Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרעה של גומי בפתיחת דלת נהג - מאזדה 3 2020 הצ'בק

Daewoo_Racer
שימו לב! השרשור הזה בן 459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ברשותי מאזדה 3 2020 הצ'בק (לא יודע אם הבעיה רלוונטית גם לדגם הסדאן) והעניין הוא כזה:

כאשר אני פותח את דלת הנהג יש חיכוך של הגומי (האטם) עם הגומי של הדלת האחורית - זה מורגש יותר במזג אויר חם, ולפעמים זה ממש נתקע וצריך להפעיל כוח סביר.

חיפשתי ברשת על זה וראיתי שאכן קיימת בעיה כזו בדגמים 2019-2021 ומצאתי מסמך טיפול מארה"ב שמתאר את הבעיה ואיך לתקן אותה.

השאלה שלי היא כזו - מישהו פה שיש לו את הרכב, נתקל גם בבעיה הזו, פנה למוסך והוא סידר את זה בצורה טובה?

אם כן, האם זה היה במוסך המרכזי והאם חייבו משהו?

אציין שהרכב עדיין באחריות יצרן לכן נשמע שזה אמור להיות מכוסה באחריות.

תודה.

MC-10177943-0001.pdf R086-20.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שתמיד היה ככה, אני אישית שמתי לב שיש בעיה אחרי כמה חודשים עם הרכב.

אגב, אם אני מורח חומר לחידוש ושימור פלסטיק וגומיות (koch chemie ts למי שמכיר) זה "מעלים" את הבעיה לאיזה חודש-חודשיים, אז אולי זה מה שעשו לפני המסירה של הרכב, אין לי מושג. (רק אציין שקניתי את האוטו מהיבואן, לא היו בעלים קודמים)

עריכה אחרונה על ידי Daewoo_Racer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלי יש בדיוק מזדה כזאת הצורה הכי חדשה, ואצלו זה בדלת נוסע ממש צריך להפעיל כוח כדי לפתוח את הדלת, הוא הלך למורשה מזדה והם "סדרו" לו את הבעיה בדיוק לשעה, הוא התיאש ובכללי היה לרכב כמה בעיות, אבל זה מזדה ואנשים יתכחשו להכל וימשיכו לקנות

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.12.2021 בשעה 12:42, Daewoo_Racer כתב:

מצאתי מסמך טיפול מארה"ב שמתאר את הבעיה ואיך לתקן אותה

אני לא בעל רכב כזה אבל האמת שאני אשמח לדעת איך מתקנים אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות על סמך הסרטון, נראה שזה פתיר באמצעות cutter או סכין יפני אימתני (על אחריותכם בלבד. אם זה היה הרכב שלי, כנראה שהייתי מנסה לסדר זאת בעצמי). כמו עם עודף טחינה או עמבה בפיתה שאף אחד לא באמת רוצה, רק כאן עם אקסטרה גומי.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להעלות תמונת תקריב מהצד השני של הפינה הזאת?

זה נראה כאילו הפס לא יושב במקום, תראה איך הוא יושב/מחובר, אולי ניתן לדחוף אותו קדימה 2-3 מ"מ? איך הקצה השני שלו נראה?

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהדיוק היפני לקח פנייה לכיוון הדיוק הסיני, כבר לא שומרים על סטנדרטים😜

לבעיות כאלה יש הרבה פתרונות מתיקון עצמי ותיקון במסגרת החלפת חלק במוסך, בארץ כנראה לא באמת תקבל תיקון עם חלק מקורי ומעודכן (כי יקר,הרבה זמן, מי בכלל מכיר את עניין התיקונים).

בכל מקרה מציעה לקפוץ למוסך המרכזי של מזדה בניר צבי ושם להציף את הבעיה ולא מוסך מקומי שעד שיקבלו תשובה יעבור עשור, יש מצב ואני טועה ובאמת הכל יכול לעבוד גם עם תיגש למוסך יבואן מקומי בעזור מגוריך. בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

חזרתי לעדכן, הייתי לפני כחודשיים במוסך המרכזי בניר צבי ובאמת החליפו לי במסגרת האחריות את החלקי פלסטיק שבצד (גם בדלת קדמית וגם באחורית) ואת החלק העליון בדלת קדמית חתכו (לפי איך שהצעתם כאן).

נראה היה שזה הסתדר, לא ראיתי סיכוי שזה יחזור לפי איך שהחלקים היו ממוקמים לאחר התיקון (אין לי תמונות וחבל שכך) אבל ככל שהזמן עבר הרגשתי שזה מתחיל להשתחזר לאט לאט עד שאתמול בצהריים אני בא להכנס לרכב וזה ממש מפריע לפתוח את הדלת (כמו שהיה לפני שסידרו).

בתאריך 25.12.2021 בשעה 11:01, yairw כתב:

תוכל להעלות תמונת תקריב מהצד השני של הפינה הזאת?

זה נראה כאילו הפס לא יושב במקום, תראה איך הוא יושב/מחובר, אולי ניתן לדחוף אותו קדימה 2-3 מ"מ? איך הקצה השני שלו נראה?

הוספתי תמונות, אתה צודק, נראה שהמסגרת העליונה בדלת הנהג סוג של קורסת לכיוון פנים הרכב ואז כשמנסים לפתוח את הדלת נוצר מגע ושפשוף עם החלק מהדלת האחורית.

אפשר לדחוף את החלק קדימה (לכיוון חוץ הרכב), העניין שאין איזשהו משהו שיקבע את זה ואז זה חוזר.

נראה שהתכנון של החלק הזה ממש דפוק (בצד השני של הנוסע, טפו טפו אין את הבעיה הזו אצלי).

עבר זמן מאז שפירסמתי בפעם הראשונה, אז אולי עכשיו יש לעוד מישהו ניסיון עם הבעיה הזו והתיקון שלה?

נראה שאצטרך להכנס שוב למוסך אבל אני חושש שיעבדו על האוטו, יפרקו וירכיבו, ובסוף לגלות שהמצב חוזר לקדמותו - זה רק פוטנציאל לעוד נזק 🤦‍♂️

IMG-20220117-WA0001.jpg

IMG_20211229_144238_resized.jpg

IMG_20211229_144248_resized.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

חוזר לעדכן.

בספטמבר האחרון זה כל כך הפריע לי שנמאס לי מזה, נכנסתי למוסך המרכזי בניר צבי (מזכיר שזו הפעם השנייה בגלל הבעיה הזאת), הם החליפו שוב את הקורות וזה נפתר.

לפני מספר ימים אני בא להיכנס לרכב בשעות צהריים כשחנה בשמש ושוב הבעיה הזאת מפריעה לפתיחת הדלת.

לא יודע מה לעשות, זה לא הגיוני כל חצי שנה להכנס למוסך בגלל זה והם לא מצליחים לסדר את הבעיה אחת ולתמיד למרות שיש עליה ריקול עולמי.

בעלי מזדה משנתונים רלוונטיים - מישהו נתקל בזה וזה תוקן בצורה טובה?

יש סיכוי לארגן איזושהי תביעה ייצוגית? לא שזה יעזור לבעיה אבל זה ממש מעצבן, במיוחד כשקניתי את האוטו חדש ואני שומר עליו כמה שאפשר.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...