Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נלחמים ביותר המחייה !

dani666
שימו לב! השרשור הזה בן 596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@יובל .מ.MVNO הוא מודל שמקובל בכל העולם המערבי, וגם שיתוף רשתות. מיכאל גולן הביא את זה לשיא של תחמנות, אני חושב שסלקום משלמת עד היום את החובות שלו.

ואתה כנראה גר בצנטרום של הפיילה. האמת היא שלי אין מושג האם יש פרישת 5G  בסביבה שלי, אין לי מכשיר 5G וממילא הקבצים הכי כבדים שאני מוריד הם הסרטונים בשרשור הדבילים, אבל לפחות המפות שאני רואה לא מראות יותר מדי כיסוי 5G באיזור. אבל מהירות ההורדה אצלי בבית, בדור 4,  כיום נעה בין שליש,לחצי ממה שהיה לפני 4-5 שנים. האוכלוסיה גדלה, התשתיות לא עקבו. וכאמור, מה שמעניין זה לא הסרטונים שלנו אלא הפעילות המאסיבית של גופים מסחריים ותעשייתיים. התשתיות האלה חשובות עבורם, וכך עבור כלכלת המדינה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 221
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא צריך לחזור אחורה, אבל כן צריך להגיע למודל תקין.

זה שההתנהלות המסחרית הייתה כוחנית ונצלנית אין ויכוח ואין סליחה. מצד שני כשהמחיר קובע המוצר (שרות ואיכות הרשת) יהיו בהתאם (זבל בזול) 

אטיאס היה שר התקשורת הטוב בדורנו. יחד עם המנכ"ל מרדכי מרדכי . אחריהם זה ישראבלוף. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, zaf כתב:

אטיאס היה שר התקשורת הטוב בדורנו. יחד עם המנכ"ל מרדכי מרדכי .

מצטרף לברכה הנ"ל. אטיאס היה השר תקשורת שביצע מהלכים אבל מחליפו לקח את הקרדיט. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

כי הדרך הנכונה נמצאת באיזה מקום באמצע.

בישראל אין אמצע. 

כול מה שהצליח להתחמק מהבירוקרטיה, לוביזם, חסמי יבוא ומונופולים נמכר פה במחירים טובים, אפילו ביחס גם למקומות אחרים בעולם. וזה המיעוט. 

כול מה שלא הצליח, מזמברים אותנו קשות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, sperial כתב:

@יובל .מ.MVNO הוא מודל שמקובל בכל העולם המערבי, וגם שיתוף רשתות. מיכאל גולן הביא את זה לשיא של תחמנות, אני חושב שסלקום משלמת עד היום את החובות שלו.

למה אתה כל כך עצוב על הרווחים של סלקום?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצים עוד שינוי בכלל התחומים שקשורים לכלכלה וכו'?

אני ממליץ לתרום לעמותה "האינטרס שלנו"

https://our-interes.com/

מדי כמה חודשים, אני תורם להם סכום כסף קטן. התוצאות שלהם לטעמי די טובות.

הקו המנחה שלהם הוא לפתוח את השוק כמה שיותר לתחרות. 

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, BarryG כתב:

למה אתה כל כך עצוב על הרווחים של סלקום?

לא מעניין אותי סלקום. האיש גם לא שילם את חובותיו למדינה. אתה יודע, לך ולי. הוא היה מחוייב בכל מיני אגרות ותשלומים עבור רשיון המפעיל, ובקנסות על אי קיום חובותיו - למשל פירוק אתרים סלולריים בשעה שהיה חייב לבנות נוספים - והתחמק מתשלום.

בקו התחתון האיש נהג כעבריין, על חשבון כולנו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, sperial כתב:

לא מעניין אותי סלקום. האיש גם לא שילם את חובותיו למדינה. אתה יודע, לך ולי. הוא היה מחוייב בכל מיני אגרות ותשלומים עבור רשיון המפעיל, ובקנסות על אי קיום חובותיו - למשל פירוק אתרים סלולריים בשעה שהיה חייב לבנות נוספים - והתחמק מתשלום.

בקו התחתון האיש נהג כעבריין, על חשבון כולנו.

היה חוב של 230 מיליון למדינה שלא מצאתי איזכורים לגבי אי תשלומו. מה שכן, זה חוב בגין תדרים ורישיון, לא משהו פיזי שהמדינה הוציאה מכיסה ודרשה החזר. גם אם נניח שלא שולם, בוא נחשב כמה זה יוצא לכל אדם שמחזיק סלולרי, נניח, 6 מיליון אנשים, יוצא 38 שקל לאדם? מחיר שאני יותר משמח לשלם תמורת הורדת המחירים שהוא הוביל.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

כי הדרך הנכונה נמצאת באיזה מקום באמצע.

חולק עליך מאוד.

הדרך נמצאת בעוד ייותר חופשי מה שאנחנו נמצאים היום.

