Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור געגוע לתיבה הידנית. אילו רכבים מעניינים ולא רכבי ספורט נשארו עם התיבה הזו?

shlomi6280
שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים. 

אז כיום אני נוסע במאזדה 6 סיגנצ'ר ונהנה מאוד מהמכונית. 

לעיתים קרובות אני מנצל את הדלקן ברכב של העבודה של אבא שלי ועד לפני חודשיים היתה זו פיאט דובלו חסרת כל הנאה אך התיבה הידנית הפכה את העניין לקצת יותר כיף. 

כיום המכונית של אבי היא סיטרואן ברלינגו שיין אוטומטית שהאמת מאוד מפתיעה באבזור- בין אם הבטיחותי ובין אם אבזור הנוחות, היא ממש מיישרת קו עם המכוניות המשפחתיות אך היא אוטומטית. 

הגעגוע לתיבה הידנית הביא אותי לחשוב: 

אילו רכבים משווקים בארץ עם התיבה הזו בניכוי המסחריות ורכבי הספורט? 

אני משער שלא הרבה אך אחד כמוני שחובב את רכבי המנהלים, האם אני יכול למצוא משהו בארץ? 

אילו מכוניות משפחתיות משווקות עם התיבה הזו? מכוניות פרימיום ידניות בארץ, באמת אין חיה כזאת? 

השאלה מוכוונת לרכבים חדשים ומשומשים עד 3-4 שנים. 

תודה מראש ובריאות לכולנו. 

עריכה אחרונה על ידי shlomi6280
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הן הולכות ומתמעטות מיום ליום.

מיני: אולי פיקנטו ליטר, או I10 1.2 , איגניס.

סופרמיני: קליאו, מיקרה, סוויפט, איביזה, פולו (הזמנה מיוחדת לשלושת האחרונות עד כמה שהבנתי).

משפחתיות: סיוויק הייתה בהזמנה מיוחדת שנה שעברה, לא יודע אם הגיעו, שאריות של לאון אם יש בכלל. 

ג'יפונים : דאסטר, ג'ימני. 

מכוניות פרימיום לא חושב שיש ידניות בשנים האחרונות, כמה A/CLA ידניות הגיעו בעבר, הגיעו כמה B קלאס למוניות, סדרה 3 בקושי

וגם זה ללימודי נהיגה, ב.מ.וו סדרה אחד ניתן למצוא קצת מהדור היוצא. 

משפחתיות גדולות קשה להזכר באחת שנמכרה פה בצורה סדירה עם תיבה ידנית בעשר שנים האחרונות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבארץ ידני אפשר למצוא רק במכוניות ספורט/ מיני/ לואו קוסט/ מסחריות קלות וכמה ג׳יפונים.

ראיתי ביד 2 סיד דיזל ידנית.

לפני כמה שנים נסעתי באוטובוס באוקראינה עם גיר ידני, הזוי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yoav911gt2 כתב:

סוויפט, איביזה, פולו

את הסוויפט הידנית היבואן מפרסם כרגע בכל מקום (בשביל הסטיקר הנחשק ״החל מ-״) אז אני לא חושב שצריכים הזמנה מיוחדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקטביה החדשה מנוע טורבו דיזל 2000 סמ"ק 150 כ"ס. שמיועדת בעיקר למוניות. 

זה הכי קרוב למה שאתה מחפש. 

משווקת בדגם הבסיס - אמבישן. במחירון של 162000 שקל. 

