Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פניה ימינה באדום - כנהוג בארה"ב

usafun
שימו לב! השרשור הזה בן 823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, race driver כתב:

כל פעם מדהים אותי מחדש,

אני שואל את עצמי כמה תאונות זה גרם ?

כמה נהגים ונהגות חדשות איבדו עשתונות בסיטאוציה הזו ?

כשגרתי באנגליה, שם זה גם עובד כך (כמו שספריאל כתב, לא בכל צומת) זה עובד יפה מאוד. התנועה החוצה גם יודעת לתת לעבור.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כשאתה רגיל לזה זה פועל היטב. הבעיה היא כאשר ישראלים נוהגים שם בלי להתכונן ובלי להכיר את החוק.

דרך אגב, פעם @ישההעלה בפורום תקנות תעבורה ישראליות היסטוריות, גם כאן זה היה קיים בעבר, אלא שבאיזה שהוא שלב מישהו החליט שזה לא מתאים לקיבוץ הגלויות הישראלי וקבע את התקנות המוכרות לנו.

עריכה: הנה כתבה על הרמזור הראשון בישראל. בפסקת האור הצהוב מסבירים כי יש לנצלו להשלמת פניה שמאלה - כמו ברמזורים המקובלים ברוב העולם (ההנחיה היא להכנס לצומת ולהמתין במרכזו עד שהתנועה הנגדית פוסקת).

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרוב פניה ימינה סטנדרטית עם כתום מהבהב וזכות קדימה להולכי רגל תהיה היסטוריה.

יש בתל אביב כבר מספר צמתים בהם עקב נתיב אופניים, התקינו רמזור נוסף לאופניים במקביל למעבר החצייה, והפנייה ימינה למכוניות הפכה למרומזרת. למשל חיים לבנון לקקל מזרח בתל אביב.

הבעיה שיש להולכי רגל גם רמזור ואז מגיעים אנשי הקורקינטים והאופניים החשמליים ורוצים לחצות באדום מלא כי ציות לחוקי תנועה הוא סלקטיבי ואופציונלי לחיות האלה.

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
הבהרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הצמתים בהם זה משנה הם פנייה מהירה ימינה (כלומר עם אי תנועה משולש שמפריד בין הנתיבים), בנוסף, איפה שיש רמזור לפנייה ימינה זה בד"כ בגלל שיש שני נתיבים לפנייה, או אין מקום למשהו אחר.
זה עדיף מכל הבחינות על מה שקורה בארה"ב (חוץ מעלות הקמה ותפעול).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגב לא בטוח שזה בהכרח רק בגלל אופי הנהיגה הישראלי. בארה״ב לא נוהגים טוב מאיתנו באופן גורף ובמדינות שבהן כן נוהגים טוב מאיתנו באופן גורף (הולנד נניח) אף על פי שהחוקים האלה קיימים, מצמצמים אותם למינימום.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלאס עם העובדות האלה, אתה מפריע לאג'נדה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shellcase כתב:

זה עדיף מכל הבחינות על מה שקורה בארה"ב (חוץ מעלות הקמה ותפעול).

למה אתה חושב שאי תנועה משולש עדיף על צומת ללא האי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שזה מוביל לעלייה של 69 אחוז (!!) בתאונות, וברובן מן הסתם מעורבים אורחי רגל.

העולם כבר מתקדם משם הלאה, לתת להולכי רגל להתחיל ללכת - ורק אז למכוניות.

ומקור לנתון של 69% (מתוך הסרטון המצורף)  http://www.cmfclearinghouse.org/detail.cfm?facid=4579#commentanchor

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מניחים שארה״ב אחידה מבחינת תרבות נהיגה וזה לא המצב יש מקומות שדומים מאד לארץ ושם גם אסורה פניה ימינה באדום.

