Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האים עושים פוליש לרכב חדש?

שימו לב! השרשור הזה בן 5655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני די חרד לצבע הרכב השלי (הונדה סיוויק, צבע בורדו), רכב בן חודשיים. כבר אחרי חודש הופיעו שני קילופי צבע, אומנם מיקרוסקופיים, אבל הדבר כנראה מבשר רעות. אתמול כשניגבתי שלשלת ציפור עם מטלית לחה לתינוקות (אני מחזיק ברכב קופסה ובכל פעם בודק את הרכב ומיד מנגב במידת הצורך) - גיליתי כי מטלית קיבלה גוון אדםדם מצבע הרכב. דבר כזה לא ראיתי מעולם על שום רכב, פשות מחריד.

מצד אחד נראה שלרכב כביכול נעשה פוליש כולשהו - אין עלין מקום ללא-swirl marks די עמוקים. במגרש הקבלה אפילו הרמתי געבאלט על כך, אך נרגעתי כאשר הראו לי בדיוק כאלה על יגואר חדש. מצד שני הרכב מתלכלך מדי יום, כמו איזה טרנטה שלא נעשה לה ווקס-פוליש לפחות עשור.

מכאן השאלה - האים בכלל מקובל לעשות פוליש לרכב בן חודשיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש לא, אבל ציפוי ווקס או טפלון בהחלט מומלץ.

מטרתו של פוליש היא לגרד שכבה דקה מאוד מהצבע וכתוצאה מכך לחדש את המראה שלו, אצלך זה לא נדרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש נזקים זהים על יגואר זה אומר שזה בסדר? :|

רוב הסיכויים הם שפשוט ההכנה לרכב לקראת המסירה לא הייתה מספיק איכותית.

אם אתה רוצה צבע נקי וחלק - גש לעסק כלשהו שיבצע לך טיפול דיטיילינג לצבע.

פוליש עדין, ציפוי גלייז ומעל ווקס איכותי.

תתפלא, אבל ה"משוגעים" לתחום מבצעים טיפולים כאלה כבר ביום הראשון שהרכב נמסר להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא לרכב חדש, אבל טיפלתי בצבע אצל "קלינקאר" ואני רוצה לציין לטובה את ההגנה על הצבע לאחר הטיפול. עברו כ-3 חודשים, ועדיין אף טיפת מים לא "נדבקת" לצבע. לדעתי זו השקעה טובה, במיוחד לצבע מטאלי - כי היא עשוייה למנוע צורך בתיקוני צבע בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי יש את האוטו הנ"ל בן 4 חודשים, ויש עליו גם SWIRL MARKS.

ניסיתי לעשות לו ווקס של AUTO FINISH של CARPLAN, ולא ממש עזר, גם האנשים ברחוב לא ממש תורמים ויש כמה שריטות קטנות.

לגבי ירידת הצבע לא שמתי לב למשהו חריג .

לדעתי במסירה של הרכבים הם פשוט מנגבים עם מטלית יבשה והאבק שורט את האוטו.

לדעתי עדיף לחכות קצת עם הדיטיילינג לאוטו, גם ככה האוטו יצבור שריטות מאנשים ברחוב.

מישהו אולי שמע יודע איפה שמים ניילון ששומר על צבע הרכב?

שמעתי מקרוב משפחה שלי שקנה 208פג'ו שהיציעו לו את זה בחנות תמורת 300 שקלים, אני אנסה לברר אצלו על מה בידיוק מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המטלית אכן קיבלה גוון אדום כתוצאה מצבע הרכב שהועבר לה , אתה בבעיה חמורה .

במקרה כזה , שכבת הצבע השקופה ("לכה") שהיא השכבה העליונה ביותר משלושת שכבות הצבע נהרסה כליל .

השאלה החשובה ביותר היא , האם היא נהרסה אך ורק בנקודות מסוימות (למשל הנקודות בהן "נחה" לשלשת הציפורים) , או שבאופן רחב יותר .

