Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, דניאל1983 כתב:

מה הם עשו לך?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

זה אמנם היה לפני הרבה זמן אבל הטעם הרע נשאר. בתקופה שבה עוד היו חבילות של שיחות הם על דעת עצמם חייבו אותי על שירותים שלא רציתי או שנאמר לי שלתקופה מסויימת הם ללא תשלום, הרבה זמן הלך לשירות הלקוחות הלא מועיל שלהם.

האמת שאני לא רואה שום סיבה לקנות טלפון אצל אחת מרשתות הסלולר ודינמיקה שייכים לסלקום. קרוב לוודאי  שהמחיר שלהם כולל כמה כוכביות.

לנושא המכשיר עצמו, לדעתי רק יבואן רשמי. לא בגלל האחריות אלא בגלל הרום שמגיע איתו, לא יודע בדיוק איך זה אצל סמסונג אבל אני קניתי שיאומי מיבואן לא רשמי והרום שהגיע איתו היה רום מלא באגים והיה כאב ראש להתקין אחד נורמלי (fake rom, reseller rom).

הכוונה שמה שהגיע עם המכשיר היה fake rom.

עריכה אחרונה על ידי GKME
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, XVSTI כתב:

ברוב המקרים ההפרש בין יבוא רשמלי למקביל הוא בדיוק העלות של המטען.

קצר וקולע 👊

יצא לי פעם אחת לממש אחריות ב-20 שנה כך שאין לי שום סטטיסטיקה בנוגע לטיב הטיפול אצל יבואן מקביל, אבל ההפרש כיום פשוט לא שווה.

חוץ מזה, בכל פעם שטרחתי וניסיתי לקנות מיבוא מקביל, ברגע ההגעה לחנות אתה מקבל את התשובה הקבועה "אה נגמר, יש רק יבואן רשמי" או בקיצור, חרטא.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Or05230 כתב:

איך זה שווה? מעבר לאחריות שהדעות הן לכאן לכאן (יש חברות שהאחריות הרשמית יותר טובה מהלא-רשמית ויש הפוך), מה זה משנה אם המכשיר סגור בקופסא או נפתח לצורך הוצאת המטען?

מטען איכותי הוא קריטי לאיכות הטעינה,למשך הטעינה,להתחממות הסוללה במהלך הטעינה(פיצוץ סוללה במהלך טעינה),וכפועל יוצא של כל אלה לכמה מחזורי טעינה הסוללה תספיק.

למרות שנראה שהחשיבות שלו שולית,כי לכאורה גם הוא טוען.

אל תתפשר על מטען איכותי וכבל טעינה איכותי שיכול להיות מקורי,או של יצרן מוכר שעומד מאחורי המוצרים שלו,ולא של יצרן סיני עלום שם שמוכר מטען ב 10 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה חברים שלי ריכזו קנייה וירדו לאילת לצורך הרכישה 
(מחשב נייד, שואב, אייפון) - בדוק את האופציה הזו עם חנויות באילת, וכן עדיף לקנות יבואן רשמי, יש לו תמיד יותר חלפים, נכונות לעזור בתקלות, אביזרים מקוריים

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, asa160 כתב:

רשמים קדמי נוט 9s:
נרכש השבוע במעט מעל 1000 של. החליף גלקסי 7 מזדקן. סך הכל vfm מטורף. יתרונות: מהיר ויציב. תגובתיות מסך טובה. מצלמת סטילס טובה מאוד באור יום. סוללה: סיים ציינגר רציני. 13 שעות עבודה ברצף טעינה סופר מהירה חסרונות: ווידאו ללא מייצב, מסך לא מספיק בהיר. שורה תחתונה: שתי דרגות מעל לגלקסי בשליש מחיר.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

כול אחד ומה שעושה לו את זה. 

הנסיון שלי עם סדרת הרדמי הוא שאני לא מתקרב לטלפונים האלה. 

וזה די מגוחך השוות מחיר מול טלפון ב-1000 לעומת טלפון ב-3000 לפני 4 שנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2020 בשעה 20:18, Bob Ross כתב:

האם יש סיבה טובה לשדרג מאייפון 7 לSE החדש?

אם ה-2020 SE היה עולה החל מ-1700 היה שווה. אם הוא יתחיל החל מ-2000 שקלים

הייתי מציע כבר לקנות 11 סביב 2800 שקלים.

ל-SE החדש מצלמה של ה-8 הכוללת כמה שדרוגים תכנתיים בלבד וגם סוללה של ה-8.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.5.2020 בשעה 00:52, Or05230 כתב:

איך זה שווה? מעבר לאחריות שהדעות הן לכאן לכאן (יש חברות שהאחריות הרשמית יותר טובה מהלא-רשמית ויש הפוך), מה זה משנה אם המכשיר סגור בקופסא או נפתח לצורך הוצאת המטען?

