Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 28 דקות, Transporter כתב:

בין כל השטויות שכתבת

אתה שוכח שבסוף אחרי כל המעמ שאתה קבלת ושילמת אחרי חודשיים ושוב קיבלת ושילמת עוד חודשיים

בסוף שנה אתה עומד מול דוח ויודע כמה הרווחת אחרי המעמ ואחרי המשכורות לעובדים

אז נזרום איתך העסק לא מרוויח

בגלל זה עד היום לא קבלתי שום מענק

שוב, יותר מאדם אחד עם יכולות חשבונאיות אומר לך שאתה כותב שטויות, תעשה שיעורי בית לפני שאתה ממשיך להגיב.

אחלה בשבילך, הצלחת לגלגל הכנסה מה-28/2 לשכירות ב-1/3, והכנסה מה-9/3 למשכורת ב-10/3, והכנסה מה-14/4 למע"מ ב-15/4.

אם נדמה לך שזו התנהלות כלכלית תקינה לעסק, באה הקורונה והזכירה לך שקיבלת 0 בניהול עסק.

באותה מידה כל משבר שלא מאפשר לך להתגלגל היה מציב אותך בדיוק באותה נקודה.

לפני 26 דקות, ChemGuy85 כתב:

אף אחד לא אמר שאתה לא מרוויח. אומרים לך שאתה מתגלגל על המחזור ובולע את המע"מ בתזרים שלך כמו עצמאיים רבים בישראל. עכשיו שהפסיקו לך את הגלגול של המחזור מצאת את עצמך עומד לפני שוקת שבורה ובוכה שאין לך איך לשלם את המע"מ. 

זה כישלון בניהול תקציב ותזרים מזומנים שזה A-B-C של ניהול עסק בריא.

הוא לא צריך יסודות החשבונאות, מספיק קורס כלשהו בכלכלה, לפחות להבין מה זה הכנסה, הוצאה, הוצאה תלויה.

הוא פשוט לא מבין שזה שהמע"מ יושב אצלו בכיס מה-16/2 עד ה-15/4 זה לא אומר שזה כסף שלו, זה לא אומר שהוא נספר לרווח התפעולי, וזה לא אומר שאפשר לגלגל אותו להוצאה אחרת.

פשוט כי הוא חי בתפיסה שאת המע"מ שהוא גבה ב-28/2 הוא יוציא כשכירות ב-1/3, ואת המע"מ שהוא גבה ב-9/3 הוא יוציא כמשכורת ב-10/3, ומההכנסה שתבוא לו ב-14/4 הוא ישלם את המע"מ של כל אותן הכנסות

ואחרי זה הוא מתווכח שזה עסק מצליח.

אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לו והוא ראש בקיר, אני לא מבין.

וזה אפילו לא עסק בריא, עסק כזה הוא פשוט לא בר-קיימא, והוא התגלגל עד המשבר הראשון. יצא שזה הקורונה.

לפני 18 דקות, Transporter כתב:

בוא נניח שעסק שמר את המעמ בצד 

כרגע הוא צריך לשלם הוצאות שוטפות שיכולות להיות הרבה יותר גבוהות מעמ פי כמה וכמה

חודש אחד שילם

חודש שני שילם

כמה חודשים אתה חושב שאפשר לשלם את זה?

או בוא נגיד אחרת

אני לא יודע להתנהל אני עסק קטן ומפסיד אין לי מושג בכלום

כל בעלי העסקים שמתלוננים על זה לא יודעים להתנהל ?

עסקים שהרוויחו רווחים מטורפים מתלוננים שהם לא יכולים להמשיך ככה

כולם טעו בניהול ?

אם היינו חושבים שזה ימשך חודש חודשיים לא היינו מבקשים שום דבר

רוב בעלי העסקים לא יודעים להתנהל, זו למשל אחת הסיבות שחברה בע"מ חייבת רו"ח מוסמך שיחתום על המקדמות וסיכומי מסים שלה.

המדינה יודעת שבעלי עסק לא יודעים להתנהל, ויוצא מנקודת ההנחה הזו, ולכן מכסה את התחת של עצמה, ושל העובדים.

