Jump to content

kidan

 • פרסום הודעות

  50
 • תאריך הצטרפות

כל מה שפורסם על ידי kidan

 1. kidan

  רכב חדש למשפחה

  אתמול החלטנו להזמין את הנירו החדשה. תודה לכל מי שייעץ.
 2. kidan

  רכב חדש למשפחה

  תודה. מה לגבי משפחתיות סטנדרטיות ולא "גיפונים"?
 3. kidan

  רכב חדש למשפחה

  היי רועי, נסענו בנירו וישבנו באיוניק, אם הייתי צריך להכריע מי מבין השתיים הייתי הולך על הנירו. השאלה שלי היא כעת אחרת ונובעת משום אי השקט שלי בדבר בטיחות הנסיעה במכונית היברידית בעקבות הקרינה (קראתי ניירות עמדה רשמיים ומחקרים מבוססים יותר או פחות ואני אמביוולנטי לגבי זה). האם יש רכב אמין, בטיחותי, בעל עלויות אחזקה סבירות שגם יכול להיות חסכוני שאינו היברידי? איזה ?
 4. kidan

  רכב חדש למשפחה

  חוזר לנושא הזה. בהנחה ואנחנו רוצים לקנות רכב חדש עם תנאי הנסיעה והדרישות: הרכב אמור להיות הראשי בבית. נוסעים במרכז הארץ, בפקקים, כ-20-30 ק"מ ביום ואחת לשבועיים/שלושה גם מרחיקים צפונה. בסך הכל ההערכה היא של כ-1000 ק"מ בחודש. מבחינת סדרי עדיפויות אני מכוון לרכב עם תחזוקה זולה וחלפים זמינים, רכב בטיחותי וחסכוני. חווית נהיגה באה נכון לעכשיו בתחתית רשימת סדר העדיפויות. בהנחה וכרגע חוששים מנושא הקרינה ברכבים היברידיים, על איזה רכב הייתם ממליצים ללכת?
 5. בחישוב של 1000 ק"מ נסועה חודשית, בנירו (1 ל-20) אצטרך למלא 50 ליטר, בעוד באקסיד (1ל-12) אצטרך למלא 83 ליטר. הבדל חודשי של 33 ליטר, קצת יותר מ-170 שקל לחודש לפי המחיר של היום. כ2100 שקל בשנה. להבנתי החלפות של בלמים ואפילו מצבר ברכבים היברידיים נעשית לעיתים רחוקות יותר מאשר ברכב בנזין, כך שגם את זה צריך לקחת בחשבון.
 6. גם את הקיה אפשר לבטח מעבר לאחריות המקורית. כמה מאות שקלים בכל שנה מעבר לחמש הראשונות.
 7. הנירו החדשה נראית יותר טוב מקודמתה ומרגישה יותר טוב. האקסיד בגרסת פרמיום המאובזרת ביותר עולה סה"כ 141510, נירו עולה סה"כ 143030. האם ההפרש הקטן הזה לא מצדיק הליכה על הנירו?
 8. נירו מול האקסיד למשל... שאלה היא האם ברמות הנסועה שציינתי זה שווה? אין כאן 20 אלף בחודש. אני חושש מעניין תקינות הסוללה לאורך זמן.
 9. בהמשך לשאר הפוסטים שנפתחו פה כחלק מההתלבטות בדבר רכישת רכב חדש, רציתי לשמוע את דעתכם בדבר כדאיות הרכישה של רכב היברידי לעומת רכב בנזין. ברשותנו שני רכבים, היינו מוציאים על דלק כאלף שח בחודש (קצת קשה לכמת בתקופת הקורונה והסגרים ולהגיע להוצאה חד משמעית). אחד מהם נמכר ונותרנו עם השני, רכב בבעלות פרטית ולא ליסינג. לאחרונה שינינו מקום מגורים וסביבת נסיעה ועברנו מחיפה (עליות) למרכז (מישור+פקקים). הרכב החדש אמור לסוע כ-25\30 ק"מ ביום (חמישה ימים) ועוד נסיעה של 200 ק"מ פעם פעמיים בחודש. בנוסף עוד נסיעות קטנות כמובן כחלק מהחיים השוטפים. בסה"כ נסועה חו
 10. יש טיפול ראשון חינם ו-20 אחוז הנחה על אבזור נוסף (מרימי שמשות, מצלמת דרך, חבילת גלישה...) מחיר כביש זה 143210. לדעתכם מדובר במחיר אטרקטיבי לדגם? מה שמציק לי זו האחריות הכולל ל-3 שנים ו-5 שנים על המערכת ההיברדית בעוד ביונדאי זה 5 ו -7. האם במחיר הזה ניתן להשיג משהו טוב יותר ו/או במחיר נמוך יותר ניתן להשיג משהו באותה רמה? יונדאי איוניק דגם סופרים תעלה בערך 139 עם עוד שנות אחריות כמו שכתבתי למעלה.
 11. שלום לכולם, התעניינתי כאן לפני כשבוע לגבי רכישת נירו יד 2. מודל 2017 עם 52 אלף ק"מ בטרייד מוביל הוצאתי ב96 אלף ש"ח, אבל כמו כל רכב יד 2, יש כמה ריגקטים קוסמטיים. במקביל, שמתי לב שיש עכשיו הנחה של 5000 ₪ למועדון הוט ברכישת רכב חדש, 140,900 ואני תוהה האם אפשר לקבל הנחה נוספת מעבר לכך? יש להם אינטרס למכור לי במחיר טוב יותר בעת הזו? אם לא, מה נהוג וניתן" להוציא" מעבר כשבאים להתמקח מול יבואן? האם יש קאצ' במבצע הזה?
 12. kidan

