Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מידע צריך להיות מוצג בלוח שעונים?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במנהלתי תכלס לא צריך כלום חוץ מסל"ד, מהירות, דלק וזהו. ניווט זה מגניב כמובן. 

גם מד דלק, בינינו לא חיוני. אם נורת חיווי נדלקת אז בכלל לא קריטי שזה יהיה במחוונים ואפשר שיהיה במסך מרכזי (כמו לחץ צמיגים וכו). 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 19.5.2022 בשעה 13:10, sperial כתב:

אני רוצה לדעת מה טמפרטורת האויר בסביבה

אין דבר יותר מיותר מזה, אולי חוץ מבמקרה ואתה גר ברכב וצריך להחליט מה ללבוש.

אני חושב שהמידע שיוצג צריך להיות מותאם לסוג הרכב והשימוש.

אם מדובר בפחון חיסכון, צריך את המינימום הנדרש כמו מד מהירות, מד מרחק, מד דלק בסיסי של 4 חלקים, נורה של מנוע חם/קר וזהו. אם יש גיר ידני אז גם נורה שממליצה מתי להעביר הילוך לנהיגה חסכונית יותר. 

אם זה רכב ספורט, צריך גם מד סל"ד, גדישה, לחץ שמן, טמפרטורת שמן, שעון שמודד זמני הקפות, טמפרטורת מנוע בזמן אמת, יחס אויר דלק, חיווי באיזה הילוך אתה ועוד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך לגבי מד הטמפרטורה בסביבה. מתברר כי כדי לקבל הפשרת אדים טובה בבוקר צריך לכוון את המזגן טיפה מעל טמפרטורת הסביבה. בתור אחד שלא אוהב להתבשל ב-28 מעלות הרי שכיוונון 1-2 מעלות מעל הסביבה זה אופטימלי. אחרי ההפשרה זה כבר בגד "נחמד".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.5.2022 בשעה 01:49, ניקו פ. כתב:

מה דעתכם על לוח מכוונים מינימלי המוקרן לשמשה? מפריע או מאוד נוח? 

אני מאוד הייתי רוצה. חוסך את הצורך להסיט את המבט למטה כל הזמן כדי לבדוק על איזו מהירות אתה.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היום מבצע את כל הפעולות בצורה אוטומטית ולרוב המוחלט של הנהגים על הכביש לא מעניין אותם מה טמפרטורת המנוע או באיזה גיר הרכב נמצא.

מספיק שהלוח מחוונים יתן התראה ברורה כשמשהוא לא בסדר מאשר לתת מלא מספרים כאילו אנשים מפעילים מטוס ממלחמת העולם השניה.

לדוגמא: הפשרת אדים מבוצעת היום באופן אוטומטי על ידי מערכת בקרת האקלים ובצורה מאד יעילה.

ב 3008 בהתחלה הייתי עם תצוגת חוגות ומהר מאד עברתי לתצוגה שמציגה שני עיגולים של סל"ד ומהירות בצדדים ובמרכז מציגה מרחק מהרכב מקדימה.

לדעתי עדיף לשים תצוגה ברורה של מערכת הניווט ועדיף עם אוגמנטד ריאליטי כמו שמרצדס עושים שמציג חצים על גבי השמשה לפי מה שקורה בפועל בכביש.

רוב השטויות שאני רואה שאנשים עושים בכביש קשור למערכת הניווט ולאנשים שעסוקים בלהבין באיזה פניה הם צריכים לקחת.

בנוסף הצגת מרחק מהרכב מקדימה מאד עוזרת לשמור מרחק בצורה טובה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.5.2022 בשעה 01:49, ניקו פ. כתב:

מה דעתכם על לוח מכוונים מינימלי המוקרן לשמשה? מפריע או מאוד נוח? 

smQ-1pRtaAxQT2mWHT7kfKlRf02QGCFrhRf_1oDTdP8.jpg

לפני 8 שעות, Trilandian כתב:

אני מאוד הייתי רוצה. חוסך את הצורך להסיט את המבט למטה כל הזמן כדי לבדוק על איזו מהירות אתה.

מוכר. , נקרא head up display

יש שפע של אבזרים כאלה בעליאקספרס, אני לא בטוח שזה אכן מתאים לסביבה של נהג רכב, לפחות בלי התאמה והכשרה בשימוש.

אישית אני לא חש שום צורך בדבר הזה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא הוזכר פה שחוץ מהמידע עצמו יש חשיבות גדולה לעיצוב לוח השעונים. מדובר בפריט קריטי שמייצג את קו העיצוב של הדגם והמותג.  

לוח שעונים מעוצב היטב מהווה חגיגה לעיניים ותורם רבות לחיבור של הנהג עם הרכב.

בשנים האחרונות היצרנים משקיעים בזה פחות. מותגים רבים מציגים לוחות שעונים משעממים וחסרי תשוקה.

