Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיוויק 2009 או טויוטה קורולה GLI

ofer1212
שימו לב! השרשור הזה בן 5358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום המשפחה מעוניינת בימים הקרובים לקנות אחת משתי המכוניות הנ"ל . הרכב מיועד בעיקר לנסיעות בתוך העיר . רציתי לקבל חוות דעת על שתי המכוניות ( בעיקר מאלה שיש להם אחת כזאת ) אם זה בצריכת דלק או חלקים , אמינות ,איכות ,( אפשר גם להתייחס לעובדה שהסיוויק מיוצרת בטורקיה ) מדובר בקניית רכב לטווח רחוק ולא לשם מכירה בעוד מספר שנים . ההונדה סיוויק 135k ואיול הקורולה 130k. תודה רבה לעוזרים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיוויק, איו תלונות.

צריכת דלק לאחר 8000 ק"מ ע"פ המחשב דרך (שלא אופס מעולם) היא 13 ק"מ לליטר.

הרוב נסיעות בינעירוניות מהירות.

את הקורולה לא אהבנו, רכב ההדגמה קירקש כולו, המנגנון של הכיסא לא עבד, היו פלסטיקים שנשרו ממקומם, הריפוד סוג ז' והכי גרוע היה הגיר הרובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בעד הסיוויק, לדעתי אם ניתן לעשות מאמץ ולקנות את גירסת ה5 דלתות אז בכלל אין שאלה מה עדיף...

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוב הנסיעות בעיר, למה לא לרכוש מיני\ סופר מיני ולחסוך 30K , ועוד הרבה הרבה דלק ??

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי סיוויק חדשה ולאחר כשישה חודשים אני יכול להעיד שלמדינת המוצא (טורקיה) אין שום השלכה. הרכב מוצק ודבר לא נשר ממקומו. הרכב נעים לנהיגה, חסכוני בצורה מפתיעה, שקט ומרווח. תא המטען קטן יחסית. לסיוויק גיר אוטומטי עם 5 הילוכים ולקורולה 4. גם הקורולה טובה (היתה ברשותי 2007) אבל במידה שההפרש הוא כ 5000 ש"ח, לך על הסיוויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה אבל סיוויק זה אוטו גדול יותר עם מנוע גדול יותר שעדיף פחות לנסיעות עירוניות

מולה עומדת הקורולה נכון היא לא ברמה של הסיוויק אבל היא יותר קטנה ומנוע קטן יותר עם אבזור גירסת GLI

אז אולי לא ללכת על עיוור על הסיוויק ולחשוב טוב על קורולה אוטמטית מאובזרת שתעשה מצוין את העבודה

אמינות ואיכות של טויוטה אין מה לחשוש

מיצובישי לנסר 09 שחורה 143 כ"ס

פיאט בראבו 98 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קורולה 98 עם 265K, יד ראשונה ולפני חודש קיבלתי סיוויק 5 דלתות חדשה. בעיות שהיו לי בטויוטה:

1. בולמי זעזועים שהוחלפו באחריות בערך ב90K (אני מניח שהיה לי חלק בזה).

2. צירייה, שהוחלפה באזור של 250K.

3. בערך באותו זמן הוחלף מסב מאחורה.

4. לפני 3 שבועות הוחלפה תושבת גומי של מנוע.

אני מזכיר 11 שנים, 265000 ק"מ. כל השנים האלה נשארתי באותו מוסך מורשה של טויוטה. יום אחרי ביקור במוסך אני מקבל טלפון ושואלים אתי האים הכול היה בסדר. מדי פעם מתקשרים מטויוטה (או חברת סקרים מטעמם) עם שאלון מאוד מפורט על שביעות רצוני משירות שקיבלתי.

בסיוויק מהרגע הראשון התגלתה בעיה (תוכל לקרא עליה כאן http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=244794 ). לקח לי שלושה ביקורים במוסכי הונדה, כדי שהם יכירו שכן קיימת הבעיה (בטויוטה הספיקה שיחת טלפון 1 כדי שיחליפו 2 בולמים נוזלים ב4 חדשים). הרכב עכשיו נמצא במוסך המרכזי, אחרי שהבטיחו לי לטפל בו תוך שעה. אחר כך תוך 3-4 שעות. אחר כך אמרו תבוא מחר.

אז ככה, מתוך ניסיון אישי :

בטויוטה קיבלתי שירות מהיר, יעיל ובלי להתקמצן.

