Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכרת המבנה המכאני של המכונית במסגרת לימודי תאוריה, פעם והיום

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

למה?

כדי שיוכלו לפסול אותך על "חוסר ביטחון בהחלפת גלגל"?

או כדי שנוזל קירור רותח ישפריץ על נבחן שינסה לבדוק אותו על מנוע חם ברכב לימוד נהיגה?

עזוב שעוד 10-15 שנה זה כבר לא יהיה רלוונטי לרוב הרכבים (כי חשמלי).

וגם החלפת גלגל - בהרבה מכוניות אין גלגל ספייר, וגם איפה שיש, אפשר להזמין שירות החלפת גלגל מהביטוח.

אני חושב ש"מיומנות" החלפת גלגל צריכה להיות חלק מלימודי הנהיגה המעשיים, לא חלק מהטסט. למיטב ידיעתי כרגע זה אפילו לא חלק מלימודי התיאוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 25 דקות, SlowRide כתב:

להחליף גלגל זה בסיסי מאד וכל מי שעולה על ההגה צריך לדעת לעשות את זה, חוץ מנכה שלא מסוגל כמובן. גם אם אין גלגל יש ערכת תיקון פנצ'ר ובה גם צריך לדעת להשתמש. כשנגמר הנייר במדפסת בעבודה אתה מתקשר לתמיכה טכנית או מחליף בעצמך?

אותו דבר בדיקת לחץ אויר לפני נסיעה. לא לעשות את זה גובל ברשלנות. היום יש חיווי של זה אז בכלל לא צריך להתאמץ. שמן ומים זה גם בסיסי, לנסוע בלי שמן זה אומר להיתקע בדרך בגלל מנוע תפוס ולהפוך למכשול בכביש. אותו דבר עם מים, יש מיכל עיבוי שקוף ואתה רואה את המפלס בלי לגעת בשום דבר. 

כל הדברים האלה זה חלק מהשימוש ברכב, כמו לדעת להדליק אורות או לחנות.

לא. רכב שצריך כל הזמן לשמור שלא יהיה חסר לו שמן/מים מחשש שלא ייתקע באמצע כביש 6, זה לא רכב תקין.

זה רכב שאי אפשר לסמוך עליו, ומקומו לא בכביש.

לפני 9 דקות, nadavd4 כתב:

אני חושב ש"מיומנות" החלפת גלגל צריכה להיות חלק מלימודי הנהיגה המעשיים, לא חלק מהטסט. למיטב ידיעתי כרגע זה אפילו לא חלק מלימודי התיאוריה.

הנה. מזל טוב, אתה יודע להחליף גלגל עכשיו:

השיקול העיקרי למה לא - אם הייתי מורה לנהיגה, הדבר האחרון שהייתי רוצה זה לקבל תביעה בגלל שתלמיד נפצע בגלל שניסה לבדוק שמן או להחליף גלגל.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, vadim6385 כתב:

לא. רכב שצריך כל הזמן לשמור שלא יהיה חסר לו שמן/מים מחשש שלא ייתקע באמצע כביש 6, זה לא רכב תקין.

זה רכב שאי אפשר לסמוך עליו, ומקומו לא בכביש.

יש לך רכב דיי ישן, אתה לא בודק שמן,נוזל קירור? ברכב שלך לא "נעלם" שמן? ( אפילו קצת).

עכשיו בוא נשליך את זה למציאות, רוב הנהגים החדשים לא ינהגו ברכב חדש 2021 אלה יקנו רכב יד 4 שעבר חיים לא קלים וכן צריך לדעת לבדוק את הדברים המינימלים, הגיוני לא?

לפני 29 דקות, vadim6385 כתב:

הנה. מזל טוב, אתה יודע להחליף גלגל עכשיו:

יש הבדל ענק בין תאוריה לפרקטיקה, גם אם זה דבר פשוט כמו להחליף גלגל, לראות סרטון זה משהו אחד ולהחליף אותו פיזית זה משהו אחר.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק לא קטן מהתלמידים שאני מלמד מתעניינים לדעת יותר על מערכות הרכב אשר הם נדרשים. במקרה הזה אני מסביר לעומק (במגבלות הידע שלי) ומנסה לפשט את זה כמה שיותר.

