Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

E 46, E30 מה המשמעות?

Yoni P.
שימו לב! השרשור הזה בן 7363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עכשיו ביצעתי איזה חיפוש או שניים באינטרנט, ומסתבר שאתה צודק.

ראיתי לא מזמן את הסיכום של ראלי ניו זילנד והם הציגו שם מה היה צריך לעשות למכוניות ה-WRC בכדי להגיע ל-50:50, אולי בגלל זה לא ציפיתי שב.מ.וו יגיעו לכזאת רמה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי לא מזמן את הסיכום של ראלי ניו זילנד והם הציגו שם מה היה צריך לעשות למכוניות ה-WRC בכדי להגיע ל-50:50, אולי בגלל זה לא ציפיתי שב.מ.וו יגיעו לכזאת רמה...

רוני

BMW אפילו לא קרובים למה שקורה בראלי. אצלהם, מדובר על סרחיי עודף מאחורי הסרנים ולא ביניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

BMW אפילו לא קרובים למה שקורה בראלי. אצלהם, מדובר על סרחיי עודף מאחורי הסרנים ולא ביניהם.

בין הסרנים זה לא סרח עודף . תיכף יבוא אשפוז קור , עם רגע של עברית... :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזומנתי?

או שלעג ודברי בלע בפיכם על פניני הלשון שבצקלוני?

אין אני עושה אלא למען הרבים. מי יתנני לשבת על פוטל עם כוס שיכר, ללטף איצטומכתי וללהג בשח רחוק עם רעי ומוקירי זכרי ולהוציא דיבת שוהי במה זו. אך אני - איכה אשבה בבטלה כשאחי נכשלים בלשונם?!?!?

ולענייננו - סרח, שורש שמשמעויות מספר לו. חלק מנגזרותיו עוסקות בריחות רעים, וחלקן בדלדול, השתרעות ותליה.

סרח עודף משמעו חלק מדולדל עודף. ומדולדל שימושו בדרך כלל לתיאור חלק הבולט מהגוף המרכזי של העצם אותו נבוא לתאר.

יום טוב, ישגב פינכם - אישפוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ולפני הכל:

אישפוז: כרגע עשית לי את היום! קרעת אותי...

רוני:

אכן, ב.מ.וו הגיעו לחלוקה של 50:50 (למרות שאני לא בטוח שבכל הדגמים שלהם זה 100% נכון, ייתכנה סטיות קלות לפה או לפה...

מה שהם עשו בכדי להגיע להישג כזה היה בין השאר העברת המצבר לאחור (אצלי בבמוו המצבר יושב בבגאז'! העברת מרבית החלקים הפנימיים לבפנים (מאחורי הגלגלים הקדמיים)וכמו כן מרבית הדברים יושבים בתא המנוע כמה שיותר קרוב לכיוון תא הנוסעים. הגג המשוך לאחור כמו שאמר רז, הכיסאות שמכוונים לחלוקה יעילה (כולל התחשבות באנשים שיושבים/לא יושבים ע"י חישוב משקל ממוצע, תנוחת ישיבה וכדומה...

לא סתם זו מכונית יקרה, אלה הדברים הקטנים שעושים את ההבדל (לא סתם עוד מכונית סדאן לעם, אלא המכונית (נהיגה המושלמת))

רמי

כמה אתרים לקרוא על החלוקה השווה בבמוו E36

http://www.fantasycars.com/sedans/html/3.html

http://www.unixnerd.demon.co.uk/bmw_e36.html

דרך אגב, באחד המאמרים שקראתי על איזה מכונית ספורט קיצונית (באחד המגזינים הבריטיים אם אני לא טועה) דובר על כך שלמכונית יש חלוקה שווה של 50:50 במשקל, והכותב העיר על כך שרק מי שנסע אי פעם על ב.מ.וו E36 יודע על מה מדובר כאן ומה השווי האמיתי (בנסיעה) של כזו חלוקת משקל (כל כך חשובה ליכולות הדינמיות של הרכב). בנוסף הוא העיר על כך שאחרי שנסעת על מכונית כזאת, קשה לחזור למכונית על שיווי משקל לא שווה (מבחינת כיף, ושליטה על המרכב)

אני מקווה שאוכל להזכר איפה זה נאמר...

