Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 15 שעות, falou כתב:

כאמור, אני קונה מכשיר בכאלפייה, שמחזיק בין שנתיים לשלוש, ולרב לא נפטר בנסיבות טבעיות. לכן אני לא קונה מכשיר יקר, גם אם תיאורטית היה מחזיק 5 שנים, בלי בעיה (ואת זה אתה לא יודע, עד שעובר הזמן). לכבול את עצמך לטכנולוגיה חמש שנים קדימה... לא חכם.

לא הבנתי מה זה "לא חכם לכבול את עצמך לטכנולוגיה חמש שנים קדימה". אם אתה משלם על מכשיר הדגל אז זה שווה את זה גם 5 שנים קדימה וגם בלי עדכוני תוכנה של אפל.

אני לא הייתי מחליף את ה-S7 שלי בשום מכשיר ביניים דוגמת A51 שעולה אלף וקצת.. האמת אני גם לא מוצא שום מכשיר דגל של סמסונג שיתאים לי אבל הוצאת קיטור בהמשך. לרוב הכל יהיה גרוע יותר במכשיר ביניים (=בינוני) מודרני ממכשיר דגל שיצא ב-2016.. לא תהיה טעינה אלחוטית, איכות צילום אפילו תהיה גרועה יותר, רזולוציה גרועה שזה חשוב יותר במסכי אולד, קצת פחות במסכים רגילים וזולים, אפילו הזכוכית על המסך דור ישן יותר, הגנה ממים ואבק כמובן, איכות הבניה והעמידות יהיו טובים יותר במכשיר איכותי, תנסה אולי ישרוד לך גם 5 שנים שבהם תהנה מחווית שימוש מצוינת ולא בינונית אפילו שבזמן הזה תחליף כבר 2 מכשירי ביניים.

הוצאת קיטור על סמסונג

אז מסיבות כאלה ואחרות אני מעדיף (או העדפתי בעצם) את המותג הזה, אייפונים יקרים מדי, אין בהם סים כפול וגם אני מעדיף אנדרואיד, לסיניים אני מעדיף לא להתקרב בינתיים.

ובכן תקופה כבר שאני עוקב אחרי המכשירים שהם מוציאים לשוק במטרה לאתר לעצמי יורש למכשיר שלי, מה גם כדאי להמתין חצי שנה-שנה, עד שהמחיר יירד קצת על הדגם החדש. בתור אחד שקורא ספרים בטלפון ובעל מכשיר עם מסך 577 PPI ואוהב מכשירים קטנים התאכזבתי לראות את ה-S10E ו-NOTE10 יוצאים עם רזולוציה עלובה מה שביטל את העניין שלי בהם, מהורדת המצלמות מהם דווקא לא התרגשתי.

השנה סדרת S20 יצאה כולה עם רזולוציה טובה QHD+, אבל הציפסט יצא נוראי וכתוצאה מכך חיי סוללה עלובים ממש (גם ביצועים במשחקים, אבל זה פחות קריטי לי). התלהבתי מהטכנולוגיה החדשה 120 הרץ שב-S20 עובדת רק ברזולוציה נמוכה יותר של FHD+. אז אמרתי אמתין לנוט20, רוצה גם את השימושיות של הסטילוס, התלהבתי גם מהטכנולוגיה הזאת בנוט 9של אשתי, מוכן לכבול את עצמי לזה גם ל-10 שנים.)) יש תקוה לקבל QHD+ יחד עם ה-120 הרץ גם במכשיר הקטן.

והנה! השבוע מגיעות הדלפות ממקור אמין מאוד:

noqhd.thumb.jpg.a73c214026bcb49c16b336b42c5da4f4.jpg

הדלפה מהיום מחדדת נקודה חשובה:

no120hrz.thumb.jpg.a1d994b7531fa5ce7a9946515ad80e74.jpg

אז אין לא 120 הרץ ולא רזולוציה נורמלית בנוט20 הקטן. אני עדיין נהנה מאוד מהמכשיר הנוכחי שלי, אבל לא רואה שום מחליף באופק וזה עצוב קצת, כבר לא מצפה מסמסונג לכלום.  או שיכריחו אותי לרכוש בעתיד את חפירה או לתקן את המכשיר הקיים עד שיהיה אפשרי העניין.

לפחות יצא משהו משעשע מכל סיפור ההדלפות וזה שהמדליף הקודם בענייני סמסונג ice universe  שואל שאלה את המדליף החדש. 😂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת מבחין בהבדל ברזולוציה, בגודל הפיקסל ובקצב הרענון בערכים האלה? אני לא מבחין בהם גם עם מיקרוסקופ.

