Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמונות מפחחות לפולקסווגן שירוקו במוסך המשפחה ביפו

tzahico
שימו לב! השרשור הזה בן 6862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוף דבר

היום הרכבתי את מה שנשאר. חזרתי לזגג שירכיב את השמשות, ומשמה לעסק של חן פרחי להראות לו את התוצאה.

מצורפות תמונות שצילמתי היום ליד העסק של חן, כמה דקות אחרי ששיכור אחד הקיא מהמרפסת למעלה על פורד פוקוס שחנתה לידי...

הצבעי עשה עבודה מעל ומעבר, ובאמת מכל הלב - במיוחד הכנה מצויינת (שלוש שכבות של פילר).

הצבע עדיין טרי, וצריך לחכות שיקבל את הגוון הסופי שלו. אך לעומת זאת, כמו שרשמתי אתמול,

הפחח פשוט חיפף במספר נקודות (כמו לדוגמא בתחתית הדלת נוסע), ואת זה ניתן לראות בתמונות.

חמור בהרבה מכך, למרות שלא נראה בבירור בתמונות, וגם לא שלשום לאחר הפילר -

מכיוון שהפחח השתמש במשחזת חשמלית ע"מ להוריד את הצבע במקומות שהיה צורך לבצע בהן תיקונים,

הפח קיבל בנקודות אלו מעין גלים ושקעים, שנראים לעין גם מרחוק. הצבעי וחן פרחי אמרו לי היום

שכנראה הפח התעוות בנקודות אלו עקב החום שנוצר מהמשחזת, ואין הרבה מה לעשות בנידון,

חוץ מאשר להמתין תקופה שהצבע יתייבש לחלוטין, ואז פוליש ווקס בשביל לנסות לטשטש את זה.

עלויות

• פחחות - 1500 ש"ח
  • הכנה לצבע וצבע - 2000 ש"ח
  • ריתוך תלאי בדלת אחורית והמשך תיקוני פחחות קטנים - 300 ש"ח
  • פירוק והרכבת של שישה חלונות - 500 ש"ח
  • סיליקון נוזלי וטולאן לגומיות מחן פרחי - ח"י שקלים

מסקנות והמלצות, או מה הייתי עושה אם הייתי חוזר בזמן (השירוקו דומה לדה-לוראין מחזרה לעתיד, לא?)

• לא הייתי צריך להכניס את הרכב לפחח שלא עובד עם צבעי צמוד. הפחח אמור מטבע עבודתו להשאיר לצבעי טיפה עבודה,
    אבל ברגע שזה מתגלגל לוויכוח של מי אמור לעשות מה, מי שנותר קירח מכאן ומכאן זה אתה ורכבך...
    למזלי במוסך שבו עשיתי את הצבע היה פחח שהסכים לעשות את העבודה שנותרה עבור תשלום סמלי.
  • הייתי צריך לפרק את כל החלקים מהרכב לפני שנכנסתי לפחח, שכן רקבונות לא תמיד נראים לעין.
    אני פירקתי אותם רק לפני הצביעה, ואז למרבה ההפתעה התגלה ריקבון רציני מתחת לשמשה האחורית.
  • אני מאמין שיכלתי לחסוך וגם לקבל עבודה טובה יותר אם הייתי עושה גם את הפחחות במוסך שביצעתי בו את הצבע.
  • יתכן והייתי חוסך טיפה אם הייתי מבקש מהצבעי ליסוע לזגג עם הרכב ע"מ שיפרק את החלונות. לא חשבתי על זה אז.
  • המחירים לצבע כללי (ללא פחחות) נעו בין 1500 ש"ח ל-6000 ש"ח, רוב הצבעים ביקשו 3000 ש"ח.

תודות והמלצות על בעלי מקצוע

• זגגות רכב "משומר" ברח' לישנסקי, א.ת. חדש ראשל"צ (מול חונים קונים) -
    העבודה על השמשות נעשתה לשביעות רצוני המלאה, ובוצעה בזהירות וביעילות.
  • מוסך א.א. סנטר, רחוב האצ"ל, א.ת. חדש ראשל"צ (מול טיב טעם) -
    המחירים של המוסך מאוד נמוכים יחסית, והעבודה ברמה שהצליחה להפתיע אותי. ויש גם וודקה חופשי.
    איציק הצבעי - אדם יקר מפז, הכין את הרכב לצביעה מעל ומעבר, ועל זה יכול להעיד חן פרחי (חכו לתגובה שלו ב-3 בלילה),
    השכבת צבע יצאה מבריקה, אחידה, ולא "שכבת תפוז" או עם גרגירים שמקבלים בד"כ ביחד עם הצביעות הזולות.
    אברהם הפחח - ריתך תלאי כמו שצריך ובנוסף תיקן לי מכה לאורך שפת הכנף של הניסן פרימרה של אמא שלי,
    לשביעות רצוני המלאה, ושימוש בכמה שפחות חומר. המחיר (על הניסן) - בדיוק חצי מאשר ההצעה הכי זולה שקיבלתי מבעלי מקצוע אחרים...