בשני המקרים מדובר בבעיה חמורה , שכן כעת שכבת הצבע האדומה (שהיא האמצעית מבין שלושת השכבות) חשופה לחלוטין למפגעים השונים (שחיקה , שמש , גשם וגשם חומצי , לשלשת שתשוב , פירות עצים ועוד רבים) .

למקרה הראשון היתרון המובן מאליו שעוד נותרה שכבת לכה רבה שתמשיך להגן על השכבה הצבעונית שמתחתיה , אך במקרה הזה גם קיימת רגישות גבוהה להמשך התקלפות (אם כי סביר להניח שהגורם הראשוני להרס הלכה הוא לא התקלפות , אלא איכול) של שכבת הלכה מכל הפאנל (הגג\מכסה המנוע או תא המטען\הכנף\ הדלת וכו') .

אם אכן קרה המקרה ונהרסה שכבת הלכה , ללא חשיבות באיזה אופן או איזה היקף , המילה פוליש מעתה תהיה מילה גסה עבורך .

במקרה הטוב מדובר יהיה רק על החלק בו אכן ברור שהלכה נהרסה (גג למשל) , ואת שאר החלקים כן תוכל להעביר פוליש כשתרצה בכך .

אך צריך לנתח היטב מה גרם להרס הלכה , והאם קיים החשש שהוא הסב נזק גם לחלקים נוספים .

בנוסף , מעתה תהיה צריך להקפיד יותר על לחדש את שכבת ההגנה לצבע הרכב , כמובן שבדגש רב על החלק הפגוע .

במקרה כזה יהיה מומלץ לבצע שני סוגי ציפויים , הראשון יהיה הציפוי המתקבל בתהליך הגלייז והשני יהיה ווקס .

אבל זה לא יהיה פשוט , שכן גם חומרי הגלייז וגם חומרי הווקס לרוב (כמעט תמיד במיוחד כשמדובר באלה המשתמשים בהם במכוני הדיטיילינג\שטיפה לרכב) כוללים חומרי שחיקה (הזהים לחלוטין לחומרים הנמצאים בפוליש , במיוחד הגלייז שמוגדר כמעט תמיד גם כפוליש עדין אלא אם ציין היצרן אחרת) .

אני לא אוכל לתת לך המלצה מה לעשות כדי לנקוט משנה זהירות , היות ואתה תלוי בידיהם של בעלי המקצוע אליהם תפנה , ואני בטוח שאין לך כוונה לייבא חומרים בעצמך ולהתחיל ללמוד את טכניקות המריחה\הסרה בעצמך .

בכל זאת , תדאג שכשאתה פונה לבעל מקצוע כזה , הוא יהיה אכן מוכח ושיהיה קשוב לאזהרתך בנושא הלכה .

כיצד תוכל לדעת אם אכן נהרסה שכבת הלכה באופן מוחלט (בלי מכשור מיוחד)?

קנה פוליש עדין במיוחד (לבן) , ובאמצעות מטלית כותנה רכה מאוד ובצבע לבן שפשף אותו בעדינות רבה על הנקודה בה אתה בטוח שכבר היית עד לצבע שהוסר (ולא מעבר לה!)

שוב אני מדגיש שאתה רוצה להפעיל לחץ מינימאלי ככל הניתן , אך בו בזמן לבצע כמה שיותר חזרות בשיפשוף החומר על הצבע .

בכל כמה מחזורים בדוק את המטלית וראה האם הועבר לה צבע מהמרכב , אם כן , הפסק מייד ותבין שכן נהרסה שכבת הלכה .

אם לאחר זמן מה שאתה משפשף את הפוליש עדיין לא הופיע צבע אדום , אך הפוליש נעשה שקוף מאוד או שהוא התייבש , הפסק את התהליך וחזור עליו בשנית .

