Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, arco1 כתב:

אני לא רוצה לעייף את העיניים לאורך זמן. זה שאנחנו חושבים שאנו לא רואים את ההבדל או הבדל מזערי לא אומר שהעין לא מרגישה יותר טוב לאורך זמן עם QHD+. מעדיף overkill במקרה הזה ולהיות בטוח שיש מינימום פגיעה בעיניים.

אני לא מכיר תיאוריה של פגיעה בעיניים, אולי עייפות. שווה לבדוק את הקינדל של אמאזון, ובכלל, מה אומר "המדע" על העניין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שנים מצאתי ב-sciam איזו כתבה שעסקה בנושא. הסיכום היה שלקריאה ולימוד ליניארי עדיף ספר נייר, ושלמשקל ולדפדוף חשיבות גדולה בחוויית הקריאה. לעמות זאת מקור אלקטרוני עדיף כאשר נדרש ספר יען*.

מה שלא זכור לי הוא האם היתה התיחסות לקוראי ספרים ייעודיים. כמובן שגם להם יתרונות, למשל בנסיעה קינדל אחד יפטור מתשלום Overweight על ספרים.

*ספר יען=reference book.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטלפון הישן מתחיל לצלוע וחשבתי לשדרג לסמסונג גלקסי a51 .

1. לפי הבנתי הוא נותן vfm דיי טוב, הדבר היחיד שאני מודאג לגביו הוא המעבד (Exynos 9611) שנופל באיכותו מה-snapdragon. בהנחה שאין לי צורך להפעיל עליו משחקים, עד כמה הוא יהווה בעיה?

2. איפה לקנות? בסלקום המחיר הזול ביותר שראיתי (1050 ש״ח עם משלוח חינם) אבל האם מדובר ביבואן הרשמי? 

אם לא אז בדינמיקה המחיר הזול ביותר ליבואן רישמי (1150).

האם ה-pixle 4a צפוי להימכר בארץ? אני יודע שהוא יקר יותר אבל אני מניח שהוא שווה את הפרמיה.

עריכה אחרונה על ידי Asaf-R

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלאפון פרטנר סלקום וסאני הם יבואנים של סמסונג.

דינמיקה חברה בת של סלקום, תקבל שם ככה"נ טלפון מיבוא של סלקום.

שים לב שזה אומר שרק אצל סאני תקבל מערכת הפעלה נקייה (יחסית), בלי תוכנות של פלאפון פרטנר וסלקום וכו'

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שבסאני המחיר הוא 1500 ש״ח .

אני מוכן לשלם קצת יותר עבור מערכת הפעלה נקייה, אבל 450 ש״ח זה מוגזם.

https://www.samsungmobile.co.il/ma515

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ לא, הם דוחפים אותן ל-System

מה שלפעמים ניתן לעשות זה להוריד Firmware של IL0 מ-Sammobile ולצרוב עם ODIN.

אבל זה מעיף את האחריות מהחלון

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Asaf-R כתב:

הבעיה היא שבסאני המחיר הוא 1500 ש״ח .

אני מוכן לשלם קצת יותר עבור מערכת הפעלה נקייה, אבל 450 ש״ח זה מוגזם.

https://www.samsungmobile.co.il/ma515

1400 ב-KSP מיבוא של סאני

1200 באילת

לפני 4 דקות, falou כתב:

התרופה גרועה מהמחלה...

אם זה עובד אז לא, זה פעם אחת וגמרנו, כמו אנטיביוטיקה

בגדול אני מעדיף לקנות מייבוא של מובייל ישראל, גם מקבל FW שהוא IL0, גם מטען מהיר בקופסה סגורה, וגם מחיר זול משל סאני.

הבעיה שהם לא מייבאים את A51 ממה שראיתי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוספת היא הנוקיה 7.2.

מערכת הפעלה נקייה (android. one) עם מעבד עדיף על הסמסונג.

החיסרון הוא המחיר (1400 ש״ח ב-ksp, לא מצאתי בחנויות אחרות).

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בגדול אני מעדיף לקנות מייבוא של מובייל ישראל, גם מקבל FW שהוא IL0, גם מטען מהיר בקופסה סגורה, וגם מחיר זול משל סאני.