חשוב מאוד - התנור של המוסך הזה נמצא 50מ' משמה, במוסך אחר (ששייך לאותו בעלים).
    אם מישהו נכנס אליהם לעבודה קטנה שדורשת צבע, אני ממליץ שיוודא בתחילה שהצבע הולך להיצבע בתנור.

• חן חן, חן פרחי (לקח לי שעתיים למצוא את הרחוב) - אני מודה מקרב לב לחן פרחי,
    שענה על כל השאלות הדפוקות שלי במהלך הצביעה, וסיפק שלל עצות מועילות, גומיות וסיליקון נוזלי.

Herman ו- Yigal7, שני ליטר ביימיש ואני חוזר אליכם..

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תיקון קל: היא יותר יפה מהדה-לוריאן... אכן, דומה מאוד.

עבודה יסודית ומעוררת הערצה, כל הכבוד!

(ואיך, איך, משיגים מחירים כאלה?)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צחיקו הגיע אליי היום,לאחר שהאוטו יצא מהצבע והרכבת השמשות.כפי שהוא ציין,הפחח חיפף בכמה מקומות,לא קריטי,אבל אפשר היה להגיע לתוצאות יפות יותר.

מי שבאמת עשה יופי של עבודה היה הצבעי.הכנה טובה של המרכב,צביעה חלקה ואחידה,אין סימני שיוף מתחת לצבע(מה שמתבטא בסריטות כשמיסתכלים מקרוב),ואין "גלים" שמקורם בהכנה לא ראוייה.

אין לי ספק,כשאני יצטרך לצבוע רכב,יש לי כתובת!

סה"כ,בהשקעה לא גדולה,ביחס,קיבל צחיקו מכונית יפה ומעניינת,שמעטות ממנה שרדו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה-אה! זאת הייתה השירוקו שלך!

היום הייתה לי הובלה לאיזור שם, וראיתי שירוקו כסופה ומדהימה יוצאת מתוך הסמטה.

כל הכבוד, הרכב נראה ממש טוב!

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המברכים :beerchug:

הדרך עוד ארוכה, והכיף האמיתי יתחיל ברגע שהגולף שלי זצ"ל תתרום את חלקיה לבת זוגתה:

• ג'נט BBS RS 15
  • ציריות 16V
  • מערכת בלימה של MK2 16V (דיסקים אחוריים, 256מ"מ מקדימה)
  • מוטות מייצבים מקוריים - קדמי ואחורי
  • מוט גישור תחתון קדמי (הבדל שמים וארץ בגולף1)
  • מנוע 1.8 ליטר עם הזרקה K-Jetronic
  • גיר 1.6 GTI עם חמישה הילוכים קצרים
  • מערכת פליטה מלאה סופרספרינט
  • מצערת גדולה יותר מגולף2, ופילטר K&N
  • בולמי בילשטיין (חדשים בקופסה)
  • קפיצי הנמכה אייבך 35מ"מ (כנ"ל)
  • נשאר להזמין בוקסות פוליאוריטאן מחו"ל.

1) כמה עלה האוטו?

2) כמה עולה כל השיפוץ?

3) מאיפה הידע הרחב כל כך?

1. את הרכב קניתי ב-4000 ש"ח לפני כמעט חודשיים

2. מחירים של הפחחות והצבע רשומים למעלה, ביחד עם הקניה הגעתי כבר ל-10000 ש"ח +-

3. הידע שלי יחסית לא ממש רחב, אבל אני לא מהסס לנסות דברים, לשאול שאלות את מי שצריך,

וגם יש טיפה ניסיון מהמכוניות (טרנטות בלשון שכני) שהיו לי לפני - גולף MK1 GTI, ואלפא סוד.

צחי האם השירוקו היה פשרה לעומת גולף MK1 אפילו לא GTI או שפשוט אין בנמצא?