מטען מהיר (QC3 מחברה סבירה) מתומחר בארץ בסביבות 60 שקל ומעלה.

מטען מהיר מיוחד (Oppo, OnePlus, לדעתי גם חלק מה-Xiamoi וכאלה) מתומחר בסביבות 100 שקל ומעלה.

מטען מהיר מאוד (QC4, QC4+ אם תמצא בארץ זה במחירים לא שפויים בעליל של 150 ויותר).

אם אתה קונה בלי מטען מהיר כדי לחסוך 100 שקל זה שטות, אם זה כדי לחסוך 300 יש על מה לדבר, במיוחד אם נניח אתה מזמין מטען מהיר מאיביי או אמזון

בתאריך 1.5.2020 בשעה 11:18, Itzik-b כתב:

מטען איכותי הוא קריטי לאיכות הטעינה,למשך הטעינה,להתחממות הסוללה במהלך הטעינה(פיצוץ סוללה במהלך טעינה),וכפועל יוצא של כל אלה לכמה מחזורי טעינה הסוללה תספיק.

למרות שנראה שהחשיבות שלו שולית,כי לכאורה גם הוא טוען.

אל תתפשר על מטען איכותי וכבל טעינה איכותי שיכול להיות מקורי,או של יצרן מוכר שעומד מאחורי המוצרים שלו,ולא של יצרן סיני עלום שם שמוכר מטען ב 10 שח.

למכשירים יש כל כך הרבה הגנות, OverCurrent, OverVoltage, Short Circuit ועוד מיליון ורבע כאלה.

הסכנה הכי חמורה לטלפון שלך זה טעינה איטית עד איטית מאוד.

אגב כבלי טעינה של החברות בד"כ לא מי יודע מה (ה-Razer Phone2 שלי יוצא דופן מהבחינה הזו, כל ה-LG, סמסונג, אפל, שיאומי זה כבלים ממוצעים לגמרי - לא גרועים ולא טובים)

בתאריך 1.5.2020 בשעה 10:03, GKME כתב:

זה אמנם היה לפני הרבה זמן אבל הטעם הרע נשאר. בתקופה שבה עוד היו חבילות של שיחות הם על דעת עצמם חייבו אותי על שירותים שלא רציתי או שנאמר לי שלתקופה מסויימת הם ללא תשלום, הרבה זמן הלך לשירות הלקוחות הלא מועיל שלהם.

האמת שאני לא רואה שום סיבה לקנות טלפון אצל אחת מרשתות הסלולר ודינמיקה שייכים לסלקום. קרוב לוודאי  שהמחיר שלהם כולל כמה כוכביות.

לנושא המכשיר עצמו, לדעתי רק יבואן רשמי. לא בגלל האחריות אלא בגלל הרום שמגיע איתו, לא יודע בדיוק איך זה אצל סמסונג אבל אני קניתי שיאומי מיבואן לא רשמי והרום שהגיע איתו היה רום מלא באגים והיה כאב ראש להתקין אחד נורמלי (fake rom, reseller rom).

הכוונה שמה שהגיע עם המכשיר היה fake rom.

זה מאוד נפוץ אצל היצרניות הסיניות שגם ככה מחזיקות מיליון ורבע רומים שונים.

הגורם הראשוני אצלם להחזיק בכלל רומים שונים זה ייצור מכשירים לשוק מקומי סיני ומכשירים לייצוא, בסין בהוראת המשטר המכשירים לא מכילים Google Apps בכלל, לכן הרומים המקומיים מגיעים עם חנות אלטרנטיבית ואפליקציות אלטרנטיביות.

אצל סמסונג רוב הסיכויים שבייבוא ישיר ומקביל תקבל את רום IL0 (לפחות נכון לסאני ומובייל ישראל), אצל פלאפון, סלקום, פרטנר וכו' תקבל את הרום שלהם עם ה-Bloatware שלהם

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

זה מאוד נפוץ אצל היצרניות הסיניות שגם ככה מחזיקות מיליון ורבע רומים שונים.

הגורם הראשוני אצלם להחזיק בכלל רומים שונים זה ייצור מכשירים לשוק מקומי סיני ומכשירים לייצוא, בסין בהוראת המשטר המכשירים לא מכילים Google Apps בכלל, לכן הרומים המקומיים מגיעים עם חנות אלטרנטיבית ואפליקציות אלטרנטיביות.

לא בדיוק. כל מה שאני כותב תקף לשיאומי בלבד.