אם הבעיה שלך היא הוצאות שוטפות שאינן מיסים (מס הכנסה אין לך כי אין לך הכנסה, מע"מ אין לך כי זה אחוז מההכנסה) - אז אתה בהחלט בבעיה בגלל הקורונה.

אבל זה לא מה שאתה מצייר פה.

בעיקרון הרבה עסקים גדולים התנהלו לפי מתודולוגיית "אכול ושתה כי מחר נמות", גם בגיזרת ההייטק אגב.

הבכירים והבעלים "העסיקו" את הנשים והילדים בעסק, נתנו להם רכבי ליסינג מהחברה, כשהם במקרה הטוב באו וגירדו קצת בתחת במשרד.

והכל עובד טוב כשזה עובד, פתאום כשזה לא עובד, נגמרה החגיגה.

בוא תגיד שזה ניהול תקין.

לפחות ירדת מהשטות הזו שאתה מגלגל כספים לא שלך למטרות שלך, אתה לא צריך אגב להתנצל על זה שזילזלת בהבנה שלי במיסים, ניהול עסק וכו'.

לפני 10 דקות, Transporter כתב:

קודם כל אני רשמתי את זה מההתחלה

המעמ זה רק דוגמא

אתה יכול להסתכל על זה הפוך

בוא נניח שב 1.3 שילמתי מעמ על ינואר פברואר

אז המעמ שולם

ועכשיו צריך לשלם את ההוצאות ממרץ ועד היום

אבל זה לא באמת ממרץ ועד היום כי זה לא הולך להעצר ב 1.5 

אז ממרץ ועד אוגוסט נגיד

איך ישלמו את זה?

המעמ זה סתם דוגמא להוצאה שצריכה להיות עכשיו

אחריה יבואו עוד הוצאות שמישהו צריך לשלם ומבוססות על רווחים

אף בעל עסק לא צריך למכור את הרכב שלו כדי לשלם את ההוצאות האלה

המיסים זה הדוגמה הכי גרועה שיכלת לבחור, כי היא הכי לא תומכת בטיעון שלך.

עכשיו לגבי הוצאות שוטפות שאינן מיסים, ונניח שאין לך עבודה והוצאת את כל העובדים לחל"ת וקיבלו משכורות, סגרת את השיבר מים והורדת את השלטר, אז נשאר לך נניח 100 שקל דמי מנוי קבועים של חשמל ומים.

נוסיף לזה שכירות וארנונה, בזה המדינה צריכה לבוא ולעזור.

זה לא אומר פיצוי 100%, אבל היא צריכה לבוא ולעזור.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Transporter כתב:

קודם כל אני רשמתי את זה מההתחלה

המעמ זה רק דוגמא

אתה יכול להסתכל על זה הפוך

בוא נניח שב 1.3 שילמתי מעמ על ינואר פברואר

אז המעמ שולם

ועכשיו צריך לשלם את ההוצאות ממרץ ועד היום

אבל זה לא באמת ממרץ ועד היום כי זה לא הולך להעצר ב 1.5 

אז ממרץ ועד אוגוסט נגיד

איך ישלמו את זה?

המעמ זה סתם דוגמא להוצאה שצריכה להיות עכשיו

אחריה יבואו עוד הוצאות שמישהו צריך לשלם ומבוססות על רווחים

אף בעל עסק לא צריך למכור את הרכב שלו כדי לשלם את ההוצאות האלה

יביאו כסף מהבית ו/או יקחו הלוואה בערבות מדינה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

למה בעל עסק לא צריך למכור את הרכב כדי לשלם על זה, אבל שכיר שיצא לחל"ת וצריך לשלם שכ"ד כן?
לא מנסה לתקוף אותך, רק להבין את ההיגיון.

אני רואה 2 טעמים לזה:

1. השכיר שיצא לחל"ת יקבל דמי אבטלה.

