Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Neb
שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, אשמח לתובנות - 

לקחתי את הרכב למוסך לטיפול 10,000 שגרתי. המוסכניק רווי ההמלצות כנראה לא התרשם מהבטחון העצמי שהפגנתי וראה רק שעומדת מולו אשה צעירה עם פיאט 500 ושלט 'נהג חדש' כמיטב הסטריאוטיפ, והחליט לבדוק כמה כסף אפשר לנער ממני. 

בנוסף לטיפול 10,000 הוא אמר שצריך להחליף לי את ארבע התושבות של הרכב, הסכמתי. מדובר ברכב מ-2013, לגיטימי שיש בלאי מדי פעם.

כשקיבלתי את האוטו חזרה שמתי לב שיש רעש חריג שלא היה קודם - רעש של מתכת נדפקת מלמטה, מימין, בעיקר מקדימה, בעיקר בכבישים משובשים ובבמפרים.

מיד חזרתי אליו והוא הסביר שכנראה ההחלפה של התושבות הציפה בעיה נוספת שכבר הייתה שם - יש צורך להחליף את המוט המייצב הקדמי. הסכמתי.

כשקיבלתי את האוטו חזרה הרעש עדיין היה שם. חזרתי אליו, והוא אמר שצריך להחליף ציריה ימנית קדמית, מאותה הסיבה.

בשלב הזה עצרתי את הבולשיט ונסעתי 70 ק"מ למוסך אחר, שההורים שלי הולכים אליו וסומכים עליו במליון אחוז.

במוסך האחר אבחנו שהבעיה היא אחרת לגמרי - אחד הבולמים הקדמיים הורכב בצורה שגויה, ושני האחוריים דורשים החלפה. הבולם הקדמי הימני הוא שגרם לרעש ואכן ברגע שעניין הבולמים סודר הרעש נעלם לחלוטין.

שאלותיי אל היקום:

האם המוסך הראשון אכן חירטט לי בשכל?

האם יש קשר כלשהו בין התושבות לבולמים? האם בולמים זה משהו שמחליפים בטיפול 10,000 בלי ליידע? כי המוסך הראשון לא ציין שהם הוחלפו, והשני ציין שאחד מהם הורכב בצורה גרועה. מי הרכיב אותו כך אם לא המוסך הראשון? הרי הרעש התחיל רק כשיצאתי משם אחרי ה-10,000.

האם יש טעם לחזור אל המוסך הראשון (בליווי מישהו פחות נאיבי...) ולדרוש כסף בחזרה או משהו?

והחשוב מכולם - איך אני מעזה בכלל ללכת למוסך כאשה ולהאמין שלא ידפקו אותי? ממש לא בסדר מצדי.

תודה לעונים!

עריכה אחרונה על ידי Neb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לכתוב שכנראה סבלת מחוסר מקצועיות של המוסך הראשון.

בפועל המוסך הראשון ביצע עבודה והחליף חלקים וקשה לי להאמין שהם יקחו אחריות על הכל בעיקר שמוסך אחר מצא את התקלה האמיתית ותיקן אותה כך שהם לא ראו את הבעיה שיצרו וזו מילה שלך (ושל המוסך השני) מול המילה שלהם.

תנסי להתעמת עם המוסך הראשון הכי גרוע תפסידי קצת זמן (את הכסף והאמון במוסכים כבר איבדת).

בצד החיובי את לפחות יודעת על מי לסמוך וגם שהאוטו שלך במצב טוב יותר בגלל התיקונים (שבסופו של דבר צריך לבצע מתי שהוא)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם חירטט?

יכול להיות

לדעתי פשוט אבחן לא נכון.

האם היו צריכים להחליף תושבות? קשה לנו לדעת. במצב חדש הם בטוח לא, אבל עד כמה המצב מצריך החלפה. זה גם לא ידוע.

ממליץ לבקש מהמוסך השני לוודא שאכן הוחלפו החלקים שהוא דיווח שהחליף 

לצערי פגשתי פעם מוסך שדיווח שהחליף, בפועל לא החליף. זה אומנם לא המקרה הקלאסי, אבל גם שקרנים יש לנו בעולם.

אם תרשמי את המחיר שהוא לקח לך, יוכלו לתת לך חוות דעת האם הוא גם עקץ אותך במחיר או שזה מחיר סביר.

אם תלכי ותתווכחי איתו, סיכוי נמוך שתראי כסף בחזרה

חבל על העצבים והכוח. באמת!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכניק רווי המלצות, [בהנחה שהם חיוביות, כן?], סביר להניח שיש לו נסיון באבחון תקלות.

לכן זה מריח כמו חירטוט גדול, וניצול אפילו.

לפי המראה וההגעה+השלט, יכולת להשתתף בתוכנית "יצאת צדיק".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Neb כתב:

......המוסכניק רווי ההמלצות .....               ימשיך לקבל המלצות אם לא יחשף.

שאלותיי אל היקום:    האם המוסך הראשון אכן חירטט לי בשכל?   

