Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 2001 יד 00. מה דעתכם?

yossibe
שימו לב! השרשור הזה בן 4657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב על פניו נראה בעל תכונות מצויינות. הייתי לוקח לבדיקה מתוך כוונה לעשות בה שימוש להפחתה נוספת במחיר. האם הרכב טופל כל חייו במוסכי טויוטה? יש ספר טיפולים מסודר?

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרכב על פניו נראה בעל תכונות מצויינות. הייתי לוקח לבדיקה מתוך כוונה לעשות בה שימוש להפחתה נוספת במחיר. האם הרכב טופל כל חייו במוסכי טויוטה? יש ספר טיפולים מסודר?

טיפול מסודר במוסכי טויוטה

הבן אדם אמר לי שהוא מוכן לבוא איתי לטויוטה לפתוח במחשב ספר טיפולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, בטרם הבדיקה תעיין היטב בספר הטיפולים באחד מהמוסכים. תבדוק האם יש גם רישום על תאונות, לאחר מכן קח את הרכב לבדיקה.

בהצלחה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נסעתי בקורולה כזאת 5 שנים (2001-2006), 120K ק"מ, עליות ממת"מ לכרמל כל יום, אפס תקלות.

הרכב עובד בשיטת "תדלק וסע".

היום אני נוסע במאזדה 3, והאמת, מתגעגע קצת לטויוטה הזאת, כבר לא מייצרים כאלה.

הרכב קל וזריז, יותר חסכוני ממאזדה 3 החדשה, לתחושתי לפחות. אם אני לא טועה, עשה במשלוב 12 ק"מ לליטר בחיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, ההילה מסביב לטויוטה כניראה יותר גדולה ממה שחשבתי אפילו...

הטויוטה זריזה יותר? אם אתם אומרים, אני אישית לא שמתי לב לזה במיוחד.

הטויוטה בטיחותית- משמעותית נחותה יותר. אני אפילו לא בטוח שאחרי כמעט 11 שנים על הכביש שהכריות אוויר עובדות בכלל.

הטויוטה חסכונית יותר? על הנייר כן, מדיווחים של אנשים היא עושה 1 ל-12 לעומת 1-10 למשפחתית סטנדרתית אחרת. ההבדל ל-רוב האנשים עומד על סביבות ה-150 שקל לחודש. לטעמי הבטיחות הטובה יותר שווה את זה ואפילו יותר.

אחרי 11 שנים יש בלאי טבעי שיכול להופיע ללא קשר לקילומטראג של הרכב, נזילות למניהן, ובריחת גז מזגן.

והקטע המשמעותי ביותר שאנשים כבר לא רצים לשלם סכומים מטורפים על רכבים ישנים, וגם לאט לאט המחירון בפועל של טויוטה גם יורד.

אם לפני כמה שנים, ההשוואה הייתה טויוטה בת 10 לעומת סיטרואן עם "בעיות חשמל, כול יומיים מוסך" ושאר חרטות, בת 6, אז היום זה כבר טויוטה בת 10 לעומת רכב יפני/קוריאני "אמין אחר בן 4-5, ובעקבות רכבי המיני והסופר מיני שלוקחים יותר ויותר נתחים מהמכירות של המשפחתיות, המגמה הזאת הולכת וגדלה.

תדמה לעצמך מצב- טויוטה קורולה סופר אמינה שנת 97 נמכרת במחיר של מיצובישי לנסר 2005 או במחיר של יונדאי אקסנט 2007. ממש מעניין על מה האזרח הממוצע ילך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מידע מועיל על הקורולה מהדגם הזה - 2001

מבחינת הקורולות לדורותיה הבודי של שנות 98 עד 2002 הינו הבודי הכי קטן של הרכב הזה - הרכב הוא ממש רכב קומפקטי ויותר דומה מבחינת מרווח הפנים שלו לרכבים כמו יונדאי אקסנט או קיה ריו (אותו הרכב בעצם) מאשר לכב סדאן משפחתי בגודל סטנדרטי.