בשל חוסר ביקוש מצד הקהל הפרטי, אפילו לא מוזכרת באתר סקודה ישראל. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה סיוויק ידנית (1.5 טורבו 180 כ"ס) עדיין מיובאת ולא מצריכה הזמנה מיוחדת אבל הם מביאים אותן במספרים מאוד נמוכים וזמן האספקה יכול להיות ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי לפני שנה וקצת לסוכנות הונדה וביקשתי סיוויק 1.5 ליטר טורבו ידנית, לפי הקטלוג יש דברים כאלה, היא גם זולה ב10000 שקל מגרסת הגיר הרציף האומלל שהחליטו להרכיב עליה, 

הסתכלו עלי כאילו נפלתי מהשמיים, אמר שהוא לא יודע כמה כאלה נמכרו בארץ אבל אצלו אני הראשון שמבקש, שיקח כמה חודשי המתנה לרכב. בסוף לא יצא לפועל אבל יתכן ואם היה זמין יותר הייתי יוצא משם עם סיוויק ידנית ו182 כ״ס מתחת למכסה המנוע.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי (כן, 2) וולוו V40 ידניות שמסתובבות בארץ (אם אף אחת מהן לא הלכה לעולמה עדיין). בהצלחה למצוא אחת מהן למכירה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, trademark כתב:

כנראה שבארץ ידני אפשר למצוא רק במכוניות ספורט/ מיני/ לואו קוסט/ מסחריות קלות וכמה ג׳יפונים.

ראיתי ביד 2 סיד דיזל ידנית.

לפני כמה שנים נסעתי באוטובוס באוקראינה עם גיר ידני, הזוי לחלוטין.

הייתי ביפן לפני שנתיים ונסעתי כמה פעמים באוטובוס בין עירוני בדרכים מפותלות, חשוכות, ממונהרות - והאוטובוסים, בדרך כלל מתוצרת מיצובישי, היו ידניים (אולי המצמד היה אוטומטי, אבל החלפת ההילוכים בוודאות בוצעה ידנית עם מוט הילוכים). 

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה העלו גם כמה יחידות של קארוק ידני

ניסאן קשקאי וסוזוקי קרוסאובר משווקים עד עכשיו עם גיר ידני.

קיה מציעים כיום את הסיד האצ'בק עם מנוע דיזל וגיר ידני.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם יכלתי לקנות רכב חדש, הייתי קונה עם גיר ידני. לפחות עושה מקסימום מאמץ בשביל זה...

• רעיון טוב! 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו שילך ויעלם מהארץ עם הזמן. כבר כיום חלק נכבד מורי הנהיגה אינם מלמדים על ידני בניגוד לעבר. אם פעם בודדים היו לומדים על אוטומט, היום הם הרבה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נדמה לי שגם סוזוקי איגניס אפשר לקנות ידנית היום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, דניאל1983 כתב:

שאלה, איזה מותג מייצר את הגיר הידני ההכי טוב?

פעם קראתי איפשהו שמאזדה מיצרת את הגירים הכי טובים.

בגדול- פורשה והונדה מייצרים את הגירים הכי מוצלחים. (גם מאזדה לא רעים ודי קרובים אליהם)

ובקטן- תלוי דגם, לצורך העניין גיר 5 הילוכים שהיה לי בפוקוס היה מוצלח בהרבה לעומת ה- 6 הילוכים.

אותו דבר פורשה עם גיר 6 הילוכים לעומת ה-7 הילוכים.

כך שיש לבחון כל מקרה (או דגם) לגופו.

*ברכבים עממיים לרוב יש  יתרון מובהק למזרח אסייתים שמייצרים גירים מוצלחים יותר (מהלך קצר,פעולה קליקית קלילה  ומדוייקת)

*ב.מ.וו אגב מפתיעים לרעה. 

עד לא מזמן נהגתי  בסיביק 16 ידנית שמאוד נהנתי מהגיר שלה (הרבה יותר מהרבה ספורטיביות אירופאיות שיצא לי לנהוג בהן לאורך השנים)

חבר נוהג בסוויפט 18 ידנית גם שם ההרגשה שכיף להעביר הילוכים ולא מדובר בנטל וזה מה חשוב.

גיר ידני מבאס (צמיגי,ארוך לא מדויק) יגרום לי להעדיף אוטומטי ואני עם ידניות כבר המון שנים.

עריכה אחרונה על ידי gt3rs

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...