היקום מהדהד:      שאלה רטורית, נכון ?

איך אני מעזה בכלל ללכת למוסך כאשה ?       יכול לקרות  לכל אחד, לאו דווקא אישה, שיטת מצליח עובדת.

אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Neb כתב:

היי חברים, אשמח לתובנות - 

לקחתי את הרכב למוסך לטיפול 10,000 שגרתי. המוסכניק רווי ההמלצות כנראה לא התרשם מהבטחון העצמי שהפגנתי וראה רק שעומדת מולו אשה צעירה עם פיאט 500 ושלט 'נהג חדש' כמיטב הסטריאוטיפ, והחליט לבדוק כמה כסף אפשר לנער ממני. 

בנוסף לטיפול 10,000 הוא אמר שצריך להחליף לי את ארבע התושבות של הרכב, הסכמתי. מדובר ברכב מ-2013, לגיטימי שיש בלאי מדי פעם.

כשקיבלתי את האוטו חזרה שמתי לב שיש רעש חריג שלא היה קודם - רעש של מתכת נדפקת מלמטה, מימין, בעיקר מקדימה, בעיקר בכבישים משובשים ובבמפרים.

מיד חזרתי אליו והוא הסביר שכנראה ההחלפה של התושבות הציפה בעיה נוספת שכבר הייתה שם - יש צורך להחליף את המוט המייצב הקדמי. הסכמתי.

כשקיבלתי את האוטו חזרה הרעש עדיין היה שם. חזרתי אליו, והוא אמר שצריך להחליף ציריה ימנית קדמית, מאותה הסיבה.

בשלב הזה עצרתי את הבולשיט ונסעתי 70 ק"מ למוסך אחר, שההורים שלי הולכים אליו וסומכים עליו במליון אחוז.

במוסך האחר אבחנו שהבעיה היא אחרת לגמרי - אחד הבולמים הקדמיים הורכב בצורה שגויה, ושני האחוריים דורשים החלפה. הבולם הקדמי הימני הוא שגרם לרעש ואכן ברגע שעניין הבולמים סודר הרעש נעלם לחלוטין.

שאלותיי אל היקום:

האם המוסך הראשון אכן חירטט לי בשכל?

האם יש קשר כלשהו בין התושבות לבולמים? האם בולמים זה משהו שמחליפים בטיפול 10,000 בלי ליידע? כי המוסך הראשון לא ציין שהם הוחלפו, והשני ציין שאחד מהם הורכב בצורה גרועה. מי הרכיב אותו כך אם לא המוסך הראשון? הרי הרעש התחיל רק כשיצאתי משם אחרי ה-10,000.

האם יש טעם לחזור אל המוסך הראשון (בליווי מישהו פחות נאיבי...) ולדרוש כסף בחזרה או משהו?

והחשוב מכולם - איך אני מעזה בכלל ללכת למוסך כאשה ולהאמין שלא ידפקו אותי? ממש לא בסדר מצדי.

תודה לעונים!

לגבי התושבות - אם הרכב לא היה רועד לך בעמידה / ולא היית מרגישה מכות בהעברת הילוכים כנראה שלא היה צורך להחליף תושבות. אפילו שהרכב מבוגר וזה טבעי לגמרי שילכו לו התושבות. בכ"ז לא תמיד יש צורך.

מוט מייצב זה מוט מאוד מאוד חזק שהסבירות שהוא ילך היא נמוכה יחסית. מה גם שהיית אמורה להרגיש תת היגוי או היגוי יתר (הרכב היה מזייף בפניות חדות).

לגבי הבולמים - הורכבו בצורה שגויה? החלפת בולמים בעבר? כי אם הבולמים הם המקוריים מהמפעל אין סיכוי שזה יורכב בצורה שגויה. אולי הבולם פשוט התעייף/ נהרס.

אין סיכוי שהחליפו לך בלי ליידע - את חושבת שמישהו באמת יעבוד בחינם ויחליף לך בולם?.

אם הנזק שהמוסך הראשון גדול מידי תגשי אליו ואם לא עוזר את יכולה לתבוע אבל הסיכוי שלך מולו קלוש.

אם את אומרת שממש אחרי המוסך ההוא שמעת את הרעשים יש סיכוי שהוא נגע לך בבולם כדי לעשות עלייך קופה בהמשך. כמו שמישהו סיפר לי פעם שהמוסכניק שופך מים לשמן כדי להרוס את הראש מנוע. זה יותר סביר בגלל שהחוסר מקצועיות באבחון שלו גובל בבדיחה.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם את יד רשונה של המכונית?, כי אם לא, אז יתכן שבולם הזעזועים

הורכב שגוי עוד לפני שהמכונית הייתה ברשותך.

בברכה  -  רפי לין

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, netanel1014 כתב:

לגבי התושבות - אם הרכב לא היה רועד לך בעמידה / ולא היית מרגישה מכות בהעברת הילוכים כנראה שלא היה צורך להחליף תושבות. אפילו שהרכב מבוגר וזה טבעי לגמרי שילכו לו התושבות. בכ"ז לא תמיד יש צורך.

