Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע נבידיה לא מייצרת מעבדים?

lolmit

פוסטים מומלצים

מעבר למעבדי הטגרה כמובן, הם מייצרים מעבדי Jetson בכמויות גדולות. 

החלק המשמעותי שם הוא ליבות העיבוד הגרפיות, אבל לגמרי יש שם מעבד עם מספר ליבות Arm. 

Nvidia משחקת לנקודות החוזקה שלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 12 דקות, Nemesis כתב:

מעבר למעבדי הטגרה כמובן, הם מייצרים מעבדי Jetson בכמויות גדולות. 

החלק המשמעותי שם הוא ליבות העיבוד הגרפיות, אבל לגמרי יש שם מעבד עם מספר ליבות Arm. 

Nvidia משחקת לנקודות החוזקה שלה. 

תודה, לא הכרתי..

ניראה כמו מעבד חביב למערכות embedded עם יכולות inference של רשתות ai..

בכל אופן, לא מכוון לשוק הpc

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Pika007 כתב:

עוד 5 שנים לדעתי הם ינגסו בנתחים של TSMC וסאמסונג בעוגה

אני לא יודע מה יהיה בעתיד, אני יודע שבעבר הם לא הצליחו לעשות את זה.

לפני כעשור עבדתי באינטל בקבוצת התקשורת. בכל פעם שפיתחנו צ'יפ חדש, אמרו לנו שהפעם הולכים סוף סוף לנצל את העובדה שאנחנו אינטל ולייצר במפעלים שלנו. לא קרה. תמיד בסוף היה יותר פשוט ויותר מהיר ויותר זול לייצר בtsmc.

היתרון העצום של tsmc הוא שמהתחלה הם היו חברה שמייצרת עבור חברות אחרות. כל המערכת שלהם בנויה לזה. אינטל חשבו שהם יוכלו להחזיק מפעלים שמייצרים קודם כל את המעבדים שלהם ואם תהיה יכולת ייצור עודפת, יוכלו להכניס על הדרך גם ציפים של חברות אחרות. זה לא עובד. לענ"ד הם צריכים לעשות סוויץ חזק בראש שלהם, בשביל להתחרות בtsmc. וזה עוד רק בתהליכי העבודה. עוד לא מדבר על הפער הטכנולוגי שיש להם להדביק.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עבדתי באינטל בקבוצת התקשורת לפני עשור, בזמנו ביקשו ממני ללמד את החברה של ה Phy את הפורסס של אינטל כדי שהם יעברו מ TSMC.

אחרי שהם ראו את הספר האדום (ספר שמגדיר את חוקי ה layout בפרוסס) הם עשו פרסה וירדו מהרעיון.

• אהבתי 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Igalz כתב:

תודה, לא הכרתי..

ניראה כמו מעבד חביב למערכות embedded עם יכולות inference של רשתות ai..

בכל אופן, לא מכוון לשוק הpc

שוב אנבידיה מייצרת מעבדים לשוק השרתים, PC. חפשו GRACE CPU.
בחלק גדול מהמבחנים הם כבר עומדים ראש בראש מול מיטב התוצרת של AMD ואינטל ואפילו מנצחים. בחלק מהיישומים עדיין נדרשת עבודת אופטימיזציה. ארכיטקטורת ARM עם צריכת חשמל ומעטפת חום נמוכה בהרבה. 

https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/nvidias-grace-server-cpu-trades-blows-with-amd-and-intel-in-detailed-review-bergamo-genoa-and-emerald-rapids-outperformed-in-over-half-of-the-benchmarks

לפני 3 שעות, Pika007 כתב:

אל תדאג לאינטל, הם עושים את כל הצעדים הנכונים כדי להצליח. חלק מהעניין הוא שהם רוצים לבסס את עצמם גם כ FAB שבהמשך יוכל להשאיר את הדברים צפים אם כמו שאמרת, יהיו תקופות חלשות מבחינת נתח שוק.

עוד 5 שנים לדעתי הם ינגסו בנתחים של TSMC וסאמסונג בעוגה.

שלא לדבר על זה שיפן החליטו שהם רוצים להיות שוב מעצמת סמיקונדקטור עם הבדיחה שנקראת Rapidus....

העשור הקרוב בתחום יהיה -מאוד- מעניין.

אתה ממש אופטימי...
בוא נגיד את זה ככה, אם אתה באמת מאמין בזה קנה מניות אינטל. השווי של אינטל 167 מיליארד עם מכפיל רווח של 96, של TSMC שני טריליון עם מכפיל רווח של 24.
תעשה ארגזים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, lolmit כתב:

לעזאזל אנחנו מקורטלים

יש לזה גם יתרונות שכולם משתמשים באותה טכנולוגיה. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, lolmit כתב:

בעוד שAMD ו INTEL מייצרים גם מעבדים וגם כרטיסי מסך(לאחרונה הסתבר לי גם שINTEL מוציאים כרטיסי מסך תואמי גיימינג ושימוש כבד)  עלתה לי שאלה לראש מדוע NVIDIA לא מייצרים מעבדים ומייצרים רק כרטיסי מסך? 

ברוח נושא האתר/פורום להלן תשובתי:

מאותה הסיבה שטויוטה מוכרת את הטנדרון שלה - שהוא למעשה ברלינגו עם סמל של טויוטה.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סוטה מהנושא.

איפה עומדים הרוסים והסינים בתחום הזה. מבוססים באופן מוחלט על המערב או שיש להם יכולת פיתוח וייצור עצמאיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוסים לא בליגה, הסינים בדרך. הם עדיין לא טיוואן או ארה"ב, אבל הסינים כמו הסינים עוד יגיעו.

בייצור צ'יפים מתקדמים צריך להשתמש בextreme ultraviolet lithography, שאני לא יודע מה זה, אבל יודע שיש חברה אחת בעולם שיכולה לספק את הטכנולוגיה הזו והיא חברה הולנדית שנקראת ASML.

כלומר כרגע יש עדיפות למי שיכול ורוצה לעשות עסקים עם הולנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חושב שארהב הפעילה לחצים שגם החברה הזו תחרים את סין או תמכור לה ציוד ברמה נמוכה.

אגב, אאלט גם קוואלקום מייצרת/מתכננת למחשבים אישיים.

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 6.4.2024 בשעה 09:14, Giant_TA כתב:

לעדתי, אלה אם כן תהיה תמיכה מטורפת של הממשל האמריקאי או רכישה, אינטל בדרך להיות נוקיה.

כשעבדתי שם ראיתי המון אנשים מוכשרים ופיתוחים מדהימים, אבל עם בירוקרטיה וניהול תהליכים בעייתי(שכנראה קיים ברוב חברות הענק).

אבל גולת הכותרת התפזרות להמון תחומים שבאף אחד אין הובלה של השוק או פריצת דרך משמעותית…

כשעבדתי שם לפני 15 שנה ראיתי אותו דבר, זה לא מנע מהמניה להגיע לפי 4 מהערך שלה ממתי שעזבתי (ואז לרדת לפי 2.5)

חוץ מלקנות חברות עם פוטנציאל ולהחריב אותן (מישהו אמר מובילאיי?) באמת שלא קרה כלום שיצדיק את התזוזה הזו במניה (לא למעלה ולא למטה)

אז לא נראה לי שיש קשר בין מצב החברה לשווי שלה, יש לאינטל מספיק עתודות של כסף בכדי שלא יהפכו לנוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...