הסבר כללי ודי מקיף אני נותן לכולם. הח'ברה שלומדים על ידני מביעים טיפה יותר עניין מאשר אלו הלמדים על אוט'. לחקל גדול מהם פשוט לא אכפת ומבחינתם כל עוד הרכב מסיע אותם לאן שהם צריכים, הם לא חייבים להבין איך זה עובד. אני איכשהו מבין אותם. למשל; אני לא מבין איך כל הבית שלי הפך להיות אלחוטי ואני רואה את אותו התוכן שסיימתי לראות בחדר השניה, בסלון ואז בשירותים בסמרטפון והכל ממשיך באופן רציף (כאילו מבין בתאוריה- משהו עם שרתים וחשבון גוגל בערך או משהו), אבל עדיין, אני שמח שזה ככה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, vadim6385 כתב:

זה רכב שאי אפשר לסמוך עליו, ומקומו לא בכביש

מה הקשר לתקינות של הרכב? זה שצריך לוודא שלא חסר כלום זה לא אומר שתמיד חסר ותמיד צריך למלא.

לעקוב אחרי מפלסי הנוזלים זה בסיסי וזה באחריות הנהג, גם ברכב חדש. אתה חושב שאם תיסע בלי מים ברכב חדש יחליפו לך מנוע בחינם? 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Electron כתב:

יש לך רכב דיי ישן, אתה לא בודק שמן,נוזל קירור? ברכב שלך לא "נעלם" שמן? ( אפילו קצת).

לא, לא נעלם לי שמן. גם לא מים. לא יודע אם בגלל שזה הונדה, או בגלל שהוא מיוצר ביפן (ככה כתוב ברישיון), או בגלל שהרכב טופל וממשיך להיות מטופל לפי הספר במוסך מורשה.

ולגבי הרוב - הרוב ייסעו קודם כל ברכב של ההורים, ואם יקנו גרוטאה יד 4 - אז בשביל זה יש גוגל/הפורום הטכני פה/מה לא. מורה לנהיגה לא אמור ללמד אותך מכונאות. למעשה הוא בקושי מלמד אותך לעבור טסט. משם והלאה - אתה הקפטן של הספינה שלך.

אני אישית חושב שלימוד נהיגה צריך להיות בשיטה האמריקאית - לומדים עם אבא ברכב המשפחתי, ואז ניגשים למשרד הרישוי ועושים תיאוריה וטסט.

לפני 17 דקות, Taipan כתב:

חלק לא קטן מהתלמידים שאני מלמד מתעניינים לדעת יותר על מערכות הרכב אשר הם נדרשים. במקרה הזה אני מסביר לעומק (במגבלות הידע שלי) ומנסה לפשט את זה כמה שיותר.

הסבר כללי ודי מקיף אני נותן לכולם. הח'ברה שלומדים על ידני מביעים טיפה יותר עניין מאשר אלו הלמדים על אוט'. לחקל גדול מהם פשוט לא אכפת ומבחינתם כל עוד הרכב מסיע אותם לאן שהם צריכים, הם לא חייבים להבין איך זה עובד. אני איכשהו מבין אותם. למשל; אני לא מבין איך כל הבית שלי הפך להיות אלחוטי ואני רואה את אותו התוכן שסיימתי לראות בחדר השניה, בסלון ואז בשירותים בסמרטפון והכל ממשיך באופן רציף (כאילו מבין בתאוריה- משהו עם שרתים וחשבון גוגל בערך או משהו), אבל עדיין, אני שמח שזה ככה.

++

מי שמתעניין - שילמד בכיף. מי שלא - לא צריך לכפות עליו מידע שיישכח מיד אחרי המבחן.

