Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב שיש עליו שעבוד לבנק

bennyye1

פוסטים מומלצים

אני רוצה לקנות רכב

ברישיון כתוב שהוא משועבד לבנק.

מה הפרוצדורה? אני לא רוצה להעביר כסף לפני שהשעבוד מוסר, ומין הסתם למוכר אין את הכסף לשים כדי לשחרר..

מה מקובל לעשות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היה מקרה דומה, הלכתי עם המוכרת לבנק, דיברנו עם מנהלת הסניף כדי להבין מה סכום החוב (ווידאתי שהמוכרת באמת מתכוונת ומסוגלת לכסות אותו) והעברתי לה את הכסף כדי שהיא תסיר את השיעבוד (יחד איתי בסניף). קיבלתי את המסמכים שמאשרים את הסרת השיעבוד ומשם המשכנו להעברת הבעלות.

א-ב-ל, אחרי 4 שנים כשבאתי למכור את הרכב, מסתבר שבמערכת של רשם המשכונות הרכב עדיין היה רשום כמשועבד.

יצרתי קשר עם רשם המשכונות, העברתי את כל הטפסים והתיעוד שהיו לי (המוכרת ירדה מהארץ) וממה שנאמר לי (משיחה עם מנהל ברשם המשכונות) זאת לא טעות מקרית של הבנקים והם מעדכנים את הסרת השעבודים ״מתי שבא להם״ וכנראה הרשומה של הרכב שלי התפספסה.

לכן צריך לוודא שהבנק מעדכן גם את רשם המשכונות שהשיעבוד הוסר. וגם לעקוב אחרי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעט יותר שמרן מקודמי
קשה לי להבין איך "ווידאתי שהמוכרת באמת מתכוונת ומסוגלת לכסות אותו"
יתכבד המוכר ויפנה למוסד פיננסי, להן הבנק ויסדיר את יתרת חובו בכל אמצעי שיבחר לעצמו (למשל הלוואת בלון)
לאחר שיסיר כל שיעבוד ומשכון (שני דברים שונים), נעשה העברת בעלות
אני לא מעוניין להיכנס לתוך עיסקאות כלכליות שעשה בעברו ולא סומך על אף אחד, כולל לא על הבנק שלו.
שיעבד? שיסיר בעצמו את השיעבוד ואז נדבר.

אגב, חבר מכר רכב שהיה משועבד, שילם את כל החובות לפני המכירה ואז התברר שעדיין יש משכון על הרכב... באמת הזוי

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק מול הבנק אם ניתן לקבל התחייבות חתומה מהבנק על שחרור השיעבוד לאחר העברה.

זכור לי שבעבר הלא רחוק, הבנק היה נותן התחייבות חתומה לסוכנות רכב שהוא יעביר לה את התשלום. מדובר במקרה שהבנק מעמיד הלוואה לטובת הרכב, אבל רק לאחר שהבנק מקבל רישיון רכב על שם הרוכש, הוא מעביר לסוכנות את התמורה. אז אולי גם במקרה הפוך, ניתן לקבל התחייבות מהבנק.

לגבי רשם המשכונות, בעבר הבנק היה שולח בדואר לרשם המשכונות בקשות להסרה או רישום שיעבוד. כיום ההליך הוא ממוחשב ישירות ממחשב הבנק כך שזה אמור להיות מסודר יותר. כמובן שמומלץ לבדוק בשעת קניה מול רשם המשכונות מה הסטטוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...