לגבי מצלמות סלולריות, מצטער, מבחינתי נועדו לתיעוד נזקי תאונות דרכים. אי אפשר להשוות אפילו למצלמות enrtry level שאינן חלק ממכשיר רב תכליתי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, arco1 כתב:

לא הבנתי מה זה "לא חכם לכבול את עצמך לטכנולוגיה חמש שנים קדימה". אם אתה משלם על מכשיר הדגל

אבל לא דובר על "מכשיר דגל", נכון?

אבל אם אתה רוצה לנהל את הדיון הזה...

מכשיר הדגל של סמסונג לפני 5 שנים, היה ה-S5?

היה לי כזה, מכשיר חברה בארה"ב, שהשתמשתי בו כמה שבועות, כטלפון מקומי, לפני שנה. צ'מע... איך הוא עומד מול מכשירי ביניים של לפני שנה?

יושב.

איטי, המסך כבר לא משהו, כמו מכשיר בסיסי, פלוס אטימה למים ואבק.

האם זה אומר משהו על המכשירים שיהיו עוד חמש שנים, לא בטוח. מגמת השיפור תמיד מאטה, אבל... איתה גם יורד סף המחיר לקבלת האיכות, בנייה ואחרת.

וזה בדיוק העניין, מכשיר דגל עולה פי 3 ממכשיר ביניים, ואנחנו מדברים על מכשיר שכל היום מסתובב איתך, נשבר, ניזוק ו... אני לא מצליח לשמור על מכשיר יותר משנתיים עד שלוש. 

מעבר לזה, מחלות ילדות ותקלות לא מוגבלים למכשירים פשוטים יותר, הם עניין רנדומלי, שתוקף את כל החברות בכל הרמות. אז אם קנית מכשיר באלפייה והוא אכזב, זה הרבה פחות גרוע אם קנית מכשיר בפי 3 (או יותר) ואכלת אותה.

והכי אני לא מבין, למה אתה תקוע על סמסונג.

תקנה משהו אחר.

כמה כבר זה משנה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי אתמול בדקתי אלטרנטיבות אפשריות, הלכתי לבדוק אפילו כמה עולה אייפון פרו הקטן, אפילו שאין סיכוי גדול שארכוש כי אני רוצה מכשיר עם סים כפול.. 5 אלף על מכשיר עם 256 GB זה הרבה יותר מדי.. אצל סינים המכשירים השווים יחסית הם רק בגודל ענק, אז עדיף כבר סמסונג ענק מבחינתי. אז שוב נשארתי עם סמסונג לצערי. בעצם יש אפשרות פשרה סבירה (מושלם כבר הבנתי שלא אקבל) - לקחת בעתיד S20 הקטן ולעבוד עם 120 הרץ ברזולוציה נמוכה בשוטף ולשנות ל QHD+ עם 60 הרץ בקריאת ספר כי קצב הריענון לא משנה כלום במצב הזה. אז נשארים חיי הסוללה העלובים ופה יש פתרון - להביא מכשיר מבוסס ציפסט של סנפדגון מהונג קונג, אבל אז אין אחריות. איזה פשרה עדיפה? לא מבין למה אף חנות ייבוא מקביל לא מביאה לכאן סמסונגים מבוססי סנפדרגון, אפילו חשבתי לתקופה קצרה להתחיל ייבוא בעצמי.

אגב מכשיר הדגל לפני 5 שנים היה ה-S6, אבל הבאתי כדוגמה את שלי שכבר הוכרז לפני יותר מ-4 שנים, אז מתאים לצורך הדיון..

לגבי מחלות ילדות ובגים אני רוצה להאמין שקורות הרבה פחות במכשירים יקרים יותר כי בקרת איכות. אבל אני מוכן להאמין ש shit happens וגם מכשירי דגל יכולים להיות לימונים, אבל באחוזים נמוכים יותר.

לפני 49 דקות, sperial כתב:

אתה באמת מבחין בהבדל ברזולוציה, בגודל הפיקסל ובקצב הרענון בערכים האלה? אני לא מבחין בהם גם עם מיקרוסקופ.

לגבי מצלמות סלולריות, מצטער, מבחינתי נועדו לתיעוד נזקי תאונות דרכים. אי אפשר להשוות אפילו למצלמות enrtry level שאינן חלק ממכשיר רב תכליתי.

יש הבדל משמעותי בין 60 הרץ ו-120 בגלילה למשל.. לגבי הרזולוציה, לא הייתי מתייחס לפרמטר הזה אילו לא הייתי קורא ספרים, אבל העיניים שלי גם ככה דפוקות, לא רוצה לגמור אותם עד הסוף. הם יקבלו את ההכי טוב האפשרי..

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חיי הסוללה - אני מחזיק note 10 lite עם מעבד exynos 9810 ומסך "6.7, לבן אחד שלי  s10e עם מעבד exynos 9612 ולבן נוסף A51 עם exynos 9611, ולאף אחד אין בעיית חיי סוללה, ומדובר במכשירים בשימוש די אינטנסיבי.

