Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טמפרטורת עבודה של גיר VW

alpine
שימו לב! השרשור הזה בן 6053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנא ציין את סוג הרכב ושנת ייצור וסוג התיבה בכדי שתקבל תשובה מדוייקת ולא בערך.

רדיאטור סתום,מאוורר לא תקין

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בהנחה שאתה מדבר על גיר אוטו של גולף דור 4 (01M)

הטמפרטורה הנורמלית הינה בין 100-120 מעלות .

ב 130 מעלות מחשב הגיר יבצע החלפת הילוכים מאוחרת כדי למנוע את עליה בחום הגיר

ב 135 מעלות המחשב מכניס את הגיר למצב חירום ,קרי הילוך שלישי ,עד ירידת הטמפרטורה .

במידה ומערכת הקירור תקינה ,הקולר לא סתום ולא חסר שמן ,אין סיבה להתחממות הגיר

במצב כזה אם עדיין מבחינים בערך חום גבוהה תיתכן בעיה בחיישן שהוא חלק מצמת החוטים של הגיר .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הבעיה של התחממות יכולה לנבוע גם מגיר לא תקין? או שזה קשור רק במכלולים שמסביב קרי קולר סתום, חיישן דפוק, חוסר שמן. האם סביר שאחרי 60.000 ק"מ ילך גיר? שאלה נוספת כל כמה זמן מחליפים שמן גיר ופילטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אם הגיר מתנהג תקין בהתחלת הנסיעה (כ 20 דקות)עד התחממות השמן

ורק לאחר התחממות השמן מתחילות בעיות ,אז ככל הנראה הבעיה במערכת הקירור

של הגיר ,או תקלה בחיישן הטמפרטורה של השמן גיר שמוציא ערך שגוי,וזה דיי שכיח .

לגבי השמן ,אין צורך להחליף את השמן ללא כל סיבה ,בטח לא בקמ כזה .

אוליי תספר קצת יותר על הבעיה שלך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה פעם אחת בלבד לפני 3 שבועות היה יום חם לאחר נסיעה ממושכת בעיר הגיר השתגע פתאום לא החליף הילוכים. לאחר חניה של כשעה חזרתי לרכב ומאז הרכב כרגיל. אני לא נוסע ברכב הרבה בסביבות 20ק"מ ליום כך שאין בעיה. היום בדקו לי את טמפרטורת הגיר והמחשה הראה על 120 מעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לפי מה שאתה מתאר אני חושב שיש לך בעיה במקרן של הגיר

ובתנאים קשים הטמפ מגיעה ל 130 והגיר משתגע .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקולר או בשמות נוספים נקרא מקרן או מחליף חום ליתר דיוק, תפקידו לקרר את נוזל ATF (שמן גיר). (ראה קובץ מצורף)

תחילה יש לחבר את הרכב למחשב איבחון ולבדוק האם יש תקלות המצביעות על בעיה בגיר.

מנסיון מצטבר הבעיה היא בדרך כלל בקולר השמן שנסתם או שמן מתערבב עם נוזל קירור ולכן יש לבצע מספר פעולות בכדי למנוע נזק לגיר.

1. ניקוי מערכת הקירור צנרת,מיכל עיבוי במידה ושמן התערבב עם נוזל קירור

2. החלפת שמן גיר (מומלץ שתי החלפות)

3. החלפת הקולר

מחיר הטיפול שציינתי הינו בסביבות 1500 שקלים כולל חלקים (ההערכה גסה).

שאלות

האם השתמשת בנוזל קירור מקורי מאז שהרכב נמצא אצלך ? אנא רד לרכב ובדוק מהו צבע הנוזל במיכל העיבוי (בצד שמאל של הרכב קיים מיכל למילוי נוזל קירור).

כמו כן פתח את פקק המיכל (כאשר המנוע קר) ובדוק האם במקרה קיימת שכבת שומן צפה מעל פני נוזל הקירור.

חזור לדווח.

המלצה

אל תמשיך לנסוע עם הרכב לפני שהרכב נבדק במוסך !! תקלה מהסוג שרון ואני תיארנו עלולה לגרום לנזק כבד לגיר ואז באמת תצטרך לשפץ את הגיר בעלות 6000-10000 שקלים.

coller.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב ניסרק על ידי מחשב ולא נימצאו תקלות בגיר הדבר היחידי שנמצא היה טמפרטורת גיר גבוה. השמן לא התערבב עם המים. מדוע להחליף פעמיים שמן? לפי כל הסימנים ניראה לי שזה כמו שאתם מציינים הקולר. המליצו לי להוסיף קולר חיצוני מה דעתכם? האם יש מישהו מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין צורך להתקין מקרן נוסף

2. יש לבדוק את הגיד והרכב במוסך המתמחה ברכבי VAG (לא בצ'מפיון) ולהחליט מה לתקן

3. רשמתי להחליף שמן גיר פעמים רק במידת הצורך, כלומר אם הקולר תקול ייתכן ששמן גיר עבר למערכת הקירור ובשלב הקטלני נוזל קירור עלול להכנס לגיר ואז מומלץ לבצע שתי החלפות בכדי לנקות את הגיר.

מהי הטמפ' שנרשמה במהלך הבדיקה ובאיזה אופן הבדיקה בוצעה ? בנסיעה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך,אולי באמת אין צורך,אבל מה שבטוח להזיק זה לא יזיק,ימנע התחממות עתידית,ייתן מקדם ביטחון לגיר שהוא הרכיב הכי יקר והכי מסובך ברכב הזה,וזול מאוד לביצוע.

אז למה להתחיל ולשחק עם הרכב בלשער מה לא טוב,להתרוצץ בין מוסכים,,לזרוק כספים סתאם, אם אפשר להתקין קולר קטן ולגמור עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפרטורה שנירשמה הייתה 120 מעלות לאחר שהרכב היה מונע שעה וחצי חלק היה בנסיעה וחלק בחניה לא הגעתי למצב שבו הגיר השתגע למעט פעם אחת ויחידה. דבר נוסף זה היה בבוקר מזג אויר נוח לא חם. הבחור המליץ להחליף קולר ולהוסיף נגד, הקולר נשמע לי הגיוני להוסיף נגד לא ניראה לי ואתה בטח מבין למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...