שיאומי לא מעוניינת שמכשירים שיועדו לשוק המקומי הסיני יוצאו מחוץ לסין, אלא מה, המכשירים שמיועדים לשוק המקומי ככל הנראה זולים משמעותית מאלא המיועדים לייצוא, אז יבואנים לא רישמיים מוציאים אותם מחוץ לסין. אחת הדרכים ששיאומי מנסה להקשות על יצוא שכזה היא באמצעות זה שהיא מנסה לשלוט מי יכול לעשות unlock ל bootloader. כדי לעשות אנלוק לבוטלואדר צריך להירשם אצל שיאומי, לבקש רשות ולחכות 72 שעות. אם זה בן אדם אמיתי אז אחרי 72 שעות מקבלים רשות והכל פתוח. אבל כאשר מדובר ביבואנים לא רישמיים המצב אחר, הם הרי לא ירשמו כל מכשיר באופן אישי כי צריך שיהיה במכשיר סים עם מספר תקף וגישה סלולרית, אז הם עלו על דרך לצרוב ישירות למכשיר מבלי לעשות אנלוק לבוטלואדר וכל התהליך. פותחים את הכיסוי האחורי של המכשיר, מקצרים שתי נקודות ותוך כדי מחברים למחשב, ואז צורבים עם תוכנה מתאימה. הרום שצורבים הוא לא רום רישמי אלא רק נראה כזה, ומכאן הכינוי reseller rom או fake rom. הכל  באנגלית, יש חנות פליי אבל יש מלא באגים ולא מקבלים עידכונים בכלל. אצלי למשל, הלוח שנה לא עבד וקיבלתי הודעות על חוסר במקום בזיכרון למרות שהיה מספיק מקום. כדי לבדוק אם הרום שמותקן הוא רישמי כל מה שצריך לעשות זה רק לחפש את המספר גרסה שמופיע בהגדרות בגוגל. כדי לגרום למכשיר להיות נורמלי צריך לצרוב את הרום באותה הדרך (קיצור שתי נק') אבל צריך לדאוג שהרום שייצרב יהיה המקורי שהיה למכשיר, ז"א מכשיר סיני - רום סיני. אחרי זה אפשר להירשם ולבקש רשות לעשות אנלוק לבוטלואדר ואחרי זה אפשר להחליף רום לכל מה שרוצים - גלובלי, קסטום, סיני.

כדי לוודא מה הרום המקורי יש כמה אפשרויות. אריזה של טלפונים סיניים מגיעה עם כיתוב בסינית וכתוב באנגלית chine mobile. לפעמים יש הבדלים פיזיים מינוריים, ברדמי 5A יש מגירות נפרדות לסים ולכרטיס זיכרון באחת מהוורסיות ומגירה אחת בוורסיה האחרת.

באופן רישמי אני די בטוח שלשיאומי יש רק שתי רומים, גלובלי וסיני.

על הרום הסיני אפשר להתקין פליי סטור וב72 שעות שהיה לי הוא גם הרגיש זריז.

המכשיר שלי הגיע עם ניילון ולא הייתה אף שריטה עליו, ככל הנראה עשו עבודה נקייה וארזו מחדש.

כל הסיפור הזה הביא לי סלידה ממכשירים מיבוא מקביל, גם אם אצל יצרנים/יבואנים אחרים זה לא ככה אני תמיד אעדיף יבוא רישמי. ההפרש במחיר לא שווה לפי דעתי.

עריכה אחרונה על ידי GKME
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול יש הרבה דרכים להשיג מכשיר שמיועד לשוק הסיני גם מחוץ לסין.

אבל בהרבה מקרים המכשירים של יצרניות סיניות שמיועדים לשוק הסיני מסובסדים ע"י הממשל הסיני, ולכן מחירם הנמוך יחסית.

בכל מקרה בניגוד לרום סטוק לא ישראלי שזה עוד בסדר, רום סטוק סיני או רום שמותקן בצורה כמו שאתה מתאר זה Big no no

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה נכון. לא תיארתי לעצמי שזה יכול להיות ככה, יבוא מקביל או לא.

במקרה של יבוא מקביל של שיאומי ככה זה נעשה. זה לא המצאה ישראלית או משהו, כשניסיתי לפתור את זה נתקלתי בפוסטים בכל מיני פורומים מכל מיני מדינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שמובייל ישראל למשל מצד אחד יטרחו להעביר את המכשירים של סמסונג במכון התקנים (כדי לקבל אישור למטען המהיר ולא לפתוח את הקופסה), ומצד שני יתעסקו ברומים עם שיאומי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מי עשה מה, אני רק יודע מה היה במכשיר חדש שקניתי מחנות מוכרת.

חוץ מזה, יכול להיות שצד שלישי עשה מה שעשה ומובייל ישראל קנו ממנו. במידה והם היבוא המקביל, אני כבר לא זוכר מה היה כתוב יכול להיות שיש כמה יבואנים מקבילים לשיאומי.

עריכה אחרונה על ידי GKME
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן והצריבה נעשתה עוד בסין (יש שם "פסי ייצור" שמתמחים בזה, בדרך כלל לטובת תיירים שקונים מכשירים בסין ומביאים איתם למדינות המקור שלהם).

ייתכן גם שהמכשיר שלך יובא בצורה כזו על ידי "תייר" ולא בייבוא באופן מסודר

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...