Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטיפת רכב חיצונית עם מינימום מים - מחפש פיתרון

שימו לב! השרשור הזה בן 603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סלח לי, אבל הגישה שלך לא מקצועית ולא רצינית, והשרשור הזה מעט מביך.

אפשר לעשות הכל - שטיפה עם דלי בודד, שטיפה עם חסכנות רבה במים, ONR - השאלה מה תהיה התוצאה, והאם לדבר כזה יש ערך עבור לקוחות או שכדאי לספק אותו כעסק.

כן, יצא לי לשטוף רכב לא מאוד מלוכלך עם שני דליים - התוצאה חלקית וממש לא מספיקה. בתור משהו שעשיתי בעצמי בשביל להוריד הרבה לשלשת מהרכב הזה היה סביר, אבל בטח ובטח שלא הייתי מקבל דבר כזה בתור שירות ששילמתי עבורו.

בקיץ הישראלי יש כמויות אדירות של אבק, חול, פסולת ביולוגית מצמחיה, חרקים, ועוד על הרכב. בשביל שכל החגיגה הזו תעבור מהצבע של הרכב אל הרצפה או הביוב, צריך לגרום לה לעבור לשם. מים ויחסית הרבה מים זה פשוט הפתרון הקל והמהיר ביותר שיש. מים הם יחסית זולים, ולשפוך הרבה מים על הרכב בשביל לשטוף את רוב הלכלוך זה מהיר. כל פתרון אחר יהיה פחות באיכותו או שיעלה הרבה יותר זמן (או כנראה שגם וגם), וזמן זה כסף. זו המשוואה, אין איך לשנות אותה.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, eliados20 כתב:

האם יצא למישהו לשטוף רכב עם דלי אחד בלבד ?

אפשרי (תלוי מה גודל הדלי)

How to Wash Your Car with only One Bucket of Water

עריכה אחרונה על ידי V6
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בשיטת 2 דליים,

וככה נראה הדלי בסוף השטיפה עם המים הנקיים:

20220827_093526.thumb.jpg.d4f29a03339c90125b2d2b91f3c68051.jpg

כשמשתמשים בדלי 1, כל הלכלוך ששטפת מהרכב, חוזר בחזרה לרכב ושורט את הצבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 12.9.2022 בשעה 09:07, Ido.G כתב:

סלח לי, אבל הגישה שלך לא מקצועית ולא רצינית, והשרשור הזה מעט מביך.

אפשר לעשות הכל - שטיפה עם דלי בודד, שטיפה עם חסכנות רבה במים, ONR - השאלה מה תהיה התוצאה, והאם לדבר כזה יש ערך עבור לקוחות או שכדאי לספק אותו כעסק.

כן, יצא לי לשטוף רכב לא מאוד מלוכלך עם שני דליים - התוצאה חלקית וממש לא מספיקה. בתור משהו שעשיתי בעצמי בשביל להוריד הרבה לשלשת מהרכב הזה היה סביר, אבל בטח ובטח שלא הייתי מקבל דבר כזה בתור שירות ששילמתי עבורו.

בקיץ הישראלי יש כמויות אדירות של אבק, חול, פסולת ביולוגית מצמחיה, חרקים, ועוד על הרכב. בשביל שכל החגיגה הזו תעבור מהצבע של הרכב אל הרצפה או הביוב, צריך לגרום לה לעבור לשם. מים ויחסית הרבה מים זה פשוט הפתרון הקל והמהיר ביותר שיש. מים הם יחסית זולים, ולשפוך הרבה מים על הרכב בשביל לשטוף את רוב הלכלוך זה מהיר. כל פתרון אחר יהיה פחות באיכותו או שיעלה הרבה יותר זמן (או כנראה שגם וגם), וזמן זה כסף. זו המשוואה, אין איך לשנות אותה.

אם השרשור מביך אתה מוזמן לעבור הלאה לשרשור הבא, לשטוף בתוך חניון עם מים והרבה פחות מתאים, הכותרת בשם הפוסט אומרת "לשטוף את הרכב עם מינימום מים" - יש לך פיתרון אשמח לשמוע, אין לך פיתרון עדיף לא לומר שטויות.

(דרך אגב גם לסטיב גובס אמרו זה מה שיש ועדיין הוא לקח את המצב לקצה ויצר דברים מופלאים, רק לחשוב...)

באחד השרשורים יש המלצות או דיס המלצות על הערכה של "ראביט" לא ניסיתי בעצמי אז לא יודע אבל נראה שהתוצאה לא רעה.

