Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות --- מכונאי חובבן!

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 6829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם היום מכשירי הדיאגנוסטיקה הממוחשבים אינם מגלים הכל ובמיוחד לא את המקור לתקלה ויש צורך בניסיון אנושי רב כדי לאתר תקלות מסוימות. אחת הדרכים המקובלות ורבותי זה חלק מהחיים,היא דרך הניסיון.. מנסים לתקן או להחליף את החלק שהכי סביר שהתקלקל וממשיכים הלאה... גם רנטגן לא עוזר לאבחון "מחלותיו" של הרכב ולפעמים אין מנוס מדרך ארוכה ויקרה. מי שבד"כ משלם הוא הלקוח אבל זה נורמלי.
האם זה צודק שהלקוח ישלם על כל החלקים התקינים שהוחלפו ברכבו ללא צורך, אחרי שהסתבר לבסוף שלא בהם הבעיה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא צריך להיות בעל מקצוע כדי להבין שהמוסכניק שלך גרוע.

תסתכל אם הוא עובד נקי ומסודר, תסתכל איך הוא מרים את האוטו על הליפט, תסתכל שהוא מתעסק במה שצריך ולא במה שלא צריך.

צביקה ציין שהאמון של הלקוחות שלו זה במקום הראשון אצלו. הבעיה היא שלא כולם הגונים ומנצלים לרעה את העובדה שהלקוח מאמין במוסכניק כמו שקרה לי כמה פעמים ויצאתי עם נזקים באלפי שקלים.

נכון שיש אנשים טובים אבל יש גם כאלה שלא וכן יש דברים שאפשר לראות, למשל להרים אוטו על ליפט, פעולה פשוטה נכון? מסתבר שלא לכמה מוסכניקים ובשביל זה לא צריך להיות בעל תעודה כדי להבין שהבנאדם לא יודע לעבוד. ורוב האנשים שכותבים פה שהמוסכניק גרוע זה לא כי הם סתם עמדו מהצד והסתכלו אלא כי אותה הבעיה חזרה על עצמה אחרי כמה ביקורים באותו המוסך.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם דוגמא הכי פשוטה בעולם לכמה מכונאים לא מקצועיים בימינו...

הלכתי אתמול לחזק את מיגון הגחון ברכב של הורי (פג'ארו 01) כי זה התחיל מעט להרעיש...הלכתי למוסך של חבר....בעודי מחכה שליפט יתפנה (חיכיתי הרבה כי אני לא משלם ככה שאני מעלה את הרכב על בסיס מקום פנוי נטו...) אני רואה מכונאי כ40 דקות מנסה לפתור בעיה בגולף 2.0 ליטר שעומדת שם, נלחם איתה ספריים קרבורטור למצערת בלאגן ואללה ודוניה ומה שאתם רק רוצים (הבעיה היתה נותנים גז...לוקח לטורים קצת זמן לעלות המנוע מגמגם ועולה בצורה לא חלקה) טוב אחרי 40 דקות שנמאס לי כבר לראות את המכונאי מפרק חצי אוטו, ניגשתי ושאלתי אותו אם הוא יכול לתת לי דקה, הוא אמר "אני כבר קרוב לפתרון" שאלתי בכל זאת אם בא לו לתת לי דקה....וקראתי למנהל שהוא גם חבר, בקיצור ניגשתי לרכב..ומהכרות איתו אני מכיר את התופעה...ניתקתי את הפלאג של הMAF SENSOR והאוטו הפך בין רגע לפנטר....זה בדיוק העיניין - מכונאים היום ל-א יודעים לעבוד !, ואני בכלל לא מתחיל ושואל למה הטמבל הזה לא התחבר עם VAG COM (שקיים באותו מוסך!!!!!!) והיה רואה ישר את התקלה...

הקדמה בעטה את המכונאים אחורה ואין יותר מידי בעלי מקצוע טובים בחוץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה מסיבה אחת פשוטה, היום לאף מוסכניק את תעודה. מה שקורה זה שלבעל המוסך יש תעודה ולכל הפועלים שהם בסופו של דבר אלה שאמורים לתקן את הבעיות אין תעודה. יוצא מצב שבנאדם בלי תעודת מכונאי מתקן לך את האוטו מה שאומר שהכנסת את האוטו לחאפר גם אם הכל עם רישיון וחוקי.

