Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בקניית רכב משפחתי [פאסט או מאזדה 626]

Guest Ilanchez
שימו לב! השרשור הזה בן 5240 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יכול להעיד בקשר ל-626. בבעלות משפחתי נמצאת אחת כזאת ממודל 99 והיא יד ראשונה אצלנו.

מכונית מרווחת וזריזה - מה שעונה לדרישות שלך. בקשר לחיסכון, זה תלוי מאוד בסגנון הנהיגה שלך. בנסיעה רגועה תוכל להגיע אפילו ל-11 ק"מ לליטר, אצלנו הצריכה נעה רוב הזמן סביב 9 ל-10 ק"מ.

בקשר לבעיות, לא ידוע לי שום דבר. הרכב שלנו חוגג מחר 11 שנים בדיוק על הכביש ומבחינת אמינות יש לי רק שבחים. ברכב שלנו חיישני ה-ABS זקוקים לניקוי מדי פעם (פעם ב-30 אלף קילומטר, כלומר כל טיפול שני) מכיוון שהם רגישים וגורמים לנורת ה-ABS בלוח השעונים להידלק. בנוסף אחרי 10 וחצי שנים התקלקל ברכב שלנו הרדיאטור חימום והוחלף בשבוע שעבר במוסך רשת של דלק מוטורס (בקיבוץ יד מרדכי אגב) בעלות לא מבוטלת של 2700 שקלים עם מע"מ ועבודה והחלפה של צינור מוביל אליו שהיה קרוע. זה אמנם לא זול אבל בהחלט בלאי שטבעי לרכב בגיל כזה. ההפרש הקטן בין המחיר של משפחתיות ממוצעות מאותו שנתון לעומת ה-626 רק מחזק את ההמלצה שלי על הרכב הזה.

האזהרות היחידות שלי בקשר לקניה הוא לשים לב למקוריות הרכב, הרבה מהרכבים שירתו בחברות ליסינג והשכרה ונתקלתי בהמון אקזמפלרים שעברו המון קילומטרים והחליפו הרבה ידיים אז כדאי לבדוק את הרכב במכון בדיקה וגם לבדוק את ספר הטיפולים ואת הפירוט על טיפולים ותיקונים במחשב במוסכים מורשים.

אתה נוסע במאזדה 626, גומר עליה את ההלל ומצד שני לא מבין למשל למה הגולף עולה יותר כסף ממשפחתיות אחרות.

היתה לי מאזדה 626 במשך 3 שנים. חוץ ממנוע מצוין אין לאוטו הזה שום יתרון. בלטו לרעה הבלמים הספוגיים והחלשים, מערכת ה-ABS שהיתה נכנסת לפעולה בלי סיבה בכל בלימה שהיא קצת יותר מרגועה ולקינוח הגה גרוע במיוחד.

פשוט אני רואה שאתה באמת עם רצון טוב לעזור לאנשים שמתלבטים איזה רכב מתאים להם, אתה כותב בפורום הזה לא מעט, אבל תסלח לי אם אני הייתי לוקח את העצה שלך בערבון מוגבל מאד לאור אהדתך לרכב כמו ה-626!

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נוסע במאזדה 626, גומר עליה את ההלל ומצד שני לא מבין למשל למה הגולף עולה יותר כסף ממשפחתיות אחרות.

היתה לי מאזדה 626 במשך 3 שנים. חוץ ממנוע מצוין אין לאוטו הזה שום יתרון. בלטו לרעה הבלמים הספוגיים והחלשים, מערכת ה-ABS שהיתה נכנסת לפעולה בלי סיבה בכל בלימה שהיא קצת יותר מרגועה ולקינוח הגה גרוע במיוחד.

פשוט אני רואה שאתה באמת עם רצון טוב לעזור לאנשים שמתלבטים איזה רכב מתאים להם, אתה כותב בפורום הזה לא מעט, אבל תסלח לי אם אני הייתי לוקח את העצה שלך בערבון מוגבל מאד לאור אהדתך לרכב כמו ה-626!

איפה בדיוק היללתי ושיבחתי את הרכב? ציינתי שהוא מאוד אמין ומרווח וביחס לפער המחיר בינו לבין טויוטה קורולה למשל מאותה השנה הוא מציע הרבה יותר.

אצלי ברכב הבלמים מגיבים היטב ומערכת ה-ABS ממש לא היסטרית. בנוסף בהגה שלי אין שום בעיה ולראיה הרכב נזקק לכיוון פרונט רק אחרי 11 שנים של נסיעה.

