימוד תורה מלא

על כל חייל בסיירת מטכל יש עוד 10 חיילים קרביים רגילים ועוד 100 חיילים רגילים.

לא הגיוני שהסיירת מטכל של הציבור החרדי היא הרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נסכם שתקשיב בצורה מאורגנת וממש לא חייב עד הסוף- אם ממש בא לך להתקשקש אז בפרטי יותר קל.

הוא מבסס את זה על 5 עקרונות שכל חרדי או דתי (אמור) מאמין בהם.

1-יש אלוקים.

2-יש רוח וחומר.

3-ישנם יחסי גומלין בין רוח לחומר.

4-האדם הוא שמפעיל את היחסים האלו.

5-התורה היא ספר הוראות ההפעלה.

על כל אחד מהם תוכל לחקור כמה שבא לך, לבחון את הדברים, ולראות האם אתה מקבל אותם.

פועל יוצא- מי שמאמין בעקרונות הללו. מבין לבד שהתועלת של לומדי התורה גבוהה מהלוחמים בפועל.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

א. אם אני צריך לחפש ולנבור איפשהו בשביל תרומתה של הבועה שלך - כנראה שהיא לא גדולה.

ב. אם אתה לא יכול להסביר בכמה משפטים, כנראה שהיא לא ברורה.

ג. אני יכול לתת דוגמאות לאיך הבועה שלך מונעת קידמה, גם כנגד האינטרסים של עצמה.

אז כן, בוא תראה איך הבועה שלך מועילה יותר.

מניח שאתה שואל באמת ולא כדי להתריס, אז אני ינסה לענות.

1. קודם כל, לא כל דבר אפשר להסביר בשתיים וחצי שורות, וזה לא בהכרח מעיד על כך שהתאוריה לא ברורה, יש דברים מורכבים.

2. אין ספק, גם אצל רובם המוחלט של החרדים על החשיבות של הצבא, החיילים, וההגנה שהם מספקים לנו האזרחים, למדינה, ולעם היהודי כולו.

כל הקולות האחרים הם מיעוט זניח, שדרכה של תקשורת חובבת קליקים, לתת להם שרות, ולהעמיד אותם בפרונט.

3. - בלי צבא אין מדינה יהודית -

נדמה לי שאין צורך להסביר את המשפט הזה, עם כמות האויבים שיש לנו, ללא צבא המדינה לא תתקיים אפילו רגע אחד, ולכן = בלי צבא אין מדינה יהודית.

4. - בלי קבוצה שתקדיש את חייה לצורך לימוד תורה אין מדינה יהודית -

(אפשר אולי להתווכח על גודל הקבוצה, אבל אני מדבר על העיקרון)

ואני יסביר, העם שלנו מאוד עתיק, אנחנו לא יכולים להסתכל בפרספקטיבה של 50-100 שנה. בעבר הרחוק רובו המוחלט של העם היה קשור לתורה ולדת בצורה כזו או אחרת, דבר שהבטיח את המשך קיומו של העם היהודי, מצבנו כיום שחלקים גדולים מאוד זנחו את הקשר שלהם לתורה, הם לא מוצאים מכנה משותף איתה, בזים ופועלים אקטיבית נגד חלקים ממנה. רק לאחרונה ראינו כאלה שנלחמו נגד תפילות ביום כיפור, נגד חמץ בפסח, נגד שבת בפרהסיה הציבורית, נגד ברית מילה, ועוד.

במצב כזה, ונוכח אחוזי ההתבוללות המבהילים של צעירים יהודים בקהילות שאינן אורתודוכסיות, ישנם רבים שסבורים, שללא קבוצה שתלך באופן קיצוני לצד השני ושתקדיש את חייה (תוך תשלום מחיר אישי, כלכלי, ועוד) לא ישארו בעולם יהודים, וממילא אולי תהיה מדינה, אבל לא תהיה מדינה יהודית.

אז במענה לשאלתך, מהי התרומה שלנו? זוהי התרומה שלנו, והבטחת המשך קיומו של העם היהודי גם בעוד 100 שנה, זה פרי ההתגייסות שלנו.

לפני 13 דקות, yd b-4 כתב:

בא נסכם שתקשיב בצורה מאורגנת וממש לא חייב עד הסוף- אם ממש בא לך להתקשקש אז בפרטי יותר קל.

הוא מבסס את זה על 5 עקרונות שכל חרדי או דתי (אמור) מאמין בהם.

1-יש אלוקים.

2-יש רוח וחומר.

3-ישנם יחסי גומלין בין רוח לחומר.

4-האדם הוא שמפעיל את היחסים האלו.

5-התורה היא ספר הוראות ההפעלה.

על כל אחד מהם תוכל לחקור כמה שבא לך, לבחון את הדברים, ולראות האם אתה מקבל אותם.

פועל יוצא- מי שמאמין בעקרונות הללו. מבין לבד שהתועלת של לומדי התורה גבוהה מהלוחמים בפועל.

אני רק אומר משהו, מכיר את הסרטון של הרב נויגרשל.

הוא כמובן צודק, לדעתי ולדעתך.

אבל כשאתה בא להסביר משהו למישהו, אם אין ביניכם הסכמות על הנחות היסוד, כל הבניין שמונח עליהם לא מחזיק מעמד לרגע. אני השתדלתי להסביר את התרומה שלנו גם ללא הנחות היסוד שלנו, אלא לנוכח הנחת היסוד שמוסכמת לדעתי על כולם, והיא - חשיבותה של מדינה יהודית בארץ ישראל.