אבל מבחינת כוח וסחיבה הרכב הזה מן הסתם זריז יותר מהדגמים שלפני ואחריו (למעט שנת 2008 ומעלה שם יש קפיצה בכוחות סוס ובקג"מ) והוא מאוד מאוד חסכוני.

הנקודות הטובות

------------

אין רצועת טיימינג.

סופר אמין.

זול לתחזוקה

חסכוני

זריז

עם קצת שיפורים הוא מקבל מראה ספורטיבי מאוד - חישוקי מגנזיום וספויילר והרכב הזה משנה תדמית.

איכות ההרכבה שלו טובה והרכב מתפרק כמו לגו אם אתם רוצים להתקין משהו בעצמכם.

שומר על ערכו בצורה מדהימה - היפני היחידי שנותן פייט לגולף מאותו שנתון.

לנפח מנוע 1.6 הוא נותן תוצאות טובות יותר של חלק מהמתחרים עם נפח 2.0 - תנסו לנהוג בסובארו GX משנתון מתקדם יותר ותבינו למה אני מתכוון.

הנקודות הרעות

------------

הרכב קטן ולאנשים מעל מטר שמונים יהיה קשה מאוד להסתדר איתו או ממש להרגיש בו בנוח שלא לדבר על הנוסעים מאחור.

הרכב מרגיש קל משקל וקצת חסר יציבות

עד כמה שזכור לי רק שתי כריות אוויר וABS אבל בלי בקרת יציבות.

לא נוח במיוחד... עדיין, הקפיצה בנוחות בצורה ממשית הגיעה רק בדגם שאחרי

לא שקט במיוחד לרעשי כביש ודרך.

למרות היותו עילוי מוטורי מבחינה מכאנית - הרכב משעמם לנהיגה ולא מדבר אל הלב בגרוש - אבל זה נכון לגבי כל שאר המתחרות הישירות שלו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שניתן למצוא רכב שנת 2004-2005 בסכום 35,000 עם ק"מ 130,000 יד ראשונה

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPicDetails.php?CatID=1&SubCatID=1&CarID=1940675&Code=e4c33ff56ef1ea667e066afc4e456da9

האמנם ליסינג, אבל ליסינג פרטי. בדיקה תעשה פה את העבודה בכל מקרה.

והקורולה נשמעת הצעה טובה מאוד אם אתה מוכן לשים 33K על רכב בן 12 בקרוב לשיקול דעתך.

הכי שומר בארץ :scatter:

AAA: Audi 80>Audi A6>Alfa Romeo GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, ההילה מסביב לטויוטה כניראה יותר גדולה ממה שחשבתי אפילו...

הטויוטה זריזה יותר? אם אתם אומרים, אני אישית לא שמתי לב לזה במיוחד.

הטויוטה בטיחותית- משמעותית נחותה יותר. אני אפילו לא בטוח שאחרי כמעט 11 שנים על הכביש שהכריות אוויר עובדות בכלל.

הטויוטה חסכונית יותר? על הנייר כן, מדיווחים של אנשים היא עושה 1 ל-12 לעומת 1-10 למשפחתית סטנדרתית אחרת. ההבדל ל-רוב האנשים עומד על סביבות ה-150 שקל לחודש. לטעמי הבטיחות הטובה יותר שווה את זה ואפילו יותר.

אחרי 11 שנים יש בלאי טבעי שיכול להופיע ללא קשר לקילומטראג של הרכב, נזילות למניהן, ובריחת גז מזגן.

והקטע המשמעותי ביותר שאנשים כבר לא רצים לשלם סכומים מטורפים על רכבים ישנים, וגם לאט לאט המחירון בפועל של טויוטה גם יורד.