אני ממש לא מבין את הטענות שלך וחושב שההתנגחות הזאת מיותרת לגמרי ומה הקשר של הגולף לעניין??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פיאט בראבה משנת 99 מציעה הרבה יותר מטויוטה קורולה, זו לא חוכמה גדולה.

אתה מספר שאתה נוסע 11 שנה ב-626 אז אלא אם אתה מזוכיסט, היית מוכר את הרכב לפני כן אם לא היית מבסוט ממנו. כלומר משתמע שאתה מרוצה מהאוטו ולכן הוא בבעלותך 11 שנה וגם כשהדביקו לך על השמשה הצעה מפתה לרכישה דחית אותה מכל וכל.

התשובות שלך לחסרונות שמניתי, חוץ אולי מהתשובה על ה-ABS (למרות שציינת במפורש שיש תקלה סדרתית במערכת ה-ABS בדגם הזה) הן לא תשובות רציניות שהייתי מצפה מאחד שמייעץ לאחרים על איזה מכונית לקנות.

צר לי שאתה לא מבין את הטענות שלי, אבל בתור אחד שנוסע ב-626 והתמונה שלו בפורום היא כיסוי גלגל של 626 (עם אזיקונים) איני מצפה ממך להבין.

תוספת:

איני יודע כמה ניסיון בנהיגה יש לך, בן כמה אתה, מה סגנון הנהיגה שלך, מה אתה מחפש במכונית, בכמה מכוניות נהגת במהלך חייך, כרגע אני רואה שהצטרפת לפורום לפני 3 חודשים וכבר הגעת ל-300 הודעות כשחלק מכובד מהן הן תשובות על בקשה לעזרה בבחירת רכב.

אתה מאד נחרץ בתשובותיך ואנשים עלולים להאמין שאתה אכן מומחה בתחום.

מה שאני כן מבקש ממך, הוא להיות קצת יותר צנוע, אם אפשר.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פיאט בראבה משנת 99 מציעה הרבה יותר מטויוטה קורולה, זו לא חוכמה גדולה.

אתה מספר שאתה נוסע 11 שנה ב-626 אז אלא אם אתה מזוכיסט, היית מוכר את הרכב לפני כן אם לא היית מבסוט ממנו. כלומר משתמע שאתה מרוצה מהאוטו ולכן הוא בבעלותך 11 שנה וגם כשהדביקו לך על השמשה הצעה מפתה לרכישה דחית אותה מכל וכל.

התשובות שלך לחסרונות שמניתי, חוץ אולי מהתשובה על ה-ABS (למרות שציינת במפורש שיש תקלה סדרתית במערכת ה-ABS בדגם הזה) הן לא תשובות רציניות שהייתי מצפה מאחד שמייעץ לאחרים על איזה מכונית לקנות.

צר לי שאתה לא מבין את הטענות שלי, אבל בתור אחד שנוסע ב-626 והתמונה שלו בפורום היא כיסוי גלגל של 626 (עם אזיקונים) איני מצפה ממך להבין.

לא כל אחד יכול להחליף את הרכב שהוא לא מרוצה ממנו. אם היה לי תקציב להתקדמות משמעותית הייתי מחליף אבל אני לא חושב שכדאי להחליף רכב בן 11 שנמצא אצלך מהיום הראשון ואתה יודע שהוא שמור ומטופל ברכב צעיר בשנתיים או שלוש שהחליף כבר כמה ידיים וגם עבר יותר קילומטרים מהרכב שלך. דחיתי את ההצעה כי למכור את הרכב הזה לא יעזור לי.

וכן אני מצהיר בזאת שאני מרוצה מהרכב הזה, אולי לדעתך אני מסתפק במועט אבל כרגע וביחס לאלטרנטיבות אחרות אני מאוד מרוצה ממנו, עד כדי כך שבחרתי בטאסה שלו לסמלון שלי (היא באמת יפה לדעתי...)

התקלה היא לא במערכת ה-ABS אלא בחיישנים מסויימים שלה לשזקוקים לניקוי בתדירות גבוה יחסית.

תוספת גם ממני: יש לי ניסיון מספיק בנהיגה (מעל 12 שנה על הכבישים), סגנון הנהיגה שלי בכלל לא קשור וגם מה שאני מחפש במכונית שלי. נהגתי במגוון כלי רכב במהלך החיים שלי, הרבה משפחתומטיות ורכבים ממוצעים וגם בכמה רכבים מיוחדים יותר ואני שמח שיש מקום שבו אני יכול לחלוק את האהבה שלי למכוניות ולסייע לאנשים אחרים כאן בפורום.

