Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכנון נכון של כלי רכב

Casper
שימו לב! השרשור הזה בן 7278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר הרבה זמן שאני מאוד מורשם מהתכנון הנכון של האוטובוס החדש יחסית מבית היוצר והמתכנן של "מרכבים". הבוטובוס העירוני עושים שימוש גם ב"דן" וגם ב"אגד".

היום שמתי לב ליתרונות של סידור הפנסים ובמיוחד המאותתים האחוריים של האוטובוס. המאותתים כפולים כאשר זוג ממוקם במקום הרגיל למטה וזוג גבוה מאוד בקצה העליון של אחורי הרכב.

תכנון כזה משפר מאוד את המרחק שניתן לראות את האיתות וכוונות הנהג גם כאשר רכב מסחרי צמוד לאחורי האוטובוס ומסתיר את המאותתים הרגילים כמו באוטובוסים אחרים.

תכנון מוצלח נוסף הוא שקיעת האוטובוס על מיתליו כאשר פותחים את הדלתות לכניסת נוסעים. כל כל עוזר לאנשים מבוגרים!

אשמח לשמוע על הברקות תכנוניות נוספות בכלי רכב ששמתם לב אליהן

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שהשתמש לא מעט באוטובוסים בחייו האוטובוסים של אגד הם די נחמדים..

הם גם קיבלו משלוח חדש מ "MAN" שעוד לא יצא לי לעשות עליו סיבוב..

האוטובוס הזה שהוא "THE BUS OF THE YEAR 99" הוא דיי נחמד..

כמו שאמרת הוא יורד כאשר הוא פותח את הדלתות, יש שם מקום לנכים בחלק מהאוטובוסים ויש אפילו רמפה לנכים .

ובכלל כל שאר המערכות של האוטו עובדות מצויין וכמובן גם המערכת הממוחשבת של הדלתות (מונעת פתיחת הדלת בנסיעה, עוזרת במניעה של סגירת דלתות על נוסעים וכו')

אך שמעתי גם שהכפתורים של הפתיחה והסגירה לא נוחים בכלל לשימוש ועושים שרירים באצבעות לנהגים.

מאור.

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטו שלי, כשאתה לוחץ על הגז, יש צליל פשוט מדהים!! :D

חוץ מזה, האוטובוסים העירוניים החדשים בנויים כך שאפשר להכניס פנימה כסאות גלגלים, ויש גםג איפה "להחנות" אותם בתוך האוטובוס במהלך הנסיעה.

עכשיו צריך רק שהנהג הנחמד יעצור צמוד למדרכה (תלוי גם באלה שיורדים "רק לשניה"), וגם נכים יוכלו להשתמש בתחבורה ציבורית.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ראיתי אוטובוס של אגד עם מנורות אחוריות שהם לדים, זה היה דיי יפה ומאוד ברור לעין במיוחד שהבקלית היתה שקופה והלד עצמו אדום.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברקות נוספות שראיתי:

רנו טווינגו - ספסל אחורי על מסילות להגדלת מרווח רגליים/מרווח מטען

פיאט מולטיפלה - מושב אמצעי (משלושה) נמצא 15 ס"מ אחורה כדי לאפשר חופש כתפיים גם ליושב בו וגם לשני היושבים לצידיו. אותו טריק יש במושב הימני בסמארט.

מרצדס/ וולבו - בוסטר לילדים מותקן בתוך המושב האחורי ומתרומם כאשר צריכים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברקות נוספות שראיתי:

רנו טווינגו - ספסל אחורי על מסילות להגדלת מרווח רגליים/מרווח מטען

פיאט מולטיפלה - מושב אמצעי (משלושה) נמצא 15 ס"מ אחורה כדי לאפשר חופש כתפיים גם ליושב בו וגם לשני היושבים לצידיו. אותו טריק יש במושב הימני בסמארט.

מרצדס/ וולבו - בוסטר לילדים מותקן בתוך המושב האחורי ומתרומם כאשר צריכים אותו.

:mm_yeah:

לזה התכוונתי!

עוד....