לקרוא ספרים על מסך קטן - אני מרחם עליך. אין כמו נייר. אולי, וזה אולי גדול, אפשר להתפשר על טאבלט.  לא עלה בדעתי לקרוא ספר על מסך "5.5, הייתי נשבר אחרי עמוד וחצי. יש לי מחשב/טאבלט "10, שמשמש אותי בנסיעות, אפילו עליו קשה לי לקרוא בטיסות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לרחם, יש אפליקציה מצוינת בשם Cool Reader, אפשר לבחור רקע נעים לעין, גודל גופן מתאים ומאוד כיף לקרוא, עדיף בהרבה מהנייר, אפשר לכוון בהירות מתוך האפליקציה שתתאים לסביבה ולעין יותר עם החלקת אצבע על המסך. גודל המסך ממש לא קריטי פה, דפדוף קל עם לחיצה בצד המסך או כפתורי הווליום. המסך אצלי בגודל 5.1 אגב.

הבעיה היא ספציפית עם אקסינוס 990, כאשר S20 מבוססי סנפדרגון עדיפים בהרבה. סמסונג כבר החליטו שמחליפים אותו בגרסה משופרת 992 בנוט20.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

אתה משווה מצלמות שמתחילות מאלפי שקלים, פיזית גדולות פי 50 או 100 אל מול מכשיר שנכנס לך בכיס ומסוגל לצלם ברזולוציות של עד 4K ב-60 FPS?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על צילום סטילס במצלמות שעולות כמו טלפון ממוצע ($400-700) וזמן המחזור שלהן הוא 10 שנים אם לא למעלה מזה. היתרון היחיד (שאין לזלזל בו) של טלפון הוא זמינות בכיס בכל זמן. וידיאו לא מעניין אותי, אבל חלק גדול מאותן מצלמות גם יצלמו וידיאו איכותי בהרבה מזה של הטלפון.

דרך אגב, בגלל גודל החיישן הרזולוציה של טלפון מהווה חסרון לעומת חיישן עם פיקסלים יותר גדולים. שלא לדבר על האופטיקה הזוועתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, arco1 כתב:

ין מה לרחם, יש אפליקציה מצוינת בשם Cool Reader, אפשר לבחור רקע נעים לעין, גודל גופן מתאים ומאוד כיף לקרוא, עדיף בהרבה מהנייר, אפשר לכוון בהירות מתוך האפליקציה שתתאים לסביבה ולעין יותר עם החלקת אצבע על המסך. גודל המסך ממש לא קריטי פה, דפדוף קל עם לחיצה בצד המסך או כפתורי הווליום. המסך אצלי בגודל 5.1 אגב.

לי המסכים עושים אי נוחות בעיניים ומרגיש לא נעים לקרוא לאורך זמן. מה שלא עושה דברים כאלה זה נייר רגיל או מסך E INK ,מה שיש בקוראי ספרים. 

האם השימוש באלפיקציה זה עד כדי כך עושה הבדל והופך את זה לשימושי הרבה יותר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

אני מדבר על צילום סטילס במצלמות שעולות כמו טלפון ממוצע ($400-700) וזמן המחזור שלהן הוא 10 שנים אם לא למעלה מזה. היתרון היחיד (שאין לזלזל בו) של טלפון הוא זמינות בכיס בכל זמן. וידיאו לא מעניין אותי, אבל חלק גדול מאותן מצלמות גם יצלמו וידיאו איכותי בהרבה מזה של הטלפון.

דרך אגב, בגלל גודל החיישן הרזולוציה של טלפון מהווה חסרון לעומת חיישן עם פיקסלים יותר גדולים. שלא לדבר על האופטיקה הזוועתית.

אתה עדיין משווה מצלמות שלא נכנסות לך בכיס לבין מכשיר שנותן לך איכות שמספקת את רוב האנשים ונותנת לך עוד אלפי פיצ'רים.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על מצלמות pocketable. מובן שהן גדולות מהטלפון, אבל גם נותנות תמורה באיכות הצילום. מכיר אנשים שמחזיקים מצלמות כאתה בכיס, בתיק או ברכב, למקרה שיזדמן להם לצלם משהו מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, davemustaine87 כתב:

לי המסכים עושים אי נוחות בעיניים ומרגיש לא נעים לקרוא לאורך זמן. מה שלא עושה דברים כאלה זה נייר רגיל או מסך E INK ,מה שיש בקוראי ספרים. 

האם השימוש באלפיקציה זה עד כדי כך עושה הבדל והופך את זה לשימושי הרבה יותר? 