גם במורשים המצב דומה ועצוב לראות ילד מטפל בפיג'ו ספורטיבית או ערבי שמוריד מכסה שסתומים כדי לשים אטם חדש מסיליקון אדום אפור ולא מבינים למה הנזילה עדיין נמשכת. בגלל זה כדאי לפנות לבעלי מקצוע כמו צביקה או בני ששם יש בנאדם אחד שמטפל בבעיה והוא יודע לתקן אותה כי יש לו את הקישורים לזה וגם שתבוא ותשאל שאלה לא יזרקו אותך בין כל העובדים כי כולם עבדו לך על טיפול 10 אלף.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם דוגמא קטנה לחיפוף מצוי.הקנגו שלנו עבר החלפת מסנן דלק באיזה טיפול במוסך מורשה.ולא פעם אחת-מספר פעמים.וכל הזמן בצינור דלק היו בועות אוויר קטנות.חלק מקורי,מוסך מורשה...טוב-חשבנו אולי זה צריך להיות ככה.עד שמצאנו מוסך כללי(בעיקרון של רכבים אמריקאים אבל טיפל לי בפיאט וגם בקנגו)ושם הוחלף שוב מסנן.וראו איזה פלא-אין בועות אויר.במוסך המורשה לא ידעו איך לשים את המסנן כמו שצריך,ובמוסך לא קשור ידעו.אני לא מבין גדול במכונאות(ציטוט:"טוב-חשבנו אולי זה צריך להיות ככה"),אבל יש דברים שישר מזהים.כמו החלפת משולשים במשולשים נחותים(הדבר היחיד שטיפלתי במוסך,חוץ מהאלטרנטור)בפיאט,והתקנתם בצורהעקומה.העקימות הזו גרמה לחלק במכלול גלגל לגעת בחלק אחר ולעשות רעש מהחיכוך.איך טיפלו לי בזה כשחזרתי למוסך?עם,תאמינו או לא,fuc**ng לום.דחפו לום ועיקמו.מיותר לציין שמכיוון שהמשולשים היו לא מאיכות איי-איי-איי הבעייה חזרה קצת לפני התאונה שלי.

למוסך "הכוכב" אני כנראה לא חוזר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חייל היתי נהג קרבי ומדי פעם שלא היתה פעילות היתי לוקח את הרכבים ה"אזרחיים"כמו קנגו ואסטרה למוסכים באזור המרכז ובשיחה עם הרבה מכונאים שם או יועצי שירות נוכחתי לדעת שרובם לא למדו את המקצוע ולרובם אין תעודת הנדסאי רכב ורובם התחילו כמכונאים זוטרים בחברה,וכן רובם חרטטנים לדוגמא:לקחתי אסטרהdti למוסך המורשה באזור המרכז ושדיברתי עם המכונאי שעבד על הרכב על הטורבו הוא התווכח איתי אם קוראים לזה מגדש טורבו או מדגש טורבו כי לטענתו זה מדגש כי זה מדגיש את הכוחות סוס וכן הוא היה רציני.אז זו סתם דוגמא ליענו מכונאים! אז בכל דבר לא רק בתחום הרכב יש כאלו שמבינים ומקצוענים וכאלו שלא!

לצערנו ולפי דעתי רובם לא מבינים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להיות עם תעודה כדי להיות בעל מקצוע טוב - אין ממש קשר,

אבל מה שכן אולי איגוד המוסכים צריך לעשות חושבים ודרוש מכל אדם שיש בידו תעודת אומן לעבור השתלמות בנושא דיאגנוסטיקה ומחשבים אחרת התעודה פגה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

שרשור מענין ומהנה!!!

ומה אם הלקוחות רובם חושבים שמרמים אותם לא רוצים להשקיעה ברכב ובסוף המוסך לא טוב.

אני יכול לתת אין ספור דוגמאות אפילו מהפורום שלנו שיש חברה מחפשים זול ולא תמיד טוב.

לדוגמא: אני אביא את החלקים והמכונאי ירכיב אותם, כול המוסכים רמאים וגנבים!!!

לסיכום כותב השרשור צודק ב100000000000% .

ברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני אל תיפגע מהשרשור, הוא ממש לא אישי. יש גם מכונאים לא מקצועיים שאולי מנסים לפתור את הבעיה ובאמת מקווים להצליח, אבל בסוף רק מטרטרים את הלקוח וגורמים לו לבזבוז זמן וכסף. אנחנו, הלקוחות, קשה לנו לבוא בגישה של "להבין" את המכונאי שבאמת השתדל. אנחנו דורשים מאדם שמתיימר לעזור, ומרשה לעצמו לקחת לנו מאתיים שקל לשעת עבודה, שיתן לנו תמורה מיקצוענית, ובשום אופן לא יגרום לנו לבזבז את כספנו. וזה נכון שכולם בני אדם ועושים טעויות. אבל המוסכניק לא בא כחבר שמוכן לעזור, אלא כמקצוען, שדורש שכר גבוה עבור אותה מקצוענות. לכן הגישה הממורמרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול המוסכים רמאים וגנבים!

אף אחד לא טען שכל המוסכים גונבים כל הזמן...גם אם חלק מן המוסכים גונבים חלק

מן הזמן...המצב לא טוב

מעבר לזה לא שכחנו את הכתבות בטלביזיה מלפני כחצי שנה....(ראינו את הפגנת המקצועיות

וההגינות)

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני הוא לא צודק ממש, לא צריך לעשות הכללות. ציינתי שאנשים מהסוג שלך או של צביקה עדיפים על פני מוסך.

