Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכשתי רכב, המנוע ככל הנראה הוחלף ובבדיקה לא אמרו דבר

שימו לב! השרשור הזה בן 4132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אתמול רכשתי רכב מסוג Audi A3 מנוע 2 ליטר מאדם מאוד נחמד. הרכב יצא במצב מעולה בבדיקה וחוץ מכסת"ח רגיל וכמה דברים קטנים הדורשים סידור הכל נראה תקין. לאחר הבדיקה אף קפצתי למכר מוסכניק שעשה סיבוב על הרכב וציין שהרכב אכן תקין ונוסע אחלה. בשעות הצהריים המאוחרות קפצתי לרון ממוסך רון, הוא פתח מכסה מנוע וציין בפניי שנראה שהמנוע הוחלף.

להפתעתי, בצד, על גבי המנוע ישנה מדבקה של "פולקסוואגן ג'טה" ומספר הרישוי. הזוי לגמרי. הסתכלתי על מספר המנוע והוא אכן זהה לרישיון. נזכרתי שבעל הרכב השאיר אצלי גם את הרישיון של הבעלים הקודמים, הסתכלתי שם רשיון מלפני שנתיים) ומספר המנוע זהה.

בכל אופן, הופתעתי שהדבר כל-כך בולט וקומפיוטסט לא אמרו דבר.

מה האפשרויות שלי כרגע? אגב, הרכב שנת 2007 עם 80 אלף קילומטר ככה שזה מאוד מוזר שמנוע הוחלף בקילומטראז' שכזה

(וכאמור, הוא לא הוחלף בוודאות אצל הבעלים שרכשתי ממנו שהחזיק ברכב שנה, וגם לא בשנה שלפני אצל הבעלים הקודם-שוב, יש לי את הרישיון ומצוין שם מספר המנוע הנוכחי).

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנוע ה״חדש״ הוחלף במוסך מורשה ומספר המנוע עודכן ברישיון אני לא חושב שיש פנ משהו לא חוקי לעשות , במיוחד אם ההחלפה בוצעה אצל הבעלים שקדמו לזה מכר לך את הרכב , מה שכן , היית מצפה ממכון בדיקה לעלות על עובדה כזאת ולציין זאת לקונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון הבדיקה בודק התאמה בין מספר מנוע הרשום ברישיון הרכב לבין זה המוטבע בפועל על המנוע ואם אין כזו הוא מציין זאת במפורש בבדיקה.זה שהמוכר לא סיפר שהחליפו מנוע זו אולי עבירה מסויימת על גילוי נאות (וזאת בהנחה,שההחלפה בוצעה בתקופה שהרכב היה ברשותו) אבל,אל תצפה ממכון הבדיקה שיסתכל איזו מדבקה מודבקת על המנוע.

מנוע יכול להיות מוחלף מכמה סיבות כמו התחחמות יתר,שגררה נזק לבוכנות,חוסר שימון/קריעת טיימינג/תפיסה של משאבת מים/משאבת שמן ששבקה חיים ועוד.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב היה על שמו של ה"מוכר הנחמד"?

הרכב אכן היה על שמו, וגם ברשיון הרכב הישן (הרשיון של הבעלים הקודם לו) מוטבע אותו מספר המנוע, כך שאם בוצעה

ההחלפה היא הייתה אצל הבעלים הקודם (גברת ממשפחה מיוחסת ומוכרת)- אני כרגע מנסה להשיג אותה.

בקיצור, ממה שאני מבין כאן כל עוד מספר המנוע הוא המופיע ברשיון אין לי למי לבוא בתלונה,

גם אם מדבקה בולטת של JETTA מודבקת על המנוע?

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את הבעיה כלל !

המנוע רשום חוקית ברשיון, המנוע יצא תקין בבדיקה.

האם היית כך נסער אם היית יודע שהגיר הוחלף ?

אני מעריך שאם תבדוק בתעוד טיפולי ואחזקת הרכב תמצא רישום של ההחלפה + הסיבה לכך.

בכול מקרה, אין פה כול היבט משפטי או טענה של גילוי נאות.

גילוי נאות נדרש להימצאות תקלה שבעל הרכב מודע לה אך לא אותרה במכון הבדיקה.

תהנה מהרכב (הרכב כבר שלך ואינך נמצא בצומת החלטה לרכישה).

