Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת אישית לאחר 5 נסיעות מבחן בדגמי 2,000 סמ"ק

Guest anakonda
שימו לב! השרשור הזה בן 6014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל למי שהציע את ההודנה היא יורדת מהפרק עקב הגדרת המנוע :1799 בזמן שאבי מקבל סיפסוד לרכב 2.0 והוא רוצה לנצל את כל ההטבה במס.

יוסי

לא מדוייק, הפטור למנוע 2000 נקבע לפי מיסיו של רכב מייצג כלשהו עם מנוע 2000.

זה לא אומר שאתה לא יכלו לרכוש רכב עם מנוע 1800, יתכן מצב שגובה המיסים של הסיוויק 1800 גבוה מסך המיסים של ה 3 עם מנוע 2000.

אתה צריך לבדוק את גובה הפטור של אביך, לבדוק את גובה המיסים של הרכב שאתה מעוניין ולקבל החלטה.

בהחלט יתכן מצב שרכב שהמחיר הרשמי שלו גבוה יצא זול מרכב שהמחיר המלא שלו נמוך יותר.

המיסים על הרכב נקבעים לפי המחיר שהיבואן קונה את הרכב מהיצרן ולא לפי המחיר שהוא מוכר אותו כאן בארץ.

יש הבדלים בין היבואנים כי הם עובדים עם אחוזי רווח שונים, ולפעמים יש הבדלים בין רכבים ארופאים ליפנים מבחינת עלות המס, ככל שהיין נמוך יותר, והיורו גבובה יותר, כך עולה ערך הפטור שלך ברכישת רכב ארופאי.

לסיכום, תבדוק כמה עולה לך הרכב בניכוי הפטור, כי שווי הפטור משתנה מרכב לרכב, זה לא משנה כמה הוא עולה לישראלי המצוי, השאלה כמה הוא עולה לך.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אוקטביה מרווחת ? ממש לא

כל פעם שאני מזמין מונית אני מציין שלא יגיעו עם המכונית הנ"ל

פעמיים נסעתי בכזאת

1 - נכנסתי למונית כמו סרדין וניסיתי לקחת את הכיסא הכי אחורה (נהג המונית איים עלי שאני לא אשבור לו את הדיבורית וכי אין עוד מקום ללכת אחורה עם הכיסא )

אמרתי לו ביי ושאני לא מסוגל לסוע כך יותר מ2 דקות

חשבתי שהכסא היה שבור ולא היה אכפת לי לנסות עוד פעם אז הגיע עוד אחת ואותו סיפור איתה ...

בקיצור היא ממש לא מרווחת

הונדה אקורד לעומת זאת מרווחת ותתאים בול

באיזה קבוצה ב NBA משחק אדוני ?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק, הפטור למנוע 2000 נקבע לפי מיסיו של רכב מייצג כלשהו עם מנוע 2000.

זה לא אומר שאתה לא יכלו לרכוש רכב עם מנוע 1800, יתכן מצב שגובה המיסים של הסיוויק 1800 גבוה מסך המיסים של ה 3 עם מנוע 2000.

אתה צריך לבדוק את גובה הפטור של אביך, לבדוק את גובה המיסים של הרכב שאתה מעוניין ולקבל החלטה.

בהחלט יתכן מצב שרכב שהמחיר הרשמי שלו גבוה יצא זול מרכב שהמחיר המלא שלו נמוך יותר.

המיסים על הרכב נקבעים לפי המחיר שהיבואן קונה את הרכב מהיצרן ולא לפי המחיר שהוא מוכר אותו כאן בארץ.

יש הבדלים בין היבואנים כי הם עובדים עם אחוזי רווח שונים, ולפעמים יש הבדלים בין רכבים ארופאים ליפנים מבחינת עלות המס, ככל שהיין נמוך יותר, והיורו גבובה יותר, כך עולה ערך הפטור שלך ברכישת רכב ארופאי.

לסיכום, תבדוק כמה עולה לך הרכב בניכוי הפטור, כי שווי הפטור משתנה מרכב לרכב, זה לא משנה כמה הוא עולה לישראלי המצוי, השאלה כמה הוא עולה לך.

בהצלחה

בעניין הפטור אתה צודק אבל ב-2000 סמ"ק יש גם תוספת קצבה די משמעותית למי שאישרו רכב בנפח 2000. את התוספת הזאת מפסידים אם קונים רכב שנפח המנוע שלו נמוך מ-1800 סמ"ק (עגולים)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לאחר בדיקה עם ביטוח לאומי נאמר לי הדבר הבא:

ישנו דגם רכב מייצג תג מחיר בכל קטגוריה ברכב עד 2.0 סמ"ק(הרכב שאני מעוניין לרכוש)עומד על סף מס של 64K

באם אני מעוניין לרכוש רכב עם עלות מס יותר גבוהה מהמס הנ"ל אני משלים מכיסי שלי!

ניצול המיסים במאזדה הוא:53K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי, עכשיו תבדוק את המיסים על הפוקוס, יתכן שבפוקוס 2000 המיסים הם מעל 60000 ש"ח, ואז למעשה אין לך פער במחיר, או שאפילו הפוקוס תצא לך קצת יותר זולה. אתה יכול לבדוק את זה בטלפון אתה לא צריך לגשת לאולם התצוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי על כסא גלגלים וכאשר הוא היה צריך להוריד את הבגאז' מכסא הגלגלים (מצב ישיבה) הוא לא היה מסוגל - גבוה מאוד.

וכאשר הוא היה צריך להיכנס לסיטרואן הרכב היה נמוך מהכסא והוא נתקע בדופן הדלת העליונה.

מקווה שעכשיו יותר ברור.