לצערי אני זוכר את הגולף MK1 השחורה שהייתה לך, רכב חלומי וגם אהבתי איך שהוא היה נראה.

פשרה? כן, למעשה.

למרות שמבחינת שילדה הן זהות כמעט לחלוטין - 2מ"מ בסיס גלגלים יותר ארוך בשירוקו, וגם סרח עודף אחורי יותר ארוך.

הגולף1 GTI פשוט רכב מושלם לטעמי, שכן בניגוד לשירוקו הוא "זאב בעור כבש",

וחוץ ממי שמבין הוא לא מושך תשומת לב כמו השירוקו (עניין של זמן עד שיגיעו השריטות...).

מכיוון שאחרי התאונה קניתי את הגולף שלי מהביטוח, ובנוסף יש לי המון חלקים שהזמנתי מחו"ל בזמנו ולא הספקתי להרכיב,

חיפשתי כל רכב שמבוסס על השילדה של ה-MK1, כלומר גולף1 (גם לא GTI), שירוקו1 או 2.

הרוב היו במצב שדורש השקעה עצומה (פחחות, אגרות, מעבדה, וכו...), ועל חלקן דרשו המון כסף. או גם וגם.

האמת שפיספסתי הזדמנות לקנות גולף1 GTI אדומה ומקורית בדיוק לפני החלפת מנוע במוסך בשונצינו,

כשהגעתי כבר החליפו לה את המנוע והמחיר הכפיל את עצמו. אבל בסופו של דבר כל עכבה לטובה,

והמצב של השירוקו בקנייה היה בהרבה יותר טוב מהמצב של הגולף1 שלי בקנייה, למרות הנחה של 10000 ש"ח...

נראה ממש ממש יפה ! כל הכבוד... עכשיו רק לאסוף שקל שקל ולאשפז אצלהם את הסוד :)
אלי, אם אתה זוכר, כשרכשת ממני את הסוד סיפרתי לך על הצעות מחיר שקיבלתי לפחחות וצבע.

המוסך הזה ביקש בזמנו מחיר של 3200 ש"ח, כולל שפשוף כל מקום שמראה חלודה, וריתוך טלאים ברקבונות.

וזה עוד לפני שהבאתי את הכנף החדשה, אבל מצד שני גם אמרתי לו שדלת אחורית במצב טוב אני יביא (אופטימי).

המחיר הנמוך, והדיבור של הפחח (פרסי זקן, צריך לשמוע בשביל להבין) גרמו לי לחשוד שעבודה טובה הרכב לא יקבל שמה,

אבל טונות של חומר פחחים כן, מה שמסתבר עכשיו כטעות מרה... סוף סוף פחח שמתלהב מלעשות טלאים ("טלאים, אני אלוף בטלאים").

ואיך, איך, משיגים מחירים כאלה?
עושים סקר שוק כמו שצריך. בפחחות לא עשיתי את זה, וגם קיבלתי עבודה לא משהו, וגם שילמתי הרבה כסף.

בצבע כבר למדתי מהטעות שלי, עברתי שבעה בעלי מקצוע במקומות שונים, סידרתי לי בראש את הסקאלה של המחירים,

והגעתי למסקנה לאיפה הכי כדאי לי להיכנס (שיקול נוסף הוא שהייתי צריך לפרק ולהרכיב את הרכב בתוך המוסך).

צחי, מזל טוב! סוף סוף! :-) מקווה לראותך בשישי :wink:
חצי שנה ו-12,000KM - זה מה שגיר אוטומטי ברכב יפני מחזיק היום, ולכן בינתיים בזמן שהרכב של אמא שלי במוסך,

(צריכים להגיע מהנדסים מיפן לחקור את הכשל בגיר), אנחנו קיבלנו 206 תחלופית שהולכת לבקר בכל הצפון בשישי-שבת...

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה מברוכ?!

נראה לי שאתה יכול להפוך את העניין למקצוע :-)

הרבה אנשים יוותרו על התענוג ובלבד שאתה תלך במקומם

ותדאג לעבודות מסוג אלו בתמורה לתשלום לא רע בשבילך.

בברכה

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

צחי, מזל טוב! סוף סוף! :-)

מקווה לראותך בשישי :wink:

תתחדש !

אתה היית אתמול (שלישי) בכביש מושה דיין?

אם כן ראיתי אותך עם הרכב

הוא ממש יפה

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...