בהונדה יש אנשי שירות אדיבים, קפה מצוין ואולם המתנה נחמד. אפילו החזירו אותי הביתה.

פתרון לבעיות? תצטרך לעבור שבעת מדורי ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין הסיפור שלך על קורולה 98 לנושא הנידון.

בנוסף, אין להכליל את כל המוסכים של הונדה ושל טויוטה על סמך המיקרה שלך.

לעניין קורולה וסיוויק 2009.

סיוויק לא גדולה יותר מקורולה ולמרות המנוע עם נפח יותר גדול היא חיסכונית לא פחות מקורולה אוטומטית (לא רוטוטית).

היתרון של סיוויק, לדעתי, עיצוב, כח, הנאה מנהיגה.

היתרון של קורולה- בגאז' גדול ויותר נח להכנסת חפצים, הביטוחים יותר זולים ואולי באהדה של יצחק לוי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר ישיר - שירות לקוחות.

בקנית רכב חדש אתה קונה אותו יחד עם שירות של היבואן למשך 3 שנים (במיקרה הנידון). וכל מוסך (מרכזי או מורשה) לא יכול לעשות צעד אחד בלי אישור של נציג שירות. במיקרה שלי הספקתי כבר לבקר ב2 מוסכים שונים של הונדה וטענות שלי לא אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר את הדבר הכי חשוב, הסיוויק מגיעה עם מערכת בקרת יציבות ו-6 כריות אויר

הקורולה מגיעה עם -4 כריות אויר וזהו.

התידת הילוכים של הסיוויק היא בעלת 5 יחסי העברה לעומת 4 בקורולה האוטומטית,הרובוטית פשוט לא נעימה לנסיעה נקודה.

אם מעניין את פותח השירשור היו פה מלא שרשורים על הקורולה,פשוט תעשה חיפוש ותראה על מה מדובר.

בנוסף חובה לבצע נסיעת מבחן של לפחות 30 דקות בקורולה בשביל להתרשם מאופי פעולת התיבה,לא לקנות בלי זה!

לגבי השירות לקוחות, לא מדד בכלל בגלל שלא ממש שמענו סיפורים מזוויעים על מאיר היבואן של הונדה,בכל מקרה זה תבדוק שהדגם אוטומט אכן מגיע מיפן כמו הרובוטי,זה בכלל לא מובן מאליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

אני הייתי הולך על הקורולה.

1.קח נסיעת מבחן כי באמת יכול להיות שלא תאהוב את הגיר הרובוטי,למרות שאני כן אהבתי,בהנחה שאני נהג שאוהב גיר ידני,ואם הייתי מוצא אודי A3 ידנית הייתי קונה אותה אך לצערי פה בארץ 90% מעדיפים אוטומט לכן מצאתי רק אוטומטית טיפטרוניק.

2.צריכת דלק,מנסיון האוטו הזה חסכוני בטירוף כמו להחזיק אוטו קטן 1400 אך עם מנוע 1.6 חזק 124 כ"ס,אני לא מגזים,אך צריכת הדלק של הקורולה היא לא יותר מ12 ק"מ לליטר בתוך העיר כולל עליות בחיפה.

3.ביטוח מקיף,אני לא רוצה להגיד לך שום דבר פה,אתה לבד תתקשר לסוכנות ביטוח עכשיו ותבדוק,אתה תקראה לבד כמה יקר לעשות ביטוח להונדה.

4.פה כמו סעיף 3 ,תתקשר לסוכנות טויוטה והונדה ותבקש מפרט טיפולים כולל עלות חלקים ועבודה לשני הרכבים,אתה תראה לבד עד כמה יותר יקרים הטיפולים של הונדה.

בכל מקרה,אני ממליץ לך לקחת נסיעת מבחן את שני הרכבים,כי הרבה פעמים הבן-אדם קונה רכב מהלב,ולא מעניין אותו עלויות וכו...

בקשר לבטיחות: בתוספת 2500 שקל בקורולה,תוכל לקבל אותה עם 7 כריות אויר ומערכת VCS(בקרת יציבות),ותשאר יותר זולה מהסיוויק,בקשר למחיר,על איזה קורולה אתה מדבר?

כי הקורולה GLI PLUS שמגיעה עם ה7 כריות אויר ומערכת בקשר יציבות עולה 120 אלף שקל ולא 130

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...