Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היברידי - כן או לא?

kidan
שימו לב! השרשור הזה בן 1247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשאר הפוסטים שנפתחו פה כחלק מההתלבטות בדבר רכישת רכב חדש, רציתי לשמוע את דעתכם בדבר כדאיות הרכישה של רכב היברידי לעומת רכב בנזין.

ברשותנו שני רכבים, היינו מוציאים על דלק כאלף שח בחודש (קצת קשה לכמת בתקופת הקורונה והסגרים ולהגיע להוצאה חד משמעית).

אחד מהם נמכר ונותרנו עם השני, רכב בבעלות פרטית ולא ליסינג.

לאחרונה שינינו מקום מגורים וסביבת נסיעה ועברנו מחיפה (עליות) למרכז (מישור+פקקים). 

הרכב החדש אמור לסוע כ-25\30 ק"מ ביום (חמישה ימים) ועוד נסיעה של 200 ק"מ פעם פעמיים בחודש.

בנוסף עוד נסיעות קטנות כמובן כחלק מהחיים השוטפים.

בסה"כ נסועה חודשית מוערכת ברכב זה של כאלף ק"מ, קרי כ-12 אלף בשנה.

לאור הנתונים הנ"ל ובהתחשב בנתונים אחרים (כמו למשל החלפת בלמים שאמורה להיות תדירה פחות ברכב היברידי),

האם לדעתכם יש מקום לרכישת רכב היברידי או שעדיף למצוא רכב משפחתי מבוסס מנוע בנזין "קלאסי"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד
מבחינת יעילות, ההיברידי ללא ספק לוקח.
אני נוהג כרגע באיוניק, בלי רחמים, כאשר אופי הנסועה הוא 80 אחוז עירוני ומגיע לצרוכת פנטסטית של 1 ל-19.5.
השאלה היא, מול איזה רכב אתה הולך להשוות.
עלות רכישה יחסית גבוהה, יכולה למחוק בקלות את היתרון התפעולי של רכב היברידי מול קונבנציונלי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נירו מול האקסיד למשל... 

שאלה היא האם ברמות הנסועה שציינתי זה שווה? 

אין כאן 20 אלף בחודש. 

אני חושש מעניין תקינות הסוללה לאורך זמן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בנסועה של 12Km בשנה אני לא חושב שצריכת הדלק היא כל כך פקטור.

בכל מקרה גם לנו יש את האיוניק וגם אצלנו יש נתון דומה של 1:19 ובירושלים.

אני לא רואה שום יתרון לאקסיד מול האיוניק חוץ מהעיצוב המוצלח יותר, השאלה עד כמה חשוב לך העיצוב.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצלח יותר זה סוג של אנדרסטייטמנט. הXceed נראית מעולה, בזמן שהנירו לא בדיוק מצטיינת בעניין. דעה סובייקטיבית לחלוטין כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנירו החדשה נראית יותר טוב מקודמתה ומרגישה יותר טוב. 

האקסיד בגרסת פרמיום המאובזרת ביותר עולה סה"כ 141510, נירו עולה סה"כ 143030. 

האם ההפרש הקטן הזה לא מצדיק הליכה על הנירו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היברידי זה גם לחסוך בדלק וגם לשמור על איכות הסביבה, יש אחריות לסוללות ולא שמעתי על בעיות אמינות כאלה גדולות. אתה יכול לקנות טויוטה ולבטח לכמה שנים בעלות זניחה בשביל השקט שלך

• רעיון טוב! 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח צריכת דלק ממוצעת של שני הרכבים, מנסיון על הנירו אני יכול להעיד שמדובר בכ20 קמ\ל', תשווה מול האקסיד ותכפיל בנסועה ובמחיר הדלק.
לאבא שלי בזמנו רכישת קיה נירו חסכה כ4500 ש"ח בשנה, ובגלל שבשנה העוקבת היו נסיבות שהוסיפו המון לנסועה חישבנו ויצא שהוא חסך כ15,000 ש"ח באותה שנה, רק בדלק.
כל אחד והחישוב שלו עפ"י תמהיל הנסיעות.
מעבר לכך, הרכב זריז מרווח ומאובזר מצויין, את האקסיד לא מכיר, מניח שהן דווקא דומות.
עלות החלפת סוללה אחרי 5 השנים אפשר לבדוק כבר עכשיו בשיחה עם השירות. תראה אם החסכון הצפוי לך מתקזז (ותכפיל במקדם סיכון כלשהו, הרי הסבירות שתחליף סוללה לא כזו גבוהה).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחישוב של 1000 ק"מ נסועה חודשית,

בנירו (1 ל-20) אצטרך למלא 50 ליטר, בעוד באקסיד (1ל-12) אצטרך למלא 83 ליטר.

הבדל חודשי של 33 ליטר, קצת יותר מ-170 שקל לחודש לפי המחיר של היום. כ2100  שקל בשנה.

להבנתי החלפות של בלמים ואפילו מצבר ברכבים היברידיים נעשית לעיתים רחוקות יותר מאשר ברכב בנזין, כך שגם את זה צריך לקחת בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלמים זה זניח יחסית כי רפידות זה גרושים. שוב, אני קצת נגד כל ההכללות המשעממות האלה בסגנון ה'פרלמנט של שמעון'.
קח רכב ספציפי מול רכב ספציפי, תשווה מחירי ביטוח, רישוי ואחזקה שנתיים שרלוונטיים לנסועה שלך והשיקול הכלכלי יוכל להיות אמיתי, משם כבר יש שיקולים אחרים של נוחות, אבזור, ביצועים, מראה, אסטרולוגיה, טראמפ, ביידן וכו'...

• מעניין 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...