אחד הטובים לדעתי מהדור האנלוגי:

256826307_SmartSelect_20220522-220618_SamsungInternet.thumb.jpg.7bf0494a421e044958a5ea9e9adea28b.jpg

• אהבתי 3

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה כי יש משהו קסום בכל החוגות האנלוגיות האלה שמוארות וזזות לפי הפעולות שאתה עושה. למרות שאתה לא באמת צריך את כל המידע הזה, זה חלק מהעיצוב. קשה יותר ואולי בלתי אפשרי להשיג את התחושה הזאת עם מסך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל עצום בין חוגה לבין ספרות. החוגה נותנת תחושה יחסית, ובהרבה מצבים היחסיות חשובה.

לאבא שלי היתה ליאנה מדור ראשון עם לוח מחוונים דיגיטלי, היה זוועה. בדורות הבאים סוסוקי חזרו ללוח קלאסי עם מחוגים מיכאניים, הרבה יותר מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, banji man כתב:

מה שלא הוזכר פה שחוץ מהמידע עצמו יש חשיבות גדולה לעיצוב לוח השעונים. מדובר בפריט קריטי שמייצג את קו העיצוב של הדגם והמותג.  

לוח שעונים מעוצב היטב מהווה חגיגה לעיניים ותורם רבות לחיבור של הנהג עם הרכב.

בשנים האחרונות היצרנים משקיעים בזה פחות. מותגים רבים מציגים לוחות שעונים משעממים וחסרי תשוקה.

אחד הטובים לדעתי מהדור האנלוגי:

256826307_SmartSelect_20220522-220618_SamsungInternet.thumb.jpg.7bf0494a421e044958a5ea9e9adea28b.jpg

כן וזה לחלוטין לא רציונלי. סתם מחזיר אותנו לילדות. איזה מחרמן זה הגה של מכוניות ראלי עם כל כפתורי ההנעה ולוח המחוונים עם כל השעונים, קופסת בפיוזים בצד. 

שום דבר מזה לא נחוץ, ולא ברור לי למה כל כך כיף לי להסתכל על זה. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, banji man כתב:

ההיפך, לוח מחוונים צריך להיות ארגונומי וממוקד בלתת לך מה שאתה צריך, ולא לתת לך טריליון מחוגים שלך תדע מה זה מה עכשיו, כשאתה נוסע במהירות גבוהה בכביש מפותל.

נוסטלגיה ותשוקה זה נחמד, אבל מהירות הרכבים עלתה מאז שנות ה80, ומהירות תגובה של המוח האנושי לא.

לכן, כדי להגיב מהר, נהג צריך לקבל את המינימום מידע שהוא חייב, ולקבל אותו בצורה הכי ברורה ובולטת שאפשר.

וגם מכוניות נהיו הרבה יותר אמינות, אז אתה לא חייב לנטר לחץ שמן/טעינת מצבר/טמפ' מים ומה לא.

למשל משהו כזה (סיוויק טייפ R 2017) עדיף פי כמה. כל המידע שאתה בפועל צריך, בלי רעשי רקע.

image.thumb.png.4123c0cba7be64c658a0ebee0ae38512.png

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, vadim6385 כתב:

למשל משהו כזה (סיוויק טייפ R 2017) עדיף פי כמה. כל המידע שאתה בפועל צריך, בלי רעשי רקע.

באוטו ספורט, על אחת כמה וכמה כזה שמרבים ללכת איתו למסלול, לא יזיק מחוון חום שמן.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, vadim6385 כתב:

image.thumb.png.4123c0cba7be64c658a0ebee0ae38512.png

לדעתי יש פה הרבה רעשי רקע כל המרכז של הלוח מחוונים תפוס בעיתוב על הדגם או המצב ספורט שבכל מקרה כבר נראה ההבדל ע"י שינוי צבע הלוח. בנוסף הנורות בקרה נמצאות אי שם בצד וסיכוי שתבחין בהם בזמן הנכון שואף ל0.

בנוסף נראה לי שגם מי שלא רוצה את כל המידע ממש לא מעוניין שהרכב יראה עם צג של אלטו או דאצ'יה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שמסייע לי הוא צבע לוח הבקרה - תקין הוא לבן, התראה בצהוב (תלוי איזה, יש מצבים בהם רק נורית צהובה), אזהרה באדום בליווי צלצול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוח השעונים הטוב ביותר בכל הזמנים (לדעתי) הוא זה של במוו E30

גם כל המידע שנחוץ, גם רקע מותאם לנהיגה וגם מבנה שעונים שמשתלב בדיוק בחלל העליון של ההגה בלי ששום דבר יסתיר

image.jpeg.f236e7136b942e4c06185a7ad80590b5.jpeg

ואם כבר, דוגמא ללוח שעונים גרוע הוא זה שמופיע בדגמים החדשים שלהם.

אומנם ניסו לשמור על סידור שיזכיר את המקור, אבל במבט חטוף לשעונים בזמן נהיגה, החוגה הכתומה נבלעת על רקע הפס האדום וגם צורת שעוני המהירות והסל"ד לא מספיק נבדלת משני השעונים הקטנים בצדדים.

image.jpeg.8a566817f4bb2c939f3d9747d2727747.jpeg

עריכה אחרונה על ידי YNV
  • אהבתי 2

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...