התגובות שלי כאן הן על סמך דעתי האישית בלבד ולכן אתה יכול לקבל אותה ויכול לדחות אותה. לא טענתי שאני מומחה ואני לא חושב ככה. לעניין הצניעות לא אתייחס ואני מקווה שכן הדיון ביני ובינך הסתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייק אם היית חובב רכב כמו שאתה מציג את עצמך לא היית אוזק את הטסות של המאזדה שלך.

זה הא' ב' של כל חובב רכב שמכבד את עצמו.

אז טרם תשווק עצמך כמומחה ותפזר מליצות בפורום (ההגה של האוטו מצויין עובדה כי הוא נזקק לכיוון פרונט אחת ל11 שנים) תלך לסדר את רכבך שיראה כמו רכב ולא כגיגית רקובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב שבדקת הוא מודל 99 אני חושב ש-30 אלף שקלים זה מעל למחירון אבל על רכב שמור ומטופל שווה לשלם מעט יותר, בסך הכל זה מחיר ממש מצחיק ביחס לתמורה שהרכב הזה מציע.

1. יתכן ומזדה 626 זו בחירה טובה, אך 30K ש"ח לרכב בן 10 זה לא "מחיר ממש מצחיק". במחיר הזה למשל ניתן להשיג רכב יוקרה מאותו שנתון (סתם כך, לדוגמה, ראיתי וולוו v70 שנת 2000 שמוצע למכירה ב-25K ש"ח).אני לא אומר שעדיף לרכוש את הוולו על פני המזדה, כי בכל זאת עלויות האחזקה של וולוו כנראה יותר גבוהות, אך זה לא מחיר נמוך לרכב בן 10.

2. לכל תוקפי Mike808: אפשר להיות חובב רכב ולנהוג ברכב יפני רגיל/מיושן. אנו חיים בישראל שבה מחירי הרכבים יצאו מאיזון - יש שיקולי תקציב, סדרי עדיפויות משפחה ועוד. כמו כן, אם תבדקו היטב תראו שרוב המתייעצים בפורום הזה אינם מחפשים רכבי ספורט חורכי אספלט אלא רכבים משפחתיים סטנדרטיים אמינים לשימוש יום יומי, כך שלרוב גם ייעוץ של מי שאינו נוהג ברכב ספורט ביום יום יכול להיות מאוד מועיל.

3. אני חושב שהגיע הזמן שכל אחד שמגיב בפורום הזה יציין מה מידת ההיכרות/ההבנה שלו בנושא - מניסיון אישי, מניסיון אישי של מכר, מקריאת עיתונות מקצועית, משמועה או מכח הארה כלשהי. כך הייעוץ יהיה הרבה יותר מקצועי ואמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יתכן ומזדה 626 זו בחירה טובה, אך 30K ש"ח לרכב בן 10 זה לא "מחיר ממש מצחיק". במחיר הזה למשל ניתן להשיג רכב יוקרה מאותו שנתון (סתם כך, לדוגמה, ראיתי וולוו v70 שנת 2000 שמוצע למכירה ב-25K ש"ח).אני לא אומר שעדיף לרכוש את הוולו על פני המזדה, כי בכל זאת עלויות האחזקה של וולוו כנראה יותר גבוהות, אך זה לא מחיר נמוך לרכב בן 10.

אתה צודק בהחלט ראיתי וגם לחקתי בחשבון את הוולו אך ההוצאות והביטוחים שלה יקרים.

אולי חלכם לא יודעים אבל אני רק בן 17.5 וזהו הרכב הראשון שלי אני חושב שהרכב במצב מעולה [ואני לא רק מעיין בו חיצונית]

מחר לוקחים אותו לבדיקה במכון ביפו [ד"א למישהו יש ניסיון איתם?]

הייתה לי בחירה בין פאסט ל626 והלכתי עליה מכיוון שלסבא שלי יש כזאת והוא מרוצה ממנה בגלל חוות דעת מהאנשים מקצועים וגם אבא נהנה מלשבת בה [:] רק לשבת לנהוג ישלו את הפוקוס :] הרכב שראיתי במצב מעולה ועל סף רכישה.

מודה לכול העוזרים ובעיני אין צורך להרים סקנדל כול אחד נותן את דעתו והשני חייב לכבד אותה.

שוב תודה לעוזרים ואעדכן מחר מה קורה. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5240 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...