אם בפעם השנייה עדיין לא הצטבר צבע אדום על המטלית , מזל טוב , הלכה לא נהרסה לחלוטין וכל הלחץ שגרמתי לך מיותר :oops:

בברכה ,

גלעד מאנע .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי הבעיה היא לאו דווקא באקזמפלר שלי, אלה בהרבה הסיוויקים משנת ייצור 2008 אם לא בכולם. היום תפסתי את בעל הסיוויק ES שחונה לידי, וביחד ניגבנו שלשלת ציפור מרכבו. הסמטוטון קיבל צבע כחול כהה של רכבו. האיש כמובן גם היה נדהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנ מסכים עם חובב השוודיות , למרות שהצבע של הונדה הוא צבע שקל לפגוע בו (צבע רך) , זה בלתי נתפש .

או שהמכוניות עוברות תהליך ציפוי הגנה (ווקס על סוגיו) שמכיל גם צבע הזהה לצבע המכונית (אני מטיל ספק בכך אבל זה אפשרי) , ו\או שהמגבונים האלה חריפים מידי (הם לרוב מכילים אלכוהול , אבל האלכוהול היחיד שאני רק משאר שיכול להוביל לפגיעה כזו בלכה הוא Isobutanol , בעוד שאני שוב רק משאר שהמגבונים לא יכילו אלכוהול אחר מ-Isopropyl השכיח יותר) .

אני חייב להודות , אני מופתע מכמה שהעניין מסקרן אותי ואני אשמח לשמוע על כל התפתחות שתהיה .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת... הייתה מנגב את התוסיק של הרך הנולד עם יזובוטנול? המגבון מכיל קצת גליקול, קצת סבון וקצת חומר ריח. יש לו אומנם חומציות מאוד נמוכה (PH 6), היא לא אמורה לפגוע בשום דבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבוני תניקות לא יכולים לגרום לשום נזק בצבע הרכב , רובם ככולם אינם מכילים אלכוהול , ומוספגים עם מעט סבון , תמציות ריח ומעט גליקול.

אין ספק שהבעיה היא איכות הצביעה ואו הטיפול לפני המסירה ברכב.

ברכב כל כך חדש אני באופן אישי הייתי פונה ליבואן ומיידע אותו על הבעיה על מנת לרשום אותה בצורה רשמית בספר הרכב.., שבכל מקרה עתידי לפחות יהיה תיעוד לתחילת הבעיה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הבאה, תנסה לרכך את הצבע לפני שאתה מסיר את הלכלוך מהצבע.

אל תשתמש במגבון, ותבדוק מה קורה - לדעתי לא אמורים להשאר שאריות צבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה "לרכך את הצבע"?

אגב, חברתי בחנה את הנזק על קצה הטסה המטלית, אשר עליו טענתי כי נגרם מדפיקת דלת של רכב אחר, והיא אומרת שזה קילוף צבע ולא מכה. הקילופים האלה מופיעים כמו פיתריות אחרי הגשם. אומנם הם מאוד קטנים ועל מנת למצוא אותם צריך לדעת היכן זה נמצא ולהתבונן, אבל זה בכל זאת מאוד מחריד. השאלה היא האים ווקס טפלון יפתור את הבעייה.

ולכתוב או להתקשר ליבואן זה ביזבוז זמן ועצבים. עדיף להוציא כמה מאות שקלים על הטיפול ולא על השיחות איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

My Bad.

התכוונתי פשוט לרכך את הלכלוך לפני שאתה מסיר אותו מהצבע.

במקרה שלך גם מים וסבון רגיל לרכב יעשו את העבודה.

פשוט תן למים ולסבון לרכך את המקום לפני, ותסיר את הלכלוך כך, ללא המגבון המדובר.

כדאי להסיר באמצעות מטלית מיקרופייבר, אבל אני מניח שגם מטלית רגילה תהיה סבירה.

המטרה שלך היא לגלות האם עדיין צבע הרכב עובר למטלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...