אם הוא היה רוצה להכנס לסיטרואן, הוא היה צריך להוריד את הכסא עד הסוף ואז כשהוא בתוך הרכב להעלות אותו למעלה.

לאבא שלי היה הרבה יותר נוח עם מכונית 3 דלתות. הוא התיישב, קיפל את המושב של הנוסע והכניס את הכיסא אחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי כמה שאתה צודק... לא נסעתי ב C4 עם 2 ליטר אבל אני מכיר מה 407...

על הנייר הסיטרואן מאיצה קצת יותר טוב מהפוקוס, בפועל ההשהיה הזאת בתגובה לגז, בד"כ ממצב עמידה, פשוט מקלקלת את הכיף.

אני יודע שאין מושג כזה, אבל פיז'ו-סיטרואן הצליחו להמציא אותו:

"דוושת גז לא מתקשרת"

מי יודע, אולי צ'יפ יכול לשנות את מה שהיצרן קלקל

יש לנו C4 2 ליטר, ואין בעיה של השהיית גז. נכון שצריך להיות מאד עדינים כשיוצאים מהמקום, אבל אם עושים את זה כמו שצריך המכונית הזו זריזה למדי. צריך לתת מעט גז בהתחלה, וכשהמכונית מתחילה לזוז ללחוץ יותר ויותר עד ללחיצה מלאה. בדרך כלל שומעים גם חריקת צמיגים קלילה (מאד קלילה, בכל זאת - C4...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, לרוב מסקונתיך יש לי הסתייגויות. הן אמנם אישיות ואינדיבידואליות, אבל בכ"ז:

בכל הרכבים האמורים (למעט הסובארו שלא היתה לפני מספר חודשים) ביצעתי נסיעות מבחן בטרם רכשתי את רכבי. נסיעת מבחן אחת על גולף הבהירה לי שמדובר בליגה אחרת. אמנם, אני רכשתי TSI, אבל בשבילך יש ג'טה. אני לא מבין למה לא נסעתם עליה, אני מאוד ממליץ לך לנסות.

אני כמעט מסכים לגמרי. לפני שקנינו את ה-C4 בדקנו את הפוקוס ואת המזדה 3. ה-C4 היתה הרבה יותר נוחה משתיהן. אמא שלי קנתה ג'טה, והיא הרבה יותר זריזה מכל שאר המכוניות שמתהדרות ב-150 כוחות סוס (כולל ה-C4). היא יותר נוחה מכולן חוץ מה-C4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי לפרוד ונאמר לי הדבר הבא:

סכום המס על פורד פוקוס הוא 65K מתוך 140K מחיר דגמי 2008

כלומר אני "מנצל" את מיירב המס על הרכב ואפילו צריך להוסיף אלף שקלים מהכיס על תשלום המיסים

מחיר הרכב לאחר המס הוא:75K לעומת המאזדה שהיא 80K סיטרואן 79K סובארו 79K

כולן יוצאות בערך אותו מחיר ואין באפשרותי לרכוש רכב "מנהלים" כדוגמת גיטה B4 וכו

לכן אני נאלץ להתפשר על המאזדה או סיטרואן(קשה לאבא להכנס-יותר נוחה ומרווחת מהמאזדה)

אבל הבנתי שיש בעיה של אמינות בסיטרואן וסחירות נמוכה והרבה הפסד במכירה לעומת המאזדה!

בנוסף אין הבדלים משמעותיים לעומת המאזדה בגירסאות 2.0 סמ"ק(כגון גג נפתח וכו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למנגנון הפותח וסוגר את דלת תא המטען:

הביטוח הלאומי מממן 95% מהאבזור הדרוש לנכה.

זה גם כולל רובוט לכסא הגלגלים (שעלותו יותר מ-30,000 ש"ח), כשבתוך "חבילת" הרובוט ישנו גם אותו המנגנון.

אולם לא נראה לי שנכה כלשהו יצליח לשכנע את הביטוח הלאומי שהרכב שהוא בחר הוא היחיד שמתאים לו ושהוא חייב את המנגנון הנ"ל, כאשר אינו מתקין רובוט.

במקרה כזה תצטרכו לשלם מכיסכם את ההוצאה.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהג'טה רכב מצויין בגירסת ב 2.0 המאובזרת שאגב מחירה 156K על הכביש כולל הכל.

לאחר נסיעת מבחן גילינו שמדובר ברכב מרווח מאוד ומפנק ועם באגז' ענק...

ממליץ,

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה קבוצה ב NBA משחק אדוני ?

זה היה שהיתי 195 בערך אבל עדין בכל אוטו כמעט אני נכנס והאוקטביה היתה ממש קטנה

היום אני יותר אבל זה לא הנושא

ג'טה היא גם אפשרות טובה

אם אין תקציב בשבילה אז פוקוס תהיה מעולה לדעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין ממתין לנסיעת מבחן למאזדה

במידה ואכן תאמת את הביקורות של נוחות הנסיעה אני ירכוש את הפוקוס 4 דלתות

לצערי עדיין איך רכב בסוכנויות חיפה על מנת לבצע נסיעת מבחן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי שוב עם ביטוח לאומי והדגם המייצג את המנועים של 2.0 סמ"ק הוא הונדה אקורד

אז הרמתי טלפון לסוכנות הונדה ונאמר לי כי עלי להוסיף 88K ולא כמו שנאמר ע"י אדם בשירשור רק 82K

ולכן הוחלט עדיין להשאר עם ההחלטה פוקוס או מאזדה

מה היתרונות מבחינת אחזקה וחסרונות ברכישת כל אחת מהמכוניות הנ"ל מניסיון אישי?

תודה מראש

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...