אם לפני כמה שנים, ההשוואה הייתה טויוטה בת 10 לעומת סיטרואן עם "בעיות חשמל, כול יומיים מוסך" ושאר חרטות, בת 6, אז היום זה כבר טויוטה בת 10 לעומת רכב יפני/קוריאני "אמין אחר בן 4-5, ובעקבות רכבי המיני והסופר מיני שלוקחים יותר ויותר נתחים מהמכירות של המשפחתיות, המגמה הזאת הולכת וגדלה.

תדמה לעצמך מצב- טויוטה קורולה סופר אמינה שנת 97 נמכרת במחיר של מיצובישי לנסר 2005 או במחיר של יונדאי אקסנט 2007. ממש מעניין על מה האזרח הממוצע ילך...

לפי דעתי:

הרווחת, תקנה אקסנט או לנסר 2006 והתקדמת 5 שנים קדימה.

הטויוטה לא בשבילך חבר.

מזכיר לי איפשהו את אשתי שלא יודעת להבדיל בין טרנזיסטור לבין מערכת סטריאו של 80-90 אלף שקל, גם היא מרוויחה איפשהו!

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי:

הרווחת, תקנה אקסנט או לנסר 2006 והתקדמת 5 שנים קדימה.

הטויוטה לא בשבילך חבר.

מזכיר לי איפשהו את אשתי שלא יודעת להבדיל בין טרנזיסטור לבין מערכת סטריאו של 80-90 אלף שקל, גם היא מרוויחה איפשהו!

למה טויוטה לא בשבילי? מאיזה בחינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי רכב דומה. אפס תקלות!!!

זריז יחסית וחסכוני, טיפולים זולים.

מומלץ ביותר!!!

לא מבין למה דעתם של אחרים הוא ללכת על רכב 2005 פחות טוב מכל הבחינות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש בהחזר חודשי בתוספת לרכב חדש יותר, משנת 2008 - הוא סביבות 300 ש"ח לחודש במשך 5 שנים.

קח את זה בחשבון כשאתה קונה רכב בן 11 (אוטוטו 12) - במחיר של 33 אלף ש"ח.

הרכב עצמו מצוין, קליל וזריז וגם האמינות שלו מעולה - אבל, כמו כל רכב בן 12, גם הוא יעשה פה ושם צרות ופה ושם הן יעלו גם לא מעט כסף.

קח בחשבון שלא תוכל למכור אותו במחיר שאפילו מתקרב למחיר שאתה קונה אותו - גם אם המחירון יהיה 15K בעוד 5 שנים, אין שום סיכוי שתמכור רכב בן 17 במחיר של 15K (כבר כיום אפשר לקנות רכבים בני 7 במחיר הזה).

ההפסד של ירידת הערך על הרכב הוא כמעט טוטאלי בעוד כמה שנים (כי כבר עכשיו המחיר גבולי ולא בהכרח כדאי).

אם אתה מעוניין ברכב משפחתי קומפקטי - אתה בהחלט יכול ללכת על אקסנט או קיה ריו מהשנתונים האחרונים, של 2007 ומעלה - רכב עם אמינות מעולה, הרכבה איכותית וכמובן צעיר בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שנפלת על רכב מאוד שמור,טיפולים במוסך יבואן והבעלים עוד מוכן ללכת איתך,כניראה שהבעלים אהב את הרכב ולדעתי למרות שאתה משלם על הרכש יותר ישן סכום שבו יכולת לקנות יותר חדש,אני הייתי בודק וקונה אם הכול בסדר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שוב הלכתי ליראות את הרכב, מנוע יבש

אין נזילות, רכב נוסע חלק

טיפולים היו באופן סדיר ללא הזנחה

אתמול עבר טסט - כך שיש טסט לשנה הבאה

אל תשכחו שמחירון הרכב הוא 38,000 שנת 2001

הבן אדם מוכן לבוא לקראתי עוד טיפה במחיר ומוכן להתחייב לי על הבדיקה

ניראה לי שאלך מחר לבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...