ויש מקומות שצומת שממזמן הייתה מרומזרת בארץ עובדת עם עצור לכל הכיוונים ואף אחד לא מנסה לגנוב את התור, או "נתיב מוות" לפניות שמאלה. במקומות כאלה הנהיגה הרבה יוצר רגועה ובמיוחד אם אתה זר ולא בטוח מכיר את כל החוקים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, SuperBamba כתב:

מה שאני שמתי לב אליו בארה״ב הוא דווקא שהתמרורים מילוליים, וכדוגמא המתקשרת לשרשור, בהרבה צמתים בסן פרנסיקו כתוב בפירוש no right on red. נראה שאף על פי שזה מצב ברירת המחדל, בעיר סואנת מוצאים לנכון לבטלו פעמים רבות

בארה"ב הכל מילולי, השלטים מילולים כמעט לגמרי הנורות ברכב(אין נורת האנדברקס יש נורת BRAKE אין נורה עם סמל של צמיג ופנצ'ר אלא TPMS אין נורת מנוע יש נורה שכתוב ENGINE) הייתה לי גם קאמרי וגם ג'טה מהשכרה שמה וזה היה בשתיהן.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

עריכה: הנה כתבה על הרמזור הראשון בישראל. בפסקת האור הצהוב מסבירים כי יש לנצלו להשלמת פניה שמאלה - כמו ברמזורים המקובלים ברוב העולם (ההנחיה היא להכנס לצומת ולהמתין במרכזו עד שהתנועה הנגדית פוסקת).

ואי ואי כל פעם שאני רואה תמונות כאלה אני מתענג על הרכבים של אז - תמונה מתוך הקישור ששמת:

ramzor_telaviv_circle_jlem.jpg.7fd8adc79f8ad39974e61f37d6fb2d75.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, vadim6385 כתב:

אגב עוד חוק אמריקאי שקיים רק שם - מותרת פניה שמאלה בירוק תוך מתן זכות קדימה לתנועה באה ממול. ז"א אין רמזור נפרד לפניה שמאלה, או רמזור שעוצר את התנועה ממול, אלא התנועה זורמת בשני הכיוונים, ומותר לך לפנות שמאלה גם אם לתנועה ממול יש ירוק, אתה פשוט נותן להם זכות קדימה, ואז פונה.

כמו שכבר נאמר, פניה שמאלה ברמזור תוך מתן זכות קדימה לתנועה בכיוון הנגדי זה דבר שקיים גם בהרבה מדינות בעולם. ישראל היא פה היא יוצאת הדופן. דרך אגב, עכשיו נעשה בארה"ב מקובל לסמן פניה ברמזור תוך מתן זכות קדימה לתנועה ממול (unprotected left turn) בחץ צהוב מהבהב. יש גם סימון של חץ ירוק שאומר שאין תנועה נגדית (protected left). בצמתים מורכבים יכול בהחלט להיות שחלק מהזמן תהיה תנועה נגדית בפניה שמאלה וחלק מהזמן לא והסימון הזה פחות מבלבל מהסימון הישן של עיגול ירוק לפניה עם תנועה נגדית וחץ ירוק לפניה ללא תנועה נגדית.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, baer כתב:

ואי ואי כל פעם שאני רואה תמונות כאלה אני מתענג על הרכבים של אז - תמונה מתוך הקישור ששמת:

התמונה הזו הרב יותר מאוחרת (בכעשור).

הנה פרט מהתמונה (לא קשור לרמזור). מישהו יודע מהו ומה משמעותו?

image.png.9b3b6b6ee1cc33b920e5cfb3e07e6c73.png

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, race driver כתב:

כל פעם מדהים אותי מחדש,

אני שואל את עצמי כמה תאונות זה גרם ?

כמה נהגים ונהגות חדשות איבדו עשתונות בסיטאוציה הזו ?

מי שלמד לנהוג במקום שבו יכולה להיות תנועה חוצה בפניה שמאלה ברמזור, למה שיתבלבל או יאבד עשתונות? היחידים שמתבלבלים או מאבדים עשתונות הם אלו שבאים ממקום שבו זה לא מקובל ולא טורחים לברר את ההבדלים בחוקי התנועה לפני שהם מתחילים לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...