2. אם יסגרו את העסק, אותו עובד בחל"ת לא יחזור לעבודה אלא יהפך למובטל, כי העסק שבו עבד נסגר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בעל עסק כן צריך למכור את הרכב שלו לשלם את ההוצאות של העסק שלו. בחרת להיות עצמאי זה מגיע עם יתרונות וחסרונות. אם להיות עצמאי היה אומר לקטוף כסף מהעץ עם רשת ביטחון כולם היו מנסים גם להצליח.

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בלי כל אלה אתה אולי יודע לעשות כסף, אבל אתה לא עסק, ובטח לא אחד מצליח.

ומשבר כזה חושף מי עסק ומי מתעסק.

שוב, בשורה התחתונה, אתה לא יכול להיות עסק מצליח אם לא הבנת שאת רכיב המע"מ אתה לוקח מהלקוח, שם בצד, ומעביר למדינה אחרי תקופה.

כיון שאני בעבודתי מייצג עשרות עצמאים וגם חברות (משרד יועץ מס). אני חייב לומר לך שאתה טועה ובגדול. וכבר אמר החכם מכל אדם "לא לחכמים לחם". ולהבדיל בין לפרופ' ישראל אומן (נובל בכלכלה) שמתח ביקורת על המדיניות הכלכלית שלו כשר אוצר -"אם אתה כזה חכם למה אתה לא עשיר". אז כך, אני מכיר בעלי חברות על הספקטרום האנאלפביתי. לעיתים אני יוצא משועשע מפגישות איתם כמה הם לא מבינים בעסקים. אבל הרווחים הלוואי עליי....

אגב אחד הדברים הראשונים שאני מסביר ללקוחות חדשים שהם לא "משלמים" מע"מ הם סך הכל צינור בין הלקוח למדינה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

רוב בעלי העסקים לא יודעים להתנהל, זו למשל אחת הסיבות שחברה בע"מ חייבת רו"ח מוסמך שיחתום על המקדמות וסיכומי מסים שלה.

המדינה יודעת שבעלי עסק לא יודעים להתנהל, ויוצא מנקודת ההנחה הזו, ולכן מכסה את התחת של עצמה, ושל העובדים.

אם הבעיה שלך היא הוצאות שוטפות שאינן מיסים (מס הכנסה אין לך כי אין לך הכנסה, מע"מ אין לך כי זה אחוז מההכנסה) - אז אתה בהחלט בבעיה בגלל הקורונה.

אבל זה לא מה שאתה מצייר פה.

בעיקרון הרבה עסקים גדולים התנהלו לפי מתודולוגיית "אכול ושתה כי מחר נמות", גם בגיזרת ההייטק אגב.

הבכירים והבעלים "העסיקו" את הנשים והילדים בעסק, נתנו להם רכבי ליסינג מהחברה, כשהם במקרה הטוב באו וגירדו קצת בתחת במשרד.

והכל עובד טוב כשזה עובד, פתאום כשזה לא עובד, נגמרה החגיגה.

בוא תגיד שזה ניהול תקין.

מסכים. אחת הסיבות למה אני חושב שישראל והעולם עומד להיכנס למשבר כלכלי קשה מאוד. 

קורונה הולכת לחשוף הרבה מאוד כשלים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, yd b-4 כתב:

כיון שאני בעבודתי מייצג עשרות עצמאים וגם חברות (משרד יועץ מס). אני חייב לומר לך שאתה טועה ובגדול. וכבר אמר החכם מכל אדם "לא לחכמים לחם". ולהבדיל בין לפרופ' ישראל אומן (נובל בכלכלה) שמתח ביקורת על המדיניות הכלכלית שלו כשר אוצר -"אם אתה כזה חכם למה אתה לא עשיר". אז כך, אני מכיר בעלי חברות על הספקטרום האנאלפביתי. לעיתים אני יוצא משועשע מפגישות איתם כמה הם לא מבינים בעסקים. אבל הרווחים הלוואי עליי....

אגב אחד הדברים הראשונים שאני מסביר ללקוחות חדשים שהם לא "משלמים" מע"מ הם סך הכל צינור בין הלקוח למדינה. 

אין שום קשר בין הרווחים ובין ניהול תקין של עסק, נקודה.