מוט מייצב זה מוט מאוד מאוד חזק שהסבירות שהוא ילך היא נמוכה יחסית. מה גם שהיית אמורה להרגיש תת היגוי או היגוי יתר (הרכב היה מזייף בפניות חדות).

לגבי הבולמים - הורכבו בצורה שגויה? החלפת בולמים בעבר? כי אם הבולמים הם המקוריים מהמפעל אין סיכוי שזה יורכב בצורה שגויה. אולי הבולם פשוט התעייף/ נהרס.

אין סיכוי שהחליפו לך בלי ליידע - את חושבת שמישהו באמת יעבוד בחינם ויחליף לך בולם?.

אם הנזק שהמוסך הראשון גדול מידי תגשי אליו ואם לא עוזר את יכולה לתבוע אבל הסיכוי שלך מולו קלוש.

אם את אומרת שממש אחרי המוסך ההוא שמעת את הרעשים יש סיכוי שהוא נגע לך בבולם כדי לעשות עלייך קופה בהמשך. כמו שמישהו סיפר לי פעם שהמוסכניק שופך מים לשמן כדי להרוס את הראש מנוע. זה יותר סביר בגלל שהחוסר מקצועיות באבחון שלו גובל בבדיחה.

הרכב היה רועד מעט, אבל לא בהכרח בעמידה אלא דווקא בנסיעה במהירות בינונית. בכלל, הסיבה שהחלטתי לגשת לטיפול 10,000 דווקא עכשיו היא שחוויתי פנצ'ר די היסטרי לא מזמן, ממש התפוצצות של גלגל. להתפוצצות קדמו רעידות (מן הסתם הגלגל קרס לאטו..) ואחרי החלפת כל הגלגלים נעשיתי רגישה יותר לרעידות שאולי היו שם גם קודם, מחשש שזה יקרה שוב. אין ספק שמשהו רעד שם ודרש תיקון, ואין ספק שעכשיו אחרי המוסך השני, אין רעידות...

לגבי העברת הילוכים - הרכב בעל תיבת הילוכים רובוטית, ולא הרגשתי מכות כשההילוכים הוחלפו אוטומטית, אז לא יודעת לגבי זה.

לא החלפתי בולמים בעבר, הרכב אצלי רק שנתיים, אבל יכול בהחלט להיות שהבולמים הוחלפו לפני שהרכב הגיע אלי. לא חשבתי שהוחלפו בחינם, אלא שהוחלפו בלי ידיעתי ושילמתי על זה, או שהמוסכניק הראשון טען שהחליף תושבות אך למעשה החליף בולמים. יתכן גם שפירק את הבולם הקיים והרכיב אותו בצורה עקומה כדי שאחזור אליו עם תקלת הרעש. 

ממש אחרי המוסך הראשון שמעתי את הרעש, ברמה שהגעתי עד קצה הרחוב ועשיתי פרסה. 

המקום כולו בדיחה, אין ספק...

תודה רבה לך ולכל העונים!!

עריכה אחרונה על ידי Neb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מי המוסך הראשון?

2. תגדירי "רווי המלצות"

3. בפיאט אני ממליץ על מוסך שמשון ביהוד

לא זול, אבל מקצוען ואמין

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, רפי לין כתב:

האם את יד רשונה של המכונית?, כי אם לא, אז יתכן שבולם הזעזועים

הורכב שגוי עוד לפני שהמכונית הייתה ברשותך.

בברכה  -  רפי לין

אני לא יד ראשונה, אבל אם הבולם שהורכב בצורה שגויה היה שם עוד לפני המוסך הראשון, והוא זה שגרם לרעש, אז הרעש היה צריך להיות שם מיום הקניה שלי את הרכב, ולא להופיע אחרי שנתיים שהוא בבעלותי, בשנייה שבה אני יוצאת מהמוסך. 

Just now, avargel כתב:

1. מי המוסך הראשון?

2. תגדירי "רווי המלצות"

3. בפיאט אני ממליץ על מוסך שמשון ביהוד

לא זול, אבל מקצוען ואמין

1. מותר לי להגיד פה את שמו בלי להסתבך? לא בא לי תביעות דיבה ושיט. אם זה חשוב לך אין לי בעיה לכתוב בפרטי (יש פה פרטי בכלל?)

2. כל ההמלצות בגוגל, פייסבוק ואיזי, דירוג של 4.5-5 כוכבים. המוסך ממוקם בישוב לא גדול שמוקף בכפרים שבהם יש מוסכים זולים ו'מקומבנים' בהרבה, ובכל זאת הרבה מתושבי המקום מגיעים אליו.

3. תודה, אשקול אם יהיה צורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם "אמת דיברת" אין לך שום בעיה של תביעת דיבה וכד'

2. אני נותן חשיבות מאוד נמוכה להמלצות בגוגל ופייסבוק. בדרך כלל אלה "מגיבים מטעם"

3. כן, את יכולה בפרטי. ויש כאן את האופציה הזאת 

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...