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזומנתי?

או שלעג ודברי בלע בפיכם על פניני הלשון שבצקלוני?

אין אני עושה אלא למען הרבים. מי יתנני לשבת על פוטל עם כוס שיכר, ללטף איצטומכתי וללהג בשח רחוק עם רעי ומוקירי זכרי ולהוציא דיבת שוהי במה זו. אך אני - איכה אשבה בבטלה כשאחי נכשלים בלשונם?!?!?

ולענייננו - סרח, שורש שמשמעויות מספר לו. חלק מנגזרותיו עוסקות בריחות רעים, וחלקן בדלדול, השתרעות ותליה.

סרח עודף משמעו חלק מדולדל עודף. ומדולדל שימושו בדרך כלל לתיאור חלק הבולט מהגוף המרכזי של העצם אותו נבוא לתאר.

יום טוב, ישגב פינכם - אישפוז.

:lol: כמאמר רבותינו : יחרביתק (ייחרב ביתך) , מזמן לא קראתי מילות תקניות כה רבות. :lol:

רפי , תקרא שוב את מה שכתבתי על מה שכתבת ותגיד אם כתבתי נכון.

כאן ג'ודי לוץ אהרונוב ניר מוזס

כתבתנו בשטחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי, מעניין אותי לדעת מאיכן המידע הזה על BMW ?

זה פעם ראשונה שאני שומע על זה ואני משתדל לשמוע הכול על המכוניות של היצרן הזה .

"סרחי העודף" בסדרה שלוש הם לא יותר גדולים מרוב המכוניות בגודל שלה, הם אפילו קטנים יותר.

לצורך העניין , אלפא 75 :

auto01.jpg

סדרה 3 :

M3%20imola%20E46.jpg

לא תשכנע אותי שלאלפא או לכל מכונית אחרת בסגמנט יש פחות, בטח לא על ידי השערות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות בין אלפא 75 לבין ב.מ.וו E46. מדובר בשני דורות שונים לחלוטין מבחינת עולם הרכב. האלפא 75 שייכת יותר לדור של ה E30. וכאן ההבדלים כבר לא כל כך גדולים:

E30.FL.2.L.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות בין אלפא 75 לבין ב.מ.וו E46. מדובר בשני דורות שונים לחלוטין מבחינת עולם הרכב. האלפא 75 שייכת יותר לדור של ה E30. וכאן ההבדלים כבר לא כל כך גדולים:

דובר על חלוקת המשקל של ה E36 ו ה E46 .

נטען על"י רפי שבמוו השיגו את זה בעזרת סרחי עודף מוגזמים, מה שלא נכון בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, לא בעזרת הוספת סרחי עודף, אלא בעזרת קיצוץ הקדמי שבהם. ב E46 קל לראות שהמנוע למעשה הוא כמעט מנוע קדמי-מרכזי.

אבל ההשוואה ל- 75 אינה נכונה, מדובר במכונית מדור שונה ועם גישה שונה. אתה בטח יודע שאלפא השתמשו שנים רבות בטראנסאקסלים. והכוונה אינה לדנה אינטרנשיונל אלא למיקום הגיר על הציר האחורי כדי להשיג חלוקת משקל טובה יותר. הסרחים העודפים לא מי יודע מה טופלו, ולמעשה - העיצוב החיצוני די הוזנח באופן כללי, לדעתי (ותיכף יבואו אלפיסטים ויסקלוני בצואת עטלפים).

למישהו יש נתונים על חלוקת המשקל בדור הנוכחי של אלפא (156)? כי מבחינת סרחים עודפים היא עדיין רחוקה מהב.מ.וו. (לא שזה היה משנה את הבחירה שלי, אם הייתה מוצבת בפני. האלפא מעמידה לי יותר קשה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...