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@eliados20 בשבילך נסיתי לשטוף את הרכב עם מינימום מים

הרכב בהתחלה היה ממש ממש מלא אבק 

ברמה שחזר מטיול בחורשן (למי שמכיר)

בדרך כלל אני לוקח אותו לשטיפה

אבל לא היה לי כוח 

ורציתי לנסות לראות אם זה אפשר

אין לי ברז זמין (הוא ברז ציבורי והוא במרחק של הקפה של הבניין)

ואין גם חשמל זמין

הרכב מראש לא חלק במיוחד ויש עליו לא מעט שריטות כך שלא היה נורא לי

לקחתי דלי מים עם סבון

עם כלי קטן התחלתי לשפוך מים על כל הרכב

ואז לקחתי ראש מטאטא (הוא עדין מאוד, לא להלחץ) 

טבלתי במים עם הסבון והברשתי את הרכב

ככה עברתי על כל הרכב

המים נהיו חומים מאוד בסוף התהליך

המשכתי עם המטאטא לנקות גם את גאנטים

והמים כבר נהיו שחורים ממש אחרי הגנטים

שפכתי את שאריות המים

הלכתי לשטוף את הדלי המטאטא

מילאתי שוב את הדלי במים נקיים

לקחתי סמרטוט מיקרופייבר פשוט 

טבלתי אותו במים סחטתי טוב

וניגבתי חלק חלק

בסוף כל חלק סחטתי את הסמרטוט על הרצפה

הספגתי במים נקיים

וסחטתי  על הרצפה

ושוב ניגבתי

בסוף בסוף ניגבתי את הג'אנטים

ומה אני אגיד לך?

האמת, התפלאתי לטובה

אני לא יכול להגיד שזה משתווה לניקיון עם גרניק ומקציף

אבל חד משמעית הרכב יצא נקי בסוף השטיפה.

היו מעט סימני מריחה כאלה על הפח (רכב שחור), כנראה בגלל שהסמרטוט לא נקי ב100%

והחלונות יצאו ממש לא שקופים (רק עם ספריי חלונות ונייר זה יוצא טוב)

כך שזאת אפשרי

אבל מצד שני, אני לא בטוח שהייתי שמח לקבל תוצאה חלקית משטיפה ידנית שאני מזמין עד הבית

מצד שלישי, במחיר שאתה לוקח, כן הייתי שמח

ובמיוחד שסיכוי סביר שהרכבים שתפגוש לא יהיו מטונפים כמו הרכב שלי 

אז יש לך תקווה

ממליץ לבוא עם 3 סמרטוטים כדי שלהפחית את הסימנים על הפח.

בהצלחה!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, eliados20 כתב:

אם השרשור מביך אתה מוזמן לעבור הלאה לשרשור הבא, לשטוף בתוך חניון עם מים והרבה פחות מתאים, הכותרת בשם הפוסט אומרת "לשטוף את הרכב עם מינימום מים" - יש לך פיתרון אשמח לשמוע, אין לך פיתרון עדיף לא לומר שטויות.

(דרך אגב גם לסטיב גובס אמרו זה מה שיש ועדיין הוא לקח את המצב לקצה ויצר דברים מופלאים, רק לחשוב...)

באחד השרשורים יש המלצות או דיס המלצות על הערכה של "ראביט" לא ניסיתי בעצמי אז לא יודע אבל נראה שהתוצאה לא רעה.

חג שמח.

אתה פרסמת שאתה בעל עסק לשטיפת רכב. אנחנו מנסים לעזור לך, בתור כאלו שיכול להיות שירצו להשתמש בשירות הזה. 

אבל בחייאת, ״עסק לשטיפת מכוניות״ שבגלל שאין לו מקור זמין - ינקה לי את האוטו בשיטת ONR?

אז למה שאני לא אעשה את זה בעצמי? למה שארצה להשתמש בשירות הזה? ONR זה טוב כשהאוטו לא מטונף. אבל כבעל עסק אתה רוצה שהלקוחות יצאו כמה שיותר מרוצים ושיראו שהשקיעו בניקיון של הרכב. 

להשתמש בערכה של ראביט (שסהכ לקחה את החומר הזה ושמה באיזה שפריצר) ולקרוא לעצמך עסק לשטיפת מכוניות - אני מצטער אבל זה לא נשמע טוב. 

אני יכול להקביל את זה לזה שאזמין מנקה הביתה ומה שהיא תעשה זה לעבור על הרצפה עם מגבון. 

הציעו לך פה פתרונות לשטיפה עם כמה שפחות מים. אין מה לעשות בארץ זה מסובך ולא פשוט כמו חול. אבל תן ללקוח את ההרגשה שמתאמצים בשבילו. ראביט, לדעתי האישית, לא מתאים לזה. 

עריכה אחרונה על ידי iEminem
  • אהבתי 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאת קהל היעד לא מעניין סווירלים העיקר שהרכב יהיה נקי פחות או יותר.
זה כן אפשרי עם בקבוק ליטר וחצי והרבה שפשוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.9.2022 בשעה 22:10, om2 כתב:

@eliados20 בשבילך נסיתי לשטוף את הרכב עם מינימום מים

הרכב בהתחלה היה ממש ממש מלא אבק 

ברמה שחזר מטיול בחורשן (למי שמכיר)

בדרך כלל אני לוקח אותו לשטיפה

אבל לא היה לי כוח 

ורציתי לנסות לראות אם זה אפשר

אין לי ברז זמין (הוא ברז ציבורי והוא במרחק של הקפה של הבניין)