אתה יכול להרוויח המון, טונות של כסף, ובמשבר הראשון לחטוף כאפה שלא תוכל לקום ממנה.

או להרוויח מעט, אבל על יסודות יציבים שצריך קורונה כדי לתת לך כאפה, שגם ממנה תתאושש יופי.

הלקוחות שלך ביזנסמנים מצוינים, אנשי מכירות מעולים, יודעים לתפור עסקה מקצה לקצה. לא יודעים לנהל עסק, נקודה.

אתה מוזמן לתקן את המשפט "אני חייב לומר לך שאתה טועה ובגדול".

לפני 10 דקות, ChemGuy85 כתב:

מסכים. אחת הסיבות למה אני חושב שישראל והעולם עומד להיכנס למשבר כלכלי קשה מאוד. 

קורונה הולכת לחשוף הרבה מאוד כשלים.

זה נכון, כל אחד כזה שגילגל (ולא משנה כמה היה לו בשורת הרווח) יחטוף כאפה שלא בטוח שיקום ממנה.

עסק שהתנהל נכון יחטוף כאפה, אבל כנראה ימשיך להתנהל אחרי הקורונה, עם צלקות, אבל חי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חסר פה קצת ידע בסיסי בחשבונאות, יש הבדל בין עסק גדול לעסק מתגלגל.

זאת הסיבה שרוב החברות הגדולות במשק לא ממש צועקות ויש להם מספיק נכסים להמשיך לתפקד,

אבל עסק שלא התנהל נכון, נחנק בגלל תשלום השכירות תוך חודש חודשים.

כל רואה חשבון או יועץ מס יודע לבדוק יחסים בעסק ולדעת מה מצבו.

כנראה אם מישהו היה בודק את העסקים שלך בינואר , הוא היה מגלה שהעסק לא מסוגל להתמודד עם חודש חודשיים בלי הכנסות.

או במילים אחרות היחס בין ההתחייבויות השטופות לנכסים השוטפים הוא על הפנים. 

עסק שרוצה לשרוד חייב לדאוג תמיד שהוא מתחייב קדימה על מה שהוא יכול לממן,

עסק מתגלגל מתחייב קדימה על סכומים שאין לו אבל הוא מקווה להרוויח אותם בהמשך.

ברור לי שככל שעסק לוקח על עצמו סיכונים גבוהים יותר הוא יכול להרוויח הרבה יותר, אבל הוא רגיש יותר לתנודות,

אז ברור לי שהעסקים שלך הלכו על סיכונים מטורפים וכנראה הצליחו להשיג תשואה גובהה יותר מהתשואה הממוצעת בשוק,

אבל הצד השני של המטבע הוא שעסקים כאלה קורסים כמו מגדל קלפים שהשוק קורס.  

image.png.d49be6dccd6c6530fe879084ddd03f61.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהל טוב לעסק לא בהכרח חייב לדעת עד כדי כך כלכלה או מנהל עסקים (למרות שרצוי).

אבל הוא כן חייב לדעת מה זה כסף צבוע, ולא לגעת בכסף צבוע לצורך אחר.

מע"מ ומיסים הם אמ-אמא של הכסף הצבוע.

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת ההופעות הטובות של מרלון פאקינג ברנדו.

אפילו שפם ראוי אחד אין לגנגסטרים הוליוודיים.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק,  נעביר את הדיון לדיון שנערך עכשיו בממשלה.

שר הכלכלה ושר האוצר נגד  המנכ"ל  משרד הבריאות. 

סימן טוב רוצה לשחרר קצת והכלכלה והאוצר רוצים לשחרר יותר,  מה שבעיקר לא ברור שם מה המדדים ששואפים אליהם.

כלומר אף לא מסכים מה יהיה הקריטריון לסגירה מחודשת. 

רשמו פה שיש עוד הרבה מכונות הנשמה פנויות , השאלה האם זה המדד?

מספר החולים ? מספר המונשמים?  או חלילה מספר המתים?  

המשק קורס זה ברור לכולם, חייבים לשחרר זה ברור.