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, חייב לציין שקצת נרגעתי. יצרתי קשר עם הבעלים הקודם של הרכב (אותה גברת מיוחסת ממשפחה מוכרת) דרך מכר משותף.

המנוע אכן הוחלף בחדש לאחר תקלה במנוע שגרמה להשבתתו. בכל אופן, מנוע חדש זה לא בהכרח רע. אפילו אולי טוב.

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את הבעיה כלל !

המנוע רשום חוקית ברשיון, המנוע יצא תקין בבדיקה.

האם היית כך נסער אם היית יודע שהגיר הוחלף ?

אני מעריך שאם תבדוק בתעוד טיפולי ואחזקת הרכב תמצא רישום של ההחלפה + הסיבה לכך.

בכול מקרה, אין פה כול היבט משפטי או טענה של גילוי נאות.

גילוי נאות נדרש להימצאות תקלה שבעל הרכב מודע לה אך לא אותרה במכון הבדיקה.

תהנה מהרכב (הרכב כבר שלך ואינך נמצא בצומת החלטה לרכישה).

רענן

אתה יכול להסיר דאגה מלבך, הכל תקין חביבי

הבן אדם קנה רכב 2007, עם 80 אלף ק"מ. הבין שברכב לא מותקן המנוע המקורי של הרכב.

חשוב לו לבדוק את הסיבה, אני מבין אותו לגמרי.

ברגע שהוחלף מנוע, הנתונים שנאמרו לו כבר לא רלוונטים. (ק"מ וכו')

ומה הקשר לזה שהבדיקה יצאה תקינה? אף אחד בבדיקה לא בדק את איכות ההחלפה, חיישנים, צמה התאמות מיוחדות ועוד אלף ואחד דברים.

רענן, אני לא מכיר את הרכב הזה ספציפית, אבל אני מאמין שאתה יודע כמה התאמת והחלפות יש לעשות למנוע של היילקס\היאס מיבוא, כדי להתקין אותו בהיילקס מקומית. (וזה עוד נחשב לרכב עם מנוע מטומטם)

גם לי היה חשוב לפחות לדעת את סיבת ההחלפה, וגם אז זה הוחלף במרכזי זה לא היה מקבל אצלי איזה נקודת זכות.

בכל מקרה.

תהנה מהרכב, וסע בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמור להיות רשום ברישיון שהוחלף מנוע?

ברישיון הרכב רשום מספר המנוע החדש, אין אזכור שהוחלף המנוע.

באשר למספר הידיים-נורמלי לחלוטין ל-Audi ורכבים מהסגמנט הזה.

היד הראשונה החזיקה ברכב שנתיים, השנייה שנתיים והשלישית ממנה קניתי שנה (עובר לחו"ל).

באשר למנוע מהג'טה- אכן מדובר במנוע מפירוק (מישראל) מרכב שעבר טוטאל לוסט, המנוע היה היה עם אלפי קילומטרים.

באשר לאיכות ההרכבה וכו'- הייתי היום במוסך רון ליישור קו, הכל נראה תקין ונוסע פיקס. נותר לקוות לטוב.

הדבר היחיד שקצת מדאיג אותי זה שאין לי שטר מכר על המנוע הזה, עם זאת, המספר שלו מעודכן ברשיון והוא עבר כבר טסט אצל הבעלים ממנו רכשתי, שלא היה לו מושג בכלל על המנוע שהוחלף...נקווה לטוב

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנוע עבר בדיקה ויצא תקין, אתה יכול להיות רגוע. סה"כ אם היו בעיות הן היו מתעוררות מזמן ולא דווקא עכשיו אצלך.

הדבר היחיד שמדאיג אותי זה שבגלל שאין לי את שטר המכר תהיה לי בעיה לעבור טסט. אמנם על גבי המנוע יש סטיקר ועליו בגרמנית תאריך הייצור, שעת הייצור ומספר המנוע, מצד שני, אני יודע שמספר המנוע צריך להיות מוטבע על גבי המנוע, ולפעמים הוא לא מוטבע. כדי לבצע הטבעה אני צריך את שטר המכר. הייתי במוסך אבל מסתבר שעל מנת להגיע למספר המנוע ב-AUDI יש לפרק את הסעפת והסיפור לא פשוט-כרגע אני חושש שאולי אין הטבעה על המנוע ואז לך תוכיח שאין לך אחות (למכון הטסטים)...

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...