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

גם ברכב חדש. אתה חושב שאם תיסע בלי מים ברכב חדש יחליפו לך מנוע בחינם? 

אם רכב חדש מגיע למצב שבו מאבדים מים - כן, מצפה שיחליפו לי מנוע בחינם.

רכב חדש מבחינתי צריך לתת לי שקט לפחות ל10 שנים או 200 אק"מ עם טיפולים שוטפים בלבד. עצוב שכבר כמעט ואין כאלה (אפילו אצל טויוטה והונדה).

ושוב פעם, אני מאמין שתוך עשור זה כבר לא יהיה רלוונטי, כי רוב הרכבים החדשים כבר יהיו חשמליים, שלא דורשים את ההתעסקויות האלה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, בנוסח אחריות של כל מיני רכבים שראיתי באינטרנט כתוב שהאחריות לא מכסה מקרה שלא פעלת לפי הכתוב בספר הרכב. עכשיו בספר רכב (של ניסאן קשקאי, סתם דוגמה שמצאתי באינטרנט) כתוב לך איך לבדוק נוזל קירור ולמלא אם יש חוסר ושאם זה קורה בתדירות גבוהה צריך לפנות לשירות.

אם אתה אף פעם לא בודק ובסוף יש נזק, הם יכולים לגלגל את זה עליך.

זה לא מצב נפוץ ברכב חדש אבל זה כמו ביטוח. אתה עושה את זה למרות שהסיכוי שתעשה תאונה שתשמיד את הרכב נמוך.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, SlowRide כתב:

להחליף גלגל זה בסיסי מאד וכל מי שעולה על ההגה צריך לדעת לעשות את זה, חוץ מנכה שלא מסוגל כמובן. גם אם אין גלגל יש ערכת תיקון פנצ'ר ובה גם צריך לדעת להשתמש. כשנגמר הנייר במדפסת בעבודה אתה מתקשר לתמיכה טכנית או מחליף בעצמך?

זה ממש לא אותו דבר.

להחליף גלגל זה קאדר אם יש שירות דרך הביטוח שעושה את זה לא הייתי טורח ללכלך את הידיים.

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם בגלל שזה הונדה, או בגלל שהוא מיוצר ביפן (ככה כתוב ברישיון), או בגלל שהרכב טופל וממשיך להיות מטופל לפי הספר במוסך מורשה.

ולגבי הרוב - הרוב ייסעו קודם כל ברכב של ההורים, ואם יקנו גרוטאה יד 4 - אז בשביל זה יש גוגל/הפורום הטכני פה/מה לא. מורה לנהיגה לא אמור ללמד אותך מכונאות. למעשה הוא בקושי מלמד אותך לעבור טסט. משם והלאה - אתה הקפטן של הספינה שלך.

סיוויק כמו שלך לא אוכלת שמן ולא משנה מה. 

אבל יש מכוניות, גם יחסית חדשות עם אכילת שמן של בערך ליטר או ליטר וחצי בין טיפול לטיפול. זה סוג של תקין ואם אתה לא בודק, אתה מגיע לטיפול הבא עם שמן מתחת למינימום. 

כמו שכבר כתבתי, בשנת 2015 הוצאתי רישיון למשאית C1 והשנה רישיון למלגזה. 

בשני המקרים המורים הראו בתדריך הראשוני איך בודקים שמן וכל יתר הבדיקות הבסיסיות שהנהג אמור לבצע. 

האם הראו את זה כשהוצאתי רישיון לפרטי לפני הרבה שנים, אני לא זוכר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, אני הוצאתי את הרשיון בתקופה קרובה לחוברת הזו. קיבלתי הדרכה יסודית על סביבת הנהג, אבל מכסה המנוע מעולם לא נפתח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, אורח לרגע כתב:

אם אני הייתי אחראי כן הייתי דוחף ללמד דברים כמו הבדלים בין סוגי צמיגים, סוגי חלפים (למה סיני עלום שם עולה רבע מחלק עם שם) וכו'.