הבעיה שהם לא מייבאים את A51 ממה שראיתי

באילו חנויות הם מוכרים? 

האתר שלהם (www.mobilebd.co.il) נראה לא מעודכן (יש שם מכשירים כמו ה-a8 שיצא בשנת 2017).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מספקים לחנויות, ב-KSP מחזיקים בד"כ כמעט כל דגם שמובייל ישראל מייבאים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Asaf-R כתב:

אופציה נוספת היא הנוקיה 7.2.

מערכת הפעלה נקייה (android. one) עם מעבד עדיף על הסמסונג.

החיסרון הוא המחיר (1400 ש״ח ב-ksp, לא מצאתי בחנויות אחרות).

באילו חנויות הם מוכרים? 

האתר שלהם (www.mobilebd.co.il) נראה לא מעודכן (יש שם מכשירים כמו ה-a8 שיצא בשנת 2017).

אני לא חושב שמעבד זה שיקול מהותי.

לגבי מערכת הפעלה "נקייה". יש לי כזו, היו לי אחרות, לא מוצא יתרון רציני. הבדלים לפה ולשם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.5.2020 בשעה 20:35, falou כתב:

אני לא מכיר תיאוריה של פגיעה בעיניים, אולי עייפות. שווה לבדוק את הקינדל של אמאזון, ובכלל, מה אומר "המדע" על העניין.

אולי לא ניסחתי את עצמי טוב. הכוונה היא בעיקר לזה שאם הטקסט לא יהיה חד מספיק, אז העיניים יתעייפו מהר הברה יותר. ואז אם ארצה להמשיך לקרוא למרות זאת זה גם לא ירגיש נעים וגם יכול לפגוע בעיניים. או אצטרך להפסיק לקרוא. לא משנה מה אבחר זה לא חיובי. PPI משפיע ישירות על חדות הטקסט להבנתי. על הטלפון הנוכחי אין לי שום בעיה לקרוא. אז אולי בסוף אכנע ואקנה לי את חפירה בדמות נוט20+ חצי שנה+ לאחר שייצא לשוק, נראה. או שאטריח את עצמי להשיג S20 מבוסס סנפדרגון מהונגקונג, נחיה ונראה.

sperial

לקרוא מספר נייר זה הרבה יותר בעייתי מבחינת העיניים לדעתי, כי חייבים תאורה נכונה בשביל זה וזה ממש לא נוח מכל הבחינות, לא רק תאורה. בטלפון הספרים תמיד איתי ואני יכול לקרוא אותם גם בזמן הפסקת אוכל בעבודה למשל.

בתאריך 14.5.2020 בשעה 11:59, Asaf-R כתב:

הטלפון הישן מתחיל לצלוע וחשבתי לשדרג לסמסונג גלקסי a51 .

1. לפי הבנתי הוא נותן vfm דיי טוב, הדבר היחיד שאני מודאג לגביו הוא המעבד (Exynos 9611) שנופל באיכותו מה-snapdragon. בהנחה שאין לי צורך להפעיל עליו משחקים, עד כמה הוא יהווה בעיה?

אני חושב שאין לך מה לדאוג מענייני אקסינוס וסנאפדרגון במכשיר ביניים. שם אקסינוס לא כאלה גרועים. רק במכשירי דגל, כאשר הבעיה הקצינה עם סדרת ה-S20. במכשירים הקודמים לא היה הבדל כזה רציני אאל"ט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה שאתה טועה. לא לגבי העיניים אלא לגבי כל הגוף:

https://www.scientificamerican.com/article/the-reading-brain-in-the-digital-age-why-paper-still-beats-screens/

https://www.scientificamerican.com/podcast/episode/avoid-back-lit-reading-before-bed/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+sciam%2Ftechnology+(Topic%3A+Technology)&utm_content=Google+Feedfetcher

אני חושש שלפחות אד המאמרים נמצא מאחורי חומת תשלום, אבל נסה אולי להרשם לאתר ולקבל מספר מאמרים בחודש חינם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...