Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה קשה לדעתכם למכור רכב ידני בימינו (או בשנים הקרובות)?

סרגיי הלוי

פוסטים מומלצים

בהתיחס לכותרת, רכב ידני מבוקש ימכר ללא בעיה.

אתמול במקרה עמדתי ברמזור ליד סיוויק ידנית 2018. מה הסיכוי שיעמדו טייפ אר וסיוויק ידנית 2018 שתיהן יד ראשונה זו לצד זו ברמזור. הרכב של הבחור היה מושקע בתוספות שהשאירו אותי קצת המום מהנכונות להשקיע במראה של רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שה-108 הוא אופציה כזו מתאימה לדרישות האמינות. לדגם הידני יש (או יש לרוב) מנוע 1200 עם רצועת התזמון הבעייתית ולא מנוע טויוטה

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, spidrman כתב:

אני לא בטוח שה-108 הוא אופציה כזו מתאימה לדרישות האמינות. לדגם הידני יש (או יש לרוב) מנוע 1200 עם רצועת התזמון הבעייתית ולא מנוע טויוטה

אכן, עדיף לקנות סיטרואן C1 המקבילה (רכב זהה) שהגיע עם מנוע 1.0 של טויוטה גם בגרסה הידנית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי ימינו אבל לפני שנה דוד שלי מכר סנדרו סטפוואי ידנית בת 7, שלושה שבועות לא קיבל טלפון אחד ואז הגיעו הקונים, 2000שח מתחת למחירון.

אחר כך אני מכרתי את הסנדרו שלי, גם בת 7, 1.2L ידנית, קיבלתי הרבה טלפונים כל יום, בעיקר מסוחרים (90%+) וכאלה שחשבו שטעיתי במודעה ואני בתכלס מוכר אוטומטי. בסוף נמכרה אחרי חודש במשהו כמו 3000 מתחת למחירון, לא זוכר בדיוק.

שני הרכבים היו עם 0 בעלים קודמים, ללא תאונות, ללא תיקונים, ק"מ נמוך, מטופלים אצל היבואן וכו'

אפשר להגיד שזה דאצ'יה או שזה ידני או כל תירוץ אחר אבל מרגיש לי שאם היה מדובר על גיר אוטומטי המכירה לא הייתה לוקחת כל כך הרבה זמן וגם לא מתחת למחירון.

עריכה אחרונה על ידי NINJMNKY

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי ומכרתי רכבים ידניים ב 20 שנים האחרונות. לא רבים אבל מספיק בשביל לגבש דעה. לא רכבי ספורט. מיני, סופר מיני ומשפחתיות.

הביקוש לרכבים ידניים נמוך אבל ההיצע מזערי. בקיצור, האמונה בדבר הקושי בלמכור רכבים ידניים היא בעיקר נחלתם של מי שמעולם לא עשו זאת...

כל הפונים אלו אנשים שמחפשים במיוחד ידני. אין אף קונה רציני שבאמת שוקל את הרכב ועבורו הידני היא פשרה. בדיוק להיפך.

מה שכן, זה שוק קטן אז צריך מעט יותר סבלנות.

ככל שהרכב ישן וזול יותר ניתנת יותר משמעות לאמינות וזה רק מעלה את הביקוש לידני.

סתם דוגמא. ב 2014 מכרתי פוקוס ידנית שנת 2002 עם כמעט 200,000 ק"מ. המחירון היה בערך 11 לידני ו 13 לאוטומטי. שני מתעניינים שיחקו אותה שהידני פשרה. ואמרו למה לשלם לידני שלי כשב 2000-3000 פחות יש שפע של אוטומטיות למכירה. מייד אחרי שאמרו זאת הבינו שברור גם לי שהגיעו במיוחד בגלל הידני. וזה בפוקוס דור ראשון עם גיר אוטומטי מאוד אמין.

יש מי שרוצה ידני. אני לא חושב שהם יעלמו בעתיד.

אבל בעיקר נכון שהרכב שלך לא יהיה שווה כמעט כלום בעתיד. אז קנה מה שאתה רוצה ולא מה שאתה מוכר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתכוון לקנות את ה-פיג'ו עם המנוע 1.2 (פחות אמין)
אקנה או את ה-C1 או פיג'ו 108 עם המנוע 1.0 של טויוטה/דיאטסו. 
אם אני זוכר נכון, יש גם דגמי 108 עם המנוע 1.0. 

NINJMNKY | RAZIPAZI
שמחתי לשמוע גם אתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח עוד סיפורי מכירה מניסיון. מכרתי בשנתיים פלוס מינוס 2 מכוניות ידניות, שתיהן  מותגים נפוצים ומבוקשים, כאשר יש בשוק בערך 95% אוטומטי ו 5% ידני מאותו דגם.

רכב ראשון  שנתיים וחצי על הכביש, מחיר באיזור 60 אלף. מעט טלפונים, רוב הטלפונים שהיו חשבו שהתבלבלתי במודעה וזה אוטומטי רק כ 2-3 פונים הבינו שזה ידני והתקשרו.  

נמכר לקונה הראשון שבא לראות, אחרי שהמודעה הייתה מפורסמת כשבועיים - שלוש. הקונה חיפש (יותר נכון חיפשה) רכב ידני במיוחד.

רכב שני 9 שנים על הכביש, מחיר באיזור 20 אלף. נמכר למחרת פרסום המודעה לקונה הראשון שבא לראות, גם הוא חיפש ידני במיוחד. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, razi_pazi כתב:

לא ציינת מחיר. אבל משתמע שלא נדרשת להתפשר, נכון?

הראשון היה עם ק"מ נמוך, נמכר במחיר שהיה מעל המחירון הבסיסי ומתחת למחירון המשוקלל. המשוקלל היה משהו כמו 60, הבסיסי 56, קיבלתי 58.5.

השני היה עם ק"מ טיפה מעל הממוצע, מצב מכאני טוב אבל חיצוני לא אידאלי, נמכר בערך ב 2500 מתחת למחיר מחירון, בשני המקרים זה בערך המחיר שציפיתי לקבל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...