דוגמה יפייפיה היא רשת האינטרנט במגזר הערבי. קמו להן כמה חברות, יצרו תשתית, בלי הגבלות בלי רגולציה (מס שוחד של המדינה) ונותנים אינטרנט שגם עם סיבים אתה יכול לחלום עליו ובמחיר זול משמעותית ממה שאנחנו בישראל היהודית משלמים.

הייתה על זה כתבה לפני שנה בערך שהמדינה רצתה להתלבש על העסקים הללו. 

יש מקומות שכמה שתפתח יותר תראה יותר תוצאות. נורא פשוט. 

שאר הדברים עליהן הלנת לחלוטין לא קשורים לכך שיש תחרות. להפך, אם לא הייתה תחרות לא היה שום אינטרס להשתפר. 

• אהבתי 5

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ניקו פ. כתב:

הדרך נמצאת בעוד ייותר חופשי מה שאנחנו נמצאים היום.

כן ולא.

למה לא?

כי תשתית אינטרנט היא תשתית, ויש לה חשיבות לאומית. אחרי השנתיים האחרונות אני חושב שכולנו יכולים להעריך את חשיבותה של תשתית אינטרנט טובה.

ולכן, כמו עם דואר, אין ערובה לכך שהשוק הפרטי ידאג לתשתית מתאימה/מודרנית במקומות בהם עלות התשתית גבוה ולא משתלמת כלכלית. 

בנוסף, עם נורמליזציה של עבודה מרחוק (אפילו אם זה כמה ימים בשבוע), נפתחת האופציה לחלק מהאוכלוסיה לגור במקומות מרוחקים יותר ממקום עבודתם, מה שכמובן משפיע על תשתיות אחרות. מעבר כזה יכול לגרור שינוי חיובי, ולכן יש לבדוק אם אולי כדאי לדאוג תשתית מתאימה במקומות יותר מרוחקים לטובת האוכלוסיה הזאת. (לא יישוב בכוח, אבל אם אתה יודע שאתה צריך להיות במשרד פעמיים בשבוע, ויש תשתית אינטרנט באמת טובה, אפשר לעבור לגור ליישוב טיפה יותר מרוחק ושקט. לא יודע)

בקיצור, יש עיניין לאומי לתשתית אינטרנט טובה בפריסה נרחבת שהיא לא רק בערים הגדולות ומקומות "משתלמים".

כמובן שבשביל זה מישהו צריך לחקור את הנושא, לחשב עלויות, לעבוד, אולי להעביר חוקים פחות נוצצים...  

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק הסלולר הוא בדיוק הפוך משוק חופשי.

יש רגולציה מאוד כבדה, החל מהקצאת תדרים ועד חוקים שמכריחים את החברות לשתף תשתיות, לנייד מספרים וכו'.

זו בדיוק הדוגמא שמראה למה ליברטריאנים שחושבים ששוק חופשי הוא תמיד הפתרון ושרגולציה היא תמיד גרועה, הם נאיביים, במקרה הטוב.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שגר בארה"ב בחצי שנה האחרונה זה שמשלימים יותר ממש לא אומר שהשירות טוב.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ. - טעות בידך. המשאבים הדרושים להקמת רשת סלולר הם משאבים מוגבלים מאוד, וחייבים להיות מוסדרים ומאוסדרים. תדרי הרדיו מוגבלים והספקטרום צריך להיות מחולק עם עוד הרבה שירותים, האנטנות חייבות לעמוד ברגולציות מבחינת הפרעה לסביבה, החל ממראה התרנים ועד עוצמות השידור, חייבת להיות הסדרה כדי למנוע הפרעה בין האתרים - בקיצור, הרבה יותר מורכב מזה.

בכלל - "שוק חופשי" ללא כל פיקוח נוטה לגרום לכספים להתרכז אצל קבוצה קטנה מאד של אנשים,, ולמרות תיאוריות שיווי המשקל למיניהן (לא מכיר את השמות האקדמיים) אנחנו רואים יפה מאד איך נוצרים קרטלים. וזה קורה לא רק בשוק הישראלי הקטן אלא גם באמריקה הגדולה. רק רגולציה מפרקת אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

כי הדרך הנכונה נמצאת באיזה מקום באמצע. What you pay is what you get.

בדיוק, צריך לתת אופציה לבחור.

שיהיו מסלולים שבהם אפשר לשלם יותר ולקבל יחס מועדף.

לפני 10 שעות, sperial כתב:

ואדים, דירה במרכז חיפה, עיר שמתהדרת בהייטק, זה לא מחנה של צוענים.

ואני גר במרכז כפר סבא, גם פה אין סיבים, כי זאת שכונה של בתים פרטיים שלא משתלם להתקין בה ארונות תקשורת כנראה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

ושירות גרוע.

אי אפשר לשלם פרוטות לחודש ולקבל שירות. מצד שני, לא זוכר מתי פעם אחרונה הייתי צריך לדבר עם מישהו בחברת הסלולר. מה שצריך זה אתר פונקציונאלי וזהו.

לפני 39 דקות, vadim6385 כתב:

שיהיו מסלולים שבהם אפשר לשלם יותר ולקבל יחס מועדף.

ומי ישלם עבור מסלול כזה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...