מי שגם הנחת היסוד הזו לא מקובלת עליו, בוודאי לא יכול לבקש ממישהו אחר להתגייס לצבא ולסכן את חייו, עבור מטרה שהוא עצמו לא רואה בה ערך.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, עדי-אל כתב:

על כל חייל בסיירת מטכל יש עוד 10 חיילים קרביים רגילים ועוד 100 חיילים רגילים.

לא הגיוני שהסיירת מטכל של הציבור החרדי היא הרוב.

אם בא לך תשובה באמת -תקשיב גם:)

הבהרה- אני לא מנסה לשכנע אף אחד בצדקת דרכי/לחזור בתשובה. זה לא המקום ובכלל אני לא האיש המתאים. 

מה כן חשוב לי מאוד שתבינו שיש איזה שהוא היגיון ומשנה סדורה  מאחרי ההנהגה הזו (גם אם לא תסכימו אתו) זה לא סתם "בואו נשתמט" 

שיש ידע אמיתי על הצד השני (לא תקשורתי מסובן ורדוד) קל יותר להתווכח/להכיר בגבולות הגיזרה, להבין את האחר, או לתקשר בכלל.

להשקיע חצי שעה בשמיעת חומר זה לא כזה נורא במיוחד שזה נושא שגורם לכם "להתפוצץ" ומן הסתם יעסיק את כולנו בשנים הקרובות על להבה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yd b-4

למה אז יש לציבור החרדי בעיית השמנה? למה יש בעיית סכרת?

אתה שוב חוזר ללומדי תורה מול לוחמים, וזה לא מה שאני שאלתי.

אבל בסופו של דבר, אתה לא מציג שום פרי קונקרטי פיזי. 

לפני 3 דקות, - XM - כתב:

- בלי קבוצה שתקדיש את חייה לצורך לימוד תורה אין מדינה יהודית -

אחלה הסבר. באמת.

רק דבר אחד, צריך קודם כול שהחיילים יגנו על המדינה, כדי שיהודים יוכלו לחיות בה, כדי שהם יוכלו לעבוד בה, כדי שהחרדים יוכלו ללמוד תורה בלי לעבוד כדי לשמור על מדינה יהודית.

זאת אומרת, שקיום החיילים הוא תנאי בסיס בכלל ליכולת שלך או של yb ללמוד תורה.

לכן, ללא ספק, התרומה של החיילים בהכרח גדולה מתרומתך, לאור זה שבלעדיהם לא תוכל בכלל לתרום.

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

@yd b-4

אחלה הסבר. באמת.

רק דבר אחד, צריך קודם כול שהחיילים יגנו על המדינה, כדי שיהודים יוכלו לחיות בה, כדי שהם יוכלו לעבוד בה, כדי שהחרדים יוכלו ללמוד תורה בלי לעבוד כדי לשמור על מדינה יהודית.

לכן, ללא ספק, התרומה של החיילים בהכרח גדולה מתרומתך, לאור זה שבלעדיהם לא תוכל בכלל לתרום.

תשמע, אני לא בעניין של להתווכח למי יותר גדול 🤣

דעתי שונה מדעתך, כי אני רואה בקיומם של היהודים חשיבות גדולה יותר מקיומה של המדינה היהודית.

אבל זה באמת לא רלוונטי, אני מודה בכל ליבי לחיילי צה”ל על התרומה החשובה והעצומה שלהם. אם הצלחתי להסביר מהי התרומה שלנו, זה מספיק לי. גם אם לדעתך היא קטנה יותר, העיקר שתורמים.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, David32 כתב:

אחלה הסבר. באמת.

וזה למה אני לא הלכתי למחוזות הסברי הלייט, ונגעתי בבסיס של הבסיס. זה עובד הפוך-רוחניות זה לא הדובדבן שבקצפת, זה הבסיס.

אתה כמובן לא חייב אבל אם תקשיב להרצאה זה יקל על הדיון בינינו, יפתח לך צוהר בנושא עמום, ויעלה את רמת הדיון מפרזיטים-כופרים לרובד גבוה יותר.

(התשובה למה שאתה חוזר ושואל די מתבהרת שם)

מכאן מה שישאר זה לברר האם 5 הנחות היסוד נכונות.

וזה לא ממש משנה לאיזה מסקנה תגיע עם הבירורים שלך. את ההיגיון אתה כבר תבין.

עריכה אחרונה על ידי yd b-4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, - XM - כתב:

חשיבות גדולה יותר מקיומה של המדינה היהודית

איפה תחיה?

תחזור למדינות ערב? אה לא.

תחזור לאירופה? גם תצתרך לעבוד, וגם תיהיה בסיכון.

לפני 1 דקה, yd b-4 כתב:

זה עובד הפוך-רוחניות זה לא הדובדבן שבקצפת, זה הבסיס.

אני מכיר עת הרעיונות האלה, זה בסדר.

אני גם מכיר במציאות הפיזית, שבה לפעולות הפיזיות שלי יש השפעה ישירה על חיי והם בסיס שנותן לי את האפשרות להתעסק ברוחניות.

בשביל להתעסק ברוחניות צריך ביטחון פיזי (בהרבה צורות, גם הגנה מפני אוייב, גם הגנה מפני הטבע זאת אומר קורת גג) גם ביטחון בריאותי, גם ביטחון תזונתי. ורק עם הבסיס הזה אפשר להתעסק ברוחניות. 

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...