מי כמוך יודע על חיפופים שעושים במוסכים ואחרי זה באים אליך לתקן את הנזק שעשו במוסך אחר.

בקטע של להביא חלקים לבד זה לפעמים שיקול של לשים מקורי או משהו ספציפי. כמו שהצעת לי ברקסים מסויימים, אני עדיין חושב לשים משהו אחר ממה שהצעת ולא כי אתה רמאי או גנב. אם הית רמאי או גנב לא היתי מגיע אליך בכלל תאמין לי. בכל מקרה אני אצור קשר להמשך טיפול בנושא שדיברנו

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי דוגמאות למוסכים לא מקצועיים. אני לא אומר גנבים ורמאים, פשוט לא מקצועיים. מצד שני יש לי גם דוגמאות למוסכים מקצועיים מאוד.

כמו בכל תחום יש כאלה ויש כאלה.

אולי צריך לדרוש מכל מכונאי שיתמחה בתחומו וילמד ממש (הנדסאי רכב, או איך שלא יקראו לזה) ויחייבו אותם לעשות השתלמויות כל כמה שנים.

אבל זה נמצא לדעתי תחת משרד התחבורה / משרד העבודה, וכידוע נבחרינו לא תמיד חושבים על עבודה.

ולזהות מוסך לא מקצועי זה מאוד קל, תקלה שחוזרת על עצמה, נכנסים עם תקלה אחת ויוצאים עם אחרת, תירוצים והתחמקות מאחריות.

עבדתי פעם במעבדה למחשבים, ושם כשהיינו מקבלים מחשב של לקוח, היינו מתקנים את התקלה ונותנים אחריות על החומרה (גם זאת שלא החלפנו) לשלושה חודשים. לא צריך לספר שלמעבדה הזאת היו הרבה לקוחות מרוצים.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולזהות מוסך לא מקצועי זה מאוד קל, תקלה שחוזרת על עצמה, נכנסים עם תקלה אחת ויוצאים עם אחרת, תירוצים והתחמקות מאחריות.

אתה רק חושב שאתה יכול לזהות מיקצוען או חובבן.

אני חושב שבמחשבים אני מבין, ביקשתי להתקין צורב חדש במחשב שלי במעבדה, אחרי יומיים הפסיקו לעבוד יציאות הUSB . חזרתי למעבדה והם אמרו "לא קשור ... נשרפו קבלים...צריך להחליף לוח אם..."

שמע, נשמע לי רמאות וחוסר מיקצועיות..האמנם??? מה אני מבין באמת??

הבנת? מאיפה הידע לקשר בין תקלה אחת לאחרת, אם אתה לא מבין את כל המערכות על בוריים.

ועוד דבר.. לפעמים מוסך/מכונאי עושה טעות ושם את ידו בתיקון רכב מוזנח במיוחד, איפה שלא ישים את היד הוא "יפול":

תתקן נזילת מים במקום אחד יפרוץ במקום אחר. ("תיקון חוזר ").

תתעסק עם ראש המנוע, תתחיל תצרוכת שמן ונזילות ("לא סגרו את הראש טוב...").

ימלא גז במזגן ללא פעולות תיקון נדרשות, עקב דרישת הלקוח, ינזק המדחס ("חאפר אמיתי עבד לי על האוטו...").

ועוד כהנה וכהנה.

יש בעלי מקצוע מעולים, חלקם אפילו חברים בפורום הנכבד, ואני בטוח שהם שותפים לדעותיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל לפני כשבוע מישהו כתב באוף טופיק הודעה שיש לו קליאו אם אני לא טועה והיתה נזילת מים והחליפו לו רדיאטור וזה לא עזר (והגיעו למסקנה שצריך להוריד ראש מנוע), אחרי זה הוא הגיע לבני ובני מצא את הנזילה במקום אחר, דבר כזה זה או חוסר מקצועיות או רמאות כי במוסך ההוא אמרו לו שצריך לעשות ראש מנוע!

אני לא יודע אם זה רמאות או חוסר מקצועיות אבל לאחד כזה אסור לטפל במכוניות לדעתי. נכון כולם בני אדם ויכולים לעשות טעויות, אבל מטעות ועד להחלפת רדיאטור וראש מנוע כשבעצם הנזילה היא רק במיכל מילוי, מצטער לא יתכן שאחד כזה יתקן מכוניות.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל לפני כשבוע מישהו כתב באוף טופיק הודעה שיש לו קליאו אם אני לא טועה והיתה נזילת מים והחליפו לו רדיאטור וזה לא עזר QUOTE]

עד שנמצאה הנזילה כבר הלך הפקונג.

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...