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטו שלי, כשאתה לוחץ על הגז, יש צליל פשוט מדהים!! :D

חוץ מזה, האוטובוסים העירוניים החדשים בנויים כך שאפשר להכניס פנימה כסאות גלגלים, ויש גםג איפה "להחנות" אותם בתוך האוטובוס במהלך הנסיעה.

עכשיו צריך רק שהנהג הנחמד יעצור צמוד למדרכה (תלוי גם באלה שיורדים "רק לשניה"), וגם נכים יוכלו להשתמש בתחבורה ציבורית.

אני ראיתי כמה פעמים איך האוטובוסים האלה "מתכופפים" לנכים ...

המצאה ממש גאונית, חוץ מזה שהאוטובוס עולה ויורד בזמן פתיחת הדלתות אז הוא יכול לרדת אפילו עוד יותר (בשליטת הנהג, האוטובוס ממש מתחיל לרכון לצד של הדלת הקדמית) בשביל נכים ...

עוד המצאות נחמדות הם פנסי הקסנון, אומנם קצת יותר מסנוורים אבל נותנים ראות הרבה יותר טובה מפנסים רגילים. ובואו לא נשכח את הפנסים ה"פונים" של סיטרואן, כיום ההמצאה חוזרת לכבישים ובדגמי העל של מרצדס מותקנים פנסי בי קסנון שזזים עם כיוון הפניה (וגם הרבה יצרים מצהירים שבקרוב גם יחזרו לזה).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו צריך רק שהנהג הנחמד יעצור צמוד למדרכה

אני לא יודע אם זה כל כך קשור לשרשור אבל הזכרתם אוטובוסים ואת נהגיהם ה''חמודים'' אז החלטתי לספר על מקרה שקרה לי לפני כמה ימים שנסעתי באוטובוס בשעת לילה (כן אני נוסע בתחבורה ציבורית :? הרישיון יגיע בתקווהבחודש הקרוב...):

לקחתי אוטובוס לביתי, המסלול שהאוטובוס ''אמור'' לקחת עובר ליד הבית שלי אבל הנהג כנראה החליט שהשעה כבר מאוחרת והוא החליט לקצר את המסלול להפתעתי(מסלול של הורדת נוסעים בלבד)...אז שראיתי שהוא לא עוצר צעקתי לו שיעצור ושהוא אמור לפנות שמאלה, הוא פתח לי את הדלתות האחוריות, ירדתי מהדלת אבל הוא כנראה החליט שהזמן שאמור לקחת לי לירידה מהדלת הוא שנייה וחצי וכך הוא סגר עליי את הדלת ויש לו הוכחות מדממות על היד כהוכחה... :mad:

אדם, שמחכה ליום שהוא יקבל את הרישיון. :x

מצטער אם זה לא קשור כל כך לשירשור אבל הייתי חייב להוציא את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיותר קל למצוא ליקויים תכנוניים (חוטי המדף האחורי בסיטרואן ZX, משבת ידית ההילוכים האוטומטית במיצובישי גאלאנט דור קודם, החצאית האחורית במיצובישי לאנסר של תחילת שנות ה 90)

אבל ננסה למצוא כמה דברים גאוניים:

כיוון בסיס המושב בסיטרואן BX: יש גלגלת מקדימה וגם מאחורה, שמאפשרים ביניהם לכוון היטב גם את זוית הבסיס וגם את הגובה שלו לכל מצב רצוי.

מערכת מתלים Activa של סיטרואן: מניעת זויות גלגול בסיבוב מבלי לוותר על שיכוך מהמורות. גאוני וגם עובד.

תצורת המנוע במיני מינור המקורית: מנוע קדמי רוחבי עם תיבת הילוכים בתחתית. מאפשר תא מנוע קומפקטי ופשטות מערכת ההינע. כל כך גאוני שכולם עושים את זה היום (למעט הקטע של הגיר...)

תנוחת המנוע ביסטרואן ויזה: המנוע פשוט שוכב, כך שמתאפשרת הורדת מרכז הכובד באופן משמעותי והקטנת ההתנגדות החזיתית לאויר.