ואין גם חשמל זמין

הרכב מראש לא חלק במיוחד ויש עליו לא מעט שריטות כך שלא היה נורא לי

לקחתי דלי מים עם סבון

עם כלי קטן התחלתי לשפוך מים על כל הרכב

ואז לקחתי ראש מטאטא (הוא עדין מאוד, לא להלחץ) 

טבלתי במים עם הסבון והברשתי את הרכב

ככה עברתי על כל הרכב

המים נהיו חומים מאוד בסוף התהליך

המשכתי עם המטאטא לנקות גם את גאנטים

והמים כבר נהיו שחורים ממש אחרי הגנטים

שפכתי את שאריות המים

הלכתי לשטוף את הדלי המטאטא

מילאתי שוב את הדלי במים נקיים

לקחתי סמרטוט מיקרופייבר פשוט 

טבלתי אותו במים סחטתי טוב

וניגבתי חלק חלק

בסוף כל חלק סחטתי את הסמרטוט על הרצפה

הספגתי במים נקיים

וסחטתי  על הרצפה

ושוב ניגבתי

בסוף בסוף ניגבתי את הג'אנטים

ומה אני אגיד לך?

האמת, התפלאתי לטובה

אני לא יכול להגיד שזה משתווה לניקיון עם גרניק ומקציף

אבל חד משמעית הרכב יצא נקי בסוף השטיפה.

היו מעט סימני מריחה כאלה על הפח (רכב שחור), כנראה בגלל שהסמרטוט לא נקי ב100%

והחלונות יצאו ממש לא שקופים (רק עם ספריי חלונות ונייר זה יוצא טוב)

כך שזאת אפשרי

אבל מצד שני, אני לא בטוח שהייתי שמח לקבל תוצאה חלקית משטיפה ידנית שאני מזמין עד הבית

מצד שלישי, במחיר שאתה לוקח, כן הייתי שמח

ובמיוחד שסיכוי סביר שהרכבים שתפגוש לא יהיו מטונפים כמו הרכב שלי 

אז יש לך תקווה

ממליץ לבוא עם 3 סמרטוטים כדי שלהפחית את הסימנים על הפח.

בהצלחה!

תודה על התשובה המפורטת, אכן ניסיתי את זה כמה פעמים וגם אני הופתעתי לטובה

בתאריך 23.9.2022 בשעה 07:17, iEminem כתב:

אתה פרסמת שאתה בעל עסק לשטיפת רכב. אנחנו מנסים לעזור לך, בתור כאלו שיכול להיות שירצו להשתמש בשירות הזה. 

אבל בחייאת, ״עסק לשטיפת מכוניות״ שבגלל שאין לו מקור זמין - ינקה לי את האוטו בשיטת ONR?

אז למה שאני לא אעשה את זה בעצמי? למה שארצה להשתמש בשירות הזה? ONR זה טוב כשהאוטו לא מטונף. אבל כבעל עסק אתה רוצה שהלקוחות יצאו כמה שיותר מרוצים ושיראו שהשקיעו בניקיון של הרכב. 

להשתמש בערכה של ראביט (שסהכ לקחה את החומר הזה ושמה באיזה שפריצר) ולקרוא לעצמך עסק לשטיפת מכוניות - אני מצטער אבל זה לא נשמע טוב. 

אני יכול להקביל את זה לזה שאזמין מנקה הביתה ומה שהיא תעשה זה לעבור על הרצפה עם מגבון. 

הציעו לך פה פתרונות לשטיפה עם כמה שפחות מים. אין מה לעשות בארץ זה מסובך ולא פשוט כמו חול. אבל תן ללקוח את ההרגשה שמתאמצים בשבילו. ראביט, לדעתי האישית, לא מתאים לזה. 

תודה על התשובה, אני מבין מה שאתה אומר - אך קהל היעד הוא לא אתה. קהל היעד הוא אנשים שאין להם זמן כח ורצון להניע את האוטו לבזבז זמן ודלק ולהגיע למכונת שטיפה (שבמקרה הטוב השטיפה יוצאת סבירה) קהל היעד הוא כאלה שרוצים שהרכב שלהם יהיה נקי במינימום מאמץ (נקי = נראה נקי) מבטיח לך שב49 שקל שאני לוקח זה שווה לך, המטרה שלי להגיע לבניין ליום שטיפה מרוכז.

תודה על התשובות של כולם חברים, קהל היעד בגדול הוא לא האנשים בפורום הזה. קהל היעד הוא "אמא שלי" שבשבילה להקשר למישהו שיבוא לשטוף לה את הרכב בחניה הרבה יותר קל מאשר לקום לנסוע ולשטוף את הרכב במכון שטיפה.

חג שמח אלופים

בתאריך 23.9.2022 בשעה 08:30, outnex כתב:

יכול להיות שאת קהל היעד לא מעניין סווירלים העיקר שהרכב יהיה נקי פחות או יותר.
זה כן אפשרי עם בקבוק ליטר וחצי והרבה שפשוף.

מדוייק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...