  רכב חדש למשפחה

  אז הייתי היום בטרייד מוביל וכלמוביל. בתקציב שלנו כנראה שהאיוניק 2017 יותר מתאימה. יש למישהו ביקורת ממקור ראשון או היכרות טובה עם הרכב? למה כדאי לשים לב, מה המינוסים וכו?
 13. kidan

  רכב חדש למשפחה

  אז אני מבין שלדעתך נירו עולה על האיוניק. מבחינת רכישה- יש מקומות מומלצים לרכוש בהם בהנחה ואני לא רוצה להתעסק עם קונה פרטי? מגרשי טרייד אין יבואן (כלמוביל, טריידמוביל וכו') מומלצים?
 14. kidan

  רכב חדש למשפחה

  תודה על המענה. משיטוט בתגובות כאן באמת ראיתי שלל המלצות על הקיה נירו. האם יש הבדלים בין הדגמים/שנתונים? אני שואל משום שראיתי שהחל משנה מסויימת שונה נושא הטעינה כך שהרכב מאבד עוצמה בעליות. בנוסף, יש הבדלים משמעותיים בין הרכבים שהזכרת ואם כן, מה הם ועל מי כדאי ללכת? ודבר אחרון- האם יש חוליים ידועים או בעיות מוכרות ברכבים הללו? דברים מיוחדים שצריך לשים לב אליהם...
 15. בוקר טוב לכולם, אנחנו מעוניינים לרכוש רכש חדש למשפחה (זוג פלוס +2 ילדים בבוסטרים, תתכן הרחבת התא בעתיד). הרכב אמור להיות הראשי בבית. נוסעים במרכז הארץ, בפקקים, כ-20-30 ק"מ ביום ואחת לשבועיים/שלושה גם מרחיקים צפונה. בסך הכל ההערכה היא של כ-1000 ק"מ בחודש. מבחינת סדרי עדיפויות אני מכוון לרכב עם תחזוקה זולה וחלפים זמינים, רכב בטיחותי וחסכוני. חווית נהיגה באה נכון לעכשיו בתחתית רשימת סדר העדיפויות. אשמח לקבל אופציות ריאליות במידה והתקציב לא סגור אבל הכיוון הוא רכב יד 1 משנת 17 ומעלה. תודה!
 16. כן, זה הכיוון. לא מצאתי באף פירוקיה בארץ כסא לדגם הזה. מצאתי כסא באיביי אבל נראה לי קצת מסורבל להביא דבר כזה באופן פרטי.
 17. תודה בוקי. כשאתה אומר "כל המערכת מנוטרלת"- לפי מה שהבנתי במקרה תאונה הכרית תפתח גם אם אין שם נוסע. האם אתה מתכוון שכל המערכת ברכבכ לא תפעל? חיפשתי את הרכיב- http://www.ebay.com/bhp/op-com האם לזה התכוונו המגיבים הקודמים? אם כן, לאן זה אמור להתחבר?
 18. לפי מה שאני רואה ביוטיוב, אני צריך גם טאבלט יחד עם הרכיב? כשהייתי במוסך הם התחברו עם המחשב שלהם לרכב, ראו את התקלה, ניסו לבטל אותה והיא חזרה כעבור זמן קצר. האם הכוונה שלכם היא לאותה פעולה או שאני מפספס משהו?
 19. תודה, מצאתי כמה אופציות. יש חשיבות לדגם/גרסה? אחרי שאני מזמין ומקבל- מה אז? זה מתחבר למחשב רכב?
 20. ואגב, אין לי מתג ביטול כרית אוויר.
 21. תודה לכם, איך משיגים אמולטור כזה?
 22. יש לי את מספר הפריט. מסתבר שמדובר בכרית התחתונה של המושב עצמו, שם החיישן מצוי. סיטואציה מייאשת.
 23. דיברתי עם אסי, מסתמן שאין קצה חוט. יש המלצה אחרת על מה ניתן לעשות? אני כבר אובד עצות.
 24. תודה רפי. כן , ברור. ביקשתי חיישן למושב נוסע קדמי, לא "ימין". תוכל בבקשה לתת לי פרטי קשר של האדם המדובר? כפי שכתבתי המוסך שלי דיבר עם היצרן ואמרו שאין צפי לחיישן כזה, כך שאני אשמח אם יש מישהו שיש לו אופציה להשיג. שוב תודה.
 25. כאמור המוסך המרכזי בחיפה בדק, אני מאמין שהם גם כיסו את האופציה הזו. בכל מקרה- יש לך שם? מישהו לפנות אליו? תודה.
×
×
 • תוכן חדש...