דברים שלהרבה מהאוכלוסייה אין מושג לגביהם ואין להם מושג על ההשלכות הבטיחותיות.

את הדברים האלה כן ניתן ללמד ולהכניס לראש כי אם תגיש לישראלי את החומר בצורה כזאת שאתה מלמד אותו "לא לצאת פראייר" הוא יקשיב ויאמר אמן.

אין שום סיכוי שזה יקרה. אם מישהו יגדיל ראש ויכניס פרק כזה ללימודי התאוריה כל יבואני הצמיגים הסיניים בשקל ותשעים ירוצו לבג"ץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, Potato כתב:

זה ממש לא אותו דבר.

להחליף גלגל זה קאדר אם יש שירות דרך הביטוח שעושה את זה לא הייתי טורח ללכלך את הידיים.

לבזבז סתם זמן עד שיגיע השירות הזה להחליף לך גלגל זה יותר קאדר. לא חבל על הזמן שלך? לא מדבר על אדם נכה או מבוגר שקשה לו מאד אלא אדם רגיל.

אם אתה ממש לא רוצה ללכלך ידיים שים כפפות חד פעמיות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם השנים להחליף גלגל נעשה יותר ויותר קשה. פעם גלגל של רכב ממוצע היה במידה של "13 עם ארבעה ברגים. היום אפילו ברכב עממי יש גלגלים במידה של  לפחות "16 עם חמישה ברגים בכל גלגל. פעם גם לא היו ברגים נגד גניבה.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, SlowRide כתב:

לבזבז סתם זמן עד שיגיע השירות הזה להחליף לך גלגל זה יותר קאדר. לא חבל על הזמן שלך? לא מדבר על אדם נכה או מבוגר שקשה לו מאד אלא אדם רגיל.

אתה עוד לא הבנת ש"להתווכח" עם פוטטו זה כמו כלב שרודף אחרי הזנב שלו?

תוותר, לא תגיע איתו לכלום. 

וזה לא בגלל שהוא לא מבין. הוא מבין, הוא הבין מזמן, אבל ברגע שהוא הביע דעה כלשהיא הוא הופך את זה לעובדה שיש להגן עליה בכל מחיר.

@Potato, פספסת את ייעודך, אתה צריך להיות קפטן של debate team כלשהיא, לא יודע אם יש בארץ. ואני כותב זאת בחיוב.

מי שיש לו פנצ'ר והוא מעדיף לחכות "עד" 3 שעות לשירות במקום לעבוד חמש דקות הוא.... טוב... לא רוצה לכתוב מה שבאמת יש לי על קצה הלשון :)

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

בצד הדרך מבאס אבל אחליף.

אם ירדתי לחניה מהעבודה וראיתי פנצ׳ר-מזמין שירותי דרך וחוזר למשרד.

לפני 36 דקות, אורח לרגע כתב:

אתה עוד לא הבנת ש"להתווכח" עם פוטטו זה כמו כלב שרודף אחרי הזנב שלו?

תוותר, לא תגיע איתו לכלום. 

וזה לא בגלל שהוא לא מבין. הוא מבין, הוא הבין מזמן, אבל ברגע שהוא הביע דעה כלשהיא הוא הופך את זה לעובדה שיש להגן עליה בכל מחיר.

@Potato, פספסת את ייעודך, אתה צריך להיות קפטן של debate team כלשהיא, לא יודע אם יש בארץ. ואני כותב זאת בחיוב.

מי שיש לו פנצ'ר והוא מעדיף לחכות "עד" 3 שעות לשירות במקום לעבוד חמש דקות הוא.... טוב... לא רוצה לכתוב מה שבאמת יש לי על קצה הלשון :)

במיוחד בשבילך חידדתי.

גרר ייקח עד 3 שעות,שירותי דרך מגיעים מהר יחסית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...