בשבילי הבדל קריטי, תנסה.) מניח שזה אינדיוידואלי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, arco1 כתב:

אחרי אתמול בדקתי אלטרנטיבות אפשריות, הלכתי לבדוק אפילו כמה עולה אייפון פרו הקטן, אפילו שאין סיכוי גדול שארכוש כי אני רוצה מכשיר עם סים כפול.. 5 אלף על מכשיר עם 256 GB זה הרבה יותר מדי..

שו חמש אלף?!

אני מדבר איתך על סביבות האלפייה.

אני לא מבין למה צריך QHD במכשיר קטן. למעשה אני יודע, לא צריך. 

לפני 5 שעות, arco1 כתב:

אצל סינים המכשירים השווים יחסית הם רק בגודל ענק,

הבדל של חצי ס"מ לגובה ולרוחב. היה את ה-9SE, שאין יותר, ויש את הפיקסל, בשליש עלות.

לפני 5 שעות, arco1 כתב:

אגב מכשיר הדגל לפני 5 שנים היה ה-S6, אבל הבאתי כדוגמה את שלי שכבר הוכרז לפני יותר מ-4 שנים, אז מתאים לצורך הדיון

גם אני כתבתי על משהו שקרה לפני שנה (קצת יותר), אז אנחנו בטווח.

והגלקסי שלך באמת מקביל למכשיר שהיום עולה אלפייה, רק שאז הוא עלה יותר מכפול. שוב, אני לא מוצא את ההגיון להכבל למכשירי דגל, כשהם עולים יותר מכפול. אם מישהו חובב גאדג'טים, סבבה. קונים בשביל הערך הבידורי. אבל בתור כלי, אין לעלות שלהם הצדקה, כשהם עולים פי 3...

לפני 2 שעות, Fraysa כתב:

אתה משווה מצלמות שמתחילות מאלפי שקלים, פיזית גדולות פי 50 או 100 אל מול מכשיר שנכנס לך בכיס ומסוגל לצלם ברזולוציות של עד 4K ב-60 FPS?

עזוב 4K, שזו באמת טכנולוגיה מיותרת, מצלמת P&S מתקדמת, שמצלמת RAW, מלפני 8 שנים לוקחת כל מצלמה סלולרית, רק בגלל שאתה קובע איך התמונה תעובד, לא המצלמה. וקובע אחרי שצילמת, לא לפני...

ולא צריך אלפי שקלים, אפשר בפחות...

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=939975

אבל לא זה הדיון, מצלמות הסלולר הן סבבה לגמרי, בהתחשב במגבלות הז'אנר. רק שההבדלים ביניהן הם עניין של טעם לרב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, falou כתב:

שו חמש אלף?!

אני מדבר איתך על סביבות האלפייה.

אני לא מבין למה צריך QHD במכשיר קטן. למעשה אני יודע, לא צריך. 

אני לא רוצה לעייף את העיניים לאורך זמן. זה שאנחנו חושבים שאנו לא רואים את ההבדל או הבדל מזערי לא אומר שהעין לא מרגישה יותר טוב לאורך זמן עם QHD+. מעדיף overkill במקרה הזה ולהיות בטוח שיש מינימום פגיעה בעיניים.

ציטוט

הבדל של חצי ס"מ לגובה ולרוחב. היה את ה-9SE, שאין יותר, ויש את הפיקסל, בשליש עלות.

אם בשבילך זה מספיק טוב - לך על זה. אם אני משווה את S7 ל 1+ 8 פרו למשל זה 2.3 ס"ם יותר.. אני מוכן לס"ם גג מעל הגובה הנוכחי וברוחב עדיף שלא להוסיף (S20 עונה על זה למשל)

ציטוט

גם אני כתבתי על משהו שקרה לפני שנה (קצת יותר), אז אנחנו בטווח.

והגלקסי שלך באמת מקביל למכשיר שהיום עולה אלפייה, רק שאז הוא עלה יותר מכפול. שוב, אני לא מוצא את ההגיון להכבל למכשירי דגל, כשהם עולים יותר מכפול. אם מישהו חובב גאדג'טים, סבבה. קונים בשביל הערך הבידורי. אבל בתור כלי, אין לעלות שלהם הצדקה, כשהם עולים פי 3...

בשביל זה יש מגוון מוצרים בשוק, כך שכל אחד יבחר מה שמתאים לו. בשבילי יש הצדקה בתור כלי, כי עבורי טעינה אלחוטית והגנה ממים ואבק זה חובה. מסך מתקדם יותר בדרך כלל, יכולות צילום מתקדמות יותר זה יתרון חשוב. אני לא שם מגן מסך, אז גורילה הכי מתקדמת שיש זה חשוב. מכשיר בכללי יותר מהיר ויהיה מהיר מספיק לאורך יותר שנים זה חשוב. אם אתה לא צריך את כל אלה, אז בשבילך באמת אין הצדקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...