עזבו שנייה את התחזיות השחורות, אשמח אם כל אחד ירשום מה מבחינתו המדד של מספר המתים ליום שהוא מוכן לספוג? 

לדעתי אפשר לפתוח את המשק למצב של 300 מתים בממוצע ביום, עם מספר כזה אני יכול לחיות.

שמגיעים ל 300 ביום או שרואים שהמספרים בשאר המדדים עולים והצפי מתקרב ל 300 ביום אז להתחיל לסגור בהדרגה.

או בטעות מגיעים ל 300 ביום אז בום, לחזור לשבוע לסגר במוד שאנחנו עכשיו.  

מה דעתכם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני ארשום 1000 ליום? מה זה בדיוק משנה.
אם באמת הווירוס הולך להיות כאן עוד שנה הפתרון הוא לא סגר לא חלקי ולא מלא, צריך להפסיק עם הסרט הזה. צריך להחליף תקליט. שמתם חוסם עורקים, עצרתם את ההתפשטות, היה מצופה שתתחילו לחשוב על להפוך את התקליט בזמן הזה. החוסם עורקים הזה עכשיו יושב על היד, לאט לאט הוא עולה לצוואר. עכשיו נאבד יד, עוד מעט נאבד את הראש והכל ימות פה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

korola,

מבחינתך קצב של כ 100 אלף מתים בשנה מקובל?

עכשיו יש 10 כל יום ו 450 נדבקים חדשים.

נראה לך שיאפשרו הדבקה של 10 אלפים חדשים ביום?

לדעתי, בשום שלב לא יאפשרו הדבקה של יותר מ 2000 ביום.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, korola כתב:

צודק,  נעביר את הדיון לדיון שנערך עכשיו בממשלה.

שר הכלכלה ושר האוצר נגד  המנכ"ל  משרד הבריאות. 

סימן טוב רוצה לשחרר קצת והכלכלה והאוצר רוצים לשחרר יותר,  מה שבעיקר לא ברור שם מה המדדים ששואפים אליהם.

כלומר אף לא מסכים מה יהיה הקריטריון לסגירה מחודשת. 

רשמו פה שיש עוד הרבה מכונות הנשמה פנויות , השאלה האם זה המדד?

מספר החולים ? מספר המונשמים?  או חלילה מספר המתים?  

המשק קורס זה ברור לכולם, חייבים לשחרר זה ברור.

עזבו שנייה את התחזיות השחורות, אשמח אם כל אחד ירשום מה מבחינתו המדד של מספר המתים ליום שהוא מוכן לספוג? 

לדעתי אפשר לפתוח את המשק למצב של 300 מתים בממוצע ביום, עם מספר כזה אני יכול לחיות.

שמגיעים ל 300 ביום או שרואים שהמספרים בשאר המדדים עולים והצפי מתקרב ל 300 ביום אז להתחיל לסגור בהדרגה.

או בטעות מגיעים ל 300 ביום אז בום, לחזור לשבוע לסגר במוד שאנחנו עכשיו.  

מה דעתכם? 

מה לגבי הסרטון החמוד שפורסם פה לפני מספר ימים, שבו נאמר שצריך בערך 30-40 נדבקים ביום בשביל לשחרר את המשק?

אנחנו עם עשרה מתים ביום בערך, אתה אומר שאם נשחרר את המשק (נניח לחלוטין) נגיע ל 300 ביום? כי זו לא תחזית טובה, אם נשחרר את המשק ונעלה ב 10-20 אחוז בתמותה ובהדבקה, ניחא.

אבל המספרים האלה קרים, מי שיגיב וירשום "אז ההורים שלך יהיו בסטטיסטיקת התמותה המוגברת עקב שחרור המשק" , צודק. בסופו של דבר מקבלי ההחלטות צריכים לעשות את החישוב הקר הזה, בכל מקרה 300 מתים ביום לא יהיה כאן גם בשחרור מלא של המשק, גם בגלל שאנשים יזהרו, גם בגלל המסיכות, גם בכלל החום (ומספיק שהוא מוריד את ססטיסטיקת ההדבקה באחוזים בודדים, זה עדיין יורד).

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...