Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה אוקטביה - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, Roycohen1979 כתב:

מעניין שמבחן דרכים אחר באתר אחר (כן כן אני יודע לא בקאר פורום אל תהרגו אותי) אמרו שהיא מרגישה לעיתים שמנוע ה1000 סמ״ק 3 צילינדרים קצת קטן עליה, ברור שזה עניין סובייקטיבי או שפשוט המבחן הזה לא היה ארוך מספיק כדי לאתגר באמת את המנוע.

אורך המבחן לא באמת משחק תפקיד באיתגור המנוע. לגבי "לעיתים", קשה לי להגיב מן הסתם מתי ה'עיתים' הזה קורה וכמה הוא שכיח, אבל אני יכול להגיד שבמבחן שאני עשיתי לאוקטביה הקודמת, שהייתה גם היא עם מנוע 1.0, שאלתי את מובילי הדעה שהצטרפו אלי למבחן איזה מנוע הם חושבים שיש ברכב, וכולם ללא יוצא מן הכלל חשבו שזה ה-1.4 ואף אחד לא הרגיש שחסר לו כוח בנהיגה מנהלתית.

מאידך, כשבחנתי את הפוקוס ST ליין, היו לא מעט מקרים בכבישים מפותלים שהרגשתי שהיה חסר לי כוח (ואנחנו מדברים על 1.5 ליטר ו-182 כ"ס, כן?). 

הכל שאלה של פרספקטיבה מחד והיומרות של הרכב מאידך. אם האוקטביה 1.0 מתיימרת להיות משפחתית רגילה/בסיסית בלי שום שאיפה ספורטיבית, ככה צריך לבחון אותה ולפי הפרמטרים האלה צריך להתייחס למנוע (ולשאר האספקטים של הרכב כמובן). אתה צריך לשים מול עינייך את התרחישים בהם יש את הסיכוי הגבוה ביותר שמשתמשי מכונית כזו ימצאו את עצמם, ולענות על השאלה "האם בתרחישים האלה יהיה לאנשים חסר כוח" והתשובה היא חד משמעית לא. 

מאידך, את אותה פוקוס לצורך העניין (או אפילו אוקטביה 1.5) אני כן רואה שייקנו מי שרוצה יותר ביצועים, אז הם גם ידרשו יותר ביצועים ויש יותר סיכוי שהם יגיעו לתרחישים בהם יהיה חסר כוח. מה שבאופן אירוני יכול ליצור מצב שבאוקטביה 1.0 לא חסר כוח, ובאוקטביה 1.5 כן חסר כוח (אם באמת חסר. אני לא יודע).

• מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

משמע לא Qualcomm Quick Charge.

ייתכן שיש טעינה מהירה של USB PD (פורט מסוג C לא בהכרח אומר PD, אבל PD כמעט בהכרח אומר פורט מסוג C) אבל רוב המכשירים לא תומכים בטעינה הזו, בטח לא הנפוצים בארץ

גם ה- S10e שלי וגם ה- S8 שלי נטענים מהר מ- PD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מטעני PD שיודעים להטעין בטעינה מהירה גם מכשירי QC, אבל זה לא מובטח בשום מקום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לא בהכרח, כלומר יכול להיות מכשירים שיודעים לקבל טעינה מהירה גם ב-QC וגם ב-PD, אבל יותר סביר שזה יהיה בצד המטען (בטח כש-QC זה של קוואלקום שגם מייצרת את הצ'יפסטים).

בסמסונגיה זה יותר סביר שיהיה בצד של הטלפון, כי גם ככה רוב המכשירים שנמכרים בארץ זה צ'יפסט של אקסינוס של סמסונג עצמם והקוואלקומים נמכרים בעיקר בגירסאות הלא-אירופאיות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

משמע לא Qualcomm Quick Charge.

ייתכן שיש טעינה מהירה של USB PD (פורט מסוג C לא בהכרח אומר PD, אבל PD כמעט בהכרח אומר פורט מסוג C) אבל רוב המכשירים לא תומכים בטעינה הזו, בטח לא הנפוצים בארץ

לא מדויק, אפל וגוגל ( פיקסל ) תומכות בלעדית ב PD. רוב האנדרואידים תומכים ב QC חלק ( סמסונג ) תומכים בשניהם במקביל.

https://nerdtechy.com/pd-3-qc-3-difference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל אפל הטלפונים הסלולריים גם ככה עובדים עם חיבור Lightning ולא USB C.

פיקסלים מהווים אחוז מאוד שולי מהטלפונים בארץ.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שזה נורא חמוד שאתם ככה מתווכחים על תקנים ופרוטוקולים ומי תומך במה, כשיש לי - משום מה - תחושה מאוד חזקה שמה שקיים במכוניות (לאו דווקא או בהכרח באוקטביה) זה פשוט שקעי USB 2.0 רגילים לחלוטין שהחליפו להם רק את השקע והם תומכים בטעינה של 1-1.5A בלבד. 

אבל אל תתנו לי להפריע לכם כמובן. טראפיק זה טראפיק :) 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שסביר שיש, אולי 2.1A.

זה לא הרבה מעבר למינימום הנדרש בשביל לתמוך ב-AA/CP (זה ששמו שקעי C במקום A זה ה"מעבר למינימום")

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אצל אפל הטלפונים הסלולריים גם ככה עובדים עם חיבור Lightning ולא USB C.

פיקסלים מהווים אחוז מאוד שולי מהטלפונים בארץ.

בשביל זה יש כבל USB-C TO Lightning שאפל מספקת כסטנדרט מאוקטובר, וסופק גם עם האייפון 11 פרו מ 2019.

עריכה אחרונה על ידי אלי55
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אנחנו מדברים על אחוזים בודדים, גם בישראל וגם בעולם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיבור Lightning של אפל גורם למגוון בעיות.

אם ברכב החדש שרכשת יש רק שקעי USB C אתה צריך USB C to Lightning.

אם ברכב החדש שרכשת יש רק שקעי USB A אתה צריך USB to Lightning

אם יש לך גם וגם אתה צריך כבל כזה או אחר.

בעוד שאר העולם שאינו אפל, מיושר לפי חיבורי USB, הכי הרבה יש לך היום USB A to C או USB C to C. וזה נכון לכל טלפון שאינו אפל וכל רכב כלשהו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם הפיצ'בקס הקטנים של simply clever שהיו בקאמיק? פנס בתא המטען שיוצא, משפך מובנה על פתח נוזל השמשות, "מגרד הקרח" (מאוד חיוני בארצינו, יש לציין) ועוד כל מיני. לא שזה מאוד חשוב, סתם מעניין אם בסקודה מיישרים קו עם כל הדגמים בדברים הקטנים האלה, או שזה שמור רק לדגמים מסוימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...