אופן הפעלת ה"טיפטרוניק" בב.מ.וו: להעלאת הילוך מושכים את הידית אחורה (אצל שאר היצרנים דוחפים קדימה). ההגיון הוא שכוח התאוצה מפעיל עליך כוח כלפי אחור ביחס לתנועת הרכב, ולכן צריך להשקיע פחות מאמץ לתנועת הידית אחורה (ככה בנויה ידית המצערת במטוסים גם כן. פתיחת מצערת זה אחורה).

סידור המושבים במקלארן F1: נהג מקדימה באמצע, ושני נוסעים - אחד בכל צד קצת מאחור.

מיקום תיבת האויר ומיכל הדלק בב.מ.וו F650 (מותר גם אופנועים?): מיכל הדלק מתחת למושב, ותיבת האויר יושבת איפה שמיכל הדלק בדר"כ נמצא, כשהאויר מגיע מהחזית ישר לשסתומי היניקה שנמצאים מקדימה (ברוב האופנועים שסתומי היניקה הם מאחור, והאויר עובר דרך פתלתלה). היתרונות - הורדת מרכז הכובד, זרימת אויר ישירות למנוע, קיצור של סעפת הפליטה (שעכשיו נמצאת מאחורי המנוע ולא בחזיתו).

השבילים בעמק יזרעל: יש הרבה פניות, למרות שהעמק שטוח, הקרקע מצויינת להחלקות מבוקרות, ואין הרבה אבנים/חריצים/בורות בשבילים. 8)

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"טריק" מדליק ביותר נמצא בברלינגו, ואולי אצל עוד כמה צרפתיות..

מתחת למושב הנוסע על יד הנהג ישנה מגירה. וצריך לדעת איך לפתוח אותה, לא כל אחד יצליח במכה ראשונה.

זה טריק מצויין נגד גנבים. אם הייתי נהג לא הייתי חושב על לחפש מתחת למושב..

מקום טוב לשים בו את הרדיו-דיסק, ומסמכים חשובים וכו'..

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"טריק" מדליק ביותר נמצא בברלינגו, ואולי אצל עוד כמה צרפתיות..

מתחת למושב הנוסע על יד הנהג ישנה מגירה. וצריך לדעת איך לפתוח אותה, לא כל אחד יצליח במכה ראשונה.

זה טריק מצויין נגד גנבים. אם הייתי נהג לא הייתי חושב על לחפש מתחת למושב..

מקום טוב לשים בו את הרדיו-דיסק, ומסמכים חשובים וכו'..

עכשיו זה לא כזה סוד נכון?! :screwy:

לא שיש לי ברלינגו..

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הופה טריקים:

וולוו 940 (אולי גם בדגמים אחרים) - תיבת הפיוזים מיתגלה כאשר מוציאים את המאפרה שבקונסולה המרכזית

אפשר לימשוך את כל תיבה 5 ס'מ החוצה ואז מיתגלים כל הריליים,

אז לא צריך להביא פנס ולידחוץ את האף מיתחת להגה

אסטרה GSI - בדלת תא כפפות מקום מיוחד לרישיון רכב וביטוח, אולי יש את זה גם ברכבים אחרים אבל פה איכשהו זה לא בולט לעין וכאשר פרצו לי ורוקנו את כל הרכב את זה לא מצאו...

איפיניטי Q45 - מגן שמש גם מעל המראה המרכזית

מרצדס 430 - טרקת את הדלת והיא לא ניסגרה עד הסוף...מנוע חשמלי ישלים את העבודה

VR6 - אין תא כפפות ...לעומת זאת יש "מדפון" שאי אפשר לשים בו אפילו מחק ..אבל מי שרוצה יכול להשיג את כל המגירה מוונטו או פאסט או פולו ולשים אותה במקום המדפון (אבל אהבתי את הקטע ש..אין..)

