Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות --- מכונאי חובבן!

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 6829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה רק חושב שאתה יכול לזהות מיקצוען או חובבן.

אני חושב שבמחשבים אני מבין, ביקשתי להתקין צורב חדש במחשב שלי במעבדה, אחרי יומיים הפסיקו לעבוד יציאות הUSB . חזרתי למעבדה והם אמרו "לא קשור ... נשרפו קבלים...צריך להחליף לוח אם..."

שמע, נשמע לי רמאות וחוסר מיקצועיות..האמנם??? מה אני מבין באמת??

הבנת? מאיפה הידע לקשר בין תקלה אחת לאחרת, אם אתה לא מבין את כל המערכות על בוריים.

ועוד דבר.. לפעמים מוסך/מכונאי עושה טעות ושם את ידו בתיקון רכב מוזנח במיוחד, איפה שלא ישים את היד הוא "יפול":

תתקן נזילת מים במקום אחד יפרוץ במקום אחר. ("תיקון חוזר ").

תתעסק עם ראש המנוע, תתחיל תצרוכת שמן ונזילות ("לא סגרו את הראש טוב...").

ימלא גז במזגן ללא פעולות תיקון נדרשות, עקב דרישת הלקוח, ינזק המדחס ("חאפר אמיתי עבד לי על האוטו...").

ועוד כהנה וכהנה.

יש בעלי מקצוע מעולים, חלקם אפילו חברים בפורום הנכבד, ואני בטוח שהם שותפים לדעותיי.

כמו שצביקה אומר: אין דבר כזה צירוף מקרים, יש הצטרפות מקרים.

אני אסביר למה אני מתכוון, אחרי שקניתי את האוטו התגייסתי לצה"ל והרכב היה בשימושה של אמא שלי, והיא זאת שטיפלה בו (זאת אומרת לקחה אותו לטיפולים), ותאמין לי שאמא שלי מבקשת טיפול לפי הספר, ולא אכפת לה שזה יעלה קצת יותר. באותה תקופה הרכב היה נתקע פעם ב4 חודשים, עד חצי שנה. כמובן שמזה ההורים שלי החליטו שפיאט (ואונו במיוחד) זה אוטו מחורבן. כמובן שכל פעם כזאת עלתה להורים שלי לא מעט כסף.

אחרי שהשתחררתי לקחתי אותו ליישור קו במוסך אחר, והפלא ופלא הרכב לא נתקע יותר. היום אני מתקן את האוטו לבד כי זה כיף, אבל דברים שאני לא יודע לעשות, לא יכול, או בטיחות אני נותן עדיין לאנשי מקצוע. הרבה פעמים בעקבות המלצות שניתנו לי כאן בפורום, ותודה לאל יצאתי מרוצה מכל אחד ואחד מהם.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בני אל תיפגע מהשרשור, הוא ממש לא אישי. יש גם מכונאים לא מקצועיים שאולי מנסים לפתור את הבעיה ובאמת מקווים להצליח, אבל בסוף רק מטרטרים את הלקוח וגורמים לו לבזבוז זמן וכסף. אנחנו, הלקוחות, קשה לנו לבוא בגישה של "להבין" את המכונאי שבאמת השתדל. אנחנו דורשים מאדם שמתיימר לעזור, ומרשה לעצמו לקחת לנו מאתיים שקל לשעת עבודה, שיתן לנו תמורה מיקצוענית, ובשום אופן לא יגרום לנו לבזבז את כספנו. וזה נכון שכולם בני אדם ועושים טעויות. אבל המוסכניק לא בא כחבר שמוכן לעזור, אלא כמקצוען, שדורש שכר גבוה עבור אותה מקצוענות. לכן הגישה הממורמרת.

שלום.

אני ביכלל לא ניפגע מהשרשור אני חושב שהוא מצוין ויש הרבה צדק בדברים שנאמרים.

רק הוספתי מיספר פרטים.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם רמאים אבל בא נאמר שמאוד קשה היום למצוא את הצדיקים. הפורום אומנם מאיר את עינינו הגולשים, אך מה אם אותם גברים\נשים שלא מבינים ולא מתחברים לתחום ולא שואלים, מה צריך לסבן אותם?

אני אישית עברתי על רוב איזור התעשייה בעירי, ואני יכול לומר שבסוף קניתי ספר רכב ואני מבצע את כל העבודות שאני יכול בכוחות עצמי ומשתדל לא להיכנס למוסכים, רק שממש אין לי ברירה (חוסר בידע וכלים יעודיים). וזה שונה שאתה עושה עם הלב ובאהבה את התוצאות רואים מיד.

אני לא בא בטענות לאף אחד אבל מה שאני שונא אצל המוסכניקים (לא כולם) שהם נותנים לעצמם ארשת חשיבות ושאתה שואל שאלה או רוצה ללמוד מהם על הבעיה או באופן כללי הם לא מוכנים לשתף, מי ישמע כאילו הם נולדו עם כל הידע, הם שכחו שפעם גם הם ינקו ולא ידעו לדבר.

זה בדיוק ההפך הגמור שקורה היום עם האינטרנט = שיתוף במידע שאנשים יכולים לרכוש ידע מאנשים אחרים שמבינים ועושים את זה באהבה.

ככל שנשתף במידע כך יוקל לכולם ולא נרגיש בורים\מרומים או מה שלא יהיה

כן נמשיך להפרות ולתרום לכל הדורש מידע, רק כך נתחזק ונחכים, זה לא בושה לשאול ועוד יותר זה מראה מי אתה לפי התשובות שלך או הנכונות שלך לענות ולא לפתור בתשובה: "ככה זה, זה היה מקולקל", מה באמת חשבתי שזה תקין בגלל זה החלפת...

לתרום לאחרים מהידע שלך רק מעצים אותך בתור בן אדם ומי שלא משתף במידע הוא סתם שמוק מתנשא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם רמאים אבל בא נאמר שמאוד קשה היום למצוא את הצדיקים.

יש יותר צדיקים ממה שאתה חושב ולא תמיד מזהים אותם.

לתרום לאחרים מהידע שלך רק מעצים אותך בתור בן אדם ומי שלא משתף במידע הוא סתם שמוק מתנשא

נכון, זה המהות של פורום.

בחיים האמיתיים, המיקצועיים, אין למוסך/מכונאי כל כך זמן לרדת איתך לפרטים הקטנים של המיקצוע, מסבירים פחות או יותר באופן שיטחי את גורם התקלה ומהות החלקים שהוחלפו.

רוצה לדעת יותר. לך תילמד בבה"ס מיקצועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...