דייהו אספרו - מהירות מגבים בעזרת פוטנציומטר ולא 3-2 מצבים

אלפה 75 - גיר יושב בסרן אחורי, בן היתר כדי לאזן את חלוקת משקל הרכב וגם מאפשר את הדיסקים הענקיים שבאים מאחור

וגם מאפשר מגוון גדול יותר של התאמה אם רוצים להחליף מנוע

קאדילק STS - במקרה של חום מנוע גבוהה עקב חוסר בשמן או מיים או מערכת קירור לקויה המנוע עובד לעבודה של 2 צילינדרים (מיתוך 8) וכל פעם משנה אותם וככה אפשר להגיע למוסך

וולוו S70 - מנורות של חגורות הבטיחות יציקו לך מעל המראה המרכזית כל עוד לא תחגור וגם שוטרים רואים את זה

למבורגיני קונטאץ - בין היתר המנוע יוצר במטרה לא לעבוד עם שמן...אבל החזיק "רק" 3000 ק'מ ללא מילוי שמן בכלל !?!?! (מוכיח את הדיוק ביצור החלקים)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה ג'ז - מיקום טנק דלק מתחת למושב הנהג, מה שמאפשר המון מקום ליושבים מאחורה.

פג'ו 307 אוטו' - אין אפשרות להוציא מהילוך P ללא לחיצה על ברקס.

פג'ו-סיטרואן חדשות יחסית - נעילת תא מטען ברגע שעוברים מהירות 10 קמ"ש ועד שפותחים את אחת מדלתות הנוסעים (טוב לפקקים, רע בקניונים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הרבה זמן שאני מאוד מורשם מהתכנון הנכון של האוטובוס החדש יחסית מבית היוצר והמתכנן של "מרכבים". הבוטובוס העירוני עושים שימוש גם ב"דן" וגם ב"אגד".

היום שמתי לב ליתרונות של סידור הפנסים ובמיוחד המאותתים האחוריים של האוטובוס. המאותתים כפולים כאשר זוג ממוקם במקום הרגיל למטה וזוג גבוה מאוד בקצה העליון של אחורי הרכב.

תכנון כזה משפר מאוד את המרחק שניתן לראות את האיתות וכוונות הנהג גם כאשר רכב מסחרי צמוד לאחורי האוטובוס ומסתיר את המאותתים הרגילים כמו באוטובוסים אחרים.

תכנון מוצלח נוסף הוא שקיעת האוטובוס על מיתליו כאשר פותחים את הדלתות לכניסת נוסעים. כל כל עוזר לאנשים מבוגרים!

[/b]

סתם להעשרה,הדגם הספציפי הזה נקרא "נידל פרו",ומלבד מה שציינתם יש במרכז האוטובוס מקום מיוחד לכיסא גלגלים של נכה,ויש שם גם חגורת בטיחות,שהנכה יכול פשוט לרתום את עצמו,וכך אם האוטובוס ייבצע עצירת פתע הנכה לא ייתגלגל עם הכסא גלגלים.

כמו כן במקום המיועד לכסא גלגלים יש לחצן עצירה נמוך,כדי שמי שמרותק לכיסא גלגלים או לחילופין ילדים יוכלו לעצור בעצמם את האוטובוס בתחנה שלהם.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה ג'ז - מיקום טנק דלק מתחת למושב הנהג, מה שמאפשר המון מקום ליושבים מאחורה.

פג'ו 307 אוטו' - אין אפשרות להוציא מהילוך P ללא לחיצה על ברקס.

פג'ו-סיטרואן חדשות יחסית - נעילת תא מטען ברגע שעוברים מהירות 10 קמ"ש ועד שפותחים את אחת מדלתות הנוסעים (טוב לפקקים, רע בקניונים).

טויוטה קורולה אוט' - אין אפשרות להוציא מ-P ללא לחיצה על הברקס או על לחצן OVERRIDE מיוחד למקרה תקלה במערכת (תקלה? בטויוטה?)

כמו כן אין אפשרות להוציא המפתח מהסוויץ' עד שמעבירים ל-P

ולגבי הקניונים - ברמת ההיסטריה הנוכחית הם גם פותחים דלתות אחוריות (לפחות בעזריאלי) כך שהבעיה נפתרה :?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...